Żylaki macicy i silne bóle brzucha

Witam lekarz stwierdzil u mnie zylaki macicy ,nie jestem w ciazy dostalam diosminex i serie 10 zastrzykow clexane i bylo ok na usg troche sie zmniejszyly,teraz mam kolejna serie jestem przy 5 zastrzyku od 2 dni mam mocne bole podbrzusza nawet przeciwbolowe nie pomagaja czy mozna je jakos inaczej leczyc?? Chcialsbym zajsc w druga ciaze jednak ne wyobrazam sobie tego bolu odczas ciazy

Witam serdecznie, główną przyczyną niewydolności żylnej miednicy i żylaków okolic intymnych u kobiet jest niewydolność żył jajnikowych. Na pierwszym miejscu wymienia się wrodzoną skłonność do braku zastawek w żyłach, bądź dziedziczenie wadliwego mechanizmu ich zamykania się, głównie w obrębie żył jajnikowych i w żyłach biodrowych.
W drugiej kolejności istnieje szereg przyczyn wtórnych, czysto „mechanicznych”, takich jak: nieprawidłowe ułożenie macicy czy żylne zespoły uciskowe, zaburzające istotnie odpływ krwi żylnej z głównych pni naczyniowych jamy brzusznej i miednicy małej oraz z nóg.
Problemem w Polsce jest to, że do tej pory kompleksowo nikt nie chciał się zająć problemem, ze względu na potrzebę ścisłej współpracy między naczyniowcami i ginekologam
Od stycznia w Warszawie w Szpitalu Medicover istnieje możliwość likwidacji żylaków miednicy i poszerzeń żylnych okolic intymnych drogą wewnątrznaczyniową. Cena zabiegu - niestety 12 tys. zł. Szczegóły:
http://nasmed.com.pl/klinika-flebologii/niewydolnosc-zylna-miednicy/
Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog