Czy mój cykl nie jest za krótki?

Mam 42 lata. Moj cykl trwa ok 28 dni Ostatni 25 Nie współżyję nie rodziłam. Czy to nie za krótki cykl Wczoraj piłam piwo bezalkoholowe. Okres mam 3 dzień Bardzo obfity jak go zmniejszyć
KOBIETA, 43 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

U kobiet po 40 dochodzi do wielu zmian hormonalnych,które wpływają na długość i regularność cyklu miesiączkowego oraz na jego obfitość. Zmniejsza się ilość estrogenu( objawy niedoboru estrogenu: zaburzenia miesiączkowania w postaci braku miesiączek, nieregularnych krwawień,podrażnienia, suchość pochwy;

ból podczas stosunku,pogorszenie kondycji włosów,zatrzymanie wody w organizmie ) , poziom FSH w organizmie kobiety wzrasta, co ma wpływ na szybkie dojrzewanie pęcherzyków jajowych. W związku ze starzeniem się, pęcherzyki tracą zdolność osiągnięcia gotowości do owulacji, czego efektem jest zaburzony cykl miesięczny.

Warto wybrać się na wizytę kontrolną do lekarza ginekologa i poprosić o skierowania na badania hormonalne.

Obfite miesiączki mogą również być oznaką niektórych chorób ginekologicznych.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska