Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 1 , 1 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pytania do specjalistów

Gdzie najlepiej przykleić plaster antykoncepcyjny?

Dzień dobry mam pytanie czy mogę nakleić plaster antykoncepcyjny w okolicy między udem a bliżej pośladka. czytałam że naklejanie na udzie nie jest zalecane natomiast na pośladku tak. Czy takie miejsce naklejenia będzie skuteczne?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy Berberyna ma wpływ na antykoncepcję?

Czy Berberyna ma wpływ na działanie tabletek Antykoncepcyjnych Axia Conti? Nie sądzę ponieważ moja pani doktor nic o tym nie mówią (wie że przyjmuje też axie) ale w internecie znalazłam dwie porady mówiące że może wpływać… Mam przyjmować do obiadu... Czy Berberyna ma wpływ na działanie tabletek Antykoncepcyjnych Axia Conti? Nie sądzę ponieważ moja pani doktor nic o tym nie mówią (wie że przyjmuje też axie) ale w internecie znalazłam dwie porady mówiące że może wpływać… Mam przyjmować do obiadu i kolacji, a axie biorę ok 23. Jak jest w końcu z Berberyna? Można bezpiecznie stosować czy zachować jakiś odstęp? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Martyna Dudzińska
Mgr Martyna Dudzińska

Czy mogło dojść do zapłodnienia u 18-letniej kobiety?

czy jeśli wczorajszego dnia uprawiałam seks i partner nie wyjął swojego przyrodzenia i sperma została wewnątrz, a dziś mam dostać miesiączki czy dostanę jej normalnie jeśli nie doszło do zaplodnienia ?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Martyna Dudzińska
Mgr Martyna Dudzińska

Czy jest ryzyko ciąży na skutek takiej sytuacji?

Poszukuję rzetelnej pomocy i porady w sprawie, która mnie bardzo gryzie. Mój problem polega na tym, że bardzo się boję, że dziewczyna z którą się spotykam może być w ciąży w wyniku nieświadomego przeniesienia plemników na jej rękę podczas gdy... Poszukuję rzetelnej pomocy i porady w sprawie, która mnie bardzo gryzie. Mój problem polega na tym, że bardzo się boję, że dziewczyna z którą się spotykam może być w ciąży w wyniku nieświadomego przeniesienia plemników na jej rękę podczas gdy spacerując trzymaliśmy się za rękę. Około godziny 18.50 nastąpił wytrysk w wyniku masturbacji, po czym się powycieralem za pomocą chusteczek higienicznych do sucha. Następnie około 19 zacząłem się szykować do wyjazdu, aby się z nią spotkać w mieście. Przebrałem się w inne ubranie, ale co najgorsze w tej sytuacji - nie umyłem rąk. Później pojechałem na miejsce spotkania samochodem i jazda trwała około 20 min. Po dojechaniu na parking musiałem coś sprawdzić pod maską i jeszcze założyć kurtkę. Około 19.35 spotkaliśmy się, a około 20 chodziliśmy ze sobą za rękę. Międzyczasie dotykałem telefonu i jej płaszcza, a około 20.20 odprowadziłem ją do domu. Dlaczego boję się o ciąże? Jestem przerażony, ponieważ myślę, że jakieś resztki resztek które mogły gdzieś na mojej ręce pozostać mogły zostać przeniesione do pochwy podczas kiedy mogła wycierać papierem toaletowym swoją waginę po oddaniu moczu i w wyniku tego, te plemniki mogłyby zapłodnić komórkę jajową? Wiem, że to wszytsko może wydawać wręcz idiotyczne, ale chciałbym aby w jakiś sposób sytuacja była dla mnie w pełni jasna.
odpowiada 2 ekspertów:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Mgr Martyna Dudzińska
Mgr Martyna Dudzińska

Czy otrzymany wynik kwalifikuje mnie do zabiegu?

Czy mój wynik badania kwalifikuje się do zabiegu ? Opis badania tomografii Zatoki przynosowe prawidłowo wykształcone.Okrezne przyścienne zgrubienia błony śluzowej w zatokach szczękowych, nieco bardziej nasilone po prawej stronie (gr. Do 8-12 mm) zmiany ciągną się ku górze wzdłuż... Czy mój wynik badania kwalifikuje się do zabiegu ? Opis badania tomografii Zatoki przynosowe prawidłowo wykształcone.Okrezne przyścienne zgrubienia błony śluzowej w zatokach szczękowych, nieco bardziej nasilone po prawej stronie (gr. Do 8-12 mm) zmiany ciągną się ku górze wzdłuż ściany przyśrodkowej oczodołu prawego do poziomu zachyłka czołowego prawego przedziału zatoki czołowej z niedrożnym ujściem na tym poziomie. Pozostałe ujścia szerokie, drożne. Przyścienne, polipowate zgrubienia bł. śluzowej w pozostałości po sitowiu, w jamie nosowej i wzdłuż przegrody nosowej. Lamina cribrosa i lamina papyracea obustronnie bez widocznych ubytków, bez cech destrukcji. Bez cech nadczodolowej pneumatyzacji sitowia. Pneumatyzacja zatoki klinowej sięga do poziomu tylnego zarysu siodła tureckiego. Niewielkie skrzywienie cz. kostnej przegrody nosowej z wypukłością skierowana na lewo. Pneumatyzacja małżowiny środkowej prawej częściowo wypełniona zgrubieniami bl. Śluzowej. Małżowiny nosowe dolne nieco pogrubiałe. Wyrostki sutkowate i jamy bębenkowe powietrzne
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Dlaczego moje krwawienia są dalej obfite i bolesne?

Witam. Od roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe i moja miesiączka nie zmniejszyła swojej obfitości tak jak było to powiedziane przez lekarza. Co miesiąc odczuwam mocny ból podbrzusza oraz tracę dużo krwi. Co zrobić w takiej sytuacji? Lek nazywa się Zoely. Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy istnieje ryzyko ciąży na skutek takiego stosunku?

Witam, po stosunku w pozycji siedzącej gdy partnerka ze mnie schodziła to zsunęła się ze mnie prezerwatywa a cała zawartość wylała mi się na podbrzusze. Zsunięta prezerwatywa nie była w całości w pochwie partnerki, wystawała ok 2cm, natychmiast ją wyciągneliśmy... Witam, po stosunku w pozycji siedzącej gdy partnerka ze mnie schodziła to zsunęła się ze mnie prezerwatywa a cała zawartość wylała mi się na podbrzusze. Zsunięta prezerwatywa nie była w całości w pochwie partnerki, wystawała ok 2cm, natychmiast ją wyciągneliśmy i sprawdziliśmy za pomocą wody czy nie było żadnego pęknięcia - prezerwatywa była cała. Partnerka sprawdziła czy w okolicy pochwy nie było nasienia i odrazu poszła oddać mocz. Logicznie rzecz biorąc nie powinno dojść do zapłodnienia, ponieważ nasienie nie dostało się do pochwy, lecz jest to sytuacja stresująca i prosiłbym o opinię, czy mogło w takiej sytuacji dojść do zapłodnienia?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy możliwa jest ciąża podczas stosowania antykoncepcji od 2 lat?

Witam. Czy jest możliwość zajścia w ciążę przez dziewczynę jeśli bierze ona od 2 lat tabletki antykoncepcyjne, stosunek wystąpił bez prezerwatywy natomiast bez wytrysku w środku partnerki?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogłam jednak zajść w ciążę przed samym okresem?

Witam. Mam pytanie,1 Kwietnia uprawiałam seks bez zabezpieczenia,partner skończył we mnie. 2 Kwietnia dostałam miesiaczkę,która skończyła się 6 Kwietnia. Od 4 dni boli mnie głowa i mam nudności,zrobiłam test dziś który wyszedł negatywnie. Czy możliwe żeby doszło do zaplodnienia?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Martyna Dudzińska
Mgr Martyna Dudzińska

Kiedy pojawi się kolejne krwawienie po Escapelle?

Witam. W pierwszy dzień dni płodnych miałam niebezpieczny stosunek. Na następny dzień zaylam escapelle. Po 7 dniach od przyjęcia ESC dostałam krwawienia które trwało 3 dni było obfite że skrzepami oraz śluzem. Do okresu było jeszcze dwa tygodnie. Cykle mam... Witam. W pierwszy dzień dni płodnych miałam niebezpieczny stosunek. Na następny dzień zaylam escapelle. Po 7 dniach od przyjęcia ESC dostałam krwawienia które trwało 3 dni było obfite że skrzepami oraz śluzem. Do okresu było jeszcze dwa tygodnie. Cykle mam 30-31 dyniowe regularny okres. Czy to krwawienie wyklucza ciążę ? Kiedy mogę spodziewać się kolejnej miesiączki ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co mam robić z tymi bólami podczas miesiączki?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie bóli okresowych. Mocny ból w trakcie menstruacji nie powinien występować, ale co jeśli jest on tylko w pierwszym dniu okresu, bardzo silny, wykręcający i uniemożliwiający funkcjonowanie w tym dniu, ale w pozostałe czuję się dobrze? Jest się czym martwić? Z góry dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy zdjęcie plastra obniżyło moje samopoczucie?

Dzień dobry, od 3tygodni stosowałam plastry antykoncepcyjne evra, przedwczoraj ściągnęłam bo zaczynal się 4 tydzień i czuję się gorzej psychicznie(nie przez ściągnięcie tylko od jakiegoś ostatniej tygodnia stosowania), mam wahania nastroju, ogólna niechęć do wszystkiego, najchętniej leżałabym ciagle w łóżku.... Dzień dobry, od 3tygodni stosowałam plastry antykoncepcyjne evra, przedwczoraj ściągnęłam bo zaczynal się 4 tydzień i czuję się gorzej psychicznie(nie przez ściągnięcie tylko od jakiegoś ostatniej tygodnia stosowania), mam wahania nastroju, ogólna niechęć do wszystkiego, najchętniej leżałabym ciagle w łóżku. Stąd pojawia się pytanie czy to wina hormonów czy czegoś innego. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy stres może opóźnić krwawienie miesiączkowe?

Witam mam pytanie Rozstałem się z dziewczyną i od pewnego czasu żyje cały czas w stresie i w złych emocjach Trwa to już kilka tygodni i moje pytanie brzmi czy z tego powodu może jej się spóźniac okres ? Do... Witam mam pytanie Rozstałem się z dziewczyną i od pewnego czasu żyje cały czas w stresie i w złych emocjach Trwa to już kilka tygodni i moje pytanie brzmi czy z tego powodu może jej się spóźniac okres ? Do czasu zerwania nie miała większych kłopotów z okresem Zawsze dostawała je praktycznie bez większych spóźnień Dziewczyna jest jeszcze dziewica Nie współżyliśmy anj razu tylko się pieściliśmy, np wkładałem jej paluszki do pochwy I drugie pytanie brzmi czy przez takie pieszczoty można zajść w ciążę ? Czy też była by taka możliwość gdyby na palcu była zaschnięta, bądź świeża sperma chwilę po wytrysku?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego pęka mi skóra okolic intymnych?

Od jakiegoś czasu pęka mi słów w okolicy miejsc intymnych. Jest to ciągle jedno i to samo miejsce. Brak objawów infekcji. Stosuje antykoncepcję hormonalną. Czym może być to spowodowane?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Martyna Dudzińska
Mgr Martyna Dudzińska

Co oznacza ten wynik cytologii u 31-latki?

Dzień dobry. Proszę o interpretację wyniku cytologii: Rozmaz malo czytelny z powodu bardzo licznych komórek zapalnych. nie stwierdzono zmian srodnablonkowych i procesu złośliwego. Liczne leukocyty. Dalsze postępowanie według lekarza prowadzącego. Proszę o poradę gdyż jestem zmartwiona wynikiem a moja pani doktor jest obecnie na urlopie.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Martyna Dudzińska
Mgr Martyna Dudzińska

Jakie mogą być objawy po wcześniejszym współżyciu?

Dzień dobry prosiłabym o odpowiedź Około 2 tygodnie temu miałam operację usuwania ciąży pozamaciczej i lewego jajowodu gdy wyszłam ze szpitala dostałam zalecenie o współżycie po 6 tygodniach czy jeśli wspolzylam po 2 tygodniach mogą wystąpić jakieś objawy ?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Martyna Dudzińska
Mgr Martyna Dudzińska

Jak dalej powinnam stosować antykoncepcję?

Kobieta, 30 lat zdiagnozowana endometrioza i ektopia szyjki macicy, kolposkopia i cytologia nie wykazały nic niepokojącego. Zażywane są dwuskładnikowe pigułki antykoncepcyjne bez przerwy od około roku. Od 5 dni pojawiło się krwawienie/plamienie świeżą, jasnoczerwoną krwią. Jednego dnia jest... Kobieta, 30 lat zdiagnozowana endometrioza i ektopia szyjki macicy, kolposkopia i cytologia nie wykazały nic niepokojącego. Zażywane są dwuskładnikowe pigułki antykoncepcyjne bez przerwy od około roku. Od 5 dni pojawiło się krwawienie/plamienie świeżą, jasnoczerwoną krwią. Jednego dnia jest go mniej a drugiego więcej. Bóle brzucha jak przy miesiączce. Czy może być to spowodowane brakiem robienia przerwy między opakowaniami? Czy warto zrobić teraz przerwę czy brać dalej pigułki?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy możliwa jest po pettingu ciąża?

Dzień dobry chciałabym zadać pytanie otóż ja i mój chłopak i ja nie robimy nic w strone życia seksualnego prócz pettingu no i ostatnio wsunął mi trochę swojego penisa do pochwy pare razy ale po tym powiedziałam że nic nie... Dzień dobry chciałabym zadać pytanie otóż ja i mój chłopak i ja nie robimy nic w strone życia seksualnego prócz pettingu no i ostatnio wsunął mi trochę swojego penisa do pochwy pare razy ale po tym powiedziałam że nic nie chce takiego robić raczej spermy nie powinno być napewno preejakulat i dni niepłodne jutro powinnam mieć miesiaczke a od 2 dni mam różowe plamienie ze śluzem czy jest ryzyko że jestem w ciąży?:(
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co zrobić gdy krwawienie opóźnia się 8 dzień?

16 lutego miałam ostatni dzień okresu, 3 dni później antykoncepcja podczas stosunku zawiodła i tego samego wieczoru jeszcze wzięłam tabletkę 72po. Równy tydzień po Zarzyciu jej dostałam ponownie okres (trwał 4-5 dni, zazwyczaj trwa u mnie 6-7 dni). Obecnie jest... 16 lutego miałam ostatni dzień okresu, 3 dni później antykoncepcja podczas stosunku zawiodła i tego samego wieczoru jeszcze wzięłam tabletkę 72po. Równy tydzień po Zarzyciu jej dostałam ponownie okres (trwał 4-5 dni, zazwyczaj trwa u mnie 6-7 dni). Obecnie jest 9 kwietnia oraz 8 dzień spóźnienia mojego okresu. Co robić ?! Proszę bardzo o szybką odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy muszę mieć obawy odnośnie ciąży?

w pierwszy dzień po skończonej miesiączce miałam zbliżenie z chłopakiem, do niczego więcej nie doszło nawet ciężko nazwać to pettingiem bo wydaje nam się że nie były dotykane moje okolice intymne. Nie zakończyło się to wytryskiem. Dla bezpieczeństwa wzięłam tabletkę... w pierwszy dzień po skończonej miesiączce miałam zbliżenie z chłopakiem, do niczego więcej nie doszło nawet ciężko nazwać to pettingiem bo wydaje nam się że nie były dotykane moje okolice intymne. Nie zakończyło się to wytryskiem. Dla bezpieczeństwa wzięłam tabletkę dzień po. Chcę jeszcze zazanaczyc że jestem dziewicą. Czy mam się czym martwić czy nie powinnam mieć żadnych obaw odnośnie ciąży?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Martyna Dudzińska
Mgr Martyna Dudzińska
Patronaty