Życie po rozwodzie i związku z przemocą

Nie kocham już byłego męża (nastapił rozwód po 25 latach -byłam w grupie dla kobiet z przemoca w rodzinie 10 lat temu a rozwód zaistniał 6 lat temu). On liczy na mój ponowny powrót, a ja wiem że to bedzie ze mna koniec ...depresja murowana, smutek zycia, wegetacja. Bije sie zyc sama ...i marzę o miłosci jeszcze o dobrym , troskliwym człowieku przy mnie . Był taki odskok, ale to nie ma szans : 2-ga zona , zdradza, ale dal mi radosc zycia na krotko i duzo sily do rozwodu( to były chlopak po 28l.

Witam, zachęcam panią do kontaktu z psychoterapeutą który pomoże Pani przepracować swoje poprzednie przeżycia i doświadczenia, później łatwiej będzie tworzyć nowe związki. Pozdrawiam

Za Panią z pewnością trudne przeżycia. Słusznie Pani uważa, że powrót do byłego męża tylko by Pani zaszkodził. Nie bardzo natomiast rozumiem jakiej rady Pani oczekuje, bo nie zostało zadane pytanie. Jeżeli trudno jest Pani poradzić sobie z przeżyciami z przeszłości, zachęcam do konsultacji u psychologa/terapeuty.

Pozdrawiam serdecznie.