zy po usunięciu tylko jednego płata tarczycy jest szansa, że nie będę musiała przyjmować euthyroxu?

Witam. Czy po usunięciu tylko jednego płata tarczycy jest szansa, że nie będę musiała przyjmować euthyroxu ( do tej pory nie przyjmowałam a TSH utrzymywało się w granicach od 2 do 3,5 ) i jakie są normy TSH przy częściowym usunięciu tarczycy. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystko zależy od pani choroby podstawowej, z powodu której została usunięta tarczyca. Jeśli pozostawiony miąższ tarczycy jest funkcjonalnie sprawny to bardzo możliwe, że nie będzie pani wymagała suplementacji hormonalnej. Normy TSH pozostają bez zmian, czyli ok. 0,4-4,0 mIU/l (mogą się odrobinę różnić w zależności od laboratorium).