Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Wyślij pytanie i uzyskaj odpowiedź specjalisty.
Rozpocznij
7 3 3 , 6 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciąża: Pytania do specjalistów

Czy ten preparat jest dozwolony w ciąży?

Czy OSHEE Vitamin WATER Magnez B6 można przyjmować w trakcie ciąży?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy to normalne, że moja waga w trzecim trymestrze stanęła w miejscu?

Witam obecnie jestem w 37 tyg ciąży przez całą ciążę przytyłam 25kg teraz w trzecim trymestrze moja waga stanęła w miejscu czy to jest bezpieczne i normalne? . Dziecko w ostatnim trymestrze najbardziej powinno przybierać na wadze co robić ? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy upał powoduje opóźnienie okresu?

Witam, mam pytanie czy nagłe upalne dni, duży stres może spowodować duże opóźnienie miesiaczki? Mam aktualnie 36 cyklu bez okresu. Od kilku dni mam tkliwe powiększone piersi, moja szyjka macicy jest zamknięta, niskousytuowana i twarda. A śluzu jest dosyć mało... Witam, mam pytanie czy nagłe upalne dni, duży stres może spowodować duże opóźnienie miesiaczki? Mam aktualnie 36 cyklu bez okresu. Od kilku dni mam tkliwe powiększone piersi, moja szyjka macicy jest zamknięta, niskousytuowana i twarda. A śluzu jest dosyć mało i wydaje się być gęsty. Czy takie objawy mogą stanowić o ciąży? Uprawiałam jedynie peeting ale zawsze mył ręcę i czekał minimum pół godziny? Nigdy nie uprawialiśmy sexu.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy ten przyrost b-HCG jest prawidłowy?

Dzień dobry, problem jest mianowicie w przyroście bety 09.06 wyniosła 342 mlU/ml 11.06 wyniosła 750 mlU/ml 15.06 wyniosła 2672 mlU/ml 18.06 wyniosła już tylko 4288 U/ml Pierwsze trzy wykonywane były w tym samym laboratorium, ostatnie zostało wykonywane w innym. Pęcherzyk... Dzień dobry, problem jest mianowicie w przyroście bety 09.06 wyniosła 342 mlU/ml 11.06 wyniosła 750 mlU/ml 15.06 wyniosła 2672 mlU/ml 18.06 wyniosła już tylko 4288 U/ml Pierwsze trzy wykonywane były w tym samym laboratorium, ostatnie zostało wykonywane w innym. Pęcherzyk ciążowy znajduje się macicy i 18.06 miał 11 mm. Brak pęcherzyka żółtkowego - lekarz twierdzi, że jeszcze za wcześnie by powstał. Z kalkulatora wynika, że 18.06 rozpoczynam 5 tydzień, namiast lekarz twierdzi, że ciąża jest z pewnością młodsza, niż to wynika z daty ostatniej miesiączki. Czy wobec powyższego jest jeszcze szansa, aby ta ciąża miała rację bytu? Czy może być jakiś margines błędu w badaniu?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogę rozpocząć przyjmowanie kwasu foliowego bez konsultacji z lekarzem?

Dzień dobry. Planujemy z mężem ciążę. Czy mogę rozpoczac przyjmowanie kwasu foliowego bez konsultacji z lekarzem? Nie choruję na żadne przewlekle choroby, nie przyjmuję innych lekarstw.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy taki poziom Hcg we wczesnej ciąży jest prawidłowy?

Witam, ostatni raz okres miałam 19.04. Dzis tj. 16.06 zrobilam bete i wyszła na poziomie 107730 który to tydzień ciąży? Czy wynik jest prawidłowy?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Dotyczy: Ginekologia Ciąża

Co oznaczają takie objawy na początku ciąży?

Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 7.05. W poniedziałek 14.06 robiłam 4 testy ciążowe i wszystkie wyszły pozytywne. Bolą mnie piersi, czuje się bardzo zmęczona i czasami jest mi słabo. Wszystko wskazuje na ciąże. Według mojej aplikacji ciąża może mieć 5/6... Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 7.05. W poniedziałek 14.06 robiłam 4 testy ciążowe i wszystkie wyszły pozytywne. Bolą mnie piersi, czuje się bardzo zmęczona i czasami jest mi słabo. Wszystko wskazuje na ciąże. Według mojej aplikacji ciąża może mieć 5/6 tygodni. Wizytę u ginekologa mam dopiero za dwa tygodnie… Od paru dni odczuwam pare razy dziennie lekki, kłujący ból podbrzusza promieniujący na boki a dziś miałam lekkie brązowe upławy, było ich bardzo mało. Czy z ciążą może być coś nie tak? Czy są powodu aby się martwić? Czekać te dwa tygodnie na wizytę czy szukać czegoś szybciej? Proszę o pomoc, to moja pierwsza ciąża i bardzo się martwię.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy taki przyrost wagi w ciąży nie jest za duży?

Zachodząc w ciążę ważyłam 53kg przy 173 cm wzrostu. Obecnie 33 tydzień a ja mam na plusie 12 kg. Czy tonie za dużo? Nie mam cukrzycy ciążowej, zdrowo się odżywiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam to brązowe plamienie zamiast miesiączki?

Mam 21 lat. Moja ostatnia miesiączka zaczęła się 14.05.21. Dzisiaj jest pierwszy dzień kiedy powinnam dostać aktualnej czyli 16.06.21. Zamiast tego dostałam plamienia koloru delikatnie brązowego z wodnistym śluzem przypominającym owulacje. Jestem zaniepokojona. Podczas współżycia zawsze jest zabezpieczenie. Zrobiłam dzisiaj... Mam 21 lat. Moja ostatnia miesiączka zaczęła się 14.05.21. Dzisiaj jest pierwszy dzień kiedy powinnam dostać aktualnej czyli 16.06.21. Zamiast tego dostałam plamienia koloru delikatnie brązowego z wodnistym śluzem przypominającym owulacje. Jestem zaniepokojona. Podczas współżycia zawsze jest zabezpieczenie. Zrobiłam dzisiaj test wyszedł negatywny. Czy to co się pojawiło może sugerować ciąże ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy połknięcie luteiny jest groźne dla płodu?

Witam. Połknęłam przez przypadek luteinę 100 dopochwową. Jestem w 22 tygodniu ciąży. Czy coś się może stać dziecku?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogę mieć pewność co do ciąży?

Dzień dobry. Mam 22 lata. Od pół roku nie zabezpieczamy się z chłopakiem. Mój cykl miesiączkowy trwa 33dni. Miesiączkuje regularniej. Ostatnia miesiączka rozpoczęła się 4.05. w dniu spodziewanej miesiączki w czerwcu zrobiłam test ciążowy, który wyszedł pozytywnie. Następnego dnia test... Dzień dobry. Mam 22 lata. Od pół roku nie zabezpieczamy się z chłopakiem. Mój cykl miesiączkowy trwa 33dni. Miesiączkuje regularniej. Ostatnia miesiączka rozpoczęła się 4.05. w dniu spodziewanej miesiączki w czerwcu zrobiłam test ciążowy, który wyszedł pozytywnie. Następnego dnia test był negatywny. Tydzień później czyli 16.06 zrobiłam kolejny test ponieważ okresu nadal nie było. Również pozytywny. Bardzo mnie to zmieszało, więc umówiłam się na wizytę do ginekologa. Dziś tj. 18.06 ginekolog poinformował mnie, że nic nie widać na USG, i mam wrócić za dwa tygodnie. Kazał przyjmować luteinę. Na moje pytanie czy mogę być w ciąży odpowiedział"nie wiem". Endometrium 13 mm. Tyle z informacji od tego lekarza.. czy jest duże prawdopodobieństwo ciąży? Czy raczej się.nie nastawiać na nią? Dodam, że bardzo zależy nam na maluszku i staramy się. A ostatnie pół roku starań już bardzo mnie bolało psychicznie..
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tą biegunką w 15 tygodniu ciąży?

Jestem w 15 tygodniu ciąży i rano mam biegunkę z 2 razy czy jest się czego obawiać?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy taki uraz mógł zaszkodzić ciąży?

Witam jestem w 13 tygodniu ciąży, wczoraj podczas sprzątania wstając z pod stolika uderzyłam się w biodro. Boli mnie to miejsce przy dotknięciu pewnie jest potłuczone. Boje się jednak czy mogło coś się stać dziecku. Nie odczuwam bólu brzucha ani nie mam plamień
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy powinna mnie martwić taka wielkość zarodka?

Jestem w 6 tygodniu i 4dniu ciąży, zarodek ma 7mm i bijące serduszko. Lekarz jednak stwierdził że pęcherzyk ciążowy jest za mały ...ma 14 mam. Za dwa tygodnie powtarzam USG ale już się martwię. Czy naprawdę może być źle?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy wędzony łosoś zaszkodził ciąży?

Witam, jestem w 3 trymestrze ciąży. Niedawno spożywam 2 plastry łososia wędzonego na zimno. Po spożyciu przeczytałam jednak że powinno się go unikać, bo jakby nie patrzeć to surowa ryba. Czy mogłam zaszkodzić dziecku? Czy wykonać jakieś dodatkowe badania w celu wykluczenia zakażenia? Zaniepokojona, 28 lat
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Kiedy można starać się o dziecko po stosowaniu Sertagenu?

Witam.Obecbie przestałam brać sertagen,ostatnia dawka była to 50 mg. Jestem na etapie planowania ciąży. Wiem,ze w ciąży raczej nie powinno się brać tego leku. Moje pytanie brzmi po jakim czasie można się starać o dziecko,tak aby było to bezpieczne dla niego?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak odczytać badania ciąży?

Witam, Ostatnio spotykam się z dziwnym rozumowaniem badań USG w ciąży. Dla mnie badanie I II i III trymestru to są badania prenatalne nieinwazyjne. Natomiast pewne osoby twierdzą, że to nie jest to samo… To jak to ostatecznie jest 6... Witam, Ostatnio spotykam się z dziwnym rozumowaniem badań USG w ciąży. Dla mnie badanie I II i III trymestru to są badania prenatalne nieinwazyjne. Natomiast pewne osoby twierdzą, że to nie jest to samo… To jak to ostatecznie jest 6 różnych badań tak jak uważa pewna Pani czy jedno i to samo?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Kiedy byłby najlepszy czas, aby udać się do ginekologa?

Witam. Zrobiłam 2 testy ciążowe kilka dni temu i oba wyszły pozytywne. Termin mojej ostatniej miesiączki to 11.05. Kiedy byłby najlepszy czas aby udać się do ginekologa, tak żeby na pewno mógł stwierdzić ciążę i to czy rozwija się prawidłowo.... Witam. Zrobiłam 2 testy ciążowe kilka dni temu i oba wyszły pozytywne. Termin mojej ostatniej miesiączki to 11.05. Kiedy byłby najlepszy czas aby udać się do ginekologa, tak żeby na pewno mógł stwierdzić ciążę i to czy rozwija się prawidłowo. Nadchodzący tydzień, czy może ten następny? Dodam, że moje samopoczucie jest w porządku. Nie wymiotuje. Odczuwam jedynie tkliwość piersi, lekkie bóle podbrzusza i zwiększony apetyt oraz senność. Nie krwawię ani nie plamię. Serdecznie dziękuję za odpowiedź i życzę miłego dnia :)
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza taki mięśniak u 40-lati w ciąży?

Dzień dobry mam 40 lat. Jestem w drugiej ciąży nie planowanej ze względu na traumę pierszego porodu zakończonego kleszczami, syn miał owiniętą pępowine wokół szyi.Obecnie 6 miesiąc macica z dużymi mięśniakami po stronie prawej oraz lewej blisko szyjki macicy... Dzień dobry mam 40 lat. Jestem w drugiej ciąży nie planowanej ze względu na traumę pierszego porodu zakończonego kleszczami, syn miał owiniętą pępowine wokół szyi.Obecnie 6 miesiąc macica z dużymi mięśniakami po stronie prawej oraz lewej blisko szyjki macicy mięśniaki o wymiarach 7.0cm nieznacznie modelujące jamę macicy, na tylnej ścianie w okolicy dna mięśniak o średnicy 3,2cm lekarz robiąc USG mówił, że ani urodzic naturalnie, ani cesarka, to jak??? Nie śpię juz po nocach od miesiąca prosze o rade jakie byloby lepsze rozwiazanie
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogę urodzić to dziecko?

Witam, mam pytanie we wrześniu urodziłam syna, dość szybko zaszłam w ciaze, nie wszystko dobrze mi się zrosło i cos jest nie tak z miednica. Ginekolog zapytal się mnie czy na pewno chce urodzić dziecko, powiedziałam, że tak moze mi... Witam, mam pytanie we wrześniu urodziłam syna, dość szybko zaszłam w ciaze, nie wszystko dobrze mi się zrosło i cos jest nie tak z miednica. Ginekolog zapytal się mnie czy na pewno chce urodzić dziecko, powiedziałam, że tak moze mi ktoś dokladnie powiedzieć badz miał taki przypadek? Mowila również, że poród bedzie baaardzo ciężki..
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty
Ważne tematy