Zwyrodnienie kręgów szyjnych a interpretacja badania postawy

Witam z tej strony gosia mam 30lat mam zwyrodnienie kręgów szyjnych C-5 c6-c7 robiłam badanie postawy ciała i wyszło Kifoza piersiowa D.C7 DKP 130,3mm (31%) KĄT KKP147,7(ST) D.C7 PL RKPmm 238,9mm (56,8) głebokość GKP 24,5mm (WKP 0,103) proszę o odpowiedz co to oznacza

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Kifoza piersiowa to łukowate wygięcie kręgosłupa w stronę grzbietową. W Twoim przypadku jest ona nadmierna. Dodatkowo współistnieją z nią zmiany zwyrodnieniowe kręgów szyjnych. Warto skorzystać z pomocy fizjoterapeuty.