Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 2 , 9 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pytania do specjalistów

Dlaczego nigdy nie mam gorączki podczas infekcji?

Dzień dobry. Zastanawia mnie jedna kwestia - nie pamiętam kiedy ostatnio miałam gorączkę. Przechodziłam w ciągu ostatnich lat wiele infekcji, chociażby dwa miesiące temu - ciężki kaszel, katar, wymioty, bóle całego ciała, przechodziłam również covid, ale przy żadnej z tych... Dzień dobry. Zastanawia mnie jedna kwestia - nie pamiętam kiedy ostatnio miałam gorączkę. Przechodziłam w ciągu ostatnich lat wiele infekcji, chociażby dwa miesiące temu - ciężki kaszel, katar, wymioty, bóle całego ciała, przechodziłam również covid, ale przy żadnej z tych infekcji nie podnosiła mi się gorączka. Czy to powód do zmartwień? Czy mam iść do lekarza z takim trywialnym pytaniem mimo, że obecnie "nic mi nie jest"?
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Co robić z tymi bólami jelit i zaburzeniami wypróżnień?

Dzień dobry. OD 1.5 ROKU SZUKAM POMOCY. MAM OGROMNY PROBLEM Z WYPROZNIANIEM,NIE CZUJE PARCIA NA STOLEC,W WIEKSZISCI SA TO BIEGUNKI KTORYCH NIE MOGE WYDALUC TAK JAKBY JELITA BYŁY ŚCIŚNIĘTE, GAZÓW TEZ NIE MOGE USUNAĆ ,MUSZE MOCNO PRZEĆ ZEBY CZASAMI... Dzień dobry. OD 1.5 ROKU SZUKAM POMOCY. MAM OGROMNY PROBLEM Z WYPROZNIANIEM,NIE CZUJE PARCIA NA STOLEC,W WIEKSZISCI SA TO BIEGUNKI KTORYCH NIE MOGE WYDALUC TAK JAKBY JELITA BYŁY ŚCIŚNIĘTE, GAZÓW TEZ NIE MOGE USUNAĆ ,MUSZE MOCNO PRZEĆ ZEBY CZASAMI ODDAĆ GAZY,BULGOTANIA W BRZUCHU JAKBY GAZY PRZEDOSTAWALY SIE DO ZOŁĄDKA,MAM TEZ WYMIOTY.Mialem Gastroskopie i wyszlo przewlekle zapalenie,w kolanoskopii nic nie wyszło.Lekarze stawiali diagnozę że to zespol Jelita wrażliwego.Jestem na diecie A leki jakie brałem to xifaxan, debutir forte debretin,scopolan,ulgix wzdecia,meteospazmyl,całą masa antybiotyków,baklofen na mięsnie,leki rozkurczowe.To nic nie pomaga.Bylemu u psychiatry z 4 razy.Przewaznie kazano mi brać sulpiryd ale nic nie pomaga,Chodziłem na terapię psychiatryczne i nic z tego.Strasznie bolą mnie jelita i nie moge wydalić biegunki.Moim zdaniem to zagrożenie życia.Nie wiem co mam robić.Dziękuje
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Czy ciąża przy tym wyniku jest niemożliwa?

Wykonałam badanie beta hcg z krwi 15 dni po stosunku. Wynik wtedy wyszedł negatywny, jednak zdecydowałam się na powtorzenie badania trzy tygodnie pozniej (35 dni po stosunku) i ono takze wyszlo negatywne. Czy po takim czasie badanie jest w 100% wiarygodne i mogę wykluczyć ciążę?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy artroskopia w moim przypadku jest konieczna?

Dzień dobry Mam umówiony termin na artroskopie stawu kolanowego na koniec sierpnia. Cały czas się waham bo wszędzie informacje sprzeczne że czasem wystarczy rehabilitacja i nie trzeba rekonstruować wiezadla. Z wyniku rezonansu mam ACL objawy ostrego całkowitego uszkodzenia wiezadla w... Dzień dobry Mam umówiony termin na artroskopie stawu kolanowego na koniec sierpnia. Cały czas się waham bo wszędzie informacje sprzeczne że czasem wystarczy rehabilitacja i nie trzeba rekonstruować wiezadla. Z wyniku rezonansu mam ACL objawy ostrego całkowitego uszkodzenia wiezadla w czesci centralnej, długość kikuta bliższego około 15mm. MM: dyskretna poprzeczna szczelina pęknięcia tylnej czesci trzonu łąkotki bez cech rozwarstwienia. Najbardziej zależy mi na jak najszybszym dojściu do siebie, żebym jak najszybciej chociaż mogła chodzić i z czasem wrócić do sportu - tenisa. Patrząc na wynik zabieg nieunikniony? Mam 27 lat
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Piotr Żbikowski
Dr n. med. Piotr Żbikowski

Co oznacza ten wynik rezonansu kolana?

Proszę o interpretację wyników rezonansu kolana Ślad płynu w zachyłku nadrzepkowym. Rzepka w pozycji badania ustawiona prawidłowo. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach stawowych kości, drobne ognisko obrzęku w tylnej części kłykcia bocznego kości udowej, poza tym sygnał struktur kostnych prawidłowy.... Proszę o interpretację wyników rezonansu kolana Ślad płynu w zachyłku nadrzepkowym. Rzepka w pozycji badania ustawiona prawidłowo. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach stawowych kości, drobne ognisko obrzęku w tylnej części kłykcia bocznego kości udowej, poza tym sygnał struktur kostnych prawidłowy. Więzadło krzyżowe przednie i więzadło krzyżowe tylne o zachowanej ciągłości i prawidłowym sygnale. Więzadło poboczne przyśrodkowe, więzadło poboczne boczne o prawidłowym przebiegu i zachowanej ciągłości. Więzadło właściwe rzepki oraz ścięgno mięśnia czworogłowego prawidłowe. Ścięgna tworzące "gęsią stopkę" w zakresie objętym przez badanie prawidłowe, bez wysięku w kaletce. Ścięgno m. podkolanowego o zachowanej ciągłości. Troczki rzepki o zachowane ciągłości. Pasmo biodrowo-piszczelowe i ścięgno m. dwugłowego w normie. Stan po częściowej mieniscektomii przyśrodkowej. Niewielkie podniesienie sygnału w zakresie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej zmiany degeneracyjno-przeciążeniowe, poza tym łąkotka w normie, bez dostawowych pęknięć. Łąkotka boczna prawidłowa. Chrząstka stawowa rzepki o nieco niejednorodnym sygnale, prawidłowej grubości o gładkich obrysach. Chrząstka pokrywająca pozostałe powierzchnie stawowe o gładkich obrysach i prawidłowym sygnale. Ciało tłuszczowe Hoffy jednorodne. W zakresie dołu podkolanowego patologii nie uwidoczniono.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Piotr Żbikowski
Dr n. med. Piotr Żbikowski

Czy powinien mnie martwić taki okres?

Witam. Mam pytanie w sprawie okresu. Ajpierw iposze sutuacje z ostatnich miesiecy. Mój chłopak siedział w więzieniu prawie trzy miesiące. Wtedy doświadczałam ekstremalnego stresu. Miałam szereg różnych objawów somatycznych których w normalnej sytuacji nie ma. Były to migreny, bilety brzucha... Witam. Mam pytanie w sprawie okresu. Ajpierw iposze sutuacje z ostatnich miesiecy. Mój chłopak siedział w więzieniu prawie trzy miesiące. Wtedy doświadczałam ekstremalnego stresu. Miałam szereg różnych objawów somatycznych których w normalnej sytuacji nie ma. Były to migreny, bilety brzucha i mdlosci na widok funkcjonariuszy. Poza tym jeździłam do zakładu karnego co mnie wiele kosztowało. Kiedy chlopak wrocil dostałam okresu tydzień wcześniej tak jakby przyszedł z nadmiaru emocji. Teraz mam czwarty dzień i nadal leci tyle co 3go dnia. To moja taka druga sytuacja w życiu (wtedy okres wyrównał się sam). Teraz jednak mam 37 lat i nie wiem czy organizm sobie poradzi. Dodam że wyniki krwi które robiłam zanim to się stało są w porządku. Moje wcześniejsze miesiączki kiedy nic sie takiego nie działo mieściły się w zakresie 4-7 dni. Sam cykl 24-27 dni.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy to może być tle nerwowym?

Dzień dobry, Od około 3 miesięcy zauważyłam u siebie dość mocne bicie serca. Pojawia się ono przez większość dnia, zwiększa się ono w sytuacjach nawet małego wysiłku jak np. wstanie z łóżka, wejście po schodach lub przewrócenie się na drugi... Dzień dobry, Od około 3 miesięcy zauważyłam u siebie dość mocne bicie serca. Pojawia się ono przez większość dnia, zwiększa się ono w sytuacjach nawet małego wysiłku jak np. wstanie z łóżka, wejście po schodach lub przewrócenie się na drugi bok w łóżku. Bicie serca jest na tyle mocne że patrząc na koszulkę widzę jak ona podskakuje. Czy to może być coś poważnego czy po prostu na tle nerwowym? Jako osoba z hipochondrią bardzo zwracam na to uwagę i myślę o tym przez większość dnia. Nikt w rodzinie nie choruje na nic związane z sercem, a ja nie palę albo nie piję alkoholu.
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Dlaczego mam te wodniste upławy?

Dzień dobry. Mam pewien problem od dłuższego czasu, po porodzie zazwyczaj przed miesiączką mam bardzo wodniste upławy nie jest to żaden śluz a bardziej jakby woda przez którą mam całą zamoczoną bieliznę. Nie mam żadnych świądów pochwy ani nic nie czuję by było nie tak. O co chodzi?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego nie mam okresu a występuje zbyt duże owłosienie?

Dzień dobry mam od dłuższego czasu problem z owłosieniem na ciele oraz brak miesiączki jaka może być przyczyna ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy Coaxil ma wpływ na antykoncepcję?

Dzień dobry, czy lek coaxil może obniżać skuteczność antykoncepcji? W internecie sa różne opinie i nie wiem które są właściwe
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak dalej postępować po ekstrakcji zęba mądrości?

Jestem tydzień po usunięciu ósemki dolnej. Zwykła ekstrakcja, bez szycia, bez komplikacji. Mam biały skrzep w miejscu wyrwania. Na co muszę jeszcze uważać, czy mogę już normalnie jeść, myć to miejsce?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Piotr Puchała
Lek. dent. Piotr Puchała

Jak duże jest ryzyko ciąży podczas pettingu?

Czy nie zaszłam w ciążę podczas pettingu? blagam o odpowiedz to strasznie wazne
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy ten przepisany lek na pewno jest bezpieczny w ciąży?

Witam jestem w ciąży w 7 tygodniu lekarz wypisał mi nitrofuratonin 50 mg czy napewno jest bezpieczny?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy pulsowanie rany i ten dyskomfort powinny mnie martwić?

Dzień dobry. Przed 3 tygodniami miałem usuwaną dolną 6ke. Rana była rozległa więc Pan Doktor zaszył dziurę po zębie. Po 10 dniach szwy zostały ściągnięte, wszystko ładnie się zagoiło. Jednak po zdjęciu szwów zacząłem odczuwać pulsowanie w miejscu po ekstrakcji... Dzień dobry. Przed 3 tygodniami miałem usuwaną dolną 6ke. Rana była rozległa więc Pan Doktor zaszył dziurę po zębie. Po 10 dniach szwy zostały ściągnięte, wszystko ładnie się zagoiło. Jednak po zdjęciu szwów zacząłem odczuwać pulsowanie w miejscu po ekstrakcji oraz delikatne swędzenie. I tak codziennie od momentu zdjęcia szwów pojawia się pulsowanie rany i ten dyskomfort. Czy to normalne? Czy może jest to efekt tego że rana wciąż się zrasta (dziura jest spora)? Nie jest to jakiś straszny ból, ale dyskomfort jednak spory. Z góry dzięki za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Piotr Puchała
Lek. dent. Piotr Puchała

Jak rozumieć ten wynik MR kolana?

co oznacza: więzadło w znacznym obrzęku i płynem wzdłuż oraz wyraźny obrzęk szpiku kłykci podchrzęstnie - IV st OA. Są to fragmenty opisu MR kolana. Kolejna wizyta u ortopedy za 2 tyg. Z RTG wynika, że są zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze, a z USG zmiany chondromalacyjne II st.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Piotr Żbikowski
Dr n. med. Piotr Żbikowski

Co robić z krwawieniem podczas stosowania plastrów antykoncepcyjnych?

Dzień dobry. W piątek 5 lipca zaraz po miesiączce nakleiłam pierwszy plaster antykoncepcyjny. Będąc na wakacjach (wtorek 9 lipca) odkleił się a pech i moje nierozgarnięcie spowodował, że nie wzięłam na wyjazd plastrów i kolejny nakleiłam dopiero w piątek 12... Dzień dobry. W piątek 5 lipca zaraz po miesiączce nakleiłam pierwszy plaster antykoncepcyjny. Będąc na wakacjach (wtorek 9 lipca) odkleił się a pech i moje nierozgarnięcie spowodował, że nie wzięłam na wyjazd plastrów i kolejny nakleiłam dopiero w piątek 12 lipca - czyli dzień zmiany drugiego plastra. Dzień później w sobotę 13 lipca dostałam krwawienia z przyklejonym już plastrem i krwawienie nadal jest obecne. Jak mam postępować w tym przypadku aby wrócić na dobre tory? Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy to jednak ciąża u 19-latki?

Okres spóźnił się dwa tygodnie, po tygodniu spóźnienia się wykonałam test ciążowy, wyszedł ujemny. Po dwóch tygodniach dostałam okresu, przez 12 dni miałam leciutkie zaplamienia, dziś mija 14 dzień i od wczoraj te plamienia sie zwiększyły bardzo. Właśnie czekam wkolejce... Okres spóźnił się dwa tygodnie, po tygodniu spóźnienia się wykonałam test ciążowy, wyszedł ujemny. Po dwóch tygodniach dostałam okresu, przez 12 dni miałam leciutkie zaplamienia, dziś mija 14 dzień i od wczoraj te plamienia sie zwiększyły bardzo. Właśnie czekam wkolejce u lekarza, będę bardzo długo czekać i wolałabym teraz wiedzieć. Czy to ciąża?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy konieczne będzie usunięcie tego zespolenia?

Dzień dobry. 4 lata temu miała złamanie z przemieszczeniem nadgarstka. Podczas operacji dokonano zespolenia go płytka LCP, lekarz nic nie wspominał o konieczności jej usunięcia. Ostatnio podczas rozmowy z lekarzem rodzinnym dowiedziałam się że zespolenie powinno być usunięte . Moje... Dzień dobry. 4 lata temu miała złamanie z przemieszczeniem nadgarstka. Podczas operacji dokonano zespolenia go płytka LCP, lekarz nic nie wspominał o konieczności jej usunięcia. Ostatnio podczas rozmowy z lekarzem rodzinnym dowiedziałam się że zespolenie powinno być usunięte . Moje pytanie czy po takim czasie jest możliwość usunięcia tego ?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Piotr Żbikowski
Dr n. med. Piotr Żbikowski

Co oznacza taki poziom b-HCG w 33 dniu cyklu?

Czy beta hcg 384U/I w 33 dniu cyklu jest dobrym wynikiem? Cykl 30 dni.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak przygotować się do badania stolca pod kątem Sanepidu?

Dzień dobry, czy przed badaniem kału w kierunku nosicielstwa Salmonella i Shigella nie można spożywać alkoholu? Jesli tak to na jak długo przed?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty