Żywotność plemników w czasie dostania się do macicy

Witam Mam parę rzeczy które dręczą mnie od dłuższego czasu na tematy seksualne - intymne, wiem wiele ale też brakuje pewnych informacji, a więc chodzi o żywotność plemników w czasie dostania się ich do macicy, jaki jest procent kobiet które zachodzą w ciąże po stosunku bez zabezpieczenia i wytrysku, czy w czasie zapłodnienia wydobywa się z pochwy krwawienie , czy stwierdzenie " dziecko jest zdrowe ale się słabo rozwija" się nie wyklucza i czy wpływa to na tydzień ciąży oraz rzetelność usg?

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Plemniki mogą przeżyć w drogach rodnych do 72h. Zajście w ciążę po po stosunku bez zabezpieczenia jest dość prawdopodobne. Posiłkując się wskaźnikiem Perla ( określającym skuteczność antykoncepcji) można powiedzieć iż 15 kobiet na 100 zajdzie w ciążę podczas takiego działania w takcie pierwszego stosunku. Krwawienie implantacyjne pojawia się przy zagnieżdżeniu się zarodka a nie podczas procesu zapłodnienia.