Uczucie przeskakiwania w okolicy żeber
Witam! Od tygodnia mam uczucie przeskakiwania czegoś w okolicy lewego żebra (9 lub 10 żebro) zaraz po lewej stronie brzucha. Uczucie to występuje przy "sięganiu czegoś" lewą ręką lub gdy jestem oparty lewą ręką i przechylam się w lewą stronę. Wdech - coś wyskakuje, wydech - wskakuje spowrotem. "Przeskakiwaniu" nie towarzyszy żaden ból. USG wyszło ok. Lekarz mówi, że to żebro oddzieliło się od reszty(w wyniku ćwiczeń na brzuch) i jest "wolne". Czy ono się samo zrośnie? Jak długo to może trwać?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam!
Opisane przez Pana uczucie przeskakiwania żebra może być wynikiem niestabilności w obrębie piersiowego odcinka kręgosłupa, przeskakiwania powięzi czy też przyczepu mięśnia na żebrze dodatkowym i innych. Właściwie wydaje się to być wysoce mało prawdopodobne, by objaw ten miał związek z jakąkolwiek chorobą ogólnoustrojową. Dobrze byłoby jednak gdyby skonsultował się Pan ze specjalistą ortopedą. Być może wskazane będzie wykonanie badań obrazowych.