Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 6 , 2 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ortopedia: Pytania do specjalistów

Czy palce stóp mogą być połamane?

Witam, dwa dni temu uderzyłam palcami u stopy w twardą część łóżka. Pojawiła się spora opuchlizna, siniak lub bardziej krwiak, przy chodzeniu odczuwam ból który promieniuje mi aż do kostki i przez to mam wrażenie ze usztywnia mi lewą część stopy. Czy palce mogą być złamane?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co mogę zrobić z tym bólem śródstopia?

Dzień dobry, Od tygodnia borykam się z nie nieustającym bólem śródstopia. Ból ten nie występuje w spoczynku a uaktywnia się wyłącznie przy chodzeniu, natomiast po rozchodzeniu tejże stopy ból w pewnym stopniu zanika. Najgorzej jest rano kiedy to te pierwsze... Dzień dobry, Od tygodnia borykam się z nie nieustającym bólem śródstopia. Ból ten nie występuje w spoczynku a uaktywnia się wyłącznie przy chodzeniu, natomiast po rozchodzeniu tejże stopy ból w pewnym stopniu zanika. Najgorzej jest rano kiedy to te pierwsze kroki sprawiają olbrzymi ból. Ból występuje także przy rozciąganiu stopy. Nie doznałam żadnego urazu, być może ból wynika ze źle dobranego obuwia - zbyt ciasnego. Proszę o odpowiedź co mam robić.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego miewam te bóle nadgarstków?

Witam. Od kilku miesięcy boli mnie nadgarstek, a w sumie to oba nadgarstki. Czasami do tego dochodzi też ból w tych takich kościach w dłoni. O co może chodzić
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy to jest dla mnie bezpieczne?

Witam. Od kilku lat mam trombofilie (zakrzepica żył podkolanowych, udowej i głębokich w 2 nogach). Używam warfaryny. Niestety jakiś czas temu uległem wypadkowi przez co miałem dziurę w stopie. Dziura i cała reszta prawie wyleczona ale ze względu na... Witam. Od kilku lat mam trombofilie (zakrzepica żył podkolanowych, udowej i głębokich w 2 nogach). Używam warfaryny. Niestety jakiś czas temu uległem wypadkowi przez co miałem dziurę w stopie. Dziura i cała reszta prawie wyleczona ale ze względu na moja chorobę mam duży długo gojący się siniak. Próbowaliśmy wszystkiego, niestety nic nie pomaga. Pielęgniarka zdecydowała żeby założyć bandarz kompresyjny na tydzień czasu (bez ściągania dzień i w nocy). To ma podobno pomoc wyleczyć siniak i zniwelować obrzęk który powstaje wokol kostki. Moje pytanie brzmi zatem czy to jest dla mnie bezpieczne? Boje się ze ucisk z bandarza może ucisnąć żyły podkolanowe i dojdzie do zatoru, lub ze skoro mam chora cała nogę to ucisnieta łydka może spowodować proble dla reszty nogi? Nie powinienem mieć zabandażowanym całej nogi? Pod kolanem mam żylaki. Rozmawiałem z pielęgniarka, zapytałem o żyły podkolanowe itd a ona powiedziała ze nie stanowi to żadnego problemu. Mam tylko kontrolować czy nie sinieje palce, itd. Dziękuje za pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy to normalne nierówności na piszczelu?

Dzień dobry, ostatnio zauważyłam na kości piszczelowej „wgniecenie” - czuję taka małą górkę pod palcem, wgniecenie i znowu górkę, mam coś takiego w dwóch miejscach. Na drugiej nodze też coś takiego wyczuwam, ale jest to mniejsze. Nie boli, nie widać... Dzień dobry, ostatnio zauważyłam na kości piszczelowej „wgniecenie” - czuję taka małą górkę pod palcem, wgniecenie i znowu górkę, mam coś takiego w dwóch miejscach. Na drugiej nodze też coś takiego wyczuwam, ale jest to mniejsze. Nie boli, nie widać tego, tylko czuć pod palcami. Czy to normalne nierówności na piszczelu?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Dotyczy: Ortopedia Noga

Czy takie drętwienie nogi powinno nas martwić?

Witam moja córka jest po operacji biodra wrodzone zwichnięcie stawu biodrowego,operacja była w styczniu gips miała do kwietnia,w lipcu trafilysmy na rehabilitację, wyniki rtg zadawalajace,córką zaczęła chodzić o kulach,od dwóch dni skarży się na drętwienie nogi podczas chodzenia od... Witam moja córka jest po operacji biodra wrodzone zwichnięcie stawu biodrowego,operacja była w styczniu gips miała do kwietnia,w lipcu trafilysmy na rehabilitację, wyniki rtg zadawalajace,córką zaczęła chodzić o kulach,od dwóch dni skarży się na drętwienie nogi podczas chodzenia od stopy do kolana ,czy mamy się martwić co to może oznaczać? Ostatnie rtg wykonane 10sierpnia i wszystko było super, pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może oznaczać ten ból pleców, podbrzusza i nogi?

Dzień dobry. Dwa dni temu podniosłam dwuletniego syna. Poczułam ból po prawej stronie w dole pleców. Przez ok 10 min nawet nic się nie działo ale potem ból rozprzestrzenił się na pozostałą część pleców na dole na podbrzusze i nogi.... Dzień dobry. Dwa dni temu podniosłam dwuletniego syna. Poczułam ból po prawej stronie w dole pleców. Przez ok 10 min nawet nic się nie działo ale potem ból rozprzestrzenił się na pozostałą część pleców na dole na podbrzusze i nogi. W nogach od tamtej pory mam uczucie osłabienia. Ból i uczucie ucisku nie pozwala na całkowite wyprostowanie się.Co może to oznaczać ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy specjalista może wystawić L4 wstecz?

Witam 2 tygodnie temu miałem artroskopię stawu kolanowego osteotomia Dostałem chorobowe do 31/08/2023 Dziś po dwóch tygodniach byłem ściągać szwy i następną wizytę lekarz ustalił na 08/09/2023 Moje pytanie jest o chorobowe nie będzie problemu z tym że chorobowe mam... Witam 2 tygodnie temu miałem artroskopię stawu kolanowego osteotomia Dostałem chorobowe do 31/08/2023 Dziś po dwóch tygodniach byłem ściągać szwy i następną wizytę lekarz ustalił na 08/09/2023 Moje pytanie jest o chorobowe nie będzie problemu z tym że chorobowe mam do 31/08 a wizytę dopiero 08/09 czy lekarz może o tyle dni wstecz wypisać chorobowe
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy warto przeprowadzić bardziej szczegółową diagnostykę kręgosłupa?

Dzień dobry, Otrzymałem wynik rezonansu prostaty, który wskazał na obecność dyskopatii zwyrodnieniowej na poziomie L5/S1. Okresowo zmagam się z problemami z kręgosłupem, które czasem są tak dokuczliwe, że unieruchamiają mnie na kilka dni. Taka sytuacja ma miejsce raz na... Dzień dobry, Otrzymałem wynik rezonansu prostaty, który wskazał na obecność dyskopatii zwyrodnieniowej na poziomie L5/S1. Okresowo zmagam się z problemami z kręgosłupem, które czasem są tak dokuczliwe, że unieruchamiają mnie na kilka dni. Taka sytuacja ma miejsce raz na kilka miesięcy. Który specjalista jest odpowiedni w związku z tym problemem? Czy warto przeprowadzić bardziej szczegółową diagnostykę kręgosłupa? Czy istnieje możliwa korelacja między przewlekłym zapaleniem prostaty a dyskopatią ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy mogę mieć rehabilitację przy torbieli jajnika?

Dzień dobry, msm torbiel na jajniku (4x4,2 cm obecnie leczona qlaira) czy mogę rehabilitować kręgosłup ledzwiowy (dyskopatia) chodzi mi o terapię manualną?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co mogę robić z tym bólem nadgarstków?

Cześć. Od jakiegoś czasu odczuwam ogromny ból w obu nadgarstkach. O ile w prawym jest to zrozumiałe, miałem lekki uraz grając w piłkę. Tak lewa dłoń powinna być w 100% sprawna, kolejna niepokojąca sprawa jest ból w stawach skokowych. Jednego... Cześć. Od jakiegoś czasu odczuwam ogromny ból w obu nadgarstkach. O ile w prawym jest to zrozumiałe, miałem lekki uraz grając w piłkę. Tak lewa dłoń powinna być w 100% sprawna, kolejna niepokojąca sprawa jest ból w stawach skokowych. Jednego dnia kostka może bardzo bolec i być opuchnięta, żeby na drugi dzień było już wszystko w porządku. Mam 26 lat, jestem bardzo aktywny jesli chodzi o sport - siłownia, piłka nożna, tajski boks. A od dobrych dwóch tygodni nie mogę w pełni oddać się treningom przez te objawy, które stają się dla mnie coraz bardziej niepokojące. Szczególnie, że na przestrzeni ostatnich tygodni nie miałem żadnych urazów poza prawym nadgarstkiem. Dodam dodatkowo, że jestem diabetykiem
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co robić z tym uszkodzeniem kolana?

Podłużne uszkodzenie rogu tylnego łękotki przyśrodkowej. ACL w całości o podwyższonym sygnale, niejednorodnej strukturze z cechami niewielkiego, częściowego uszkodzenia. MCL o podwyższonym sygnale w okolicy przymusowej o niejednokrotnej strukturze z cechami częściowego uszkodzenia; warstwa głęboka o zachowanej ciągłości. Proszę o jakieś informacje czy potrzebna konsultacja.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata Mariusz Bek
Naturopata Mariusz Bek

Co może oznaczać taki ból kolana w nocy?

Od miesiąca boli mnie kolano w nocy.Czasami zdarza się że oba.Bół trwa niedługo bo jakieś 30 sekund i jest po zewn stronie kolana.Wybudza mnie zwykle ok 5 rano.OB mam ok.Badanie na RZS wykluczyło to schorzenie. Nie trenuję nic a jedynie czasem chodzę na basen.Co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tym bólem ręki po upadku z drabiny?

Witam. Podczas mycia okien spadłam z drabiny. Na nogach mam dwa duże krwiaki , ale bardziej martwię się ręką , ponieważ podczas upadku była wyprostowana. Boli mnie teraz ręką od łokcia aż do piersi. Czy to może być naciągnięty mięsień??
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza ten wynik badania kręgosłupa u 32-letniej osoby?

C3/C4 okołootworowa, prawostronna protruzja krążka uciska brzuszny korzeń prawego n., C5/C6 szeroka, lewostronna podwięzadłowa protruzja krążka międzykręgowego uciska worek oponowy, w pozycji badania zwęża przestrzeń płynową, bez stenozy, C6/C7 wypuklina zwęża przestrzeń płynową worka oponowego. Rdzeń kręgowy jednorodny, bez wyróżniającej... C3/C4 okołootworowa, prawostronna protruzja krążka uciska brzuszny korzeń prawego n., C5/C6 szeroka, lewostronna podwięzadłowa protruzja krążka międzykręgowego uciska worek oponowy, w pozycji badania zwęża przestrzeń płynową, bez stenozy, C6/C7 wypuklina zwęża przestrzeń płynową worka oponowego. Rdzeń kręgowy jednorodny, bez wyróżniającej się patologii ogniskowej. Wnioski: Zwężona przestrzeń płynowa worka oponowego w wyniku zniesienia lordozy i dokanałowego przemieszczenia krążków międzykręgowych . Co to znaczy???
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Dotyczy: Ortopedia Lordoza

Co robić ze stanem po zmiażdżeniu paliczka?

Witam, ponad trzy tygodnie temu przytrzasnełam 3 palec u prawej ręki czego skutkiem jest zmiażdżenie zaliczka dalszego. Mam skierowanie do ortopedy ale wizyta wyznaczona jest dopiero na wrzesie Proszę mi powiedzieć jakie jest leczenie
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Jak leczyć ten silny ból kręgosłupa u 30-latki?

Witam. Mam 30 lat. Czasem zdarza mi się wstać z mocnym bólem w dole kręgosłupa do tego stopnia, że pierwsze kilka minut nie mogę się podnieść. Ostatnio doszły do tego bóle w nogach tylko te już nie ustępują nawet na... Witam. Mam 30 lat. Czasem zdarza mi się wstać z mocnym bólem w dole kręgosłupa do tego stopnia, że pierwsze kilka minut nie mogę się podnieść. Ostatnio doszły do tego bóle w nogach tylko te już nie ustępują nawet na chwilę. Czy chodzę, leżę stoje czy siedzę cały czas czuje ból, coś jakby mrowienie, ale na tyle silne, że nie jestem w stanie wieczorem usnąć, promieniujące od stóp do dolnej części kręgosłupa. Zostałam wysłana na RTG kręgosłupa jednak wizytę kontrolną do swojego lekarza mam dopiero w przyszłym tygodniu. Wyniki RTG : Nieznaczne lewostronne wybroczenie kr. L -S ze spłyceniem lordozy lędźwiowej. Obniżenie wysokości krążka m- kręgowego L5/S1 z odczynem osteosklerotycznym trzonu L5. Kręgozmyk II/III st. L5 nad S1. Wysokość trzonów prawidłowa. Częściowo zatarty lewy staw krzyżowo - biodrowy. Czy powinnam się martwić ? Czy na spokojnie poczekać na wizytę u lekarza prowadzącego ? Może jest jakiś sposób abym do tego czasu mogła chociaż usypiać bez bólu ? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy będzie to groźne dla zdrowia?

Dzień dobry, dostałem dziś od ortopedy lek dicloberl retard, ale nie wspomniałem, że mam wadę zastawki (niedomykalnośc mała/umiarkowana). W ulotce leku jest napisane, że nienależy go brać przy zaburzeniach czynności serca. Dodatkowo jestem podziębnięty i biorę fervex, xylorin i fiorde.... Dzień dobry, dostałem dziś od ortopedy lek dicloberl retard, ale nie wspomniałem, że mam wadę zastawki (niedomykalnośc mała/umiarkowana). W ulotce leku jest napisane, że nienależy go brać przy zaburzeniach czynności serca. Dodatkowo jestem podziębnięty i biorę fervex, xylorin i fiorde. Czy wolno mi wziąć ten lek, czy będzie to groźne dla zdrowia ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy taki dyskomfort powinien mnie martwić?

Witam. 6 tyg temu złamałem obojczyk z przemieszczeniem. Po tygodniu w gipsie 8 zmieniono na ortezę. Gdy się kładę na łóżku albo opieram plecy o fotel miejsce złamania jakby się czymś wypelnia. Gdy się schylam wyraźnie czuje koniec złamanej kości... Witam. 6 tyg temu złamałem obojczyk z przemieszczeniem. Po tygodniu w gipsie 8 zmieniono na ortezę. Gdy się kładę na łóżku albo opieram plecy o fotel miejsce złamania jakby się czymś wypelnia. Gdy się schylam wyraźnie czuje koniec złamanej kości pod skórą. Podczas ziewania czuje napięcie w tym miejscu. Ból ustal, sprawność ręki jakby powoli wraca. Czy jest się czego obawiać?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Na co wskazuje ten wynik rezonansu?

Witam proszę o wyjaśnienie wyniku rezonansu Ból pod kolanem przy próbie zgięcia Jaki sposób leczenia? „Chrząstka stawowa ścieńczała w zakresie kłykcia k.piszczelowej”
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Patronaty