Żylaki na stopie

Witam. Mam 25 lat i od urodzenia problem z prawą stopą. Kiedyś ten problem był widoczny, ale nie uciążliwy. Dziś tak nie jest. Lekarz dermatolog uznał, że jest to znamię w formie naczyniaka płaskiego. Zalecił lek 2 razy dziennie. Niestety, nie pomaga. Na grzbiecie i krawędzi stopy są widoczne wyraziste żyły. Bardzo boli w ciągu dnia i wieczorem. Co robić? Proszę o pomoc.

25 LAT ponad rok temu

Naczyniak płaski z reguły nie jest zmianą groźną jednak czasem może mu towarzyszyć znaczne poszerzenie żył kończyny dolnej (w Pani przypadku stopy) i inne zmiany, jak np. przetoki tęniczo-żylne. Ból, który Pani odczuwa, może być związany z wystąpieniem zakrzepowego zapalnenia żylaków towarzyszących naczyniakowi na stopie. W takim przypadku konieczna jest wizyta u lekarza np. chirurga i włączenie leczenia przeciwkrzepliwego.
Możliwe też, że w Pani przypadku zmiany na stopie układają się w zespół Klippla-Trénaunaya charakteryzujący się malformacjami tętniczo-żylnymi, naczyniakami żylakami i zmianami przerostowymi jednej z kończyn dolnych - należałoby pogłębić diagnostykę w tym kierunku.