Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 7 , 6 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciąża: Pytania do specjalistów

Czy w takim przypadku zachodzi ryzyko ciąży?

Witam. W dni plodne, prawdopodobnie dzien po owulacji chlopak dotykal suchego penisa, ewentualnie moglo znajdować się na nim trochę preejakulatu, po czym po chwili wkladal mi palce do pochwy. potem dlonia, ktora dotykalam penisa otartego po wytrysku dotknelam bielizny, ale... Witam. W dni plodne, prawdopodobnie dzien po owulacji chlopak dotykal suchego penisa, ewentualnie moglo znajdować się na nim trochę preejakulatu, po czym po chwili wkladal mi palce do pochwy. potem dlonia, ktora dotykalam penisa otartego po wytrysku dotknelam bielizny, ale dokladnie ja wytarlam przed zalozeniem. czy w takim przypadku jest jakiekolwiek ryzyko zajscia w ciaze?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jakie badania powinnam wykonać by znaleźć przyczynę?

Witam, mam 25 lat od ponad 10 borykam się z trądzikiem, rok temu urodziłam córeczkę, podczas ciąży trądzik znikł zupełnie Od kilku miesięcy kiedy powróciły normalne miesiączki trądzik również powrócił. Jakie badania powinnam wykonać by wreszcie znaleźć przyczynę?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy ten ból piersi oznacza, że mogę być w ciąży?

Dzień dobry. Od marca nie miesiączkuje. Lekarz ginekolog przepisał mi Activellę. Wszystko się unormowało,czyli ustąpiły napady gorąca,kołatania serca,poty. Przy piątym opakowaniu zaczęły bardzo mnie boleć piersi. Teraz po tygodniu ból jest mniejszy,ale piersi są bardzo tkliwe. Czy mogę być w ciąży??
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Kiedy powinnam wykonać test ciążowy w takiej sytuacji?

Witam. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne MyWy od półtorej roku (tabletki 24 4). Nowe opakowanie tabletek zaczęłam we wtorek rano (tabletki biorę o godzinie 6:30). Następnego dnia wieczorem doszło do stosunku a partner skończył we mnie. W sobotę miałam trochę stresujący dzień... Witam. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne MyWy od półtorej roku (tabletki 24 4). Nowe opakowanie tabletek zaczęłam we wtorek rano (tabletki biorę o godzinie 6:30). Następnego dnia wieczorem doszło do stosunku a partner skończył we mnie. W sobotę miałam trochę stresujący dzień przez co zapomniałam wziąć 5tej tabletki o stałej porze i wzięłam ją o 22:30 czyli po 16 godzinach. W noc po wzięciu tabletki w ogóle nie spałam bo bardzo się stresowałam tym spóźnieniem. Z tego co wyczytałam tabletka po nic by nie dała w tym przypadku ponieważ od stosunku minęły prawie trzy dni, poza tym spóźnioną tabletkę wzięłam w sobotę wieczorem a o tej godzinie ani w niedzielę lekarz by mnie nie przyjął. Kolejne tabletki przyjmowałam już regularnie o 6:30. Od tego czasu nie współżyłam. Jaka jest szansa, że mogłam zajść w ciążę? Proszę o szybką odpowiedź ponieważ ta sytuacja nie daje mi spokoju. Kiedy ewentualnie mogłabym najszybciej wykonać test ciążowy aby wyniki nie były sfałszowane. Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza taka wydzielina z pochwy w 25 tygodniu ciąży?

Witam serdecznie. Mam takie pytanie. Jestem w ciazy w 25 tyg. Pojawił się u mnie grudkowaty przypominajacy serek sluz o barwie białej. Nie odczuwam żadnego pieczenia, ani swędzenia jednak odczuwam lekka suchość w pochwie. Czy to jest coś normalnego... Witam serdecznie. Mam takie pytanie. Jestem w ciazy w 25 tyg. Pojawił się u mnie grudkowaty przypominajacy serek sluz o barwie białej. Nie odczuwam żadnego pieczenia, ani swędzenia jednak odczuwam lekka suchość w pochwie. Czy to jest coś normalnego czy jednak grzybica ? Dodam, że mieszkam w za granica i byłam u swojego lekarza, który na podstawie opisu, bez zaglądania stwierdził, że to jest normalne. Nie wydaje mi się jednak , ponieważ przy stosunku jest to dosyć utarczywe, a przy tym stosunek oralny nie wchodzi w grę , gdyż partnera to odrzuca.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy można w ciąży stosować Cipronex?

Witam, jestem obecnie w 17 tygodniu ciąży. Z posiewu z szyjki macicy wyszły mi bakterie, niestety mój ginekolog nie może przepisać mi antybiotyku z ampicyliną, ponieważ po osamoxie wyszło mi uczulenie. Dostałam od lekarza cipronex 500 czy ten antybiotyk można stosować w ciąży? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy skąpy okres może być oznaką ciąży?

Witam, od jakiegoś czasu biorę tabletki antykoncepcyjne Harmonet. Przed ostatnia miesiączka była normalna jednak ostatnia skąpa koło 2 dni tylko. Od czasu dni około owulacji odczuwam dyskomfort i niewielki ból w brzuchu po lewej stronie, ale ból promieniuje. Czy mimo... Witam, od jakiegoś czasu biorę tabletki antykoncepcyjne Harmonet. Przed ostatnia miesiączka była normalna jednak ostatnia skąpa koło 2 dni tylko. Od czasu dni około owulacji odczuwam dyskomfort i niewielki ból w brzuchu po lewej stronie, ale ból promieniuje. Czy mimo antykoncepcji i jeśli już to stosunkowi przerywanemu, skąpy okres i bóle mogą być oznaką ciąży? Z góry dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy podczas planowania ciąży można wykonać mezoterapię igłową ?

Dzień dobry, czy podczas planowania ciąży można wykonać mezoterapię igłową ? Czy składniki zawarte w preparatach nie będą miały wpływu na przyszłą ciąże ? Czy powinnam zachować jakiś bezpieczny okres czasu ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy można w ciąży wymienić plomby?

Witam. Czy w ciąży można wymieniać plomby amalgamatu? Lekarz na wizycie powiedział że plomba jest ukruszona i trzeba ją wymienić. Ale czytałam że jest to bardzo niebezpieczne w ciąży. Dodano że plomba ma ponad 20 lat.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Dotyczy: Ginekologia Ciąża

Czy to może być spowodowane nadmiarem magnezu?

Witam jestem w 22 tygodniu ciąży mam założony tak zwany szaf ratunkowy lekarz zalecił mi branie: trzy razy dziennie no-spy po dwie tabletki i trzy razy dziennie magnez też po dwie tabletki do tego witaminy mama DHL, żurawina, kwas... Witam jestem w 22 tygodniu ciąży mam założony tak zwany szaf ratunkowy lekarz zalecił mi branie: trzy razy dziennie no-spy po dwie tabletki i trzy razy dziennie magnez też po dwie tabletki do tego witaminy mama DHL, żurawina, kwas foliowy, ultrogestan 2 razy dziennie i neoparin raz dziennie. Zauważyłam u siebie dziwne objawy takie jak ból w klatce piersiowej! Czytałam że to może być spowodowane nadmiarem magnezu czy to rzeczywiście może być ten powód??? Drugim tygodniu ciąży robiłam sobie holtera badanie serca wszystko okej proszę o poradę z góry dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Adam Curylo
Dr n. med. Adam Curylo

Jakie leki mogę zastosować żeby odetkać nos i pozbyć się kataru?

Witam, jestem w 33 tygodniu ciąży ciąża przebiega prawidłowo, nie biorę żadnych leków, nie mam żadnych powikłań. Od tygodnia mam katar, wodnista wydzielina, jednak od trzech dni nastąpiło pogorszenie, kataru jest dużo, nie mogę przez to oddychać i spać... Witam, jestem w 33 tygodniu ciąży ciąża przebiega prawidłowo, nie biorę żadnych leków, nie mam żadnych powikłań. Od tygodnia mam katar, wodnista wydzielina, jednak od trzech dni nastąpiło pogorszenie, kataru jest dużo, nie mogę przez to oddychać i spać w nocy, przy próbie wydmuchania nosa wydzielina wydostaje się tylko z jednej dziurki natomiast druga jest całkowicie zatkana i oko po tej stronie ropieje, przy wydmuchiwaniu nosa z tego oka leci biała wydzielina, nawet przy schylaniu się pojawia się wydzielina z tego oka . Nie mam gorączki ani żadnego bólu. Jakie leki mogę zastosować żeby odetkać nos i pozbyć się kataru.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Jak przyjmować dalej antykoncepcję żeby ochrona była pełna?

Mam ważną sprawę. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe i w trzeci dzień trzeciego tygodnia cyklu nie wzięłam tabletki. Zorientowałam się dopiero dziś, czyli 3 dni później, gdy policzyłam, ile zostało w blistrze. 4 dni przed pominiętą tabletką miał miejsce stosunek bez... Mam ważną sprawę. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe i w trzeci dzień trzeciego tygodnia cyklu nie wzięłam tabletki. Zorientowałam się dopiero dziś, czyli 3 dni później, gdy policzyłam, ile zostało w blistrze. 4 dni przed pominiętą tabletką miał miejsce stosunek bez dodatkowej ochrony, ale również bez wytrysku w pochwie. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Czy mam robić 7-dniową przerwę jak zawsze czy rozpocząć odrazu kolejne opakowanie?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

W jaki sposób powinnam przyjmować tabletki antykoncepcyjne?

Dzień dobry. Jestem po porodzie. Zaczęłam zażywanie tabletek antykoncepcyjnych Ovulan bo karmie piersią. Zaczęłam zażywanie opakowania 02.11w czwartek z napisem na tabletach poniedziałek czy dobrze zrobiłam? Jak mam teraz to wyrównać by dzień przyjmowania tabletki był taki sam co na... Dzień dobry. Jestem po porodzie. Zaczęłam zażywanie tabletek antykoncepcyjnych Ovulan bo karmie piersią. Zaczęłam zażywanie opakowania 02.11w czwartek z napisem na tabletach poniedziałek czy dobrze zrobiłam? Jak mam teraz to wyrównać by dzień przyjmowania tabletki był taki sam co na blistrze. I po jakim czasie od przyjmowania w taki sposób tabletek nie zajdę w ciążę? Dodam jeszcze że urodziłam 25.09 a na wizycie u lekarza miał końcówkę krwawienia po porodzie. Ania
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy takie rozejście łonowe powinno mnie martwić?

Witam, jestem w 28tc i dziś na USG że mam rozejście łonowe na 7mm czy jest się czym martwić czy jest to normalne?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogę stosować Heviran w 9 tygodniu ciąży?

Witam. Jestem w 9 tygodniu ciąży i jestem przeziębiona. Mam powiększony lewy węzeł chłonny na szyji i do tego od kataru wyskoczyła mi opryszczka w nosie .. strasznie boli mam ranę w nosie i nos opuchnięty . Czy mogę zażyć... Witam. Jestem w 9 tygodniu ciąży i jestem przeziębiona. Mam powiększony lewy węzeł chłonny na szyji i do tego od kataru wyskoczyła mi opryszczka w nosie .. strasznie boli mam ranę w nosie i nos opuchnięty . Czy mogę zażyć heviran pro w tabletkach? Jakimi lekami się ratować aby było bezpiecznie?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Na co wskazują te poziomy b-HCG?

Witam co oznacza jeśli z beta HCG wyszło mi 50165 mlU/ml a dwa dni później 61147 mlU/ml. Dodam że jest to moja pierwsza ciąża ,a ginekologa mam umówionego aż na następny tydzień.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy jest szansa, że to przez błąd aparatury?

Dzień dobry. Przeszłam 3 ciążę zakończone CC. Teraz okazało się że jestem w ciąży, na pierwszym usg serce biło, teraz na kolejnym okazało się że serce nien bije. Lekarz stwierdził poronienie chybione . Czy jest szansa że to błąd aparatury,... Dzień dobry. Przeszłam 3 ciążę zakończone CC. Teraz okazało się że jestem w ciąży, na pierwszym usg serce biło, teraz na kolejnym okazało się że serce nien bije. Lekarz stwierdził poronienie chybione . Czy jest szansa że to błąd aparatury, skoro wcześniejsze ciążę przebiegały dobrze. A teraz ciągle mam objawy ciążowe?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy można wykluczyć ciążę w tej sytuacji?

Witam. 17 dni temu odbyłam stosunek przerywany...w dzień owulacji. Zapłodnienie możliwe przez preejakujat. Okres powinnam dostac 14 listopada. Czuję bol piersi, jajnikow I brzucha...okresu brak. Bardzo się stresuje. 15 listopada zrobiłam test ciążowy, wynik negatywny. 16 listopada powtórzyłam test ...dalej negatywny. Czy pomimo to mogę być w ciazy?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może oznaczać taki wysoki poziom prolaktyny?

Witam Zrobiłam badania krwi Bo lekarz mi zlecić morfologie i prolaktynę Morfologia jest dobra A prolektyna mam wysoką 50,20 Przy normie do 23 Nie jestem w ciąży To znaczy że ma jakieś guzy itp ? Proszę o wiadomość
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty