Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Wyślij pytanie i uzyskaj odpowiedź specjalisty.
Rozpocznij
7 3 3 , 4 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pytania do specjalistów

Dlaczego boli mnie głowa po leku Betaloc?

Witam. Od 3 miesięcy zazywam betaloc zok 50.od tego czasu pojawiły się u mnie nieustające bóle głowy czy może być to spowodowanie przez zazywane lekarstwa
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy nie mam okresu przez karmienie piersią?

Karmię piersią 2,5 rocznego synka. Niedawno wróciła mi miesiączka - miałam jedną, o obfitości takiej samej jak kiedyś, po czym już następnej nie dostałam. Dziś mam 39 dzień cyklu, w przeszłości moje cykle trwały około 30 dni. Robiłam test ciążowy... Karmię piersią 2,5 rocznego synka. Niedawno wróciła mi miesiączka - miałam jedną, o obfitości takiej samej jak kiedyś, po czym już następnej nie dostałam. Dziś mam 39 dzień cyklu, w przeszłości moje cykle trwały około 30 dni. Robiłam test ciążowy, był negatywny. Czy możliwe żeby miesiączka znów mi się zatrzymała ze względu na karmienie czy może być inna przyczyna? Dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy można podać te kapsułki na stawy?

Kupiłem 95-letniej niepełnosprawnej matce suplement firmy Yango Kurkumina Kadzidłowiec i imbir. 3 kaps. dziennie zawierają 256,5 mg kurkuminoidów 175,5 mg kwasów bosweliowych i 270 mg ekstraktu kłącza imbiru. Mamę bardzo bolą dłonie i nogi ( cieśń nadgarstka, stawy kolanowe... Kupiłem 95-letniej niepełnosprawnej matce suplement firmy Yango Kurkumina Kadzidłowiec i imbir. 3 kaps. dziennie zawierają 256,5 mg kurkuminoidów 175,5 mg kwasów bosweliowych i 270 mg ekstraktu kłącza imbiru. Mamę bardzo bolą dłonie i nogi ( cieśń nadgarstka, stawy kolanowe ). Jest na wózku inwalidzkim. Choruje też na POCHP. Bierze mnóstwo leków. 1.Controloc 20 mg 1 dziennie 2. metizol 5 mg- 1 3. duspatalin retard kaps. 200 mg - 2 4. Vit. A D krople ( 5880 j. m. A 2940 D ) 5. Voltaren max żel 3 x 6. Euphyllin long kaps. 200 mg - 1 7. Milurit 100 mg - 1 8. Driptane 5 mg - 0,5 9. kw. foliowy 15 mg - 1 10. Erdomed 300 mg - 1 11. Kalipoz prolongatum 391 mg jonów K 12. Xarelto 15 mg - 1 13. Berodual ( 0,5 mg 0,25 mg ) / ml inhalacja 1 x 20 kropli / 4 x w tyg. 14. Polfilin prolongatum 400 mg 4 x w tyg. 15. Vit. PP 200 mg 3 x w tyg. 16. Ketonal lek żel 2,5 % 17. Hydroxyzinum VP syrop 2 mg/ml - 10 ml 18. Syrop tymiankowy - 10 ml 19. Veno terapia żel 20. ectodose 2,5 ml inhalacja 1 x w tyg. 21. Tertensif SR 1.5 mg - 1 22. Fortiven activ gel 1000 j. m. 23. Nebbud 0,5 mg/ml inhalacja 2 ml - 2x w tyg. 24. delortan 5 mg - 1 25. doreta 37,5 mg 325 mg - 3 x w mies. 26. flegamina 600 mg - 2 x w tyg. Czy mogę dawać mamie te kapsułki na stawy i ból ?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Mariusz Pytlasiński
Dr n. med. Mariusz Pytlasiński

Jak można uzupełnić ubytek po zębie?

Jakie są metody uzupełnienia ubytku po usuniętym zębie (górna siódemka)? Jestem studentką i niestety nie stać mnie na implant. Nie wiem, co zrobić i jaka opcja jest najlepsza - może nie zastąpić go w ogóle?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy mogę mieć nadwrażliwość zębów?

Dzień dobry, we wtorek na wieczór po posiłku rozbolała mnie ząb i pobolewał mniej lub bardziej aż do zaśnięcia. Następnego dnia ból się utrzymywał w różnym natężeniu, czasami w ogóle nie bolało. Tego samego dnia byłam u stomatologa, zęby (ząb,... Dzień dobry, we wtorek na wieczór po posiłku rozbolała mnie ząb i pobolewał mniej lub bardziej aż do zaśnięcia. Następnego dnia ból się utrzymywał w różnym natężeniu, czasami w ogóle nie bolało. Tego samego dnia byłam u stomatologa, zęby (ząb, który wydaje mi się, że boli oraz sąsiadujące włącznie z tymi na górze) zostały opukane, sprawdzone chlorkiem etylu(?) oraz zostało wykonane prześwietlenie zęba - nic po tych badaniach nie wyszło. Ząb, który typowałam oraz sąsiadujące mają wypełnienia, jednak stomatolog nie zauważył w nich niczego niepokojącego, więc wróciłam do domu i obserwowałam jak dalej rozwija się ta kwestia. Aktualnie ząb pobolewa sam z siebie tylko czasami, ale zazwyczaj jest to niewielki ból albo nie ma go w ogóle. Natomiast przy kontakcie z bardzo ciepłym napojem przychodzi większa fala bólu, która utrzymuje się przez chwilę po czym znika. Podobnie jest PO posiłku, w trakcie jedzenia nie odczuwam żadnego dyskomfortu, natomiast chwilę po skończonym posiłku ząb zaczyna silniej boleć i ten stan utrzymuje się przez kilka minut. O dziwo spróbowałam przy bólu po posiłku zjeść coś jeszcze i wtedy ząb jakby przestał boleć i zaczął ponownie jak już skończyłam. Podobny ból zęba odczuwam po szczotkowaniu zębów. Czy te bóle mogą być związane z nadwrażliwością zębów? Czy konieczna jest kolejna wizyta u stomatologa w najbliższym czasie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Co robić z ruszającym się zębem?

Dzień dobry, od marca 2021 roku noszę aparat ortodontyczny. Około miesiąca temu zauważyłam, że bardzo mocno rusza mi się górna prawa piątka (widać to szczególnie, gdy naciskam na nią dolnymi zębami, ząb "podskakuje" góra-dół) i sprawia mi to... Dzień dobry, od marca 2021 roku noszę aparat ortodontyczny. Około miesiąca temu zauważyłam, że bardzo mocno rusza mi się górna prawa piątka (widać to szczególnie, gdy naciskam na nią dolnymi zębami, ząb "podskakuje" góra-dół) i sprawia mi to dyskomfort podczas jedzenia. Ortodonta twierdzi, że to normalne. Teraz zauważyłam, że ruchomość dotyczy również jedynek, jest ona zdecydowanie mniejsza niż w przypadku prawej 5tki. Boję się, że wypadną mi zęby. Czy ta ruchomość jest rzeczywiście normalnym zjawiskiem?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Marcin Dolecki
Lek. dent. Marcin Dolecki

Dlaczego jestem mocno senna po posiłku?

Dzień dobry, zwracam się z pytaniem ponieważ od pewnego czasu po zjedzeniu - czegokolwiek - mocno obniża mi się poziom energii, czuje senność, a po jakimś czasie w żołądku dziwne uczucie jakby pustki. Czy to może być zwiastun jakiejś dolegliwości? Jakie badania powinnam zrobić?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Kiedy można pić alkohol po usunięciu wyrostka?

Witam 04.06 miałem wycinany wyrostek robaczkowy laparoskopowo. Czuję się bardzo dobrze nic nie boli chodzę sobie na spacery od 3 dni (ok 5000 kroków z przerwami). 17.06 sciągają mi szwy rany już praktycznie zagojone. 2.07 mam 18 mojej dziewczyny i... Witam 04.06 miałem wycinany wyrostek robaczkowy laparoskopowo. Czuję się bardzo dobrze nic nie boli chodzę sobie na spacery od 3 dni (ok 5000 kroków z przerwami). 17.06 sciągają mi szwy rany już praktycznie zagojone. 2.07 mam 18 mojej dziewczyny i zadaję sobie pytanie czy będę mógł wypić trochę alkoholu. Leki od 2 dni są odstawione i jedynie co to biorę osłonowe (enterol i controloc).
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza taka szpara między zębami u dziecka?

Zaobserwowałam u swojego dziecka w wieku 3 lat, że pomiędzy górnymi a dolnymi zębami jest szpara i zęby górne i dolne nie są w jednej linii. Żuchwa jest jakby cofnięta. Same zęby natomiast są równe w pionie i jeśli je... Zaobserwowałam u swojego dziecka w wieku 3 lat, że pomiędzy górnymi a dolnymi zębami jest szpara i zęby górne i dolne nie są w jednej linii. Żuchwa jest jakby cofnięta. Same zęby natomiast są równe w pionie i jeśli je zaciśnie, to nie ma otworu między nimi. Czy to jest już tyłozgryz czy z wiekiem ta różnica się zatrze?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Marcin Dolecki
Lek. dent. Marcin Dolecki

Co może oznaczać to pieczenie języka?

Witam, mam takie pytanie, otóż moja partnerka po seksie oralnym czasami skarży się na drugi dzień pieczeniem języka. Czy może być to spowodowany jakąś chorobą weneryczną u mnie? Jeżeli tak to jakie należy wykonać badania? Dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy Lapixen ma wpływ na antykoncepcję?

Witam czy lek Lapixen na nadciśnienie wpływa na dzialanie tabletek Slinda ? Czy działanie antykoncepcyjne jest osłabione ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Łukasz Wroński
Lek. Łukasz Wroński

Co oznacza ta czerwona plama na brodzie?

Dzień dobry, Na brodzie mam czerwoną plame. Nie jest wypukła tylko jakby pod skórą. Wcześniej w tym miejscu miałam wyprysk ale nigdy wczesniej czegos takiego nie miałam. Plama jest w skórze, ma 1cm.Bardzo prosze o odpowiedź co to może być.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego dziecko ma świąd całego ciała?

Witam. Od ponad tygodnia moje dziecko 13 lat ma świąd całego ciała. Brak jakikolwiek zmian skórnych. Pomimo to świąd jest b. silny . Syn drapie się do krwi. Po tygodniu mąż ma identyczne objawy. A teraz i ja mam... Witam. Od ponad tygodnia moje dziecko 13 lat ma świąd całego ciała. Brak jakikolwiek zmian skórnych. Pomimo to świąd jest b. silny . Syn drapie się do krwi. Po tygodniu mąż ma identyczne objawy. A teraz i ja mam te same objawy. Nigdy nie miałam probl obłe mów że skórą nie mam alergii. Nie zmieniałam kosmetyków proszków itp. Świąd najczęściej występuje ;nogi, pachwiny, pachy, ręce głowa
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak postąpić po zranieniu pieprzyka?

Lekko zaciąłem pieprzyk przy goleniu i leciutko zaschła krew na nim. Po dotyku czuje że jest na miejscu. Mogę przemyć go? Czy mam udać się do lekarza skoro on jest w swoim miejscu? Mam się bać?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Małgorzata Dudek
Mgr Małgorzata Dudek

Co oznacza taki obraz EEG u 33-latka?

Witam, mam 33lata,miałem zrobione eeg głowy i w orzeczeniu jest napisane, zapis czuwania o zbyt wolnej do wieku czynności podstawowej, co to znaczy?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Dlaczego mam to silne krwawienie po wymrożeniu nadżerki?

Dwa tygodnie temu przeszłam zabieg wymrażania nadżerki. Biorę dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne i nie zrobiłam przerwy na krwawienie tydzień po zabiegu, aby się na spokojnie zagoić. Mimo rozpoczęcia kolejnego opakowania tabletek pojawiło się krwawienie i jest bardzo mocno obfite. Czy... Dwa tygodnie temu przeszłam zabieg wymrażania nadżerki. Biorę dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne i nie zrobiłam przerwy na krwawienie tydzień po zabiegu, aby się na spokojnie zagoić. Mimo rozpoczęcia kolejnego opakowania tabletek pojawiło się krwawienie i jest bardzo mocno obfite. Czy jest to powikłanie po zabiegu, czy być może antykoncepcja ma słabe działanie?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza ta gulka po usunięciu zęba?

Dzień dobry. Dzisiaj czwarta doba po usunięciu dolnej siódemki. Wygląda na to, że wszystko ładnie się goi ale odczuwam delikatny ból i małą kuleczkę w miejscu gdzie było podane znieczulenie miejscowe. Czy to może być coś poważnego? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Jak działa Depulpin na organizm?

Jak Depulpin działa na organizm? Jakie moga być skutki gdy pozostaje w zębie powyżej 2 tygodni.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Dotyczy: Stomatologia Ząb

Co oznacza taki obraz badania EMG?

Witam mam pytanie mialam zrobione Emg i wykazalo uszkodzenia nerwow posrodkowych nadgarstka lewego i prawego na odcinku przechodzacym przez kanal nadgarstka w stopniu ciezkim i moje pytanie brzmi czy jest pilna operacja.czy jest inna metoda?prosze o odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski
Dotyczy: EMG Neurologia

Jak często kontrolować torbiel szyszynki?

W 2015 przypadkiem zdiagnozowano u mnie torbiel szyszynki o rozmiarach 1x1.5x1.7 cm. Po 6 latach zrobiłam powtórkę badania i teraz ma ona 1.6x1.8 cm. Czy to duży wzrost? Jak często to badać?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski
Patronaty
Ważne tematy