Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Żylaki powrózka nasiennego i torbiel przy najądrzach a pływanie

Mam podejrzenie żylaków powrózka nasiennego i mały torbiel przy najądrzach. Czekam na badanie usg i potwierdzenie bądź odrzucenie podejrzeń, ale na badanie muszę czekać do 18 września. Dodam, że mam 21 lat ćwiczyłem na siłowni i musiałem przerwać treningi z powodów oczywistych. Moje pytanie jest takie czy rekreacyjnie pływając na basenie mój stan się nie pogorszy? Mogę uczęszczać na basen?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Przedstawione przez Pana podejrzenia są niebezpieczne i oczywiście warto zaprzestać ciężkich obciążeń. Pływanie, tym bardziej rekreacyjne nie jest niebezpieczne.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Jeśli cierpi Pan na schorzenia, które Pan podejrzewa (podał) to zajęcia na basenie nie spowodują progresji choroby - może Pan chodzić na basen. Pozdrawiam
RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy