Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 2 , 5 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pytania do specjalistów

Dlaczego moja miesiączka jest tak intensywna?

Witam. Od 6 dni mam bardzo obfitą miesiączkę która nie ustępuje, czarne długie skrzepy krwi do tego skurcze brzucha, ból głowy oraz wymioty. dodam że jestem na tabletkach antykoncepcyjnych od pół roku i nigdy nie zdarzały mi się takie sytuację.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy zatkany nos w ciąży jest niebezpieczny dla płodu?

W ciąży długotrwałe miałam zatkany nos i oddychałam przez usta. Czytałam że to niezdrowe. Czy może mieć to jakieś konsekwencje w postaci niedotlenienia dziecka i problemów w późniejszym życiu?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy po abrazji dozwolony jest petting?

Witam Jestem po zabiegu abrazji prawie 2 tygodnie Wiem że współżycie jest zakazane ale czy mogę pozwolić sobie na pieszczoty typu orgazm łechtaczkowy ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Dotyczy: Ginekologia Orgazm

Czy te guzki przy odbycie to hemoroidy?

Przy odbycie mam sine guzki, które rosną przy wypróżnianiu się. Czy to mogą być hemoroidy? Są jakieś domowe sposoby?
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Dlaczego mam to plamienie tak długo?

Dzień dobry, 20 czerwca mam termin planowanej miesiączki. Zawsze w połowie cyklu, około owulacji pojawiają się plamienia i trwają 2-3 dni. W tym miesiącu zaczęło się podobnie, jednak plamienie trwa już ponad tydzień i oprócz tego dzisiaj i 3 dni... Dzień dobry, 20 czerwca mam termin planowanej miesiączki. Zawsze w połowie cyklu, około owulacji pojawiają się plamienia i trwają 2-3 dni. W tym miesiącu zaczęło się podobnie, jednak plamienie trwa już ponad tydzień i oprócz tego dzisiaj i 3 dni temu w ciągu dnia przez chwilę pojawiło się lekkie krwawienie po czym wróciło do minimalnego brązowego plamienia. Coś takiego zdarza się pierwszy raz. Nigdy plamienie nie trwało tak długo. Zastanawiam się czym może być to spowodowane. Dodam też, że nie współżyje. Nie mam też innych objawów, żadnych bóli, swędzenia, pieczenia okolic intymnych. Miesiączka wypada raczej zawsze w miarę regularnie.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego od 2 miesięcy nie mam okresu w wieku 40 lat?

Dzien dobry, od 2 mcy nie mam miesiączki. Czy badanie poziomu hormonów po takim czasie wyjdzie wiarygodnie? Mam 40 lat. Dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego krwawienie nie ustąpiło po zmianie antykoncepcji?

Dzień dobry, Od września 2023 roku stosowałam tabletki antykoncepcyjne Drovelis. Niestety cały czas występowały krwawienia śródcykliczne oraz podczas usg u ginekologa okazało się, że mam normalnie piękne owulacje mimo stosowania tabletek. Lekarz ginekolog zalecił mi dokończenie tabletek Drovelis (zostało wtedy... Dzień dobry, Od września 2023 roku stosowałam tabletki antykoncepcyjne Drovelis. Niestety cały czas występowały krwawienia śródcykliczne oraz podczas usg u ginekologa okazało się, że mam normalnie piękne owulacje mimo stosowania tabletek. Lekarz ginekolog zalecił mi dokończenie tabletek Drovelis (zostało wtedy trochę ponad połowę opakowania) a następnie pomijając tabletki placebo rozpocząć stosowanie nowych tabletek Vibin max. Jeszcze podczas stosowania tabletek Drovelis jak zwykle pojawiło się krwawienie śródcykliczne, dokładnie 22 maja, krwawienie nadal trwa mimo, że przyjęłam już 9 tabletkę nowego środka antykoncepcyjnego Vibin. Przy krwawieniach pojawiają się także skurcze. Krwawienia występują najcześciej w godzinach od 8 do 18. Na noc uspokaja się. Tabletki przyjmuję o 9 rano. Nie pominęłam żadnej tabletki oraz każdą tabletkę przyjmuję dokładnie. tej samej godzinie. Wizytę u ginekologa mam dopiero na początek lipca. Czy to normalne, że krwawienie nie ustąpiło mimo zmiany tabletek?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak postępować przy pominięciu tabletki Vibin Mini?

Przyjmuję tabletki vibin mini, zawsze o godzinie 15. Niestety wczoraj zapomniałam zjeść tabletki. Przyjęłam ją następnego dnia o godzinie 10. Tabletki z 3 rzędu blistra. Zostały dwie. Co należy zrobić? W ulotce czytałam, że należy wyrzucić tabletki placebo i od razu zacząć stosowanie nowego opakowania.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Kiedy mogę współżyć po założeniu wkładki domacicznej?

Kiedy można współzyc po założeniu wkładki wewnątrzmaciczna cu 375 standard
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam to plamienie podczas stosowania Rigevidon?

Witam W tym miesiącu okres spóźnił mi się o 2 dni, następnie przez kolejne 2 wystąpiło brązowe plamienie, aż w końcu dostałam okresu, który trwa już 9 dzień.. Dziś myślałam, że w końcu się kończy bo znowu pojawiło się brązowe... Witam W tym miesiącu okres spóźnił mi się o 2 dni, następnie przez kolejne 2 wystąpiło brązowe plamienie, aż w końcu dostałam okresu, który trwa już 9 dzień.. Dziś myślałam, że w końcu się kończy bo znowu pojawiło się brązowe plamienie. Ale gdy wieczorem współżyłam z chłopakiem (i był to mocniejszy stosunek) znowu pojawiła się krew. Czy jest to normalne, ze po stosunku a gdy jeszcze okres się nie skończył, pojawiła się krew? Biorę od tego miesiąca tabletki Rigevidon (jeśli to może mieć jakieś znaczenie).
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam taki poziom b-HCG?

Witam. Ostatnia miesiączka była 17.05 . Teraz mam pozytywne testy, oraz krwawienia. Ale dziś odebrałam wynik Bety i wynosi 7.8 dlaczego?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy muszę wykonać badania przed stosowaniem antykoncepcji?

Witam mam pytanie. byłam u ginekologa13 Czerwca przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Vibin mini 3 opakowania ,wypisał mi na podstawie samego wywiadu i badania do pochwowego bez zlecenia badań hormonalnych.Mam problem z okresem bo występuje 2 razy w miesiącu w ostatnim... Witam mam pytanie. byłam u ginekologa13 Czerwca przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Vibin mini 3 opakowania ,wypisał mi na podstawie samego wywiadu i badania do pochwowego bez zlecenia badań hormonalnych.Mam problem z okresem bo występuje 2 razy w miesiącu w ostatnim czasie . Kluczowe pytanie : czy mam brać tabletki tak jak mi zalecono ? Czy zrobić badania na własną rękę?Za 2 dni wyjeżdżam za granicę byłam bym wdzięczna za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy ochrona Madinette jest zachowana?

Dzień dobry zażywam tabletki antykoncepcyjne madinette, pierwszą tabletkę antykoncepcyjna z nowego opakowania zażyłam w piątek 21 dni temu, w międzyczasie przesunelam godzinę przyjmowania tabletek na następny dzień tzn tak jakbym przyjmowała tabletkę z dnia wcześniejszego, zrobiłam 7 dniowa przerwę ostatnia... Dzień dobry zażywam tabletki antykoncepcyjne madinette, pierwszą tabletkę antykoncepcyjna z nowego opakowania zażyłam w piątek 21 dni temu, w międzyczasie przesunelam godzinę przyjmowania tabletek na następny dzień tzn tak jakbym przyjmowała tabletkę z dnia wcześniejszego, zrobiłam 7 dniowa przerwę ostatnia tabletkę przyjmując w piątek 7.06 a nowe opakowanie rozpoczęłam dzisiaj tzn sobota 15.06 czy ochrona jest zachowana? Czy trzeba przyjac dwie tabletki jednego dnia ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy przez Escapelle wypadają włosy?

Trzy tyg. temu wzięłam escapalle , aktualnie wypadają mi strasznie włosy wspomnę , że wcześniej przed wzięciem tabletki nie wypadały w tak dużej ilości . Czy ten proces sam minie ? Włosy przestaną wypadać ? Czy idąc się do lekarza ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego miałam plamienie podczas stosowania antykoncepcji?

Witam. Biorę tabletki zoley od pół roku. W drugi dzień nowego blistra przyjmowania tabletek, po ok 16 h od przyjęcia tabletki, występila u mnie silna grypą żołądkowa , kilkakrotne wymioty przez kilka godzin. Był następny dzień, wzięłam tabletkę jak zwykle... Witam. Biorę tabletki zoley od pół roku. W drugi dzień nowego blistra przyjmowania tabletek, po ok 16 h od przyjęcia tabletki, występila u mnie silna grypą żołądkowa , kilkakrotne wymioty przez kilka godzin. Był następny dzień, wzięłam tabletkę jak zwykle o tej samej porze , objawy ustąpiły. Po około 8 dniach zaczęło występować plamienie, raz krew że śluzem, raz sama krew lub różowy śluz tak na zmianę zazwyczaj z samego rana lub późnym wieczorem, trwa już ok 7 dni nie jest obfite, i raz jest raz nie ma, są momenty że jest bardzo sucha pochwa, a raz normalna. Czy to plamienie mogło być spowodowane tymi wymiotami i utrzyma się do kolejnego cyklu ? Czy istnieje możliwość że będzie trzeba zmienić tabletki?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy muszę pilnie udać się do laryngologa?

Witam mam 22 lata, jestem osobą palącą epapierosy. Jakieś 3 tygodnie temu zauważyłem u siebie problem z przełykaniem śliny, suchość w jamie ustnej a chwilę później w ciągu dnia sklejone gardło coś jakby zapchane flegmą. Przestałem palić na parę dni... Witam mam 22 lata, jestem osobą palącą epapierosy. Jakieś 3 tygodnie temu zauważyłem u siebie problem z przełykaniem śliny, suchość w jamie ustnej a chwilę później w ciągu dnia sklejone gardło coś jakby zapchane flegmą. Przestałem palić na parę dni i przeszło, natomiast znowu paląc przez tydzień czasu wszystko powróciło. Czwarty dzień nie palę, problem z przełykaniem i suchością zniknął ale pozostało uczucie sklejonej górnej części gardła (jakby połączenie między nosem a gardłem). Są jakieś domowe sposoby na wyleczenie tego? Rzuciłem palenie i mam nadzieję że przejdzie. Czy konieczna wizyta u laryngologa?
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Czy można wstawić korony w tej sytuacji?

Witam, Mam do wstawienia implant ząb nr 6 na dole, oraz do zrobienia korony na sąsiednich zębach - 5 i 7, czy mogę zrobić najpierw korony, czy dopiero po wstawieniu implanta można zająć się koronami na zębach obok? Chodzi mi... Witam, Mam do wstawienia implant ząb nr 6 na dole, oraz do zrobienia korony na sąsiednich zębach - 5 i 7, czy mogę zrobić najpierw korony, czy dopiero po wstawieniu implanta można zająć się koronami na zębach obok? Chodzi mi o kwestie techniczne, czy zrobienie tych koron przed implantem nie będzie przeszkadzało póżniej przy wstawianiu śruby do implanta i robieniu samego implanta i jego korony
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Piotr Puchała
Lek. dent. Piotr Puchała

Co robić z tymi kłuciami jajnika i wzdęciami?

Witam Od lat odczuwam kłucie jajników podczas owulacji. Przed ostatnią miesiączką dostałam bólu z lewej strony podbrzusza. Nigdy się tak nie działo więc wystraszyłam się. Teraz odczuwam leciutkie kłucie tego jajnika podczas zbierania się gazów i przy wypróżnianiu. Czy to może być związane z układem pokarmowym czy raczej jajnikami?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogę w każdej chwili odstawić tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Od dwóch lat biore tabletki antykoncepcyjne Cerezette. Praktycznie od początku przyjmowania ich wystepija u mnie krwawienia (prakttcznie bez przerwy). Myślę aby je odstawiać, poniewaz od jakiegos czasu zle sie czuje. Czy moge je odstawic w kazdej chwili? Dziekuje za odpowiedzi
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy można tak dobrać antykoncepcję?

Czy bez stacjonarnej wizyty u lekarza mogę mieć dobrane tabletki antykoncepcyjne podczas teleporady z ginekologiem??
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Patronaty