Co oznacza taki ból w okolicy ucha?

Witam, dziś rano obudziłem się i zacząłem odczuwać ból przy otworze ucha, na skórze przy bokobrodach. Wyczuwalne lekkie zgrubienie pod skórą i ból przy dotykaniu. Tak to innych objawów nie ma. Co to może być?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

objawy, które Pan opisuje, mogą wskazywać na kilka różnych stanów zdrowotnych. Jedną z możliwości jest powstawanie tzw. torbieli skórzastej lub innej formy guzka skórnego, który może być wynikiem zablokowania gruczołu łojowego lub włosowego. Tego rodzaju guzki są zazwyczaj miękkie w dotyku i mogą być bolesne.

Inną możliwością jest zakażenie skóry, które również może powodować ból i zgrubienie w dotkniętym obszarze. Takie stany zazwyczaj rozwijają się na skutek zakażenia bakteryjnego.

Istnieje również możliwość, że ból i zgrubienie przy otworze ucha mogą być związane z problemami zatokowymi, chociaż jest to mniej prawdopodobne, jeśli nie towarzyszą mu inne objawy, takie jak ból głowy, zatkany nos, czy uczucie ciśnienia w twarzy.

Jeżeli ból się nasila lub zgrubienie będzie się powiększać, zdecydowanie warto skonsultować się z lekarzem.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-mieszka-wlosowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.