Zapytaj lekarza

7 1 7 , 1 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Żylaki powrózka nasiennego w wyniku USG jąder

Witam serdecznie. W zeszłym tygodniu byłem na badaniu USG jąder, z którego wynika, iż mam żylaki powrózka nasiennego po lewej stronie (niestety nie wiem, którego stopnia, mogę jedynie powiedzieć, iż są one wyczuwalne nad i za jądrem). Z tego co mi wiadomo leczy się je operacyjnie. Czy zawsze należy je operować, czy czasami nie trzeba tego robić? Chodzi o to, że w poniedziałek miałem wizytę u urologa i on powiedział, że na operację skieruje mnie najwyżej jak sytuacja się pogorszy lub jeśli okaże się, iż jestem bezpłodny. Czy mógł tak postąpić? Czy może powinienem udać się do innego lekarza i ten skieruje mnie na operację? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ nie wiem, co o tym myśleć.

MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam! Wskazania do leczenia operacyjnego żylaków powrózka nasiennego u dorosłych są określone. Obejmują one dolegliwości bólowe, dyskomfort w obrębie moszny, występowanie żylaków obustronnych, niepłodność oraz progresję zmiany (zmiana stopnia zaawansowania). Pozdrawiam

Pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy