Żywotność plemników na skórze dłoni

Czy plemniki są w stanie przetrwać od 1.5h do 2h. Po dokładnym wytarciu ręki ( tam znajdowała się sperma ). Wytarta została o koc pozniej o spodnie a następnie była przez od 1h do 1.5h na dworzu, w temperaturze /- 5 stopni. Czy plemniki po takim czymś jeszcze są w stanie zapładniać ? Czy są one już martwe ? Jak długo plemniki żyją w takiej temperaturze ? Czy po dokładnym wytarciu i tym co wczesniej opisałem są one nadal żywe ? Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuje.

Milena Lubowicz

Plemniki na powietrzu, bez środowiska wodnego giną praktycznie od razu. Nie ma możliwości zapłodnienia po takim czasie.
Pozdrawiam