Żywotność plemników z preejakulatu w odbycie kobiety

Jak długo mogą przeżyć plemniki z preejakulatu w odbycie kobiety? Czy mozliwe jest ich wydostanie się na zewnątrz?

Możliwe jest wypłynięcie nasienia, zaś preejakulat raczej będzie ewakuowany z kałem.
Plemniki w środowisku wilgotnym i temp. ciała mogą przeżyć nawet 3 doby, choć tylko pojedyncze i już nieruchliwe.
Kontakty analne nie służą prokreacji, ale jest ona w ten sposób możliwa.
Wytrysk w kiszce stolcowej, czyli penetracja analna niezabezpieczona prezerwatywą jest zachowaniem ryzykownym seksualnie i sanitarnie (możliwość infekcji, w kale jest wiele patogenów niebezpiecznych dla środowiska pochwy i cewki moczowej, penisa...).
Leczenie infekcji dróg moczo-płciowych bywa długotrwałe i kłopotliwe.
Warto stosować zasady bardziej bezpiecznego seksu i nie narażać zdrowia.
Pozdrawiam.