Żywotność wirusa HIV poza organizmem żywym

WITAM dlaczego oczernia się kosmetyczki że to one głównie zarażają wirusem HIV ? przecież nie wykonuje się manicure zakrwawionymi przyrządami a jak wiemy do zakażenia potrzebna jest widoczna ilość krwi ŚWIEŻEJ!!!. i teraz pytanie: jak szybko ginie HIV poza organizmem żywym??? czy jest możliwe zakażenie przy skaleczeniu się przyrządem poddanym tylko dezynfekcji ( np. przy przenoszeniu go do autoklawu lub szykowaniu do niego) skoro ostatni raz był ten przyrząd użyty 6 dni przed skaleczeniem?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie.Przegląd piśmiennictwa przeprowadzony w 2003 roku pozwolił ustalić, że HIV może przetrwać poza organizmem człowieka przez okres do kilku tygodni.