Żylaki i opuchlizna nogi

witam, mam 33 lata i na lewej nodze w lydce wydaje mi sie ze mam zylaki. Jes ona spuchnieta, ma rumienie skorne i zyly widoczne golym okiem. w mojej rodzinie moja mam miala problemy z zylakami i zatorem krwi w nogach (jesli dobrze pamietam). Obecnie nie przyjmuje zadnych lekow i nigdy nie zajmowalam sie tym problemem u siebie. lekarz pierwszego kontaktu stwierdzil, ze to jest w normie. Mam pytanie co powinnam zrobic? Aga

Witam serdecznie, istotna jest po prostu różnica obwodów łydki - mierzona zwykłym centymetrem krawieckim. Jeżeli tak jest, wówczas pletyzmografia lub usg dopplerowskie w celu oceny zaburzeń powrotu żylnego. Patologia w tych badaniach wymaga leczenia. Proszę zwrócić się do naczyniowca z prośbą o pomoc. pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog