Żylaki odbytu po lewatywie

Czy jest mozliwe ,że po lewatywie mam żylaki odbytu, wcześniej przed zabiegiem ,zanim nie miałam lewatywy nie miałam problemów z oddawaniem stolca ,nie było krwi, nagle po zabiegu nie zawsze ale gdy sie wypróżnie jest niewielka ilość krwi, ,a może za wczesniej się martwie , choć od zabiegu minęło 10 dni i rana się zagoiła.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie wiem czy dobrze się rozumiemy, gdyż lewatywę trudno nazwać zabiegiem - raczej procedurą. O jakiej ranie Pani mówi? Tak czy inaczej lewatywa nie ma wpływu na pojawienie się ewentualnych żylaków.