Żylaki powrózka nasiennego w wyniku USG jąder

Witam serdecznie. W zeszłym tygodniu byłem na badaniu USG jąder, z którego wynika, iż mam żylaki powrózka nasiennego po lewej stronie (niestety nie wiem, którego stopnia, mogę jedynie powiedzieć, iż są one wyczuwalne nad i za jądrem). Z tego co mi wiadomo leczy się je operacyjnie. Czy zawsze należy je operować, czy czasami nie trzeba tego robić? Chodzi o to, że w poniedziałek miałem wizytę u urologa i on powiedział, że na operację skieruje mnie najwyżej jak sytuacja się pogorszy lub jeśli okaże się, iż jestem bezpłodny. Czy mógł tak postąpić? Czy może powinienem udać się do innego lekarza i ten skieruje mnie na operację? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ nie wiem, co o tym myśleć.

MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam! Wskazania do leczenia operacyjnego żylaków powrózka nasiennego u dorosłych są określone. Obejmują one dolegliwości bólowe, dyskomfort w obrębie moszny, występowanie żylaków obustronnych, niepłodność oraz progresję zmiany (zmiana stopnia zaawansowania). Pozdrawiam

Pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy