ZZSK a wynik RTG klatki piersiowej

Witam, choruje na ZZSK oraz przyjmuję leki. Ostatnio miałem RTG Klatki piersiowej i dostałem taki opis: "Na wysokości łuku aorty od strony prawej widoczne zacienienia kształtu trójkątnego. W rzucie górnych części wnęk pojedyncze linijne zacienienia o wyglądzie zmian włóknistych. Zgrubienia opłucnowej w dolnej części jednej ze szczelin m/płatowych dużych w rzucie zachyłka przedniego." Tutaj moje pytanie, czy aby wszystko na pewno jest w porządku ? Pozdrawiam i dziękuje z góry.

Lek. Ewa Janus Radiolog, Szczecin

Witam,

w pana przypadku jest dużo prawdopodobieństwo, że opisywane zmiany są związane z chorobą na którą pan choruje. Zmiany te nie są niebezpieczne, jednak koniecznie jest prawidłowe leczenie aby włóknienie płuc nie postępowało. Wynik warto pokazać lekarzowi prowadzącemu,

pozdrawiam