Żylak w obrębie nogi a antykoncepcja hormonalna

Witam, ostatnio powiększył mi się żylak na nodze (łydce) i pojawiły popękane naczynka. Czy może mieć to związek z antykoncepcją hormonalną (biorę tabletki vibin mini od około pół roku). Zaznaczam, że w sierpniu po wystąpieniu pierwszych popękanych naczynek robiłam badanie d-dimerów i wyszło prawidłowo.

Witam serdecznie, ważne jest stosowanie kompresjoterapii, w celu zmniejszenia ryzyka powstawania kolejnych zmian żylnych. Można zaplanować wykonanie zabiegu zamykającego niewydolne żyły - np. skleroterapii, która nie wymaga zwolnienia z pracy po zabiegu. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, specjalista angiolog