Żylaki powrózka nasiennego a guzki na jądrze

Witam mam 19 lat i na 99% zylaki powrozka nasiennego lewego jadra . na tym samy jadrze wyczuwam jakby 2 guzki , jeden to tka jakby mala kuleczka kolo jadra nie poruszajaca sie a drugi to taki malutki podluzny guzek , ktory z latwoscia mozna przesuwac po jadrze a takze mozna go odlaczyc od jadra, w dotyku to jakby taka zylka malutenka. prosze o odp.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wskazana konsultacja urologiczna. Do określenia charakteru zmian niezbędne będzie wykonanie badania USG jąder.
Zmiany te zarówno mogą świadczyć o żylakach powrózka jak i o torbielach lub innych zmianach rozrostowych.

Wiesław Mahaczek Urologia

witaj
żylaki lewego powrózka nasiennego powinno się zopeowac, mogą byc przyczyną niepłodności, jeśli chodzi o zmiany wyczuwalne w mosznie proszę wykonac USG moszny i z wynikiem zgłosic się do urologa
pozdrawiam

Szanowny Panie!
Mimo bardzo precyzyjnego opisu zmian wydaje mi się, ze bez urologicznego badania przedmiotowego (oko + ręka lekarza) nie uzyska Pan pełnej, satysfakcjonującej Pana diagnozy, a co za tym idzie, być może leczenia. A zatem…… wskazana wizyta u urologa. Pozdrawiam RH