Żylaki i cellulit

Witam. Od kilku miesięcy zauważyłam na podudziach żyły pod skórą, które mnie bolą. Poza tym nie mam ŻADNYCH innych objawów. Lekarz obejrzał nogi oraz przepisał mi tabletki D*** oraz zalecił schudnąć (mam 172cm i 68 kg), pić dużo wody mineralnej i uprawiać sport. Czy to są żylaki? Mam cellulit. Czy mogę wykonywać masaż ud bańką chińską? Jeśli nie, to czy mogę go robić w innych miejscach dotkniętych cellulitem, np. ramiona, pupa, brzuch...? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam!

Być może ma Pani skłonność do tzw. pękających naczynek, aczkolwiek nie jestem Pani w stanie odpowiedzieć w pełni na to pytanie. Proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o skierowanie na wizytę u angiologa, tymbardziej, jeśli wspomniane zmiany powodują ból. Nie potrafię odpowiedzieć na Pani pytanie, nie widząc Pani skóry, i nie wiedząc co stwierdził lekarz.

Pozdrawiam

Witam
Proszę udać się na konsultację do flebologa, który wykona badanie USG- Doppler i oceni stan układu żylnego. Masaże z podciśnieniem, w tym masaż bańką chińską jest przeciwwskazany u osób z problemami naczyniowymi. Bezpieczna i skuteczna będzie karboksyterapia.