Żywotność plemników w wilgotnym nasieniu

czy tak dlugo jak sperma jest wilgotna to plemniki zyja??? czy tak dlugo jak plemniki zyja tak samo dlugo sa zdolne do zaplodnienia, czy wczesniej traca zdolnosc do poruszania sie a jednoczenie do zapl. ??

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nasienie w warunkach zewnętrznych dość szybko traci swoje ,, właściwości, ,. Nie można jednak precyzyjnie określić ile potrafią przetrwać zdolne do zapłodnienia plemniki. Im dłużej nasienie znajduje się poza organizmem tym mniejsze szanse na zapłodnienie.