Żyły na piersiach objawem ciąży

Witam! Obawiam się, że jestem w ciąży. Jednak jedynym objawem tego u mnie są widoczne żyły, które pojawiły się na piersiach. Sprawa wygląda tak, że od 5 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne M***. W połowie drugiego blistra kochałam się z chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia. Miesiączki dostaję regularnie, nie miałam mdłości, zawrotów głowy. Jedyne, to odepchnęło mnie od piwa. Inny alkohol nadal mi smakuje. Czy mogę być w ciąży? Czy to tylko moja chora wyobraźnia? Dodam, że tabletki biorę zgodnie z zaleceniami lekarza, nie miałam wymiotów czy rozwolnienia. Proszę o szybką odpowiedź, radę. Boję się zrobić test ciążowy.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Żyły podskórne mogą być widoczne z powodu powiększenia gruczołów piersiowych, co jest zjawiskiem naturalnym podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne, takie jak te, które Pani przyjmuje, charakteryzują się wysoką skutecznością. Zdecydowanie nie powinna Pani tak bardzo się denerwować. Ryzyko zajścia w ciążę przez rok stosowania tabletek, przy regularnym współżyciu bez dodatkowego zabezpieczania się, nie przekracza 1%. Gdyby doszło do poczęcia, prawdopodobnie nie występowałyby krwawienia w 7-dniowej przerwie między opakowaniami.

Dla uspokojenia się może Pani oczywiście wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!