Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 7 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zgrubienia na skórze: Pytania do specjalistów

Co dokładnie może znaczyć takie zgrubienie w piersi?

Witam. Jestem 15 tygodni po porodzie, karmię córkę wyłącznie piersią, jeszcze nie miesiączkuję. Od dwóch dni pobolewa mnie brzuch jak przed okresem, jak wspomniałam nie miesiączkuję, ale pojawiło się plamienie. Proszę o poradę. Dodatkowo w dole prawej piersi mam zgrubienie,... Witam. Jestem 15 tygodni po porodzie, karmię córkę wyłącznie piersią, jeszcze nie miesiączkuję. Od dwóch dni pobolewa mnie brzuch jak przed okresem, jak wspomniałam nie miesiączkuję, ale pojawiło się plamienie. Proszę o poradę. Dodatkowo w dole prawej piersi mam zgrubienie, odnoszę wrażenie, że się przesuwa. Co pół roku wykonuję badanie usg ze względu na małe torbiele. Ostatnie usg miałam robione 4 m-ce temu, ale w tym miejscu torbielki nie było. Cóż to może być?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może oznaczać zgrubienie na piersi?

Witam. Zgrubienie w skórze na piersi. Czy to powód do niepokoju? Ponad 2 miesiące temu zauważyłam stan zapalny ( jak pryszcz,ale nigdy nie nabrał ropą) na piersi. Dostałam maść triderm. Zaczerwienienie i uwypuklenie znikneły jednak w skórze wyczówalne... Witam. Zgrubienie w skórze na piersi. Czy to powód do niepokoju? Ponad 2 miesiące temu zauważyłam stan zapalny ( jak pryszcz,ale nigdy nie nabrał ropą) na piersi. Dostałam maść triderm. Zaczerwienienie i uwypuklenie znikneły jednak w skórze wyczówalne jeat zgrubienie. Na powierzchni skóry nic nie widać, ale od tamtej pory wyczuwam twardy guzek w skórze,nie przesowa sie wzgledem skóry,jest jakby w warstwie podskórnej i granica nie jest wyczuwalna. Czy to jeszcze jakas pozostalosc po stanie zapalnym? Wezel chlonny? Blizna wewnatrz skory? Mam w rodzinie przypadki nowotworòw piersi. Nie daje mi to spokoju...
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może oznaczać takie czarne zgrubienie na języku?

Mam czarne zgrubienie na jezyku wielkosci ½ grochu.Nie boli i nie rosnie, ale przeszkadza. Umiejscowiona z boku jezyka z prawej strony
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co może znaczyć takie fioletowe zgrubienie przy odbycie?

Witam Ostatnio po masturbacji analnej, przy wypróżnianiu udało mi się zaobserwować fioletowe zgrubienie przy odbycie, ale jest ono widoczne tylko przy mocnym parciu, normalnie tego nie widać, jakby chowało się w głąb odbytu. Udało mi sie zrobić zdjęcia. https://ibb.co/RYSx9M9 https://ibb.co/hcBnRn7 Pytanie, co to może być ? Czy to normalne ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy po wykonaniu tatuażu pojawiła się róża?

Czy jest to możliwe że po zrobieniu tatuażu wystąpiła róża zakaźna? Higiena tatuażu następuje zgodnie z zaleceniami. Kilka godzin po ściągnięciu folii pojawiły się różówe plamki na skórze w okolicach tatuażu, ale poza nim, po jakimś czasie plamki lekko napuchły,... Czy jest to możliwe że po zrobieniu tatuażu wystąpiła róża zakaźna? Higiena tatuażu następuje zgodnie z zaleceniami. Kilka godzin po ściągnięciu folii pojawiły się różówe plamki na skórze w okolicach tatuażu, ale poza nim, po jakimś czasie plamki lekko napuchły, a następnie po kilku zaczęły swędzieć. Zgrubienia są bardziej na skórze. Brak gorączki, skóra nie jest rozgrzaną także przy dotyku. Z samym tatuażem nic się nie dzieje, tylko ze skórą wokół.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Agnieszka Snarska Drygalska
Lek. Agnieszka Snarska Drygalska

Co może znaczyć takie zgrubienie w prawej piersi?

Witam . Mam 25 lat. Jakis czas temu wyczulam w prawej piersi zgrubienie . Czasami w tym miejscu czuje "pikanie/ból " . Bylam miesiąc temu na usg i Doktor zapisal takie informacje : *W piersi prawej na godz 12... Witam . Mam 25 lat. Jakis czas temu wyczulam w prawej piersi zgrubienie . Czasami w tym miejscu czuje "pikanie/ból " . Bylam miesiąc temu na usg i Doktor zapisal takie informacje : *W piersi prawej na godz 12 pasmowate zgrubienie , wezly miekkie ruchome, niepodejrzane. *obie piersi o utkaniu gruczolowo-wloknistym. W piersi prawej na godz 12:00 2 cm od otoczki zmiana bezechowa sr4,7×3mm. W piersi lewej na godz 15 na obrzezu zmiana hypoechogeniczna sr7×4mm. *wezy chłonne o zachowanej strukturze wneki śr do 8 mm, niepodejrzane. Pani dokrot powiedziala ze nie ma niczego podejrzanego i zlecila usg od 6-12 msc z powodu 2 torbieli .. jednak martwi mnie to zgrubienie pasmowate .. ciągle jest wyczuwalne . Powinnam sie udac do innego lekarza na usg czy nie panikowac i poczekać 6 msc ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może znaczyć ta rana?

Dzień dobry, 30 marca przytrzasnąłem sobie rękę. Przygniotłem między drzwiami auta, a ścianą. Miałem dużego siniaka, który zszedł. Oprócz tego była może szeroka na 7 mm dosyć głęboka ranka. Sikałem to octaniseptem. Rana sie zagoiła, ale podczas gojenia była... Dzień dobry, 30 marca przytrzasnąłem sobie rękę. Przygniotłem między drzwiami auta, a ścianą. Miałem dużego siniaka, który zszedł. Oprócz tego była może szeroka na 7 mm dosyć głęboka ranka. Sikałem to octaniseptem. Rana sie zagoiła, ale podczas gojenia była taka dziwna bo w środku był biały kolor. Teraz jest jakby czerwona blizna, ale dotykając tego boli i wyczuwam pod skórą takie zgrubienie które się przesuwa. Co to może być? Boli mnie to przy ruchach i czuję taki dyskomfort. Sikałem to jeszcze Raniseptolem. Martwię się co to może być? Jakaś ropa, woda? Czy może pęknięta kość?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może oznaczać takie zgrubienie?

Witam, mam problem gdy w stanie spoczynku ściągnę do samego końca napletka, to przed żołędziem jest zgrubienie, napletek jest czerwony, przy erekcji najbardziej czuć te zgrubienie. Zauważyłem także od dawna biało/żółte plamki na bieliźnie. Co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dlaczego mam wysypkę na ciele?

Witam 12 marca wyskoczyła mi bardzo silna wysypka na calym ciele wraz ze skórą głowy na której czułam duże zgrubienia,na brzuchu i plecach plamki pozlewały sie że sobą, byłam u lekarza który podejrzewał że to pokrzywka.po 2 dniach zaczęła... Witam 12 marca wyskoczyła mi bardzo silna wysypka na calym ciele wraz ze skórą głowy na której czułam duże zgrubienia,na brzuchu i plecach plamki pozlewały sie że sobą, byłam u lekarza który podejrzewał że to pokrzywka.po 2 dniach zaczęła znikać jednak pojawiała się już w mniejszej ilości w innych miejscach,17.03 znowu się zaostrzyła. Przy naciągnięciu skóry plama jaśnieje czytałam że przy pokrzywce nie jaśnieje. Bardzo chciałabym poznać przyczynę tej wysypki,nic nowego nie jadłam ani nie stosowałam :( czytałam że moze występować też przy różnych chorobach robiłam badania i crp wyszło trochę podwyższone.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Co mogą oznaczać takie guzki na szyi?

Witam, co mogą oznaczać małe, ruchome guzki/zgrubienia na szyi? Mam rownolegle po prawej i po lewej stronie na praktycznie tej samej wysokości dwa małe guzki. Odkąd pamietam mam takie ruchome zgrubienia, ale wcześniej nie przykładałam do tego wagi, myślałam ze... Witam, co mogą oznaczać małe, ruchome guzki/zgrubienia na szyi? Mam rownolegle po prawej i po lewej stronie na praktycznie tej samej wysokości dwa małe guzki. Odkąd pamietam mam takie ruchome zgrubienia, ale wcześniej nie przykładałam do tego wagi, myślałam ze to normalne skoro jest z dwóch stron. Jest to bezbolesne. Niedawno miałam robiona morfologię krwi- wszystko w normie. Jeśli to istotne to mam słabe szkliwo, często muszę chodzić do dentysty, zdarza mi się próchnica jeśli to istotne.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Dlaczego mam powiększone podbrzusze?

Witam, zwracam się do państwa z ogromnym na ten moment problemem a dokładnie chodzi o dziwne bolące wybrzuszenie na podbrzuszu, mniej więcej na poziomie pasa. Rok temu wyczułem bardzo malutką kulkę (wielość porównywalna do ziarenka groszku) była ona głęboko pod... Witam, zwracam się do państwa z ogromnym na ten moment problemem a dokładnie chodzi o dziwne bolące wybrzuszenie na podbrzuszu, mniej więcej na poziomie pasa. Rok temu wyczułem bardzo malutką kulkę (wielość porównywalna do ziarenka groszku) była ona głęboko pod skóra żeby ją wyczuć trzeba było się naprawdę bardzo postarać. Jednak kilka dni temu nad tym zaczęło się robić zgrubienie już na skórze. Z każdym dniem robi się większe, nie rośnie w górę jednak mam wrażenie że rozlewa się bardziej na boki. Wraz z pojawieniem się zgrubienia pojawił się piekący ból, zgrubienie jest twarde widać je gołym okiem, ból jest odczuwalny zarówno przy dotku jaki przy wstawianiu np z łóżka, fotela. Boli nawet gdy jestem w pozycji leżącej jednak ból zmniejsza się gdy nogi mam zgięte do brzucha wtedy ból nie jest odczuwalny. Dodam tylko że zgrubienie od samego momentu gdy zaczęło być widoczne okiem, jest czerwone dotykając czuć że jest twarde oraz o wiele cieplejsze od innych części ciała. Myślałem że może to być przepuklina jednak przed pojawieniem się tego nie wykonywałem żadnych ciężkich ćwiczeń jak i prac. Dodatkowo nie mam aktualnie problemów z wypróżnianiem, miejsce zgrubienia nie boli ani nie odczuwam żadnego dyskomfortu przy wypróżnianiu. Miejsce te jednak boli gdy w jakiś sposób napnie mi się skóra w jego obrębie. Kontaktowałem się ze swoim lekarzem telefonicznie, po opisaniu jak wygląda mój problem dostałem antybiotyk amoksiklav (2x dziennie po jednej tabletce) oraz oxicort do psikania na to miejsce. Jednak po 2 dniach stosowania antybiotyku nie widać żadnych zmian. Dlatego zwracam się po poradę do was, co to może być i co można stosować w tej sytuacji, lub gdzie się udać aby coś z tym zrobić?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Czy to kłucie w piersi i zgrubienie mogą oznaczać nowotwór?

Kłucie w piersi, wyczuwalne grubienie i zmiana kształtu, mniej jezdrna wyciągnięta skóra. Czy to podstawa do diagnozy raka?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy potrzebuję skierowania do onkologa?

Mam 23 lata. Wyczułam zgrubienie w piersi. Czy potrzebuje skierowanie do onkologa ??
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak sprawdzić, co to za zgrubienia pod piersią?

Trzy dni temu wyczulam pod piersią podłużne dwa zgrubienia pod skórą , na skórze bez żadnych widocznych zmian. przypominające linki bolące. Chciałabym to skonsultować jeśli to możliwe . Proszę o kontakt 
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może oznaczać świąd skóry u diabetyka?

Dzień dobry, moja mama ma 82 lata, jest cukrzykiem-zastrzyki z insuliną 4 razy dziennie, ponadto leczy tarczycę /Euthyrox 50 - 1 tabletka dziennie/ , od dłuższego czasu bierze dziennie 3 tabletki Doreta 75mg 650mg. Ponad miesiąc temu zaczęła się jej... Dzień dobry, moja mama ma 82 lata, jest cukrzykiem-zastrzyki z insuliną 4 razy dziennie, ponadto leczy tarczycę /Euthyrox 50 - 1 tabletka dziennie/ , od dłuższego czasu bierze dziennie 3 tabletki Doreta 75mg 650mg. Ponad miesiąc temu zaczęła się jej robić wysypka na skórze. Krosty i zgrubienia - najbardziej na łopatkach , okolice pach i piersi, mniej brzuch, plecy - nogi też ,ale mało. Ponieważ jest osobą niewidzącą i ledwo chodzi, jest problem gdziekolwiek ja zawieźć na badanie. Szczególnie teraz. Wysypka się powiększa, mama czuje silne swędzenie, drapie się - nie wiem jak to leczyć i co to może być. Podejrzewam świerzb ...albo pokrzywkę czy grzybicę, czy może coś związanego z lekami. Jest obecnie dużo nowoczesnych środków leczących - ale co zastosować, albo jak się do tego zabrać...? czy bez dokładnych badań /skóra, krew/ jest szansa określić co to?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza to zgrubienie okolicy członka i pachwiny?

Witam. Jakiś tydzień temu pojawiło się zgrubienie pomiędzy moim członkiem a pachwina, ale bliżej pachwiny, które wystaje ponad skore i jest tez pod skóra wyczuwalne jak się złapie. Do tej pory bolało tylko jak się złapało całość a teraz po... Witam. Jakiś tydzień temu pojawiło się zgrubienie pomiędzy moim członkiem a pachwina, ale bliżej pachwiny, które wystaje ponad skore i jest tez pod skóra wyczuwalne jak się złapie. Do tej pory bolało tylko jak się złapało całość a teraz po zastosowaniu maści Tribiotic pojawiło się bolesne zaczerwienienie skory w tym miejscu na tym zgrubieniu, jak poparzenie. Dodam, że mam chyba powiększony węzeł chłonny w pachwinie bo wyczuwam przesuwalna mała kulkę. To na czyraka mi nie wyglada bo już tydzień minął a czopa brak :( Jest grube i wyglada jak ukąszenie jakiegoś owada. Czy to może być czyrak? Dodam, że owłosienie w tym miejscu jest spore.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Co może znaczyć takie zgrubienie na łokciu u taty?

Witam. Mój tata na 63 lata na łokciu zrobiło mu się zgrubienie białe i twarde nie czuje bólu lecz w środku jest dziura i z niej wylewa się coś jakby woda przeźroczyste jest tego dużo cały czas cieknie. Dodam że... Witam. Mój tata na 63 lata na łokciu zrobiło mu się zgrubienie białe i twarde nie czuje bólu lecz w środku jest dziura i z niej wylewa się coś jakby woda przeźroczyste jest tego dużo cały czas cieknie. Dodam że tato bierze tabletki na cukrzycę ma podwyższony cukier. Co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może znaczyć takie zgrubienie na palcu?

Witam. Od kilkunastu dni mam problem z palcami u stóp. Właściwie to przy wale paznokcia, chwilę przed paznokciem u palucha bardziej z prawej strony mam coś w rodzaju zgrubienia, które jest w kolorze czerwonym i nie sprawia mi to bólu ale jest uciążliwe bo nie wiem jak się tego pozbyć.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza takie zgrubienie sutka?

Mam 19 lat i ostatnio w mojej prawej piersi poniżej sutka wyczułam dziwne małe zgrubienie o średnicy mniejszej niż 10mm, które znajduje się zaraz pod skóra i trzyma się tylko niej, jakiś czas temu miałam w tym miejscu krostę która... Mam 19 lat i ostatnio w mojej prawej piersi poniżej sutka wyczułam dziwne małe zgrubienie o średnicy mniejszej niż 10mm, które znajduje się zaraz pod skóra i trzyma się tylko niej, jakiś czas temu miałam w tym miejscu krostę która zdrapalam kilkukrotnie i powstała rana. Zastanawiam się czy to zgrubienie to jakaś podskórna blizna ( skóra na piersi wyglada normalnie) czy coś gorszego...
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

interpretacja wyników TK głowy z kontrastem

Dzień dobry proszę o interpretację wyników TK głowy z kontrastem. Kilka lat temu miałem poważny uraz głowy z głęboka raną, która pozostawiła widoczną bliznę na głowie . W miejscu blizny od jakiegoś czasu powiększa się zgrubienie na skórze .... Dzień dobry proszę o interpretację wyników TK głowy z kontrastem. Kilka lat temu miałem poważny uraz głowy z głęboka raną, która pozostawiła widoczną bliznę na głowie . W miejscu blizny od jakiegoś czasu powiększa się zgrubienie na skórze . W chwili obecnej coraz częściej odczuwam bóle głowy , cierpnięcia i mrowienia skóry na głowie, rozchodzące się po całej głowie . Ogólnie na nic nie choruję, jestem jak to się mówi zdrów jak ryba . Opis moich wyników : Badanie TK wykazuje prawidłowy obraz mózgowia i przestrzeni wewnątrzczaszkowych. Zmian ogniskowych mózgowia nie stwierdza się . Nie wykazano przemieszczenia struktur środkowych w osi dwubocznej ani ognisk patologicznego wzmocnienia po podaniu środka kontrastowego . Części kostne czaszki bez zmian . Krwiak podczepcowy w okolicy potylicznej po stronie prawej . Polipowate zgrubienie błony śluzowej prawej zatoki szczękowej . Mam 32 lata . Proszę o interpretację wyników . Dziękuję . Mateusz
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Patronaty