Żywotność plemników w prezerwatywie ze środkiem nawilżającym

jak wiadomo prezerwatywa ze sr plemnikobojczym zabija plemnik, a czy zwykla ktora jest pokryta srodkiem nawilzajacym czy tez talkiem nie zmienia wlasciwosci spermy ktora sie tam znajdzie a co za tym idzie takze nie jest dogodnym srodowiskiem do ich przezycia?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W zwykłej prezerwatywie plemniki tracą zdolności poruszania się po kilku dniach.