Redakcja abcZdrowie

Redakcja abcZdrowie

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, dla których zdrowy tryb życia jest pasją. Dzielimy się z Wami naszą wiedzą i podpowiadamy, jak na co dzień cieszyć się zdrowiem oraz dobrym samopoczuciem.

21147 odpowiedzi

48467 podziękowań

od użytkowników

Odpowiedzi eksperta (21147)

Co mogę robić gdy przyspiesza mi serce?

Witam, mam skłonności do przyspieszonego rytmu serca, jednak bez jakichkolwiek zaburzeń/arytmii. Echo tez było wykonywane (serce zdrowe) ale to było przez duży nadmiar stresu i dolegliwości z tym związane ale mniejsza o to. Czy posiadając wyżej wymienione sklonnosci mogę pic... Witam, mam skłonności do przyspieszonego rytmu serca, jednak bez jakichkolwiek zaburzeń/arytmii. Echo tez było wykonywane (serce zdrowe) ale to było przez duży nadmiar stresu i dolegliwości z tym związane ale mniejsza o to. Czy posiadając wyżej wymienione sklonnosci mogę pic alkohol? nie czuje żadnych szarpnięć ani nie mam żadnych objawów sercowych, nie mam żadnych zaburzeń i wszystko jest w porządku.
Redakcja abcZdrowie
Witam, może Pani spożywać alkohol, jednak w rozsądnych ilościach. Alkohol spożywany w nadmiarze szkodzi wszystkim, nie tylko osobom, którym coś dolega. Jeśli była Pani na konsultacji u kardiologa, który nie stwierdził żadnych nieprawidłowości, to najprawdopodobniej przyczyną są czynniki psychologiczne. W... Witam,
może Pani spożywać alkohol, jednak w rozsądnych ilościach. Alkohol spożywany w nadmiarze szkodzi wszystkim, nie tylko osobom, którym coś dolega.
Jeśli była Pani na konsultacji u kardiologa, który nie stwierdził żadnych nieprawidłowości, to najprawdopodobniej przyczyną są czynniki psychologiczne.
W takich przypadkach przyspieszone bicie serca może być związane z odczuwaniem stresu. Aby zniwelować tę dolegliwość warto spróbować technik relaksacyjnych. Jeśli to nie pomoże, można pomyśleć o wizycie u psychologa bądź psychoterapeuty. Specjaliści zdrowia psychicznego są w stanie odkryć przyczynę objawów somatycznych i – w dalszej perspektywie – doprowadzić do wyeliminowania ich z codziennego życia.
Kołatanie serca to również jeden z objawów nerwicy. Więcej informacji na ten temat przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kolatanie-serca-w-nerwicy.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Co mogę robić z tymi bólami brzucha od roku?

Dzień dobry. Od około roku lub więcej odczuwam częste bóle brzucha, gazy, ciągle mi się odbija, często mam zgagę, zaparcia na zmianę z biegunką i czasami nudności. Czy może być to zespół jelita drażliwego? Ojciec ma podobne problemy a słyszałam, że jest to genetyczne. Pozdrawiam.
Redakcja abcZdrowie
Witam, jak najbardziej wymienione przez Panią objawy mogą wskazywać na zespół jelita drażliwego. Problem ten objawia się dolegliwościami bólowymi brzucha, zaburzeniami rytmu wypróżnień (biegunki, zaparcia), wzdęciami brzucha, nadmiernym odbijaniem, nudnościami i uczuciem niepełnego wypróżnienia. Objawy te nie są jednak charakterystyczne... Witam,
jak najbardziej wymienione przez Panią objawy mogą wskazywać na zespół jelita drażliwego. Problem ten objawia się dolegliwościami bólowymi brzucha, zaburzeniami rytmu wypróżnień (biegunki, zaparcia), wzdęciami brzucha, nadmiernym odbijaniem, nudnościami i uczuciem niepełnego wypróżnienia.
Objawy te nie są jednak charakterystyczne i mogą dotyczyć innych chorób jelit, dlatego diagnostyka zespołu jelita drażliwego polega na wykluczeniu innych, poważnych schorzeń. W tym celu proszę udać się do gastroenterologa.
Zdarza się, że dolegliwości związane z zespołem jelita drażliwego nasilają się pod wpływem sytuacji stresowych, dlatego leczenie może polegać nie tylko na przyjmowaniu leków czy zmianie diety, ale również obejmować sesje psychoterapeutyczne. Jest to jednak kwestia indywidualna.
Nie bez znaczenia jest również genetyka. Aktualne badania pokazują, że problem ten występuje częściej u osób, u których w rodzinie pojawiły się podobne dolegliwości związane z zespołem jelita drażliwego.
Więcej informacji na temat tej choroby znaleźć można pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/zespol-jelita-drazliwego-przyczyny-objawy-leczenie.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy Norprolac ma wpływ na miesiączkę?

Czy odstawienie norprolacu może spowodować brak miesiączki? Odstawiłam lek po tym jak wyniki badań prolaktyny wyszły w normie. Od dwóch dni powinnam mieć miesiączkę natomiast pojawił mi się tylko brązowy śluz i to w bardzo małej ilości. Trochę się tym martwię
Redakcja abcZdrowie
Witam, choć w ulotce Norprolac nie ma informacji na temat tego, aby lek ten wpływał na cykl miesiączkowy, to istnieje taka możliwość. Lek ten oddziałuje bowiem na hormony, a dokładniej hamuje uwalnianie prolaktyny z przysadki mózgowej. Zbyt wysokie stężenie tego... Witam,
choć w ulotce Norprolac nie ma informacji na temat tego, aby lek ten wpływał na cykl miesiączkowy, to istnieje taka możliwość. Lek ten oddziałuje bowiem na hormony, a dokładniej hamuje uwalnianie prolaktyny z przysadki mózgowej.
Zbyt wysokie stężenie tego hormonu objawiać się może zaburzeniami miesiączkowania oraz owulacji, osłabieniem popędu płciowego czy nawet niepłodnością.
Wspomina Pani o tym, że odstawiła lek po zbadaniu poziomu prolaktyny. Istotna jest informacja, czy uczyniła to Pani po konsultacji ze swoim lekarzem. Jeśli nie, to być może prawidłowy wynik był związany z przyjmowaniem danego leku. Po odstawieniu go, mogło dojść do ponownej hiperprolaktynemii, co poskutkowało brakiem okresu.
Brak okresu może również oznaczać ciążę. W ulotce leku znajdziemy bowiem informacje, że lek Norprolac jest w stanie przywrócić płodność, dlatego kobiety, które nie planują dziecka powinny zastosować jedną z metod antykoncepcyjnych. Proszę wykonać test ciążowy.
Pytania o lek Norprolac znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skutki-uboczne-stosowania-leku-norprolac, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-prawda-ze-norprolac-jest-lepiej-tolerowany-niz-bromergon.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Co robić z tym jądrem?

Proszę o radę, mam problem z jądrami. Od niedawna cofa mi się jądro nad moszne tak że nie ma go w mosznie po zsunięciu go palcem wraca do moszny czy to powód do niepokoju czy to normalne. Dodam jeszcze że dzieje się tak raz na jakiś czas.
Redakcja abcZdrowie
Witam, problem, który Pan opisuje określa się mianem wędrującego jądra. Choć zdarzenie to ma miejsce zwłaszcza w wieku dziecięcym, to istnieje również grupa dorosłych, u których jądro cofa się podczas określonych sytuacji, takich jak: stosunek lub pobudzenie seksualne, wysiłek fizyczny,... Witam,
problem, który Pan opisuje określa się mianem wędrującego jądra. Choć zdarzenie to ma miejsce zwłaszcza w wieku dziecięcym, to istnieje również grupa dorosłych, u których jądro cofa się podczas określonych sytuacji, takich jak: stosunek lub pobudzenie seksualne, wysiłek fizyczny, sytuacja stresowa czy uprawianie sportu (np. pływanie). Znaczenie może mieć również temperatura, gdyż cofanie się jądra może następować, gdy jest zbyt zimno.
Nie zawsze musi oznaczać to jednostkę chorobową. W wielu przypadkach zjawisko to wywołane jest pracą mięśni dźwigacza jądra. Cofanie się jądra należy jednak skonsultować z urologiem, ponieważ przyczyną takiego stanu mogą być również wady anatomiczne.
Istotne jest, jak często dochodzi do cofania się jądra oraz fakt, czy towarzyszą temu jakiekolwiek dolegliwości bądź znaczny dyskomfort i o to prawdopodobnie zapyta lekarz.
Podobne pytania znajdzie Pan pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/cofanie-jader-podczas-masturbacji-i-stosunku-plciowego, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przesuwanie-sie-jader-czy-to-cos-szkodliwego.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Co oznacza to tętnienie w uchu?

Od miesiąca czuje tętnienie w uchu a dokładni tylko wtedy kiedy położe głowę na poduszkę (kładę się na lewy bok) i w lewym uchu zaczyna tętnić ,jest to dźwięk takiego wiatru w rytm serca ,z 3 tygodnie temu mialam płukane ucho i tez nic nie pomogło.Co to może być?
Redakcja abcZdrowie
Witam, uczucie tętnienia w uchu to uciążliwa dolegliwość, której przyczyną mogą być zarówno choroby związane z narządem słuchu, jak i schorzenia dotyczące innych układów. Wśród chorób uszu wyróżnić można infekcje ucha wewnętrznego bądź środkowego lub chorobę Meniere'a, określaną również jako... Witam,
uczucie tętnienia w uchu to uciążliwa dolegliwość, której przyczyną mogą być zarówno choroby związane z narządem słuchu, jak i schorzenia dotyczące innych układów.
Wśród chorób uszu wyróżnić można infekcje ucha wewnętrznego bądź środkowego lub chorobę Meniere'a, określaną również jako wodniak błędnika. Pulsowanie w uchu może pojawić się także na skutek nadmiernej ekspozycji na hałas lub w przypadku zalegania woskowiny, co jednak w Pani przypadku jest mało prawdopodobne.
Inne przyczyny tętnienia w uszach to: podwyższone ciśnienie krwi, stwardnienie rozsiane, urazy głowy, a nawet nowotwory, które należałoby wykluczyć w pierwszej kolejności.
Warto więc udać się do laryngologa oraz neurologa, aby rozpocząć diagnostykę w tym kierunku i wykluczyć najbardziej poważne choroby. Proszę również pamiętać o prawidłowej higienie uszu – w aptekach dostępne są specjalistyczne spraye, które rozpuszczają woskowinę.
Inne pytania o tętnienie w uchu znaleźć można pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-powoduje-tetnienie-w-lewym-uchu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/odczuwane-szumy-w-uszach, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaka-moze-byc-przyczyna-tetnienia-w-uchu.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy mogę w tej sytuacji stosować Ostropest?

Witam Mam pytanie Biorę leki hydroxyzynium adamed i Controloc 40 po jednej tabletce dwa razy dziennie Czy mogę brać lek Ostropest plamisty na wsparcie wątroby?
Redakcja abcZdrowie
Szanowna Pani, W ulotkach leków Controloc 40 oraz Hydroxyzynium producent nie wskazuje, jakoby leki wchodziły w interakcję z ostropestem. Zanim jednak zdecyduje się Pani na suplementowanie jakikolwiek preparatu, wskazana jest konsultacja z lekarzem, który przepisał leki. Przyjmując środki na receptę... Szanowna Pani,
W ulotkach leków Controloc 40 oraz Hydroxyzynium producent nie wskazuje, jakoby leki wchodziły w interakcję z ostropestem. Zanim jednak zdecyduje się Pani na suplementowanie jakikolwiek preparatu, wskazana jest konsultacja z lekarzem, który przepisał leki. Przyjmując środki na receptę, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest kontakt ze specjalistą.
Ostropest plamisty, jak Pani wspomniała, jest preparatem wspierającym funkcjonowanie wątroby – działa regenerująco oraz chroni przed szkodliwym wpływem toksyn. Ponadto wpływa regulująco na trawienie, wspomaga regenerację nerek, zapobiega miażdżycy. Więcej informacji o właściwości ostropestu można znaleźć pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/ostropest
Zachęcamy do zapoznania się z podobnymi pytaniami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ostropest-plamisty-koliduje-z-xarelto
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ostropest-plamisty-obniza-cholesterol
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-jednoczesnie-stosowac-te-leki-z-ostropestem
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy podczas terapii Izotekiem można pić herbaty ziołowe?

Czy można podczas terapii izotekiem pić herbaty ziołowe rumianek, pokrzywe, z czystkiem, melisę i brać witaminę d3 k2 Jakich produktów konkretnie nalezy szczególnie unikać?
Redakcja abcZdrowie
Szanowna Pani, Podczas kuracji lekiem Izotek niewskazane jest picie alkoholu. Należy ograniczyć tłuszcze oraz produkty bogate w witaminę A, np. suplementy diety, a także marchewkę czy dynię (tu więcej informacji, gdzie można znaleźć tę witaminę: https://portal.abczdrowie.pl/witamina-a). Z ziół... Szanowna Pani,
Podczas kuracji lekiem Izotek niewskazane jest picie alkoholu. Należy ograniczyć tłuszcze oraz produkty bogate w witaminę A, np. suplementy diety, a także marchewkę czy dynię (tu więcej informacji, gdzie można znaleźć tę witaminę: https://portal.abczdrowie.pl/witamina-a). Z ziół należałoby unikać dziurawca.
Izotek to lek na receptę przepisywany na trądzik, w sytuacji, gdy zawiodły inne sposoby leczenia. Przyjmując go, oprócz odpowiedniej diety, należy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej (kremy z wysokim filtrem), stosowaniu antykoncepcji (do 2 miesięcy po zakończeniu terapii) oraz zrezygnowaniu z przeciwtrądzikowych preparatów złuszczających.
Ze względu na to, że jest to silny lek, z ryzykiem wielu działań niepożądanych, w przypadku wątpliwości co do stosowania oraz diety, zachęcamy do kontaktu z lekarzem, który przepisał lek.
Zachęcamy również, by zapoznać się z podobnymi pytaniami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-podczas-brania-leku-izotek-moge-brac-rowniez-rutinoscorbin
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-picia-herbaty-przy-kuracji-izotek
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Jak leczyć te uporczywe problemy ze snem?

Dzień dobry,odkąd pamiętam mam problem ze snem,15 lat temu pierwszy raz zgłosiłam się z tym do lekarza,dostałam leki i problem zniknął na dłuższy czas,niestety od paru lat choruje na depresję,i brak snu powrócił,brałam już mase leków nasannych,działały bardzo... Dzień dobry,odkąd pamiętam mam problem ze snem,15 lat temu pierwszy raz zgłosiłam się z tym do lekarza,dostałam leki i problem zniknął na dłuższy czas,niestety od paru lat choruje na depresję,i brak snu powrócił,brałam już mase leków nasannych,działały bardzo krótko,teraz aktualnie biorę ketler,ponieważ moja Pani doktor próbuje juz wszystkiego,lek działał długo,ale teraz to jest loteria,raz usne,raz nie,zaczynam się zastanawiać czy to nie jest jakiś problem neurologiczny
Redakcja abcZdrowie
Szanowna Pani, Tak długo trwające problemy ze snem z pewnością są powodem frustracji i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Dlatego Pani sugestia o szukaniu pomocy u innych specjalistów jest jak najbardziej słuszna. Warto skonsultować się z neurologiem, a ponadto zachęcamy, by udać... Szanowna Pani,
Tak długo trwające problemy ze snem z pewnością są powodem frustracji i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Dlatego Pani sugestia o szukaniu pomocy u innych specjalistów jest jak najbardziej słuszna. Warto skonsultować się z neurologiem, a ponadto zachęcamy, by udać się do lekarza rodzinnego po skierowanie na badania (morfologia, badanie ogólne moczu, lipidogram, glukoza itd.), aby mieć pełny obraz sytuacji. Zaburzenia snu mogą być bowiem objawem różnych schorzeń, między innymi chorób neurologicznych, nadczynności tarczycy, choroby refluksowej, choroby niedokrwiennej serca.
Zanim jednak uda się Pani do specjalisty, zachęcamy, by poczynić starania o lepszą jakość snu „domowymi” sposobami. Przede wszystkim należy zadbać o unormowanie pór pójścia spać oraz wstawania. Stały plan dnia redukuje stres, pozwala organizmowi przygotować się do pory odpoczynku. Warto też zrezygnować ze wszystkich urządzeń, jak tablety, telefon, komputer na około 2 godziny przed pójściem spać. Niewskazane są ciężkostrawne posiłki przed położeniem się, ale warto wypić filiżankę naparu z lipy, melisy, szyszek chmielu czy kozłka lekarskiego. Ponadto lepiej zrezygnować z drzemek w ciągu dnia.
O sposobach na lepszy sen może Pani jeszcze przeczytać w artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/10-sposobow-na-lepszy-sen
https://portal.abczdrowie.pl/sprawdzone-sposoby-na-sen
https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-sen
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu ciała?

Witam, Mam problem z brzydki zapachem ciała. Odżywiam się zdrowo, nie mam problemu z nadpotliwością. Nie pocę się a smierdzę. Przed pracą zawsze biorę prysznic, ubieram świeże ciuchy, dezodorsnt pod pachy a i tak mniej więcej po 5h trace świeżość,... Witam, Mam problem z brzydki zapachem ciała. Odżywiam się zdrowo, nie mam problemu z nadpotliwością. Nie pocę się a smierdzę. Przed pracą zawsze biorę prysznic, ubieram świeże ciuchy, dezodorsnt pod pachy a i tak mniej więcej po 5h trace świeżość, mimo że się nie pocę. Zapach pod koszulka robi się mdły, przypominający podpsuty ser... Im bardziej zakładam pachnące ciuchy tym gorzej... Jakie badania mam wykonać lub do jakiego specjalisty mam się udać??
Redakcja abcZdrowie
Szanowny Panie, Nieprzyjemny zapach ciała jest z pewnością męczącą dolegliwością, również psychicznie, szczególnie jeśli wszelkie Pana starania są bezskuteczne. Dlatego przede wszystkim zachęcamy do skierowania się do lekarza rodzinnego, który zleci komplet badań. Przykry zapach ciała może bowiem świadczyć o... Szanowny Panie,
Nieprzyjemny zapach ciała jest z pewnością męczącą dolegliwością, również psychicznie, szczególnie jeśli wszelkie Pana starania są bezskuteczne. Dlatego przede wszystkim zachęcamy do skierowania się do lekarza rodzinnego, który zleci komplet badań. Przykry zapach ciała może bowiem świadczyć o wielu dolegliwościach. To może być kandydoza, niewydolność nerek czy wątroby, cukrzyca. Nie warto tego odkładać, ponieważ odnalezienie przyczyny dolegliwości oraz leczenie z pewnością poprawi jakość Pana życia.
Zachęcamy też, by zapoznać się z tekstami o tematyce poruszanej w pytaniu:
https://portal.abczdrowie.pl/nieprzyjemny-zapach-skory-moze-swiadczyc-o-chorobie-nie-zawsze-to-brak-higieny-wideo
Proszę również zapoznać się z podobnym pytaniem:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brzydki-zapach-ciala
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przerost-flory-bakteryjnej-skory-a-zapach-ciala
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy mogło to zaszkodzić synowi?

Dzień dobry, Używamy dla naszego pół rocznego dziecka termoforu z pestek wiśni jako okład na bolący brzuszek. Po dzisiejszym okładzie syn ściągnął go z brzuszka i wsadził sobie do buzi po czym zaczął się krzywić, zdziwiona przyłożyłam termofor do ust... Dzień dobry, Używamy dla naszego pół rocznego dziecka termoforu z pestek wiśni jako okład na bolący brzuszek. Po dzisiejszym okładzie syn ściągnął go z brzuszka i wsadził sobie do buzi po czym zaczął się krzywić, zdziwiona przyłożyłam termofor do ust i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że jest gorzki. Może zbyt mocno podgrzalismy termofor w mikrofalówce i w pestki puściły jakoś sok? Czy mogło to zaszkodzić synowi?
Redakcja abcZdrowie
Szanowna Pani, Termofory z wkładem z pestek wiśni uznawane są za bezpieczny przedmiot do użytku dla całej rodziny. Służą między innymi, jak Pani wspomniała, do okładów na kolki, zaparcia czy wzdęcia u niemowlaka. Można go podgrzać lub schłodzić. Jeśli ma... Szanowna Pani,
Termofory z wkładem z pestek wiśni uznawane są za bezpieczny przedmiot do użytku dla całej rodziny. Służą między innymi, jak Pani wspomniała, do okładów na kolki, zaparcia czy wzdęcia u niemowlaka. Można go podgrzać lub schłodzić. Jeśli ma być ciepły, to należy włożyć go do mikrofali na maksymalnie 2 minuty, moc: 600 W, można też umieścić go w piekarniku na 20 min w temperaturze 10-20 minut lub po prostu położyć na kaloryferze na dłuższą chwilę (aż się nagrzeje). Temperaturę sprawdzamy na nadgarstku. Warto również dodać, że podgrzewamy jedynie wkład, bez poszewki.
Czytając Pani pytanie, nasuwają się inne: Czy faktycznie przygotowała Pani okład inaczej niż zwykle? Czy wkład został uszkodzony? Nawet jeśli tak, to proszę nie martwić się zbytnio. Pestki wiśni co prawda zawierają niewielką ilość toksycznych substancji, ale by faktycznie zaszkodziły, trzeba je zjeść i to naprawdę sporą ilość, bo nawet kilkaset. Proszę również przypomnieć sobie, czy powierzchnia termoforu miała kontakt z czymś, co mogło jej nadać gorzki posmak?
Jeśli jednak niepokoi to Panią, zachęcamy do kontaktu z pediatrą. Specjalista pomoże rozwiać wątpliwości.
Jednocześnie zachęcamy, by zapoznać się z tekstami, w których znajdzie Pani inne naturalne sposoby na bolący brzuszek:
https://parenting.pl/10-sprawdzonych-sposobow-na-kolke
https://parenting.pl/skuteczne-sposoby-na-kolke
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Patronaty