Redakcja abcZdrowie

Redakcja abcZdrowie

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, dla których zdrowy tryb życia jest pasją. Dzielimy się z Wami naszą wiedzą i podpowiadamy, jak na co dzień cieszyć się zdrowiem oraz dobrym samopoczuciem.

35617 odpowiedzi

59167 podziękowań

od użytkowników

Odpowiedzi eksperta (35617)

Czym może być spowodowany ból nadbrzusza po orgazmie?

Dzień dobry mam problem z bólem nadbrzusza po orgazmie łechtaczkowy bol nie jest Bardzo mocny bardziej jak pulsowanie i ściśnięcie czym może być spowodowany oraz jak temu zaradzić
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety trudno jest stwierdzić, co dokładnie spowodowało ten ból na podstawie pytania. Takie dolegliwości mogą wynikać ze skurczu mięśni dna miednicy, jak i wskazywać na wiele innych przyczyn. Jeżeli ból... Dzień dobry,
dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety trudno jest stwierdzić, co dokładnie spowodowało ten ból na podstawie pytania. Takie dolegliwości mogą wynikać ze skurczu mięśni dna miednicy, jak i wskazywać na wiele innych przyczyn. Jeżeli ból nadal będzie się utrzymywał, proszę zgłosić się do ginekologa. Na podstawie wywiadu lekarskiego oraz dokładniejszych badań będzie on mógł stwierdzić, z czego dokładnie wynika ten problem. Być może usg ginekologicznym będzie konieczne dodatkowe wykonanie usg jamy brzusznej. Więcej o tym badaniu można przeczytać w jednym z artykułów na portalu abcZdrowie.pl:
https://portal.abczdrowie.pl/usg-jamy-brzusznej
Zdarza się, że petting jest przyczyną różnych urazów okolic intymnych. Czasami może też wywoływać infekcje, prowadząc przykładowo do zakażeń układu moczowego, które może objawiać się właśnie m.in. bólem i uciskiem brzucha. Niektóre z jego form mogą prowadzić też do różnych infekcji intymnych, które wymagają profesjonalnego leczenia. Dolegliwości bólowe mogą wywołać też różne choroby ginekologiczne. Może się też zdarzyć, że te dwie kwestie nie mają ze sobą związku i źródłem bólu są zupełnie inne schorzenia, np. ze strony układu pokarmowego, w tym problem z żołądkiem lub jelitami. Proszę zatem nie odkładać wizyty u lekarza w czasie, aby szybko ustalić przyczynę problemu i wdrożyć odpowiednie leczenie. Zachęcamy też do przeczytania odpowiedzi ekspertów serwisu na pytania ze zbliżonego obszaru tematycznego zadane przez innych użytkowników portalu. Poniżej znajdzie Pani przykładowe linki:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-podbrzusza-po-pettingu-przyczyny
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-boli-mnie-brzuch-po-pettingu
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Jaka jest przyczyna tego wzrostu wagi u 40-latki?

Dzień dobry. Przytyłam 8 kilo w przeciągu 1,5 miesiąca. Wcześniej moja waga wynosiła 61kg ( waga stala przez kilka lat) przy wzroście166cm (teraz 69kg). Poza tym jedtm ciągle zmęczona i mam problemy ze snem. Jakia badania mam wykonać? ( Ostatnio... Dzień dobry. Przytyłam 8 kilo w przeciągu 1,5 miesiąca. Wcześniej moja waga wynosiła 61kg ( waga stala przez kilka lat) przy wzroście166cm (teraz 69kg). Poza tym jedtm ciągle zmęczona i mam problemy ze snem. Jakia badania mam wykonać? ( Ostatnio też się dowiedziałam że moja mama ma guzki na tarczycy) Z góry dziękuję za możliwie szybką odpowiedź.
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Opisane przez Panią objawy mogą mieć różne podłoże. Warto zatem udać się do lekarza celem dokładniejszej diagnostyki. Proponujemy na początek konsultację z lekarzem rodzinnym, który będzie mógł zlecić Pani wstępne... Dzień dobry,
dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Opisane przez Panią objawy mogą mieć różne podłoże. Warto zatem udać się do lekarza celem dokładniejszej diagnostyki. Proponujemy na początek konsultację z lekarzem rodzinnym, który będzie mógł zlecić Pani wstępne badania, jak np. morfologia krwi itp. Można z nich już wiele wyczytać na temat ogólnego stanu zdrowia. Jeżeli lekarz zauważy coś niepokojącego, co wymagałoby dokładniejszego wyjaśnienia, skieruje Panią na leczenie do konkretnego specjalisty.
Czasami opisane przez Panią objawy mogą mieć związek ze stylem życia. Nieodpowiednia dieta bogata w dużą ilość słodkich i przetworzonych produktów, zła jakość snu, zbyt mała aktywność fizyczna wszystko to może odbić się w dużym stopniu na samopoczuciu. Poza tym, takie dolegliwości, jak odczuwanie zmęczenia, problemy ze snem, czy wzrost często pojawiają się np. w niedoczynności tarczycy. U pacjentów z tą chorobą może wystąpić także np. zaparcia, problemy z miesiączkowaniem, zaburzenia pamięci, uczucie ciągłego zimna, bladość, suchość oraz obrzęki skóry. Przy podejrzeniu tej choroby konieczny jest kontakt z endokrynologiem i wykonanie m.in. badań hormonów fT3 i fT4 oraz badania usg tarczycy. Więcej o tej chorobie piszemy w jednym z artykułów na portalu abcZdrowie.pl:
https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy-przyczyny-objawy-leczenie
Proszę pamiętać, że to tylko niektóre z przyczyn. Podobne objawy mogą wystąpić też w przebiegu innych schorzeń. Zmęczenie, jak i zaburzenia snu niekiedy towarzyszą też np. cukrzycy typu 2. Proszę zatem nie zwlekać z wizytą u lekarza. Szczegółowa diagnostyka ułatwi rozpoznanie problemu i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Warto też sprawdzić, jak na podobne pytania odpowiadają specjaliści serwisu abcZdrowie.pl:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przybranie-na-wadze-sennosc-i-problemy-ze-skupieniem-uwagi
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/codzienny-bol-glowy-przybranie-na-wadze-zmeczenie-i-brak-energii
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy mogło dojść do zatrucia rtęcią w tej sytuacji?

Podejrzewam zatrucie rtęcią zjadłam rybę po terminie i od tego czasu 2 lata źle się czuję pali mnie gardło i przełyk, nudności, brak apetytu, odbijanie,jakie badanie wykonać aby potwierdzić i do jakiego lekarza z wynikiem się udać
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. W opisanym przypadku najlepiej skonsultować się ze specjalistą toksykologii. Lekarz będzie mógł zlecić Pani odpowiednie badania laboratoryjne na obecność rtęci w organizmie. Jeżeli wynik wyjdzie negatywny, wówczas konieczne będzie rozszerzenie diagnostyki.... Dzień dobry,
dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl.
W opisanym przypadku najlepiej skonsultować się ze specjalistą toksykologii. Lekarz będzie mógł zlecić Pani odpowiednie badania laboratoryjne na obecność rtęci w organizmie. Jeżeli wynik wyjdzie negatywny, wówczas konieczne będzie rozszerzenie diagnostyki. Proszę bowiem pamiętać, że takie objawy, jak uczucie palenia w gardle i przełyku, nudności, brak apetytu oraz odbijanie mogą towarzyszyć też wielu innym chorobom. Warto skonsultować się dodatkowo z gastrologiem, bowiem może się okazać, że odczuwane przez Panią dolegliwości mają zupełnie inne podłoże. Takie symptomy mogą pojawić się też np. przy refluksie żołądkowo-przełykowym. Do rozwoju choroby przyczynia się bardzo często nieodpowiednia dieta. Czynniki ryzyka to również siedzący tryb życia czy narażenie na długotrwały stres. W przypadku tej choroby stosuje się zwykle leczenie farmakologiczne. Ważna jest również zmiana nawyków żywieniowych, w tym unikanie produktów ciężkostrawnych, pikantnych i gazowanych, które mogą nasilać nieprzyjemne dolegliwości. Więcej informacji na temat tej choroby znajdzie Pani w artykułach na portalu abcZdrowie.pl:
https://portal.abczdrowie.pl/refluks-zoladkowo-przelykowy
https://portal.abczdrowie.pl/jak-pokonac-refluks-zoladka
Pani objawy mogą też wskazywać na inne choroby układu pokarmowego. W celu dokładniejszej diagnostyki lekarz może zlecić Pani gastroskopię. Warto też sprawdzić, jak na podobne pytania odpowiadają eksperci portalu:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dolegliwosci-ukladu-pokarmowego-a-refluks
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czesta-zgaga-odbijanie-palenie-w-przelyku-promieniujacy-bol-brzucha-i-nudnosci
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Co może być przyczyną świądu odbytu?

Dzień dobry. Czy jest możliwość, aby jednorazowy seks analny przyczynił się do świądu odbytu, który objawiłby się miesiąc po stosunku, czy to zbyt długi czas? Jeśli tak to na jakie choroby wskazuje? Pozdrawiam!
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Seks analny niesie ze sobą ryzyko różnych infekcji. Trudno określić, z czego mogą wynikać te dolegliwości w tym przypadku. Wskazana jest konsultacja z lekarzem proktologiem, który będzie mógł skierować Pana na... Dzień dobry,
dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl.
Seks analny niesie ze sobą ryzyko różnych infekcji. Trudno określić, z czego mogą wynikać te dolegliwości w tym przypadku. Wskazana jest konsultacja z lekarzem proktologiem, który będzie mógł skierować Pana na dodatkowe badania. Swędzenie odbytu może wskazywać m.in. na jakąś infekcję okolic intymnych. Może być to np. opryszczka, chlamydia lub rzeżączka. Aby to potwierdzić, należy niezwłocznie skontaktować się z wenerologiem.
Swędzenie bywa też niekiedy jednym z symptomów hemoroidów. Czasami taki objaw może pojawić się też w wyniku grzybicy. Za to zakażenie odpowiadają drożdżaki z rodzaju Candida. W przebiegu grzybicy może wystąpić nie tylko silne swędzenie, ale także odczuwana tkliwość i zaczerwienienie oraz łuszczenie się skóry tych okolic. Leczenie tej przypadłości zwykle opiera się na stosowaniu różnych leków domiejscowych. Zwykle jej objawy powinny ustąpić w ciągu kilku dni. Może się jednak zdarzyć, że gojenie będzie trwało nieco dłużej. Jeżeli mimo zastosowanego leczenia objawy nie będą ustępować, należy ponownie zgłosić się z tym problemem do specjalisty. Więcej na temat tego schorzenia piszemy w jednym z artykułów opublikowanych na portalu abcZdrowie.pl. Zachęcamy do jego przeczytania:
https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-odbytu
Warto również sprawdzić, jak na pytania ze zbliżonego obszaru tematycznego odpowiadają eksperci serwisu abcZdrowie.pl:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-byc-powodem-swedzenia-okolic-odbytu
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyczyna-swedzenia-odbytu
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyczyny-swedzenia-odbytu
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w mojej sytuacji?

Witam , uprawiałam sex z wytryskiem w środku po okresie , a za 3 dni rozpoczynają się dni płodne ,jakie jest prawdopodobieństwo ciąży?????
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety wyłącznie na podstawie samego pytania trudno jest jednoznacznie określić, czy faktycznie mogło dojść do zapłodnienia. Żywotność plemników w jajowodzie może wynosić bowiem nawet do 72 godzin. Aby potwierdzić lub... Dzień dobry,
dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety wyłącznie na podstawie samego pytania trudno jest jednoznacznie określić, czy faktycznie mogło dojść do zapłodnienia. Żywotność plemników w jajowodzie może wynosić bowiem nawet do 72 godzin. Aby potwierdzić lub wykluczyć ciążę, najlepiej będzie wykonać test ciążowy. Może najpierw Pani wypróbować domowe testy: paskowe, strumieniowe lub płytkowe, które łatwo znaleźć w aptekach czy drogeriach. Najlepiej zrobić je w dniu spodziewanego okresu. Jeżeli będzie miała Pani jakiekolwiek wątpliwości dotyczące ich wyniku, warto powtórzyć test. Poza tym takie testy najlepiej przeprowadzać z porannego moczu, bo może to wpłynąć na wiarygodność wyniku. Więcej przydatnych informacji na temat testów ciążowych można znaleźć na portalu abcZdrowie.pl:
https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy
Innym sposobem na weryfikację ciąży jest wykonanie badania laboratoryjnego. Polega ono na zweryfikowaniu poziomu stężenia hormonu o nazwie gonadotropina kosmówkowa (beta HCG). Najlepiej zrobić go ok. 8-10 dni od zapłodnienia. Pobranie powinno być wykonanie w godzinach porannych. W przypadku otrzymania pozytywnego wyniku, należy niezwłocznie zgłosić się do ginekologa. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami ekspertów portalu abcZdrowie.pl na pytania o zbliżonej tematyce, jakie zostały zadane przez innych użytkowników serwisu:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-na-3-dni-przed-dniami-plodnymi
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/seks-dwa-dni-przed-dniami-plodnymi-a-mozliwosc-ciazy
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy mogło dojść do transmisji wścieklizny?

Ostatnio słyszałem jak kot miauczał dość agresywnie pod domem. Gdy wyszedłem to ten odszedł i zobaczyłem rozszarpane śmieci przez niego. Pozbierałem je i wyrzuciłem i zapominając umyć rąk wziąłem gumę. Nie wiem, którą ręką. Po tym wyplułem ją i wypłukałem swoją jamę ustną. Czy mogłem w ten sposób dostać wścieklizny?
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, Dziękujemy za zadanie pytania. Ryzyko zakażenia wścieklizną w opisanej sytuacji jest niezwykle niskie, ponieważ wirus ten przenoszony jest głównie przez bezpośredni kontakt śliny zakażonego zwierzęcia z otwartą raną lub błoną śluzową człowieka, co najczęściej ma miejsce podczas ugryzienia.... Dzień dobry,
Dziękujemy za zadanie pytania. Ryzyko zakażenia wścieklizną w opisanej sytuacji jest niezwykle niskie, ponieważ wirus ten przenoszony jest głównie przez bezpośredni kontakt śliny zakażonego zwierzęcia z otwartą raną lub błoną śluzową człowieka, co najczęściej ma miejsce podczas ugryzienia. Dotknięcie przedmiotów takich jak śmieci, które mogły być porozrzucane przez zwierzę, a następnie spożycie gumy do żucia, nie stanowi typowej drogi przenoszenia wirusa wścieklizny. Więcej na temat możliwych dróg zakażenia można przeczytać w artykule na naszym portalu:
https://portal.abczdrowie.pl/wscieklizna
Jeżeli jednak pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości lub obawy związane ze zdrowiem, warto skonsultować się z lekarzem, który będzie mógł dokonać pełnej oceny sytuacji i zaproponować odpowiednie kroki zapobiegawcze.
Zachęcamy także do zapoznania się z odpowiedziami specjalistów na podobne pytania:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-kot-poprzez-lizanie-moze-zakazic
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-zarazenia-wscieklizna-po-polizaniu-przez-obcego-psa
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kontakt-ze-slina-psa-a-mozliwosc-zarazenia.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy benzodiazepiny kumulują się w organizmie?

witam, mam pytanie dotyczace kumulacji benzodiazepin dlugo dzialajacych. wczoraj dostalam o 22 zastrzyk domiesniowy 4mg lorazepamu. dzis dostalam o 8 rano 2 mg klonazepamu. popoludniu o 14 kolejna tabletka klonazepamu 2mg. czy sa jakies nieodczuwalne skutki kumulacji tych lekow? ich... witam, mam pytanie dotyczace kumulacji benzodiazepin dlugo dzialajacych. wczoraj dostalam o 22 zastrzyk domiesniowy 4mg lorazepamu. dzis dostalam o 8 rano 2 mg klonazepamu. popoludniu o 14 kolejna tabletka klonazepamu 2mg. czy sa jakies nieodczuwalne skutki kumulacji tych lekow? ich czasy poltrwania sa dlugie. czy powinnam lekarzowi zasugerowac np inne benzodiazepiny np krotko dzialajace oraz czy dlugi czas poltrwania oznacza dlugi czas dzialania? niektore leki maja dziesiatki godzin czasu poltrwania ale trzeba je czesto brac. pozdrawiam,
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, Kumulacja benzodiazepin o długim czasie półtrwania może wiązać się z nasileniem ich działania, czy też odczuwania takich objawów, jak problemy z koncentracją, osłabienie koordynacji ruchowej, senność itp. Czas półtrwania nie jest zupełnie skorelowany z czasem działania medykamentu, ponieważ... Dzień dobry,
Kumulacja benzodiazepin o długim czasie półtrwania może wiązać się z nasileniem ich działania, czy też odczuwania takich objawów, jak problemy z koncentracją, osłabienie koordynacji ruchowej, senność itp.
Czas półtrwania nie jest zupełnie skorelowany z czasem działania medykamentu, ponieważ jego śladowe ilości mogą utrzymywać się w organizmie dość długo, nie dając korzystnego efektu terapeutycznego, dlatego najprawdopodobniej leki są Pani podawane dość często.
W związku z powyższym, jeżeli ma Pani obawy co do bezpieczeństwa przeprowadzanego leczenia lub odczuwa Pani jego objawy niepożądane, warto skonsultować się z lekarzem.
Więcej informacji na temat benzodiazepin znajduje się w poniższych artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/uzaleznienie-od-benzodiazepin
https://portal.abczdrowie.pl/leki-przeciwlekowe
https://portal.abczdrowie.pl/leki-psychotropowe
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Co robić z tymi infekcjami intymnymi?

Kiedy mój partner chodzi na sauny i baseny to zawsze dostaje infekcji pochwy, swędzenie pieczenie upławy. Kiedy nie chodził przez 2lata nie miałam żadnej infekcji. Czy da się coś z tym zrobić bym nie miała ciągle infekcji? Dlaczego tak się dzieje? Wszystkiemu winne są baseny
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, Infekcje pochwy mogą pojawiać się po pobycie partnera na basenie/saunie, ponieważ są to miejsca, w których można spotkać wiele drobnoustrojów, np. bakterie, grzyby, dlatego bardzo ważne jest zachowywanie higieny po wizytach na basenach czy w saunie. Pani mikroflora... Dzień dobry,
Infekcje pochwy mogą pojawiać się po pobycie partnera na basenie/saunie, ponieważ są to miejsca, w których można spotkać wiele drobnoustrojów, np. bakterie, grzyby, dlatego bardzo ważne jest zachowywanie higieny po wizytach na basenach czy w saunie. Pani mikroflora może zostać zaburzona po kontakcie seksualnym zwłaszcza w przypadku obniżonej odporności, dlatego warto rozważyć stosowanie probiotyków dopochwowych. Poza tym pomocne może być również używanie prezerwatyw, które będą stanowiły barierę.
W poniższych artykułach znjadzie Pani cenne informacje dotyczące infekcji intymnych:
https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-infekcje-intymne
https://portal.abczdrowie.pl/jak-powstaja-infekcje-intymne-u-kobiet https://portal.abczdrowie.pl/jak-zapobiegac-infekcjom-intymnym
https://portal.abczdrowie.pl/skutecznie-leczenie-infekcji-intymnych
https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-intymne-a-antykoncepcja
https://portal.abczdrowie.pl/nieoczywiste-objawy-infekcji-intymnych
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy jestem zabezpieczona podczas przerwy 7-dniowej?

Witam stosuje antykoncepcje od lat biorę liberella w sierpniu wzięłam 21 tabletek jak zawsze jednak zdarzyło mi się 3 razy że wzięłam dodatkowo tabletkę z zapasowego blistka ponieważ miałam poranne wymioty spowodowane jelitowka teraz jestem w przerwie 7 dniowej dostałam... Witam stosuje antykoncepcje od lat biorę liberella w sierpniu wzięłam 21 tabletek jak zawsze jednak zdarzyło mi się 3 razy że wzięłam dodatkowo tabletkę z zapasowego blistka ponieważ miałam poranne wymioty spowodowane jelitowka teraz jestem w przerwie 7 dniowej dostałam krwawienie 2 dni szybciej niż zwykle i tu pytanie czy antykoncepcja mimo przyjęcia 3 dodatkowych tabletek jest zachowana i czy jestem zabezpieczona w tej 7 dniowej przerwie ?będę wdzięczna za odpowiedź
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, w przypadku, gdy podczas cyklu zdarzyło się Pani zwymiotować tabletki, ale zażyła Pani za każdym razem dodatkową, postępowanie jest prawidłowe i nie powinno to prowadzić do osłabienia antykoncepcji. W związku z powyższym podczas 7-dniowej powinna być Pani również... Dzień dobry,
w przypadku, gdy podczas cyklu zdarzyło się Pani zwymiotować tabletki, ale zażyła Pani za każdym razem dodatkową, postępowanie jest prawidłowe i nie powinno to prowadzić do osłabienia antykoncepcji. W związku z powyższym podczas 7-dniowej powinna być Pani również zabezpieczona przed zapłodnieniem.
Więcej informacji na temat stosowania antykoncepcji znajdzie Pani w poniższych artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/nieprawidlowe-stosowanie-antykoncepcji
https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zapomniec-o-antykoncepcji
https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne
https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-hormonalne
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Jak duże jest ryzyko poczęcia w tej sytuacji?

5 dnia cyklu 1 dzień po okresie odbyłem stosunek. Zakładając prezerwatywę pomyliłem strony, po delikatnym założeniu odwróciłem ją i po około 3 minutach od poprawnego założenia doszło do penetracji. Nie mam pewności czy na penisie znajdował się preejakulat. Po 46h od stosunku zazyto tabletkę dzień po. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży?
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, W związku z nieprawidłowym założeniem prezerwatywy, a następnie zażyciu antykoncepcji awaryjnej w 5 dniu cyklu, prawdopodobieństwo ciąży jest praktycznie zerowe, ponieważ tabletka powinna przesunąć najbliższą owulację, uniemożliwiając zapłodnienie. Zachęcamy do przeczytania poniższych artykułów poruszających temat zapłodnienia: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy https://portal.abczdrowie.pl/inne-objawy-ciazy... Dzień dobry,
W związku z nieprawidłowym założeniem prezerwatywy, a następnie zażyciu antykoncepcji awaryjnej w 5 dniu cyklu, prawdopodobieństwo ciąży jest praktycznie zerowe, ponieważ tabletka powinna przesunąć najbliższą owulację, uniemożliwiając zapłodnienie.
Zachęcamy do przeczytania poniższych artykułów poruszających temat zapłodnienia:
https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy
https://portal.abczdrowie.pl/inne-objawy-ciazy
https://portal.abczdrowie.pl/jak-dochodzi-do-zaplodnienia
https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-bez-wytrysku
https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-podczas-okresu
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Patronaty