Redakcja abcZdrowie

Redakcja abcZdrowie

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, dla których zdrowy tryb życia jest pasją. Dzielimy się z Wami naszą wiedzą i podpowiadamy, jak na co dzień cieszyć się zdrowiem oraz dobrym samopoczuciem.

35683 odpowiedzi

59229 podziękowań

od użytkowników

Odpowiedzi eksperta (35683)

Czy konieczny jest u mnie zabieg YAG?

Mam zaćmę posterydową na tylnej torebce. Mam już wstepnie przewidziany zabieg usunięcia zaćmy poprzez wszczepienie nowej soczewki. Tylko podobno potrzebny jest potem dodatkowy zabieg laserem YAG. Proszę o wyjaśnienie czy ten zabieg jest u mnie zasadny, skoro na części przedniej... Mam zaćmę posterydową na tylnej torebce. Mam już wstepnie przewidziany zabieg usunięcia zaćmy poprzez wszczepienie nowej soczewki. Tylko podobno potrzebny jest potem dodatkowy zabieg laserem YAG. Proszę o wyjaśnienie czy ten zabieg jest u mnie zasadny, skoro na części przedniej nie mam zmętnień? . Czy aby pozbyć się zaćmy na tylnej torebce najpierw należy wszczepić nową sztuczną soczewkę?
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, wydaje się, że plan leczenia, który został Panu przedstawiony, był przygotowany tak, aby w pełni wyleczyć zaćmę posterydową. Lekarz zapewne będzie jeszcze tłumaczył, dlaczego być może zabieg YAG, poza standardową wymianą soczewki jest potrzebny. Jak Pan się już... Dzień dobry,
wydaje się, że plan leczenia, który został Panu przedstawiony, był przygotowany tak, aby w pełni wyleczyć zaćmę posterydową. Lekarz zapewne będzie jeszcze tłumaczył, dlaczego być może zabieg YAG, poza standardową wymianą soczewki jest potrzebny.
Jak Pan się już zapewne orientuje, pierwszym etapem będzie usunięcie zaćmy, czyli wymiana soczewki na nową. Niemniej jednak może okazać się, że element starej soczewki, która jest zachowywana, będzie na tyle zmętniona, że konieczne będzie usunięcie tych zmętnień. To jest w skrócie zabieg YAG. Nie można jednoznacznie powiedzieć, że ten zabieg będzie na 100% potrzebny. Jednak o tym zadecyduje ostatecznie specjalista po usunięciu zaćmy. Zachęcamy zatem do ponownej rozmowy z okulistą celem wyjaśnienia przebiegu obu procedur. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/jaskra
https://portal.abczdrowie.pl/jaskra-nie-boli-a-kradnie-wzrok
https://portal.abczdrowie.pl/zacma-wtorna
https://portal.abczdrowie.pl/usuniecie-zacmy
https://portal.abczdrowie.pl/jaskra-cichy-zlodziej-wzroku
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Co oznacza ten wynik gastroskopii 26-latki?

Witam. Dostałam opis wycinków po gastroskopii, jednakże nie wiem co on oznacza. 1) część pozaopuszkowa dwunastnicy Fragmenty błony śluzowej jelita cienkiego o budowie prawidłowej. Liczba iels do 10/100 enterocytów. Z03.8 obserwacja medyczna i ocena przypadków podejrzanych o chorobę lub stany... Witam. Dostałam opis wycinków po gastroskopii, jednakże nie wiem co on oznacza. 1) część pozaopuszkowa dwunastnicy Fragmenty błony śluzowej jelita cienkiego o budowie prawidłowej. Liczba iels do 10/100 enterocytów. Z03.8 obserwacja medyczna i ocena przypadków podejrzanych o chorobę lub stany podobne - obserwacja w kierunku podejrzanych innych chorób i stanów 2) część przedodźwiernikowa żołądka Przewlekłe nieaktywne zapalenie błony śluzowej części przedodźwiernikowej i trzonu żołądka małego stopnia. Zapalenie: 1 aktywność:0 metaplazja: 0 h, pylori ujemne K29 - zapalenie żołądka i dwunastnicy. Lekarza gastrologa mam dopiero za jakiś czas. Ale zastanawiam się czy powinnam przyjmować leki z takimi wynikami? Czym właściwie jest przewlekle nieaktywne zapalenie żołądka? Pozdrawiam!
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, w treści pytania zamieściła Pani wynik badania po wykonanej gastroskopii. Najlepiej jednak byłoby, aby szczegółowej oceny tak specjalistycznego wyniku dokonał lekarz. Będzie w stanie dokładnie wytłumaczyć, z jakimi problemami się Pani zmaga, ale też wdrożyć odpowiednie leczenie. Niemniej,... Dzień dobry,
w treści pytania zamieściła Pani wynik badania po wykonanej gastroskopii. Najlepiej jednak byłoby, aby szczegółowej oceny tak specjalistycznego wyniku dokonał lekarz. Będzie w stanie dokładnie wytłumaczyć, z jakimi problemami się Pani zmaga, ale też wdrożyć odpowiednie leczenie.
Niemniej, wstępnie można powiedzieć, że w Pani wyniku badania nie opisano poważnych zmian, które mogłyby wymagać dalszego postępowania. Zapalenie żołądka i dwunastnicy może wymagać jednak leczenia farmakologicznego. Ze swojej strony może Pani wdrożyć dietę lekkostrawną, która nie będzie mocno obciążać przewodu pokarmowego. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/gastroskopia
https://portal.abczdrowie.pl/endoskopia-jelita
https://portal.abczdrowie.pl/gastropatia-rumieniowa
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy można farbować włosy przed operacją?

Dzień dobry, czeka mnie operacja kręgosłupa szyjnego i narkoza. Czy 9-10 dni przed operacją mogę farbować włosy, czy są jakieś przeciwwskazania? Pozdrawiam.
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, wydaje się, że farbowanie włosów 9-10 dni przed operacją kręgosłupa szyjnego i narkozą nie powinno być problemem oraz nie jest czynnikiem, który ma wpływ na bezpieczeństwo zabiegu. Malowanie włosów to zabieg kosmetyczny, który uważa się powszechnie za bezpieczny.... Dzień dobry,
wydaje się, że farbowanie włosów 9-10 dni przed operacją kręgosłupa szyjnego i narkozą nie powinno być problemem oraz nie jest czynnikiem, który ma wpływ na bezpieczeństwo zabiegu.
Malowanie włosów to zabieg kosmetyczny, który uważa się powszechnie za bezpieczny. Obecnie farby także są już przygotowywane tak, że nie mają substancji szkodliwych. Jest jednak kilka aspektów, które można wziąć pod uwagę. Szczególnie chodzi o stan skóry głowy. Jeśli jest podrażniona, to dodatkowo farba może zaognić zmiany, a nawet doprowadzić do reakcji alergicznej.
Jeśli boryka się Pani z jakimiś problemami skórnymi, to trzeba z pewnością skonsultować się z lekarzem dermatologiem oraz chirurgiem, który będzie zabieg przeprowadzał. Zachęcamy zatem do podjęcia kontaktu ze specjalistami. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/narkoza
https://portal.abczdrowie.pl/zabieg-co-to-jest
https://portal.abczdrowie.pl/operacje-kregoslupa
https://portal.abczdrowie.pl/farbowanie-wlosow-w-domu
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Jak skutecznie leczyć suchość pochwy u 33-latki?

Dzień dobry. Mam 33 lata i od początku lutego tego roku cierpię na suchość pochwy,na początku zdarzało się to sporadycznie lecz teraz występuje cały czas.Czym to może być spowodowane? Czy to może byc skutek uboczny 2 poronień ktore przeszłam w... Dzień dobry. Mam 33 lata i od początku lutego tego roku cierpię na suchość pochwy,na początku zdarzało się to sporadycznie lecz teraz występuje cały czas.Czym to może być spowodowane? Czy to może byc skutek uboczny 2 poronień ktore przeszłam w początkowych etapach ciąży?Jak to leczyc? Byłam ma badaniu ginekologicznym i lekarz stwierdził, że wszystko jest dobrze. Próbowałam też globulek dopochwowych lecz efekt był tragiczny połączony z jeszcze większym dyskomfortem i problemu nie rozwiązał. Zrobiłam również dokładne badania krwi, które wyszły w miarę dobrze(poza podwyższonym OB-po przeziebieniu i trochę niskim kwasem foliowym ale mieszczacym sie w dolnej granicy normy). Jak mam skutecznie pozbyć się tego problemu? Proszę o pomoc. Justyna.
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, suchość pochwy jest problemem, który dotyka wielu kobiet. Przyczyny mogą być różne, a poronienia, które Pani przeszła to jeden z nich. Możliwe, że jeszcze organizm potrzebuje czasu na to, aby w pełni się zregenerować. Niestety w wielu przypadkach... Dzień dobry,
suchość pochwy jest problemem, który dotyka wielu kobiet. Przyczyny mogą być różne, a poronienia, które Pani przeszła to jeden z nich. Możliwe, że jeszcze organizm potrzebuje czasu na to, aby w pełni się zregenerować.
Niestety w wielu przypadkach jest to objaw zaburzeń hormonalnych, które związane są przede wszystkim z poziomem estrogenów. Warto zatem pomyśleć też o wykonaniu poziomów hormonów kobiecych. Wyniki mogą nakierować wówczas lekarza na odpowiednie leczenie, które także zmniejszy to dokuczliwe odczucie.
Ponadto trzeba też mieć na względzie sytuacje stresowe oraz tryb życia, jaki Pani prowadzi. Pęd codzienności a co za tym idzie ogrom różnych sytuacji stresowych, również nie jest obojętny. Jeśli chodzi o dietę, to warto zadbać o zbilansowane posiłki, dołączyć suplementację pierwiastków, które są w niedoborach. Trzeba mieć też na uwadze higienę snu oraz dbałość o cykl dobowy. Jeśli objaw jest bardzo uciążliwy, to można udać się do ginekologa. Lekarz może wskazać preparaty, które pomogą doraźnie.
Dodatkowo wykona potrzebne badania czy wyda skierowania na badania laboratoryjne. Zachęcamy zatem do kontaktu ze specjalistą. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do pełni zdrowia.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/suchosc-pochwy-jak-sobie-z-nia-radzic
https://relacje.abczdrowie.pl/skad-sie-bierze-suchosc-w-pochwie/6956050713971200a
https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-pochwy-przyczyny-i-objawy-leczenie
https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-hormonalne-objawy-przyczyny-badania-i-leczenie
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Co oznacza ten guzek okolicy kości ogonowej?

Dzień dobry, miesiąc temu podróżowałem autobusem, około 19 godzin. Podróż była strasznie nie komfortowa, cały czas odczuwałem ból w okolicy pośladków i kości ogonowej. Przez następne 2 tygodnie odczuwałem mrowienie w tej okolicy. Jakiś tydzień temu zauważyłem że w okolicy... Dzień dobry, miesiąc temu podróżowałem autobusem, około 19 godzin. Podróż była strasznie nie komfortowa, cały czas odczuwałem ból w okolicy pośladków i kości ogonowej. Przez następne 2 tygodnie odczuwałem mrowienie w tej okolicy. Jakiś tydzień temu zauważyłem że w okolicy kości ogonowej, pod skórą, pojawił się mały guzek - około 5 mm średnicy. Próbowałem go masować, wydawało mi się przez chwilę że jest coraz mniejszy jednak dzisiaj zauważyłem że znowu jest większy. Czy to coś groźnego? Pozdrawiam
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, w treści pytania pisze Pan, że jakiś czas temu podróżował przez wiele godzin w niezbyt komfortowych warunkach. Przez to odczuwał Pan od samego początku dyskomfort w obrębie pośladków i kości ogonowej. Na ten moment po przyjeździe do domu... Dzień dobry,
w treści pytania pisze Pan, że jakiś czas temu podróżował przez wiele godzin w niezbyt komfortowych warunkach. Przez to odczuwał Pan od samego początku dyskomfort w obrębie pośladków i kości ogonowej. Na ten moment po przyjeździe do domu doszło do wytworzenia się wypukłej zmiany w tamtej okolicy. Wydaje się, że taki guzek może wymagać obejrzenia przez lekarza. Nie można wykluczać, że podczas podróży doszło do wytworzenia się mikrourazów, co może skutkować pojawieniem się np. torbieli pilonidalnej.
Niemniej, takie miejsce koniecznie musi obejrzeć lekarz pierwszego kontaktu. Można podejrzewać, że mrowienie oraz dyskomfort mają związek ze stanem zapalnym, który się w tym miejscu toczy. Z tego względu należy podjąć działanie, które zahamuje jego rozwój oraz zmniejszy objawy. We własnym zakresie można unikać wzmożonego nacisku na to miejsce. Jeżeli pojawią się silny ból czy gorączka bądź ropna wydzielina to może okazać się, że konieczna będzie pilna wizyta u lekarza celem zastosowania antybiotyku oraz ewentualnego opróżnienia torbieli. Zachęcamy zatem do kontaktu z lekarzem. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/kosc-ogonowa
https://portal.abczdrowie.pl/bol-kosci-ogonowej-anatomia-przyczyny
https://portal.abczdrowie.pl/stan-zapalny
https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-pilonidalna
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy możliwe, że rozwija się u mnie nadczynność tarczycy?

Witam od dłuższego czasu mam problemy z wypadaniem włosów, dużym osłabieniem organizmu, trądzikiem i bolesnymi miesiączkami. Z miesiąca na miesiąc czuję się gorzej. Mam 18 lat. Zrobiłam badania tarczycy i moje wyniki to: TSH- 2,150 uU/ml FT3- 2,93 uU/ml FT4-... Witam od dłuższego czasu mam problemy z wypadaniem włosów, dużym osłabieniem organizmu, trądzikiem i bolesnymi miesiączkami. Z miesiąca na miesiąc czuję się gorzej. Mam 18 lat. Zrobiłam badania tarczycy i moje wyniki to: TSH- 2,150 uU/ml FT3- 2,93 uU/ml FT4- 1.01 uU/ml Sprawdziłam także poziom żelaza i ferrytyny: Żelazo- 14,2 uU/ml Ferrytyna- 30uU/ml Czy jest możliwe, że rozwija się u mnie niedoczynność tarczycy? W rodzinie parę kobiet choruje na niedoczynność tarczycy i zostało mi to zasugerowane przez lekarza chociaż moje wyniki mieszczą się w normie. Od 12 roku życia choruję także na depresje i zaburzenia lękowe. Wyniki żelaza i ferrytyny także nie są zadowalające
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, skoro ma Pani tak różnorodne objawy, a w rodzinie pojawiły się przypadki problemów z tarczycą, to wydaje się, że należy dokładnie ten aspekt zweryfikować, wykonując szeroki panel badań laboratoryjnych oraz ocenę obrazową w USG. Do badań, które trzeba... Dzień dobry,
skoro ma Pani tak różnorodne objawy, a w rodzinie pojawiły się przypadki problemów z tarczycą, to wydaje się, że należy dokładnie ten aspekt zweryfikować, wykonując szeroki panel badań laboratoryjnych oraz ocenę obrazową w USG. Do badań, które trzeba zrobić, będą należeć: anty-TPO oraz anty-TG, FT4,FT3, Trab. Ponadto można przeprowadzić też analizy związane z układem rozrodczym, ponieważ skarży się Pani na bolesne miesiączki. Może mieć to związek z wahaniami hormonów płciowych. Konsultacja ginekologiczna jest jak najbardziej wskazana. Wypadanie włosów oraz osłabienie organizmu także wiążą się z zaburzeniami gospodarki hormonalnej, ale też z niskimi poziomami żelaza, oraz ferrytyny. Dodatkowo może to skutkować spadkami odporności oraz większą podatnością na choroby. Zachęcamy zatem do kontaktu z lekarzem rodzinnym, aby uzyskać potrzebne skierowania. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/bolesne-miesiaczki-u-kobiet
https://portal.abczdrowie.pl/nadczynnosc-tarczycy
https://portal.abczdrowie.pl/oslabienie-organizmu-infekcje-nowotwory-neurologia-inne
https://portal.abczdrowie.pl/depresja
https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy-przyczyny-objawy-leczenie
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy lamotrygina już na mnie nie działa?

Dzień dobry . Przeszłam z leku lamilept na Lamotrix który biorę dopiero kilka dni .Czy lamotrygina moze przestac dzialac?
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, w treści pytania pisze Pani, że zmieniono leki z Lamileptu na Lamotrix. Ma Pani obawy, czy skuteczność terapii zostanie zachowana. Lamilept i Lamotrix to różne nazwy handlowe tego samego leku lamotryginy. Substancja aktywna w obu preparatach jest taka... Dzień dobry,
w treści pytania pisze Pani, że zmieniono leki z Lamileptu na Lamotrix. Ma Pani obawy, czy skuteczność terapii zostanie zachowana.
Lamilept i Lamotrix to różne nazwy handlowe tego samego leku lamotryginy. Substancja aktywna w obu preparatach jest taka sama, dlatego zmiana preparatu oraz producenta nie powinny wpłynąć negatywnie na proces leczenia.
Niemniej jednak trzeba zwrócić uwagę na składy preparatów, ponieważ niejednokrotnie substancje pomocnicze są inne, co może mieć pewien wpływ na czas wchłaniania leku. W tej sytuacji ważne jest obserwowanie przez Panią organizmu oraz jego reakcji na przyjmowany lek. Jeśli cokolwiek Panią zaniepokoi, to koniecznie trzeba zgłosić to lekarzowi prowadzącemu. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/lamotrygina
https://leki.abczdrowie.pl/p/lamotrix-glenmark-pharmaceuticals-s-r-o
https://leki.abczdrowie.pl/p/lamilept-teva-pharmaceuticals-polska-sp-z-o-o
https://portal.abczdrowie.pl/leki-przeciwpadaczkowe
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Kiedy mogę wrócić do aktywności fizycznej po podaniu radiojodu?

Dzień dobry, jestem po 2 dniach od podania radiojodu celem leczenia nadczynności tarczycy, w związku z czym chciałbym zapytać po jakim czasie od podania radiojodu będę mógł wrócić do intensywniejszej aktywności fizycznej/treningów siłowych?
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, wydaje się, że w sytuacji, gdy przeszedł Pan leczenie radiojodem, to decyzja o powrocie do pełnej aktywności fizycznej powinna zapaść jednak w porozumieniu z lekarzem endokrynologiem. Wszystko zależy też od tego, jako organizm reaguje na podany, radioaktywny jod.... Dzień dobry,
wydaje się, że w sytuacji, gdy przeszedł Pan leczenie radiojodem, to decyzja o powrocie do pełnej aktywności fizycznej powinna zapaść jednak w porozumieniu z lekarzem endokrynologiem. Wszystko zależy też od tego, jako organizm reaguje na podany, radioaktywny jod. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze poziomy hormonów tarczycy, które mają potężny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Z pewnością należy odczekać jakiś czas przed wdrożeniem pełnego treningu. Potem stopniowo rozszerzać aktywności o te bardziej wymagające, aby uniknąć zaburzeń rytmu serca, które mogą wynikać z wahań hormonów tarczycy. Jako że radiojod powoduje niszczenie tych nadczynnych, to mogą te spadki i wzrosty pojawiać się w miarę upływu czasu.
Dlatego też zachęcamy do kontaktu z lekarzem, który Pana prowadzi. Z pewnością zaplanujecie wspólnie bezpieczny dla Pana powrót do ćwiczeń bez dodatkowego uszczerbku na zdrowiu. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do pełni zdrowia.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/nadczynnosc-tarczycy
https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nadczynnosci-tarczycy-najczestsze-symptomy-przyczyny-choroby
https://portal.abczdrowie.pl/przelom-tarczycowy
https://portal.abczdrowie.pl/nadczynnosc-tarczycy-prezentacja-edukacyjna
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy taki kolor żołędzi jest normalny?

Fioletowy kolor w u dołu żołędzi. Dolna część żołędzi od zawsze ma fioletowe zabarwienie. Nie znika podczas erekcji. Żadnych problemów poza tym. Czy to normalne? Czy może jest na to jakaś maść?
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, w treści pytania pisze Pan, że niepokoi go zabarwienie żołędzi członka. Utrzymuje się ono przez cały czas, niezależnie od fizjologicznych reakcji. Wydaje się, że fioletowe zabarwienie u dołu żołędzi nie musi wiązać się ze stanami patologicznymi. Może być... Dzień dobry,
w treści pytania pisze Pan, że niepokoi go zabarwienie żołędzi członka. Utrzymuje się ono przez cały czas, niezależnie od fizjologicznych reakcji. Wydaje się, że fioletowe zabarwienie u dołu żołędzi nie musi wiązać się ze stanami patologicznymi. Może być to związane z indywidualną anatomią oraz ukrwieniem. Jeśli nie pojawiają się niepokojące objawy, to nie trzeba się tym martwić. Co innego, jeśli jest ból, obrzęk, wydzielina, zmiany skórne czy pieczenie. Wówczas należy udać się do urologa, aby wykonać odpowiednie badania. Dodatkowo zawsze warto zwrócić uwagę także na higienę miejsc intymnych, noszoną bieliznę oraz unikanie podrażnień na przykład podczas depilacji.
Zachęcamy zatem do obserwowania organizmu, a także w razie konieczności, kontaktu z lekarzem. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://relacje.abczdrowie.pl/czerwone-plamki-na-penisie-najczestsze-przyczyny-i-leczenie/6955715306752544a
https://portal.abczdrowie.pl/grzybica
https://relacje.abczdrowie.pl/rozmiar-penisa/6955935091018240a
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy można tak łączyć Berodual?

Witam, czy można łączyć Salmex, Theospirex i inhalacje z berodualu?
Redakcja abcZdrowie
Dzień dobry, z pewnością zastosowanie połączenia tych trzech leków wymaga decyzji lekarskiej. Nie pisze Pan dokładnie, z jakiego powodu dostał jednocześnie te preparaty. Każdy z tych leków niesie ze sobą ryzyko skutków ubocznych, które mogą się na siebie nakładać. Z... Dzień dobry,
z pewnością zastosowanie połączenia tych trzech leków wymaga decyzji lekarskiej. Nie pisze Pan dokładnie, z jakiego powodu dostał jednocześnie te preparaty. Każdy z tych leków niesie ze sobą ryzyko skutków ubocznych, które mogą się na siebie nakładać. Z tego też względu konieczna jest konsultacja z lekarzem przed wdrożeniem takiego leczenia. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/salmex-charakterystyka-leku
https://portal.abczdrowie.pl/berodual
https://uroda.abczdrowie.pl/inhalacje
https://portal.abczdrowie.pl/theospirex-sklad-dzialanie-wskazania-i-przeciwwskazania
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Patronaty