Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 3 9 , 0 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pytania do specjalistów

Jak długo należy przyjmować ten lek?

Zostało mi przepisane Cinarizinum 25 mg 2 razy dziennie, było to na szumy uszne, okazało sie że szumy uszne mają inne podłoże, jednak lek ten bardzo dobrze zadziałał na moje napady migrenowe - prolemem u mnie nie jest ból ale... Zostało mi przepisane Cinarizinum 25 mg 2 razy dziennie, było to na szumy uszne, okazało sie że szumy uszne mają inne podłoże, jednak lek ten bardzo dobrze zadziałał na moje napady migrenowe - prolemem u mnie nie jest ból ale aura trwająca 30 min, jak długo można stosować ten lek bez przerwy, czy po jakimś czasie trzeba zrobić przerwę jeśli tak to jak długą?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy bardzo prawdopodobne jest, że mogę zajść w ciążę?

Witam. Mam wątpliwości co do zajścia w ciążę. Przyjmuję tabletki vibin. Kazdy tydzień zaczynam w poniedziałek. W pierwszym tygodniu pominęłam 3 tabletki, tj wtorek sroda czwartek i przyjęłam je dopiero w kolejnym dniu. W drugim tugodniu pominęłam 3 ostatnie... Witam. Mam wątpliwości co do zajścia w ciążę. Przyjmuję tabletki vibin. Kazdy tydzień zaczynam w poniedziałek. W pierwszym tygodniu pominęłam 3 tabletki, tj wtorek sroda czwartek i przyjęłam je dopiero w kolejnym dniu. W drugim tugodniu pominęłam 3 ostatnie tabletki, tj. Piatek, sobota, niedziela. W 3 tygodniu wzielam tylko w poniedzialek i wtorek, reszta pominieta. W czwartm tygodniu (poczatek tabletek placebo-poniedzialek), dostalam krwawienie z odstawienia. Czy jest prawdopodonienstwo, ze moge zajsc w ciaze, gdy stosunek bez zabezpieczenia odbyl sie w sobote? Czy jest mozliwe tak jak teraz, ze krwawienie wystapilo a nastepnego juz nie bedzie?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza taki wygląd klatki piersiowej?

Zapomniałem opisać jak wygląda moja klatka piersiowa Jest lekko wgłębiona w mostku i lekko wystające zebra z lewej strony bardziej wystają od dołu natomiast z prawej mniej wygiete . Bardzo mnie to denerwuje POMOCY
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z łuszczeniem skóry członka?

Witam tydzień temu na żołędziu pojawiły mi się czerwone plamki małe dosyc dużo do tego doszło łuszczenie się skóry napletka i żołędzia czerwone plamki już prawie zniknęły ale suchość nadal jest co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy wystarczy stosowanie dodatkowego zabezpieczenia?

Dzień dobry. Przyjmuje tabletki qlaira o godz 17:30, wystąpiły u mnie silne wymioty i biegunka w nocy oraz na następny dzień, kiedy miałam przyjąć 11 tabletkę z opakowania. Przyjęłam ją lecz podejrzewam, że się nie wchłonęła. Czy wystarczy stosowanie dodatkowego... Dzień dobry. Przyjmuje tabletki qlaira o godz 17:30, wystąpiły u mnie silne wymioty i biegunka w nocy oraz na następny dzień, kiedy miałam przyjąć 11 tabletkę z opakowania. Przyjęłam ją lecz podejrzewam, że się nie wchłonęła. Czy wystarczy stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez 9 czy koniecznie jest także nie robienie przerwy między opakowaniami? Dodam, że wystąpiło u mnie skąpe krwawienie w 13 dniu.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Z jakim lekarzem najlepiej skonsultować się w pierwszej kolejności?

Witam, Od około 10 lat kilka razy do roku miewalam ataki migreny z aurą, lecz od momentu narodzin pierwszego dziecka (8 miesięcy temu) bóle pojawiają się raz/dwa razy na miesiąc i są znacznie silniejsze, po raz pierwszy przy ostatnim ataku... Witam, Od około 10 lat kilka razy do roku miewalam ataki migreny z aurą, lecz od momentu narodzin pierwszego dziecka (8 miesięcy temu) bóle pojawiają się raz/dwa razy na miesiąc i są znacznie silniejsze, po raz pierwszy przy ostatnim ataku straciłam widzenie w oku, w którym umiejscowiony jest ból. Po porodzie siłami natury znacznie pogorszył mi się wzrok, a co za tym idzie na co dzień o wiele bardziej nadwyrężam oczy aby dojrzeć, przeczytać z wiekszej odległości. Tu nasuwa się moje pytanie, czy w takim przypadku moja diagnostyka powinna zacząć się od wizyty u neurologa czy u optyka w celu dobrania odpowiednich szkieł czy u okulisty aby zbadać oko? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Jakie powinno być leczenie moich zębów?

Witam mam problem z zębami, od kiedy zaczęły być robione zęby boczne odczuwam problem ze zgryzem, wiecznie coś mi przeszkadza, nie jest tak jak było mimo że było piłowane, poprawiane. Czy to normalne i ten dyskomfort minie? Za pierwszym... Witam mam problem z zębami, od kiedy zaczęły być robione zęby boczne odczuwam problem ze zgryzem, wiecznie coś mi przeszkadza, nie jest tak jak było mimo że było piłowane, poprawiane. Czy to normalne i ten dyskomfort minie? Za pierwszym razem jak robiłem górną piątkę to wypełnienie było zbyt wysokie co bardzo przeszkadzało i zacząłem przez to zagryzać zęby, po piłowaniu nic nie przeszkadzało, przy okazji została zrobiona szóstka obok i zadowolony wróciłem do domu. Po 2-3 dniach zauważyłem że jednak nadal coś mi przeszkadza ale w innym a dokładniej okolice siódemek z tej samej strony co wcześniej robione zęby, tak jakby one się teraz stykały ale najbardziej jest to odczuwalne przy zagryzaniu zębów które mi zostało po tygodniowym epizodzie z nierówną piątką (staram się oduczyć zagryzania), jednocześnie mam wrażenie że zgryz po drugiej stronie jest jakiś wyższy. Czy to tylko moja wyobraźnia i po jakimś czasie się do tego przyzwyczaję? Dodam że za tydzień będę robił dolną siódemkę z tej samej strony więc może rozwiąże to ewentualny problem? Odczuwam też między 4,5 i 6 jakby były one tak jakby połączone plombą, wspomniałem o tym dentyście ale mówił że tak ma być, w zasadzie nie przeszkadza mi to jakoś bardzo, jest tylko odczuwalne coś językiem między zębami. Zauważyłem też że niektóre zęby mi tak jakby pykają, coś jakby się poruszały np. jak zagryzę lub lekko pchnę językiem z jednej a potem lekko z drugiej to odczuwalne jest jakby pyknięcie. Wspominałem też o tym dentyście ale mówi że też wszystko jest w porządku, nie widać też żeby zęby się ruszały ale to uczucie nie daje mi spokoju. Na jednym zębie odczuwam to cały czas, na innych tylko od czasu do czasu. Nie pasuję mi też pewna ocena dentysty ponieważ mam wrażenie że jeszcze dwa inne zęby są popsute, widzę na nich ciemne plamki(kropki) które wydają mi się dziurkami a przy jednym z nich między zębami często utykają mi resztki jedzenia które ciężko jest usunąć i nie chce mi się w to wierzyć ale dentysta mówi że z tymi zębami jest wszystko w porządku, czy powinienem mu zaufać?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Co oznacza takie zaczerwienienie w tych okolicach?

Witam ! Od jakiegoś czasu mam zaczerwienione mocno okolice łona,pachwin, jąder i odbytu. Najgorszy jest swiad i odparzenia w pachwinach , najbardziej dokucza w nocy. Załączam zdjęcia w temacie. Proszę o pomoc co to może być. https://ibb.co/VSyTPGc https://ibb.co/bK5hMbq https://ibb.co/80L4mGG
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Co może oznaczać taki stan, który występuje po okresie?

Witam. Mam często bóle podbrzusza, po miesiączkach od 3 miesięcy wylatuje mi jasno brązowy mazisty płyn z brązowymi grudkami... Co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy w trakcie miesiączki mogę wykonać badania krwi?

Witam serdecznie. Czy w trakcie miesiączki mogę wykonać badania krwi w celu diagnozy cukrzycy ( kreatynina, glukoza , hemoglobina glikowana, ALT , C-peptyd, insulina) ? Chciałabym wiedzieć czy menstruacja może wpłynąć na wyniki tych badań. Dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak mam rozumieć ten opis RTG?

Witam mam 30 lat przeszłam koronawirusa proszę o interpretację opisu rtg zrobione około miesiąc od wystąpienia objawów covid obustronne odwnękowo umiarkowanie wzmożony rysunek oskrzelowy, płuca bez zmian naciekowych, obustronnie przypodstawnie zrosty, kąty przeponowo-żebrowe wolne, sylwetka serca niepowiększona co to są... Witam mam 30 lat przeszłam koronawirusa proszę o interpretację opisu rtg zrobione około miesiąc od wystąpienia objawów covid obustronne odwnękowo umiarkowanie wzmożony rysunek oskrzelowy, płuca bez zmian naciekowych, obustronnie przypodstawnie zrosty, kąty przeponowo-żebrowe wolne, sylwetka serca niepowiększona co to są te zrosty czy są niebezpieczne czy da się z nimi żyć czy można je leczyć
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy jest szansa na wyleczenie tego języka?

Dzień dobry. Od kilku miesięcy mam gruby,biały nalot na języku,do tego brzydki zapach z ust. Na tylach języka tak jakby guzki (chyba drożdżaki). Lekarz zapisał mi nastatyne po której jest jeszcze gorzej. Leczyłam nie na helicobacter. Czy da się jakoś wyleczyć ten język??
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy te objawy ze strony zęba są normalne?

W piątek zaczął mnie boleć ząb (4 dolna), dostałam antybiotyk, w niedzielę spuchłam, biorę antybiotyk i odpuszcza zarówno ból jak i opuchlizna ale niepokoi mnie to, że czuję od soboty że usta z tej strony i policzek jest zdrętwialy (uczucie jak po zastrzyku znieczulającym,) czy to normalne?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy to potwierdza zarażenie kiłą?

Witam proszę o interpretacje moich wyników badań w kierunku Kiły ,test VDLR wynik ujemny ,RPR jakościowo dodatni ,RPR ilość -miano 1:2 ,TPHA jakościowy dodatni .Czy to potwierdza zarażenie kiła ? Jakie to stadium tej choroby ,dodam iż wizytę w ramach... Witam proszę o interpretacje moich wyników badań w kierunku Kiły ,test VDLR wynik ujemny ,RPR jakościowo dodatni ,RPR ilość -miano 1:2 ,TPHA jakościowy dodatni .Czy to potwierdza zarażenie kiła ? Jakie to stadium tej choroby ,dodam iż wizytę w ramach NFZ mam 05.02.2022 ,do tego czasu nerwy mnie zjedzą .Proszę o wyrozumiałość .Z poważaniem
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Co robić w przypadku gdy dziecko nie chce chodzić?

Witam moja córka ma 15 miesięcy i nie chce jeszcze chodzić gdy ja postawie przy meblach na nóżkach to płaczę. Co robić w tym przypadku
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jakie pierwsze kroki powinienem podjąć w przypadku spadku libido?

Witam, w ostatnim czasie zauważyłem spadek libido, są dni gdy go nie odczuwam ale następują i takie gdy nie mam najmniejszej ochoty na zbliżenie, co za tym idzie z partnerką robię to czasami "odniechcenia" w tych dniach pojawia się... Witam, w ostatnim czasie zauważyłem spadek libido, są dni gdy go nie odczuwam ale następują i takie gdy nie mam najmniejszej ochoty na zbliżenie, co za tym idzie z partnerką robię to czasami "odniechcenia" w tych dniach pojawia się problem z zakończeniem. Jakie pierwsze kroki powinienem podjąć czy to przemęczenie czy powinienem udać się do lekarza,zrobić badania hormonalne?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Co należy brać na te owrzodzenia?

Witam, co to może być, zaczęło się od bólu gardła, brak gorączki, luki podniebienne czerwone, na tylnej ścianie gardła tak jakby pęcherzyki trochę jaśniejsze, po bokach pęcherzyki mocno czerwone, tak wyglądają jak ktoś się oparzyć. Nic nie pomaga, używam... Witam, co to może być, zaczęło się od bólu gardła, brak gorączki, luki podniebienne czerwone, na tylnej ścianie gardła tak jakby pęcherzyki trochę jaśniejsze, po bokach pęcherzyki mocno czerwone, tak wyglądają jak ktoś się oparzyć. Nic nie pomaga, używam tabletek do ssania, spray do psikania na bolące gardło, płukałam gardło wodą z solą. Ból jest okropny. Co mam brać na te owrzodzenia?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Kiedy powinnam wykonać takie badania?

Byłam na pierwszej wizycie u psychiatry. Przepisał mi Efectin oraz Trittico, ale prosił by wykonać badania TSH, morfologie krwi, żelazo oraz ferrytyne. Tylko zapomniałam zapytać czy badania powinnam wykonać przed rozpoczęciem brania, w trakcie czy nie ma to znaczenia?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Krystyn Czerniejewski
Lek. Krystyn Czerniejewski

Czy mogę uprawiać seks w tej sytuacji?

Witam. Od 30 tygodnia ciąży dostałam Luteinę pod język (2 razy dziennie po 2 tab). Przyczyna - skracająca się nieznaczno szyjka. Wtedy też dostałam zalecenie leżenia, nie przemęczania się, odpoczynku i brak seksu. Po 10 dniach poszłam na wizytę kontrolną.... Witam. Od 30 tygodnia ciąży dostałam Luteinę pod język (2 razy dziennie po 2 tab). Przyczyna - skracająca się nieznaczno szyjka. Wtedy też dostałam zalecenie leżenia, nie przemęczania się, odpoczynku i brak seksu. Po 10 dniach poszłam na wizytę kontrolną. Tam dowiedziałam się że stosujemy dalej Luteinę, ale wszystko jest okej, nawet lepiej niż było. Nie dowiedziałam się, czy dalej trzeba powstrzymywać się od współżycia, czy jednak raz na jakiś czas nie zaszkodzi?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może powodować m.in. drżenie rąk, osłabienie mięśni, zmęczenie itp.?

Witam. Od jakiegos czasu wystepuja u mnie drzenia glownie rak, oslabienie miesnie rak i nog, bole kosci (glownie kolana, nadgarstki), klucie w palcach dloni i stop, oslabienie, nudnosci, ospalosc, biegunka, zmeczenie, uczucie zimna. Niedawno robilam badania krwi i... Witam. Od jakiegos czasu wystepuja u mnie drzenia glownie rak, oslabienie miesnie rak i nog, bole kosci (glownie kolana, nadgarstki), klucie w palcach dloni i stop, oslabienie, nudnosci, ospalosc, biegunka, zmeczenie, uczucie zimna. Niedawno robilam badania krwi i mam nieco powdwyzszone tsh aczkolwiek ft3 i ft4 w normie, mam rowniez duzy niedobor witaminy d (moj wynik wynosil 7), niedobory te od miesiaca uzupelniam. Od prawie roku pracuje zdalnie i w zasadzie wszystko zalatwiam z domu zakupy itd a wiec praktycznie w ogole nie wychodze z domu przez co praktycznie nie mam ruchu. Czy mozliwe ze oslabienie miesni i kosci jest spiwodowane wlasnie brakiem ruchu? A może mam rowniez niedobor witaminy b12, czy te objawy rowniez moga na to wskazywac? Dziekuje bardzo i pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty