Życie z partnerem chorym na zespół Otella

witam, chciałabym prosić o pomoc w odp. na pytanie jak zyc z partnerem, który ma Zespół Otella. Zaczęło się gdy zaszłam w ciążę. Bezpodstawna zazdrość o wszystko-o rodzinę, o znajomych, po co się maluję itp. Nie wolno mi było nic. Stawia(ła)m sie. A później tylko oskarżenia o wszystko, pretensje i nieszanowanie (nawet na oczach 3-letniego dziecka). Od 2 lat nie mieszkamy juz razem , bo nie dało się wytrzymać. On nie chce iść na żadną terapię. Jest koszmar. Najbardziej cierpi Maluszek :( POMOCY!

Warto, żeby Pani skorzystała z pomocy psychoterapeuty. Nauczyła się stawiać granice, być asertywna, by mogła Pani przepracować trudne emocje, które powstały w tej relacji, a także zmieniła swoje sposoby myślenia i zachowania, by na przyszłość lepiej radzić sobie z byłym już partnerem, ale ciągle obecnym ojcem maluszka.