Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 5 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Narośl na kości: Pytania do specjalistów

Co może oznaczać skurcz w kolanie u 22-latka?

Czasem łapie mnie bardzo mocny skurcz w prawym kolanie i nasila się gdy chce wyprostować nogę. Gdy mi się to uda i tak jakby kość wskoczy na miejsce ból ustaje. Z czym jest to związane? Może być jakieś powiązanie jeśli... Czasem łapie mnie bardzo mocny skurcz w prawym kolanie i nasila się gdy chce wyprostować nogę. Gdy mi się to uda i tak jakby kość wskoczy na miejsce ból ustaje. Z czym jest to związane? Może być jakieś powiązanie jeśli na dużym palcu u tej samej nogi mam narośl na kości? Czy może bardziej z ogólnymi problemami mobilnościowymi i prowadzonym trybem życia? Jaki specjalista mógłby mi pomóc czy może samemu można temu zaradzić ćwiczeniami i rozciąganiem?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Guzki na zewnętrznej stronie piszczeli

Witam, Od kliku lat posiadam guzki na zewnętrznej stronie piszczeli uwidaczniające się po wysiłku fizycznym, po odpoczynku znikają. Guzki sa nie bolesne, raczej miekkie, gładkie. Trenuje wyczynowo od 10 lat mam duze problemy z stawami, bardzo czesto bola mnie wlasnie... Witam, Od kliku lat posiadam guzki na zewnętrznej stronie piszczeli uwidaczniające się po wysiłku fizycznym, po odpoczynku znikają. Guzki sa nie bolesne, raczej miekkie, gładkie. Trenuje wyczynowo od 10 lat mam duze problemy z stawami, bardzo czesto bola mnie wlasnie przednie strony piszczeli. Wyniki lab podst. w normie, oprócz bólów w stawach i miesni raczej wynikajacych z treningów brak innych objawów. Czy może to być nowotwór ?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Szymon Kujawiak
Dr n. med. Szymon Kujawiak

Czym jest zgrubienie na piszczeli?

Witam, mam problem ze zgrubieniem na piszczeli. Twarde, nie przesuwa się, utrzymuje się na nim siniak ponad 2 miesiace, a nie było urazu w tym miejscu. Było wykonywane prześwietlenie ale nic nie wykazało. Lekarz odesłał mnie z mascia na stłuczenia.... Witam, mam problem ze zgrubieniem na piszczeli. Twarde, nie przesuwa się, utrzymuje się na nim siniak ponad 2 miesiace, a nie było urazu w tym miejscu. Było wykonywane prześwietlenie ale nic nie wykazało. Lekarz odesłał mnie z mascia na stłuczenia. Po smarowaniu nie znika. Co to może być? Gdzie się udać?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

O czym świadczy narośl na kości piszczelowej?

Witam. Jakoś rok temu na kości piszczelowej pod kolanem wyskoczyła mi narośl. Wygląda to tak jakby mi taka szpiczasta kość rosła. Ostatnio zauważyłam że ta zmiana urosła. Całkowita długość to 1.5 cm. Dodam że nie miałam żadnych urazów. Boli tylko... Witam. Jakoś rok temu na kości piszczelowej pod kolanem wyskoczyła mi narośl. Wygląda to tak jakby mi taka szpiczasta kość rosła. Ostatnio zauważyłam że ta zmiana urosła. Całkowita długość to 1.5 cm. Dodam że nie miałam żadnych urazów. Boli tylko na zmianę pogody. Do ortopedy dopiero sie wybieram za 2 tygodnie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co może oznaczać taki ból po zdjęciu gipsu?

Witam. Nazywam się Bartosz, mam 22 lata i chciałbym poradzić się jakiegoś specjalisty ortopedy. Otóż w roku 2017, 25 grudzień doznałem złamania trzonu palca V śródręcza prawego z lekkim przemieszczeniem kątowym. Ręką została nastawiona, wsadzona w gips na 2 miesiące... Witam. Nazywam się Bartosz, mam 22 lata i chciałbym poradzić się jakiegoś specjalisty ortopedy. Otóż w roku 2017, 25 grudzień doznałem złamania trzonu palca V śródręcza prawego z lekkim przemieszczeniem kątowym. Ręką została nastawiona, wsadzona w gips na 2 miesiące i po zdjęciu i rozruszaniu ręki wszystko było okej. Po prawie półtora roku czyli 17 lutego 2019 roku zlamałem ponownie tą kość. Wyszło złamanie trzonu kości śródręcza prawego, lecz bez przemieszczenia. Ręke zagipsowano i wsadzona została w gips tym razem na miesiąc. Przed zdjęciem szyny gipsowej lekarz nawet nie zrobił zdjęcia RTG, no ale ok... Na ręce w miejscu złamania zrobiła się taka "kulka/narośl". Ortopeda stwierdził, że to BLIZNA na kości i będzie przebudowywać się ona do roku. Nie bolała ona do momentu, gdy tydzień po zdjęciu gipsu przypadkowo nie uderzyłem się w tą rękę. "Kulka/narośl" spuchła i ból reki jest nie do wytrzymania. Boli gdy poruszam, moge zgiąć normalnie ale gdy np. Chce czegos dotknac małym palcem troszeczkę mocniej lub gdy założę sobie kurtkę na ten palec to automatycznie mam łzy w oczach i ból nie do wytrzymania. Gdy dotykam tej "kulki/narośli" to jest bardzo tkliwa na ból. Lekarz do którego sie wybrałem stwierdził, że poprzedni lekarz za szybko ściągnął gips i rękę przeciazylem. Powiedzial ze mam normalnie ruszać nią i tyle, wystawił tylko zwolnienie... Naprawdę utrudnia mi to funkcjonowanie w życiu codziennym i nie wiem co dalej robić, a nie chce żeby mnie wyrzucono z pracy. Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć na to wszystko i doradzić co robic?! Pomóżcie, proszę!
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Narośl na kości palca u stopy

Witam mam narośl kościu na kciuku u stopy z tego co się dowiedziałem , jest możliwośc jakiegoś leczenia tego ? gram w piłkę i bardzo mi to ostatnio zaczęło przeszkadzać , na rentgenie doktor stwierdził że wszystko jest w normie... Witam mam narośl kościu na kciuku u stopy z tego co się dowiedziałem , jest możliwośc jakiegoś leczenia tego ? gram w piłkę i bardzo mi to ostatnio zaczęło przeszkadzać , na rentgenie doktor stwierdził że wszystko jest w normie , ale ja szukam konkretnego lekarza który stwierdzi co jest nie tak i pomoże w zwalczaniu problemu Proszę o pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Wyrośl kostna dalszej kości ramieniowej

dzien dobry z rtg wykazalo wyrosl kostna dalszej czesci kosci ramieniowej Najprawdopodobniej artefakt w rzucie czesci miekkich ramienia jak to rozumiec?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co oznacza narośl na ręce u osoby po upadku?

Witam, lat 25, rok temu miałem uraz kciuka, na który spadłem całym ciężarem na boisku. Dłoń wówczas spuchła, rtg na SOR nie wykazało zmian kostnych, leczyłem się altacetem i szyną. Ponad tydzień temu podrażniłem tego kciuka ponownie, ale z mniejszym... Witam, lat 25, rok temu miałem uraz kciuka, na który spadłem całym ciężarem na boisku. Dłoń wówczas spuchła, rtg na SOR nie wykazało zmian kostnych, leczyłem się altacetem i szyną. Ponad tydzień temu podrażniłem tego kciuka ponownie, ale z mniejszym impetem na niego upadając. Zauważyłem dość dużą narośl, choć raczej, że zrobiła się w ciągu tego roku. Jest to dość twarde. Przesyłam zdjęcia na Google Drive. Co to za zmiany? https://drive.google.com/open?id=0B5xoxg7cvZW6dHhiOVphdlNFdHc
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Narośl na wewnętrznej stronie kostki

Witam! Kilka miesięcy temu po zewnętrznej stronie kostki stopy pojawiła mi sie dziwna narośl, przypomina kość. Nie boli przy dotykaniu, lecz po jej pojawieniu odczuwam ból w całej nodze (szczególnie wieczorem, podczas zasypiania), często ból lewej ręki jednocześnie (narośl na... Witam! Kilka miesięcy temu po zewnętrznej stronie kostki stopy pojawiła mi sie dziwna narośl, przypomina kość. Nie boli przy dotykaniu, lecz po jej pojawieniu odczuwam ból w całej nodze (szczególnie wieczorem, podczas zasypiania), często ból lewej ręki jednocześnie (narośl na lewej nodze). Czy to cos poważnego? Powinnam sie z tym zgłosić do ortopedy?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Katarzyna Szymczak
Lek. Katarzyna Szymczak

Dlaczego występuje ból palca i ropna wydzielina po usunięciu wyrośli chrzęstno-kostnej?

Rok temu na wakacjach miałam wycinane z pod dużego palucha u nogi wyrośl chrzęstno kostną i przy okazji wycięto mi pół paznokcia . Niby wszystko ładnie się zagoiło paznokieć odrósł ale mam na nim widoczny zaciek i od jakiegoś czasu... Rok temu na wakacjach miałam wycinane z pod dużego palucha u nogi wyrośl chrzęstno kostną i przy okazji wycięto mi pół paznokcia . Niby wszystko ładnie się zagoiło paznokieć odrósł ale mam na nim widoczny zaciek i od jakiegoś czasu palec pobolewa i piecze na dodatek wylewa mi się z pod paznokcia krew wraz z ropą. Byłam już u chirurga i powiedział mi że tak ma być i mam się nie przejmować lecz ja nie jestem do końca pewna ponieważ przeszkadza mi to na co dzień . Co powinnam zrobić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski

Co oznacza narośl w obrębie oczodołu?

Dzień dobry. Od około dwóch miesięcy mam na górnej kości oczodołu na środku w załamaniu powieki dziwną twarda narośl. Robiony był rezonans magnetyczny, ale w opisie lekarze nie wspomniał o tej narośli. W opisie jest natomiast informacja, że dwukrotnie... Dzień dobry. Od około dwóch miesięcy mam na górnej kości oczodołu na środku w załamaniu powieki dziwną twarda narośl. Robiony był rezonans magnetyczny, ale w opisie lekarze nie wspomniał o tej narośli. W opisie jest natomiast informacja, że dwukrotnie powiększony jest gruczoł łzowy. Czym może być twarda narośl na kości, której nie widać na rezonansie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

O czym świadczy zgrubienie między palcami stóp?

Witam, na stopie w okolicy stawow miedzysrodstopnych palców 4 i 5, pojawia się i znika bardzo bolesne jakby zgrubienie jest twarde jak kość. Jakiś rok temu wystąpiła jednorazowo w tym miejscu dodatkowo galaretowata narosl. Rtg nic nie wykazało l. Co to może być
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może oznaczać taka narośl na kości policzkowej?

Narośl na kości policzkowej. Pierwszy raz pojawiło mi się to 4 miesiące temu i zniknęło po jakimś tygodniu. Teraz robi się ponownie. Jest to twarda narośl jakby połączona z kością, która rośnie. Boli mnie również to miejsce (od skroni po... Narośl na kości policzkowej. Pierwszy raz pojawiło mi się to 4 miesiące temu i zniknęło po jakimś tygodniu. Teraz robi się ponownie. Jest to twarda narośl jakby połączona z kością, która rośnie. Boli mnie również to miejsce (od skroni po żuchwę). Dodam, że nigdzie się nie uderzyłam, nie boli mnie ucho ani zęby. Co to może być?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. dent. Marta Kędzierska
Lek. dent. Marta Kędzierska
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Jak leczyć spięcie mięśni?

Złożone problemy mobilnościowe. Niby nic wielkiego, ale czuję od paru lat jak moja prawa część ciała jest ciągle spięta. Prawy bark, prawe biodro i prawa noga. Na prawej nodze nawet pojawiła się nie wiadomo skąd narośl na kości, której nigdy... Złożone problemy mobilnościowe. Niby nic wielkiego, ale czuję od paru lat jak moja prawa część ciała jest ciągle spięta. Prawy bark, prawe biodro i prawa noga. Na prawej nodze nawet pojawiła się nie wiadomo skąd narośl na kości, której nigdy nie zauważałem a drugi palec zaczyna mieć jakieś zmiany zwyrodnieniowe bo widać pogrubienie i jakby przemieszczenie w obrębie pierwszego paliczka. To wszystko sprawia mi problemy podczas ćwiczeń. Czy zwykła porada u fizjoterapeuty pomoże? Czy poprosić lekarza rodzinnego o takie skierowanie czy niepotrzeba owego?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Co oznaczają guzy okolicy żeber po urazie?

Witam Ponad 10 lat temu uderzyłam się bardzo mocno w żebra ale nie były one połamane. Powstał tylko ogromny siniak a potem w tym miejscu powstały 2 twarde guzy jakby narośle na kościach. Nie przesuwają się i nie bolą jak... Witam Ponad 10 lat temu uderzyłam się bardzo mocno w żebra ale nie były one połamane. Powstał tylko ogromny siniak a potem w tym miejscu powstały 2 twarde guzy jakby narośle na kościach. Nie przesuwają się i nie bolą jak je dotykam. Nie powiększają się. Co to może być? Uderzenie było naprawdę mocne
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Ból kostki i kciuka oraz narośl na kostce

Dobry wieczór moja mama od jakiegoś czasu wróciła do pracy fizycznej tzn. Praca przy odnowie krzeseł biurowych i nie tylko, od jakiegoś czasu narzeka na bul kostki i kciuka, zrobiła jej się narosl na kostce którą boleśnie odczuwa i dziwne... Dobry wieczór moja mama od jakiegoś czasu wróciła do pracy fizycznej tzn. Praca przy odnowie krzeseł biurowych i nie tylko, od jakiegoś czasu narzeka na bul kostki i kciuka, zrobiła jej się narosl na kostce którą boleśnie odczuwa i dziwne jak dla mnie " przezkakiwanie ", ciężko to określić jednym slowem klikanie (strzelanie)przy zginaniu kciuka , mama jest w wieku 56 lat i stosuje kuracje vitaminy D, nie wiem czy to jest jak sama twierdzi nadwyreżenie czy problem leży gdzieś indziej proszę o pom
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy zgodzić się na operację usunięcia narośli pod kolanem?

Witam. Mam narośl na kości piszczelowej pod kolanem. Boli podczas klęczenia i przy nacisku. Byłam u ortopedy, miałam robione USG, zdjęcie RTG, rezonans magnetyczny i lekarz nie ma pojęcia co to może być i tylko jak to wytną... Witam. Mam narośl na kości piszczelowej pod kolanem. Boli podczas klęczenia i przy nacisku. Byłam u ortopedy, miałam robione USG, zdjęcie RTG, rezonans magnetyczny i lekarz nie ma pojęcia co to może być i tylko jak to wytną to będą wiedzieć co to może być. Jeśli nie jest to narośl chrzestniako-kostna co to może być? Zgodzić się na operację, dodam że w okolicy tej narośl są ścięgna.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co oznacza gula na podniebieniu?

witam od jakiegos czasu wyczuwam gule jezykiem twarda jak kosc w okolicy podniebienia twardego za ostatnimi zebami.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Paweł Kudzbalski
Lek. dent. Paweł Kudzbalski

Jak leczyć narośl na stawie palca?

Dzień dobry mam narośl na stawie w małym palcu stopy, co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Bolesny guz na piszczeli

Witam.Od 3 tygodni na nodze w okolicach piszczeli mam guza wielkości ok 2-3cm był miekki teraz zrobil się twardszy ale od samego poczatku bardzo bolący przy dotyku lub jak chce usiasc na kolanach.Wizyta za 2 tygodnia(mieszkam w Angli) i dopiero... Witam.Od 3 tygodni na nodze w okolicach piszczeli mam guza wielkości ok 2-3cm był miekki teraz zrobil się twardszy ale od samego poczatku bardzo bolący przy dotyku lub jak chce usiasc na kolanach.Wizyta za 2 tygodnia(mieszkam w Angli) i dopiero skierowanie ewentualnie na usg.Moje pytanie brzmi?czy to może wskazywać na chorobę nowotworowa?bede wdzieczna za kazda odpowiedz.Pozdrawiam-Beata
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk
Patronaty