Zwyrodnienie odcinka lędźwi i ból pleców oraz bioder

a mam jeszcze jedno pytanie mam tez zwyrodnienie odcinka lędziwi i od jakiegos czasu zaczelo mnie bolec nie tylko z tylu pleców jak zawsze ale równiez z przodu na wysokosci bioder czy jak to sie tam fachowo nazywa niewiem y tu zaraz pod brzuchem tu zaraz przy przwej nodze co to moze byc?oraz dziwny ból zaraz o żebrami z przwej strony .dziekuje i prosze o odpowiedz.a na ta szyje niepowinienem nosic jakiegos kolnieza czy cos w tym stylu?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam ponownie. W tym przypadku tym bardziej wskazana jest wizyta u neurochirurga. Decyzję o postępowaniu leczniczym i zachowawczym tj np kołnierz podejmie lekarz po badaniu. Nie wiem jakie badania dotychczas wykonywałeś, ale warto poddać się MR kręgosłupa.