Życie po udarze mózgu

Moja ciocia 3 tyg temu dostala udar mózgu. Po ok 2 tyg przewieźli ją na OIOM i podlaczyli do respiratora, była w śpiączce. W tym tygodniu zaczęto odstawiać leki usypiające ale ciocia nadal się nie obudzila i w najblizszym czasie ma mieć robiona tracheotomiie. Jak długo ciocia może lezec jeszcze w szpitalu czy lekarze po takim zabiegu mogą ja wypisac do jakiegoś osrodka? Czy jest mozliwosc ze ciocia z tego wyjdzie bo od samego początku lekarze uprzedzają żeby szykować się na najgorsze

Szanowna Pani
Za zwyczaj takie osoby są wypisywane do Zakładu Opiekunczo Leczniczego na około miesiąca a dalej prawdopodobnie trzeba będzie cioci załatwić miejsce w Domu Pomocy Społecznej, rokowanie nie jest korzystne, pozdrawiam.

Przede wszystkim proszę rozmawiać z lekarzami ośrodka, w którym Ciocia przebywa, oni znają stan pacjentki i udzielą wszystkich odpowiedzi.
Pozdrawiam