Życie z synem chorym na schizofrenię

Proszę o podpowiedź, mam dorosłego syna chorego na schizofrenię, 16 lat choruje, od 20 roku życia. Bardzo źle się czuje z tą chorobą, leki psychotropowe, źle na niego działają oskarża nas rodziców o swoją chorobę, Nie wiemy już jak żyć, jesteśmy strasznie zmęczeni jego zachowaniem. Mieszkamy w Łodzi, wydaje nam się że już tego nie wytrzymamy, syn ciągle płacze nie widzi sensu życia.........
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Życie z osobą chorą to duże wyzwanie oraz wymagająca poświęcenia ciężka praca. Proponowałbym jednak w pierwszej kolejności zwrócić się o pomoc do psychiatry, ponieważ możliwe iż konieczna jest modyfikacja leczenia. Dodatkowo pomocna może okazać się psychoterapia.

Dzień Dobry,

Sugerowałabym podjęcie terapii przez Syna (w ramach NFZ-tu lub prywatnie)
żeby Syn na nowo odzyskał energię i sens życia.

Kiedy nie widać sensu, to ten sens właśnie się zaczyna..., czego bardzo serdecznie życzę
Synowi,
Irena Mielnik-Madej