Żylaki w pachwinach i na narządach rodnych po zakrzepicy

Witam serdecznie ! Przebyłam zakrzepicę żył głębinowych prawej kończyny dolnej, po której mam sporo żylaków, a w pachwinach i na narządach rodnych porobiły mi się takie jakby żylaki. Nie wiem dokładnie co to jest, ale wygląda jak żylak jest miękkie, wypukłe i jak się to dotknie to wydaje się jakby w środku coś przepływało, a do tego wszystkiego to bardzo brzydko wygląda, aż mój mąż unika zbliżeń. Lekarz powiedział, że nie ma na to lekarstwa ! Czy naprawdę nie ma sposobu na pozbycie się tego ?

Witam serdecznie, podstawą jest wizyta u dobrego naczyniowca z usg dopplerowskim. Jeżeli doszło do zakrzepicy żyły biodrowej i jest ona nadal niedrożna, żylaki krocza to zastępcza droga odpływu krwi z nogi. Wówczas można myśleć o stentowaniu żyły biodrowej, co spowoduje ustąpienie bezoperacyjne tych żylaków. Proponuję kontakt z drem hab. Tomaszem Urbankiem (szpital Angelius w Katowicach). Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog