Redakcja abcZdrowie

Redakcja abcZdrowie

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, dla których zdrowy tryb życia jest pasją. Dzielimy się z Wami naszą wiedzą i podpowiadamy, jak na co dzień cieszyć się zdrowiem oraz dobrym samopoczuciem.

35683 odpowiedzi

59228 podziękowań

od użytkowników

Odpowiedzi eksperta (35683)

Co oznaczają takie krosty na moim ciele?

Dzień dobry mam mały problem.. od 14 roku życia mam cały czas krosty na karku szyjki i na klatce piersiowej.. a mam 23 lata o co chodzi ? W środku jest ropa. Przecież to nie jest chyba trądzik ? Proszę o pomoc...
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Trudno jednoznacznie stwierdzić, co może odpowiadać za te problemy skórne w tym przypadku. Z pytania wynika, że te zmiany ma Pan już od wielu lat, dlatego tym bardziej proszę nie zwlekać... Dzień dobry,
dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Trudno jednoznacznie stwierdzić, co może odpowiadać za te problemy skórne w tym przypadku. Z pytania wynika, że te zmiany ma Pan już od wielu lat, dlatego tym bardziej proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza. Z tą przypadłością najlepiej udać się do dermatologa, który pokieruje Pana leczeniem. Tylko dzięki bezpośredniej konsultacji oraz szczegółowej diagnostyce będzie możliwe dokładne zbadanie tych zmian i odkrycie ich przyczyny. A te mogą być bardzo różne.
Krosty w tych miejscach mogą mieć wiele przyczyn. Najpierw należy sprawdzić, czy nie są one przypadkiem wynikiem różnych chorób o podłożu dermatologicznym. Czasami jest to także wynik złego sposobu odżywiania. Poza tym dość często taki problem ma podłoże hormonalne. Ten objaw może towarzyszyć również chorobom tarczycy. W takiej sytuacji wskazana byłaby dodatkowa konsultacja z endokrynologiem, który zleci Panu odpowiedni pakiet badań w tym kierunku.
Zmiany skórne mogą występować także w przebiegu innych chorób ogólnoustrojowych, np. cukrzycy typu 2 czy schorzeń wątroby. Niekiedy mogą nasilać się pod wpływem długotrwałego stresu. Proszę zatem nie odkładać wizyty u specjalisty w czasie. Szybka diagnostyka takich zmian pozwoli na wdrożenie odpowiedniej terapii.
Więcej na temat różnych chorób skóry piszemy w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl:
https://portal.abczdrowie.pl/choroby-skory-typowe-objawy
Warto również przeczytać odpowiedzi ekspertów serwisu na pytania z podobnego obszaru tematycznego zadane przez innych użytkowników: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krosty-na-szyi
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-sa-krosty-na-szyi
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krosty-z-ropa-na-klatce-piersiowej-i-twarzy
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Z czego wynikają te problemy z wypróżnianiem i ból brzucha?

Wypróżniam się zwykle co 2 dzień. Dziś wyjątkowo 2 razy na dzień. Stolec jest twardy i bardzo duży. Trudno go wydalić. Potem często boli mnie brzuch. Nie biorę lekow nie choruję. staram się ruszać dużo Co robić?
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety jedynie na podstawie krótkiego opisu trudno stwierdzić, co takiego może Panu dolegać. W tej sytuacji wskazana była konsultacja z lekarzem. Jeżeli dolegliwości nie będą ustępować, proszę udać się w... Dzień dobry,
dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety jedynie na podstawie krótkiego opisu trudno stwierdzić, co takiego może Panu dolegać. W tej sytuacji wskazana była konsultacja z lekarzem. Jeżeli dolegliwości nie będą ustępować, proszę udać się w pierwszej kolejności do lekarza medycyny rodzinnej albo internisty. W razie potrzeby skierują oni Pana na konsultację do specjalisty np. proktologa lub gastrologa.
Dość często problemy z wypróżnianiem są po prostu wynikiem stosowania nieodpowiedniej diety ubogiej m.in. w błonnik pokarmowy. Mogą także mieć związek z nietolerancją jakichś konkretnych produktów. Proszę dokonać analizy ostatnich dni i zastanowić się, czy ostatnio nie sięgał Pan po jakieś inne jedzenie niż dotychczas, które mogło wywołać takie objawy.
Czasami takie symptomy wskazują też na różne schorzenia układu pokarmowego np. żołądka lub jelit. Jeżeli problemy będą się utrzymywać i przybierać na sile, wskazana byłaby dokładniejsza diagnostyka. W takich przypadkach lekarz może zlecić wykonanie usg jamy brzusznej, gastroskopię lub kolonoskopię, aby wykryć jakieś nieprawidłowości. Do czasu wizyty u lekarza lepiej stosować lekkostrawną dietę oraz dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.
Więcej informacji na temat problemów z wypróżnianiem można znaleźć w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl:
https://portal.abczdrowie.pl/problemy-ze-stolcem
Zachęcamy też do zapoznania się z przykładowymi odpowiedziami ekspertów na pytania o zbliżonej tematyce:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tycie-problemy-z-wyproznianiem
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-problemy-z-wyproznianiem
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Co oznaczają takie długie i obfite miesiączki?

Dzien dobry. Mam problem z długimi i obfitymi miesiączkami. Zawsze cykl miałam regularny jak w zegarku, od dłuższej chwili krwawienie trwa prawie miesiąc, jest obfite i są skrzepy. Byłam u ginekologa, cytologia ok, według usg przez pochwowego wszystko jest w... Dzien dobry. Mam problem z długimi i obfitymi miesiączkami. Zawsze cykl miałam regularny jak w zegarku, od dłuższej chwili krwawienie trwa prawie miesiąc, jest obfite i są skrzepy. Byłam u ginekologa, cytologia ok, według usg przez pochwowego wszystko jest w porządku. Lekarz powiedział że to prawdopodobnie zaburzenia hormonalne i jeśli okres się nie ureguluje to powinnam przyjść za 3 cykle. Mija drugi cykl a ja dalej krwawie już 28 dni. Co może być nie tak z moimi hormonami? Jakie badania powinnam zrobić przed kolejna wizyta (bylam prywatnie)?
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Przyczyny zaburzeń miesiączkowania mogą być bardzo różne. Jeżeli badania ginekologiczne w tym cytologia i usg nie wykazały nic niepokojącego, możliwe, że problemem rzeczywiście są zaburzenia w funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej. W Pani... Dzień dobry,
dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Przyczyny zaburzeń miesiączkowania mogą być bardzo różne. Jeżeli badania ginekologiczne w tym cytologia i usg nie wykazały nic niepokojącego, możliwe, że problemem rzeczywiście są zaburzenia w funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej. W Pani przypadku najlepiej będzie zastosować się do zaleceń lekarskich i poczekać do kolejnej wizyty. Wówczas ginekolog wskaże, jaka dalsza diagnostyka będzie konieczna w Pani przypadku.
Możliwe, że lekarz zleci Pani m.in. badanie prolaktyny, stężenia estradiolu, LH, FSH oraz progesteronu. Proszę pamiętać, że zaburzenia miesiączkowania mogą towarzyszyć też innym chorobom np. tarczycy czy anemii. Może się okazać, że będzie musiała wykonać Pani też dodatkowe badania, jak np. badania hormonów tarczycy czy morfologię, aby sprawdzić ogólny stan Pani zdrowia. Dlatego lepiej wstrzymać się z wykonaniem badań na własną rękę i poczekać na wytyczne Pani lekarza.
Jeżeli badania nie wykryją nic niepokojącego, warto zastanowić się, czy przyczyna Pani problemów nie leży gdzie indziej. Czasami za problemy z okresem odpowiada też niewłaściwa dieta uboga w witaminy i minerały, gwałtowne odchudzanie się, jak i różne przyjmowane leki. Zdarza się, że u niektórych kobiet źródłem takich zaburzeń jest też przewlekły stres. Więcej dodatkowych informacji na ten temat może Pani znaleźć w artykułach opublikowanych na portalu abcZdrowie.pl:
https://portal.abczdrowie.pl/zbyt-obfite-miesiaczki
https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-miesiaczkowania
Warto też sprawdzić, jak na pytania o zbliżonej tematyce odpowiadają eksperci serwisu:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyczyna-bolesnych-i-obfitych-miesiaczek-u-26-latki
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-sa-przyczyny-czestej-obfitej-miesiaczki
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy taki poziom witaminy D niesie za sobą jakieś niebezpieczeństwo dla zdrowia?

Wysoki poziom witaminy D Przez jakiś czas przyjmowałem większe dawki witaminy D. Badania krwi wykazały wysoki, podobno toksyczny poziom tej witaminy w organizmie (140ng/ml). Czy niesie to za sobą jakieś niebezpieczeństwo dla zdrowia? Poziom ten spadnie samoistnie po zaprzestaniu suplementacji... Wysoki poziom witaminy D Przez jakiś czas przyjmowałem większe dawki witaminy D. Badania krwi wykazały wysoki, podobno toksyczny poziom tej witaminy w organizmie (140ng/ml). Czy niesie to za sobą jakieś niebezpieczeństwo dla zdrowia? Poziom ten spadnie samoistnie po zaprzestaniu suplementacji czy potrzebne są jakieś leki? Oczywiście zaprzestałem już suplementacji. Dodam też, że poziom wapnia we krwi jest w normie.
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, faktycznie w Pańskim przypadku poziom witaminy D3 jest podwyższony. Może to być potencjalnie szkodliwe, ale zależy to też od osobniczej reakcji organizmu. Najważniejsze w tej sytuacji jest to, aby skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Będzie w stanie ocenić,... Dzień dobry,
faktycznie w Pańskim przypadku poziom witaminy D3 jest podwyższony. Może to być potencjalnie szkodliwe, ale zależy to też od osobniczej reakcji organizmu.
Najważniejsze w tej sytuacji jest to, aby skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Będzie w stanie ocenić, jak dużo musi upłynąć czasu do ustabilizowania się poziomu witaminy D oraz czy są konieczne jakieś działania, aby ten proces wspomóc. Przeważnie poziom spada samoistnie po czasie, ale trzeba go stale monitorować w badaniach laboratoryjnych.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/witamina-d
https://portal.abczdrowie.pl/cholekalcyferol-szkodliwosc-preparaty-rola-i-wskazania
https://portal.abczdrowie.pl/nadmiar-witaminy-d
https://zywienie.abczdrowie.pl/hiperwitaminoza
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Co oznacza ten ból pleców po histerektomii?

9tygodni temu mialam histeroktomie calkowita z pozostawieniem jajanikow,od tej pory mam bole w prawej czesci plecow w dolnej czesci takie promieniujace jakby ktos pret wbijal,przy wstawaniu lub zmianie pozycji.Czy to nrmalne i co moge zrobic z tym?
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, histerektomia jest dość rozległym zabiegiem a dolegliwości bólowe oraz dyskomfort mogą utrzymywać się niestety przez jakiś czas. Pani objawy mogą być związane z zaburzeniami napięcia mięśniowego po zabiegu. Mięśniówka jest mechanicznie uszkodzona na skutek działań chirurgicznych, co może... Dzień dobry,
histerektomia jest dość rozległym zabiegiem a dolegliwości bólowe oraz dyskomfort mogą utrzymywać się niestety przez jakiś czas. Pani objawy mogą być związane z zaburzeniami napięcia mięśniowego po zabiegu. Mięśniówka jest mechanicznie uszkodzona na skutek działań chirurgicznych, co może dawać takie symptomy. Niemniej jednak nie powinny one być długotrwałe, a odpowiednia ilość odpoczynku z reguły przynosi ulgę.
Z pewnością koniecznie trzeba też powiadomić lekarza, o tym, co się dzieje, aby wykluczyć komplikacje po operacji. Lekarz może także zalecić odpowiednią rehabilitację, leczenie przeciwbólowe, ale też aktywność fizyczną, która będzie bezpieczna i pomoże wrócić do pełnej sprawności. Zachęcamy jednak w pierwszej kolejności do kontaktu ze specjalistą. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/histerektomia-usuniecie-macicy
https://portal.abczdrowie.pl/wiele-operacji-usuwania-macic-jest-wykonywanych-na-wyrost-doktor-szymanowski-o-grzechach-polskiej-ginekologii
https://portal.abczdrowie.pl/bol-plecow
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy opuchlizna po podaniu leku zniknie?

Po blokadzie nerwu trójdzielnego pozostały mi zgrubienia wyczuwalne pod skórą w okolicach noca, ale również jestem lekko opuchnęta. Gdy dotykam tych miejsc to czuję ból.Dokładnie w tym miejscu miałam wstrzykiwany steryd. Minęły już 3 tygodnie. Czy to zejdzie?
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, iniekcje podskórne leków mogą czasem pozostawiać pod skórą zmienione miejsca. W Pani przypadku doszło do zapalenia nerwu trójdzielnego, które było leczone sterydem. Opuchlizna i zgrubienia w miejscu wstrzyknięcia mogą być normalną reakcją organizmu. Zgrubienia przeważnie powstają na skutek... Dzień dobry,
iniekcje podskórne leków mogą czasem pozostawiać pod skórą zmienione miejsca. W Pani przypadku doszło do zapalenia nerwu trójdzielnego, które było leczone sterydem. Opuchlizna i zgrubienia w miejscu wstrzyknięcia mogą być normalną reakcją organizmu. Zgrubienia przeważnie powstają na skutek nagromadzenia się leku, ale też reakcji organizmu na zastrzyk. Ból i opuchlizna mogą też występować przez jakiś czas, ale z pewnością znikną. W tej sytuacji można te miejsca chłodzić, aby zmniejszać obrzęk.
Jeśli jednak objawy będą się utrzymywały lub pojawią się gorączka czy silny ból to konsultacja z lekarzem może okazać się niezbędna. Nie można wykluczyć wtedy rozwoju zakażenia bądź innych powikłań. Zachęcamy zatem do obserwowania miejsc chorobowych a w razie potrzeby kontaktu z lekarzem. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do pełni zdrowia.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/nerwobol-nerwu-trojdzielnego
https://portal.abczdrowie.pl/nerw-trojdzielny-objawy-przyczyny-leczenie
https://portal.abczdrowie.pl/opuchlizna-skad-sie-bierze-i-jak-ja-zmniejszyc
https://portal.abczdrowie.pl/opuchlizna-nog-moze-byc-objawem-choroby
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy płyn antybakteryjny ma wpływ na zdrowie?

Dużo podróżuje i również dużo czasu spędzam ze zwierzętami i w miejscach publicznych, gdzie łatwo można się zarazic np przeziębieniem czy zarazkami. W związku z tym od pandemii ciągle mam w torebce plyn antybakteryjny i zawsze po klamkach itp go... Dużo podróżuje i również dużo czasu spędzam ze zwierzętami i w miejscach publicznych, gdzie łatwo można się zarazic np przeziębieniem czy zarazkami. W związku z tym od pandemii ciągle mam w torebce plyn antybakteryjny i zawsze po klamkach itp go używam. Kiedy oprę się głową o zagłówek czy coś, co wydaje mi się że może być brudne, pryskam też włosy. Czy może coś mi grozić w związku z używaniem płynów codziennie? Czy mogą wniknąć w krew albo w głowę przez włosy?
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, płyny antybakteryjne mają za zadanie chronić ludzi przed zarazkami. Pandemia była okresem w którym, wszyscy byli zobligowani do używania ich na co dzień. Wydaje się, że jeśli u Pani ten nawyk pozostał, to jest to jak najbardziej korzystne.... Dzień dobry,
płyny antybakteryjne mają za zadanie chronić ludzi przed zarazkami. Pandemia była okresem w którym, wszyscy byli zobligowani do używania ich na co dzień. Wydaje się, że jeśli u Pani ten nawyk pozostał, to jest to jak najbardziej korzystne. Martwi się Pani jednak, że może ich nadużywa oraz że może doprowadzić to do choroby, którą będzie ciężko wyleczyć.
Wydaje się jednak, że jedynym zagrożeniem jest wysuszanie naskórka, które może predysponować do jego uszkodzeń. Dlatego też, stosując te środki, warto też pomyśleć o nawilżaniu skóry, aby rekompensować, wysuszenia przez dezynfekcję. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/sprawdz-czego-nie-moze-ci-zabraknac-w-sezonie-grypowym
https://uroda.abczdrowie.pl/przyczyny-suchej-skory
https://portal.abczdrowie.pl/bakterie-chorobotworcze
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Co oznacza ta wydzielina u dziecka po zabiegu laryngologicznym?

Witam Syn 4.5 letni pod koniec sierpnia mial wykonana adenotomie oraz obustronny drenaż uszu ponieważ mial duzy niedosłuch i wysiekowe zapalenie uszu . Ostatnio tydzień temu na leżąco dużo kaszlal i ciągał nosem ponieważ mial infekcje kataralna i kaszel i... Witam Syn 4.5 letni pod koniec sierpnia mial wykonana adenotomie oraz obustronny drenaż uszu ponieważ mial duzy niedosłuch i wysiekowe zapalenie uszu . Ostatnio tydzień temu na leżąco dużo kaszlal i ciągał nosem ponieważ mial infekcje kataralna i kaszel i w prawym uvhu pojawiło się sporo ropnej wydzieliny tak jakby tego kataru . Nic go nie bolalo i nie mial goraczki . Dzisiaj kiedy pociągnął nosem i znów się to pojawiło brzydko pachnaca wydzielina w tym samym uchu żółto szielona wydzielina . Lekarza dopiero za tydz proszę napisać vo to może być i czy jest groźne
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, w pytaniu pisze Pani, że dziecko jakiś czas temu przeszło adenotomię oraz obustronny drenaż uszu. Do tej pory nie pojawiały się komplikacje po zabiegu. W ostatnim czasie jednak dziecko było chore i sporo czasu spędzało w pozycji leżącej.... Dzień dobry,
w pytaniu pisze Pani, że dziecko jakiś czas temu przeszło adenotomię oraz obustronny drenaż uszu. Do tej pory nie pojawiały się komplikacje po zabiegu. W ostatnim czasie jednak dziecko było chore i sporo czasu spędzało w pozycji leżącej. Dodatkowo pojawiła się znów ropna wydzielina.
Niestety, w tej sytuacji konieczna jest konsultacja z lekarzem.
U dziecka nie pojawiła się gorączka oraz ból, co może wskazywać na to, że dren jednak działa poprawnie. Niemniej jednak obecność ropnej wydzieliny wymaga konsultacji z lekarzem. Do wizyty należy zadbać o higienę ucha, jednak bez ingerencji w środku. Warto też chronić ucho przed wodą. Jeśli jednak dołączą się silne objawy bólowe i temperatura, to koniecznie trzeba przyspieszyć wizytę, ponieważ konieczna może być antybiotykoterapia. Zachęcamy zatem do w miarę szybkiego kontaktu z lekarzem. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/adenotomia
https://portal.abczdrowie.pl/wyciecie-migdalkow
https://portal.abczdrowie.pl/drenaz-jam-bebenkowych
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Dlaczego moje kolano puchnie po operacji?

Miałam robiona artroskopię 24.09 br..usunięcie części łakotki oraz szycie ścięgien od wewnętrznej strony nogi. Jest koniec listopada uzyskałam zgięcie jak byli we wskazaniu. Kolano ładnie mi wchłaniało wodę ze ja drugiej kontroli nie musiałam mieć robionej punkcji. Zaczęłam używać jednej... Miałam robiona artroskopię 24.09 br..usunięcie części łakotki oraz szycie ścięgien od wewnętrznej strony nogi. Jest koniec listopada uzyskałam zgięcie jak byli we wskazaniu. Kolano ładnie mi wchłaniało wodę ze ja drugiej kontroli nie musiałam mieć robionej punkcji. Zaczęłam używać jednej kuli do poruszania się i czasami przeszłam kilka kroków bez żadnej kuli i efekt taki że znowu napuchło mi dość mocno kolano. 14.11 robiłam sobie d dimery i były w normie 437.na 500. Czy to jest jeszcze objaw normalny że to kolano po takim czasie puchnie? Boje się że dostanę jakiś zakrzepów. Rehabilitacje mam 2 x w tygodniu
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, w treści pytania pisze Pani, że jakiś czas temu przeszła artroskopię kolana. Jak do tej pory nie było większych problemów w procesie rekonwalescencji. Niestety zaczęło puchnąć, co Panią mimo wszystko niepokoi. Artroskopia jest jednak zabiegiem operacyjnym, po którym... Dzień dobry,
w treści pytania pisze Pani, że jakiś czas temu przeszła artroskopię kolana. Jak do tej pory nie było większych problemów w procesie rekonwalescencji. Niestety zaczęło puchnąć, co Panią mimo wszystko niepokoi.
Artroskopia jest jednak zabiegiem operacyjnym, po którym kolano musi się zregenerować. Niestety to zawsze wymaga sporo czasu i cierpliwości. Możliwe, że wzmożona aktywność doprowadziła do nadmiernego obciążenia i dlatego obrzęk powrócił. Poziom d-dimerów mieści się jednak w normie, co raczej wyklucza problemy z krążeniem i zakrzepicą. Jeżeli jednak mimo wszystko ten niepokój jest silny, to warto skonsultować się z lekarzem, aby to dokładnie sprawdzić. Ponadto, jeśli pojawi się gorączka czy bardzo silny ból to wizytę trzeba zdecydowanie przyspieszyć.
Zachęcamy zatem do obserwowania sytuacji. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do pełni zdrowia.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/spuchniete-kolano
https://portal.abczdrowie.pl/opuchlizna-kolan-moze-miec-rozne-przyczyny-sprawdz-co-oznacza
https://portal.abczdrowie.pl/artroskopia-stawu-kolanowego-charakterystyka-wskazania-przygotowanie-do-zabiegu-zabieg-postepowanie-po-zabiegu
https://portal.abczdrowie.pl/artroskopia
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy po lamotryginie mogę mieć takie objawy?

Dzień dobry .Możliwe są nasilone objawy po leku Lamotrix ?biorę dawkę 125 mg od 2 tygodni. Zmieniony z Lamileptu na Lamotrix mam momentami nasilony stan jest mi slabo dziwne odczucia z tył glowy pulsowanie .Nie wiem czy to normalne objawy I czy w tym czasie lek powinien zadziałać?
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, oba preparaty, które Pani stosuje, zawierają ten sam składnik czynny, czyli lamotryginę. Wydaje się, że nowy preparat nie powinien przynosić silnych skutków ubocznych. Niemniej stosowane substancje pomocnicze mogą powodować lekkie zmiany w tolerancji leku. W Pani przypadku pojawiło... Dzień dobry,
oba preparaty, które Pani stosuje, zawierają ten sam składnik czynny, czyli lamotryginę. Wydaje się, że nowy preparat nie powinien przynosić silnych skutków ubocznych. Niemniej stosowane substancje pomocnicze mogą powodować lekkie zmiany w tolerancji leku. W Pani przypadku pojawiło się pulsowanie oraz osłabienie.
Niestety, lamotrygina ma działanie długofalowe, a objawy uboczne mogą pojawiać się stopniowo. Dlatego też na początek można poczekać i zobaczyć, czy po czasie organizm się przyzwyczai. Jeśli jednak objawy się nasilą, to koniecznie należy skonsultować się z lekarzem. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/lamotrygina
https://portal.abczdrowie.pl/leki-przeciwpadaczkowe
https://portal.abczdrowie.pl/ataki-padaczki
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Patronaty