Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 3 6 , 9 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pytania do specjalistów

Czy kubeczek menstruacyjny ma wpływ na ciągłe parcie na mocz?

Witam, jestem osobą, która miesiaczkuje. Od jakiegos czasu uzywam tamponów, ostatnio kubeczka menstruacyjnego. Zauważywszy ja, że kiedy je używam to mam uczucie ochoty ciągłego oddawania moczu, czesto nawet posikuje, bo majtki mam mokre. Jak temu zaradzić, czy to jest normalne?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy moje miesiączki się mogą unormować?

Dzień dobry. Synek obecnie ma 7 i pół miesiąca przez pierwsze 3,5 miesiąca karmiłam piersią. Po odstawieniu od piersi po dwóch tygodniach dostałam plamienie można powiedzieć kilku godzinne ale później co 28 dni znowu było plamienie myślałam że będzie normalna... Dzień dobry. Synek obecnie ma 7 i pół miesiąca przez pierwsze 3,5 miesiąca karmiłam piersią. Po odstawieniu od piersi po dwóch tygodniach dostałam plamienie można powiedzieć kilku godzinne ale później co 28 dni znowu było plamienie myślałam że będzie normalna miesiączka ale niestety nie było. Czy jest możliwe że będę miała normalne miesiączki. I czy teraz współżyjąc mogę zajść w ciążę?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jaki lekarz zajmie się torbielą szyszynki?

Dostałam od neurologa skierowanie do neurochirurga i chirurga naczyniowego ponieważ mam torbiel szyszynki 7mm. Badania jakie miałam robione to tylko rezonans. Do którego lekarza muszę udać sie jako pierwszego?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Kiedy mogę wrócić do aktywności po ospie?

Witam. W niedzielę tj. 17.10.2021 miałem kontakt z dzieckiem u którego tego samego dnia pokazała się wysypka spowodowana wirusem ospy. Następnego dnia czułem się jakby brała mnie grypa (ból mięśni, katar, gorączka - 38.2). We wtorek było... Witam. W niedzielę tj. 17.10.2021 miałem kontakt z dzieckiem u którego tego samego dnia pokazała się wysypka spowodowana wirusem ospy. Następnego dnia czułem się jakby brała mnie grypa (ból mięśni, katar, gorączka - 38.2). We wtorek było podobnie. A w środę dostałem wysypki. Od czasu wysypki czułem się bardzo dobrze. Od soboty rano (23.10) nie przybyło żadnej chrostki nowej a obecne są praktycznie zasuszone. Przechodzę ospę bez żadnych poważnych objawów. Od momentu pierwszej wysypki minęło 5 dni. Z racji, że jestem zawodowym piłkarzem, chciałem się spytać kiedy mogę powrócić do treningow i do grania. Czytałem, że w momencie zasuszenia wysypki człowiek nie zaraża.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy słusznie martwi mnie niski przyrost bHCG?

Dzień dobry Poziom hcg 7tc (7 0 dzisiaj) w dniu 13.10 - 1350 , 19.10 - 2400 , 25.10 - 3900 martwi mnie niski przyrost
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tą zmianą w dziąśle po ekstrakcji?

Witam. Ponad tydzień temu miałam wykonywaną ekstrakcję dolnej ósemki, która była zatrzymana. Na zdjęciu szwów dowiedziałam się, że rana goi się prawidłowo, pojawił się lekki stan zapalny i wysięk ropny. Do rany został wprowadzony lek do rozpuszczenia. Dzisiaj między siódemką... Witam. Ponad tydzień temu miałam wykonywaną ekstrakcję dolnej ósemki, która była zatrzymana. Na zdjęciu szwów dowiedziałam się, że rana goi się prawidłowo, pojawił się lekki stan zapalny i wysięk ropny. Do rany został wprowadzony lek do rozpuszczenia. Dzisiaj między siódemką a raną wyczułam głęboki dół, w którym zbierają się resztki jedzenia. Płuczę to szałwią lub Eludrinem. Jakie jest prawdopodobieństwo, że ten dół z czasem gojenia zniknie? Rana nie boli, wysięk z czasem płukania jest mniejszy.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Co oznacza ten ból po ekstrakcji szóstki?

Usunęłam zęba szustkę po kilku dniach zaczęłam odczuwać ból, spuchnięte dziąsło i kawałek wystającego zęba. Co z tym zrobić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Dlaczego mam te bóle brzucha po prawej stronie?

Co może być powodem bólu brzucha z prawej strony? Ból brzucha jest chwilowy i ściskający momentami nie do wytrzymania
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Kiedy wykonać test ciążowy z krwi?

Witam, kiedy można zrobić test z krwi żeby sprawdzić czy się jest w ciąży? Miesiączke miałam od 7 do 12 października 12 października kochałam się z mężem później za trzy dni dalej się kochaliśmy i przed wyjazdem męża z 18... Witam, kiedy można zrobić test z krwi żeby sprawdzić czy się jest w ciąży? Miesiączke miałam od 7 do 12 października 12 października kochałam się z mężem później za trzy dni dalej się kochaliśmy i przed wyjazdem męża z 18 na 19 października też stosunek się odbył. Więc kiedy tak mniej wieciej mogę zrobić test z krwi?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Dotyczy: Ginekologia Ciąża

Czy mogę mieć stan podgorączkowy po powiększeniu ust?

Czy możliwy jest stan podgorączkowy (37,1) od powiększania ust kwasem hialuronowym utrzymujący się 3 tygodnie?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mój wynik badania cukru był miarodajny?

Wykonałam krzywą cukrową, niestety nie planowałam jej wykonania. Dzień wcześniej bardzo późnym wieczorem zjadłam pizzę, oprócz tego przyjmowałam od trzech tygodni leki na zatoki tj. Sudafed codziennie 2 tabletki w ulotce było napisane że mają działanie hiperglikemizujące. Wartości krzywej na... Wykonałam krzywą cukrową, niestety nie planowałam jej wykonania. Dzień wcześniej bardzo późnym wieczorem zjadłam pizzę, oprócz tego przyjmowałam od trzech tygodni leki na zatoki tj. Sudafed codziennie 2 tabletki w ulotce było napisane że mają działanie hiperglikemizujące. Wartości krzywej na czczo 80 po 1 godzinie 210 po drugiej godzinie 140. Po wykonaniu badania zakupiłam glukometr i nie odnotowałam większej wartości cukru niż 110. Czy to możliwe że mam cukrzycę. Dodam że waże 49kg przy wzroście 165cm, na codzień jestem aktywna fizycznie.
odpowiada 1 ekspert:
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński

Dlaczego mam te pulsowania w uszach?

Witam od około miesiąca mam pulsowanie w uszach ,głowie i karku ,szumy w uszach .Pojawiły się też sztywnienie karku ,bóle głowy o różnych lokalizacjach ,z MR wynika dyskopatia odcinak szyjnego z uciskiem na rdzeń kręgowy .Czy to pulsowanie... Witam od około miesiąca mam pulsowanie w uszach ,głowie i karku ,szumy w uszach .Pojawiły się też sztywnienie karku ,bóle głowy o różnych lokalizacjach ,z MR wynika dyskopatia odcinak szyjnego z uciskiem na rdzeń kręgowy .Czy to pulsowanie w uszach ,karku i głowie może być spowodowane tym zwyrodnieniem w odcinku szyjnego . Z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Czy negatywne testy na pewno wykluczają ciążę?

Witam, 5 sierpnia wzięłam 7 tabletkę Diane 35. 5 sierpnia, podczas owulacji, doszło do zbliżenia w prezerwatywie. 6 oraz 7 sierpnia, tez podczas owulacji, doszło znów do zbliżenia, bez prezerwatywy, ale bez wytrysku w srodku. Do zbliżenia doszło tez... Witam, 5 sierpnia wzięłam 7 tabletkę Diane 35. 5 sierpnia, podczas owulacji, doszło do zbliżenia w prezerwatywie. 6 oraz 7 sierpnia, tez podczas owulacji, doszło znów do zbliżenia, bez prezerwatywy, ale bez wytrysku w srodku. Do zbliżenia doszło tez 15 sierpnia, ale już z prezerwatywa. 24 sierpnia dostałam okresu takiego jak zawsze - bolesnego, obfitego i 5-dniowego. 12 września odstawiłam tabletki i 17 sierpnia wystąpił okres - 2,5 dniowy i bolesny. 5 października tez wystąpił okres - 5 dniowy ale bezbolesny. Ostatnie dwa okresy nie są tak obfite jak zazwyczaj. Zrobiłam test 9 października wieczorem i wyszedł negatywny. Test zrobiłam tez rano, 14 października, na którym napisane było, ze czas oczekiwania to 5 min. W ciągu 5 min była tylko jedna kreska, natomiast w około 6,5 minucie zaczęła pojawiać sie blada kreska, która zniknęła w ciągu minuty. Na teście pozostała tylko jedna kreska. 20 października rano, powtórzyłam test, na którym była tylko jedna kreska. Czy powinnam przestać schizowac i wykluczyć ciaze po 3 negatywnych testach? Martwią mnie ostatnie dwa krótkie okresy. Niestety badanie bhcg i ginekologiczne nie wchodzą w grę. Z góry dziękuje za odpowiedz i przepraszam za kłopot!
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czym jest efekt złotej rybki u płodu?

Witam jestem w 13 tc lekarz na USG powiedział że bardzo widoczne zdj i maluch puścił bańkę .efekt zlotej rybki .trochę się zdenerwowałam chodź mówił że wszystko jest dobrze mam powód do zmartwien ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Dotyczy: USG Ginekologia

Czy można przyjmować Rennie po alkoholu?

Czy mogę stosować Rennie antacidum po spożyciu alkoholu?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy tampon doprowadził do zakażenia?

Witam serdecznie. Przez ostatnio towarzyszący mi stres w pracy zapomniałam o tamponie. A dokładniej wsadziłam nowy gdy jeszcze stary był w pochwie. Przez około 4 dni wymieniałam zużyte tampony gdy ten pierwszy wciąż tam był. Gdy się zorientowałam... Witam serdecznie. Przez ostatnio towarzyszący mi stres w pracy zapomniałam o tamponie. A dokładniej wsadziłam nowy gdy jeszcze stary był w pochwie. Przez około 4 dni wymieniałam zużyte tampony gdy ten pierwszy wciąż tam był. Gdy się zorientowałam oczywiście go wyciągnęłam, lecz teraz po tygodniu przez cały ten okres wciąż mam krwawienie, tak obfite jak podczas miesiączki. Czy coś jest nie tak?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy muszę mieć założony nowy most?

Witam W wieku 17 lat straciłem zęba (jedynkę). Zemdlałem, upadłem na betonowy plac i wybiłem zęba. Zostały oszlifowane dwa zęby po bokach. (jedynka i dwójka) i założony most. Most trzymał się przez 11 lat. W 2016 r most spadł. Poszedłem... Witam W wieku 17 lat straciłem zęba (jedynkę). Zemdlałem, upadłem na betonowy plac i wybiłem zęba. Zostały oszlifowane dwa zęby po bokach. (jedynka i dwójka) i założony most. Most trzymał się przez 11 lat. W 2016 r most spadł. Poszedłem do stomatologa. Zęby, które były pod mostem zostały jeszcze trochę oszlifowane a później znów został zacementowany mój stary most. Rok później zaczęła mnie boleć dwójka pod tym mostem. Została wyleczona kanałowo przez koronę pod mikroskopem. Tego roku w kwietniu most protetyczna spadł po raz drugi. Stomatolog oznajmił mi, że to co zostało z moich zębów nie utrzyma mostu. Należy założyć wkłady koronowo-korzeniowe i na nim most. Tak zrobiłem. Zostało zrobione zdjęcie rtg. Zostały założone wkłady i ponownie mój stary most, który noszę od 2005 r. - czyli 16 lat. Pytałem czy jest szczelny - lekarz ocenił, że jest. Przy mocowaniu wkładów czułem ból. Pytałem czy tak powinno być. Lekarz oznajmił, że tak bywa. Później założony został mój most. Przez długi czas czułem dziwny ból. Sądziłem, że pewnie tak musi być. Po dwóch miesiącach ból łagodniał. Raz był a drugim razem nie było. Obecnie minęło 6 miesięcy od założenia wkładów i mostu. Nad tym mostem protetycznym mam ciemniejsze dziąsła. Czuję dziwny ból, pieczenie. Pod tym mostem też chyba jest coś nie tak. Nie potrafię tego opisać. Nie wiem co się dzieję. We wtorek mam wizytę w klinice gdzie było to robione. Czy ten most nie powinien być już zakładany? Czy został źle założony? Czy może coś jest nie tak z tymi wkładami, które są pod mostem? Co powinien zrobić lekarz?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Dlaczego mam to rozpieranie po dermapenie?

Szanowni Państwo, niecałe dwie doby temu bylam na zabiegu dermapenem na twarz oraz mezoterapii iglowej w okolice oczu, preparatem pinkglow. Cały czas czuje rozpieranie w okolicach pod oczami i mam lekko podpucjniete, czy to jest normalny efekt czy coś poszło... Szanowni Państwo, niecałe dwie doby temu bylam na zabiegu dermapenem na twarz oraz mezoterapii iglowej w okolice oczu, preparatem pinkglow. Cały czas czuje rozpieranie w okolicach pod oczami i mam lekko podpucjniete, czy to jest normalny efekt czy coś poszło nie tak ? Do tego odczuwam bóle głowy. Zabieg wykonywał niestety kosmetolog.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Katarzyna Mudel
Lek. Katarzyna Mudel

Dlaczego mam te krwawienia po oddaniu stolca?

Witam kwawiłem po oddaniu z odbytu więc poszedłem do hirurga,trzy miesiące temu miałem kolonoskopie I miałem usunięty polip,ale krwawienie nadal było,więc następna kolonoskopia i nic nie wykazało,czysto,badania krwi w porządku,a mi dalej pokazuje się krew na końcu po oddaniu stolca,mam gazy,juzsam niewiem co mam robić?proszę o pomoc..pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tym drętwieniem kciuka?

Witam od tygodnia mam zdrętwiały kciuk i gdy go dotykam czuje mrowienie. Dodam ze przez 2 godz bez przerwy kciuk mial nacisk olowka. Czy to moglo spowodowaj zdretwienie?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty