Żylak po zewnętrznej stronie odbytu

Witam, W ostaniach 5 tygodniach podczas wypróżniania pojawił się żylak po zewnętrznej lewej stronie odbytu. PO wypróżnieniu przypomina "mini jądra" jakby 2 jaja wielkości opuszka palca w bardzo fioletowym kolorze. Po paru min po wypróżnieniu całkowicie się chowa i zostaje widoczna niewielka żyłka. Zawsze wypróżniam stolec miękki, nigdy nie prę. Nie skupiam się tylko jak czuję że jest ten moment idę i się szybko wypróżniam, bez jakiekolwiek czekania.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z chorobą hemoroidalną. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do chirurga.