Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 6 , 6 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Laryngologia: Pytania do specjalistów

Dlaczego ciągle czuję ból gardła?

Witam. Od 9/10 dni boli mnie gardło. Wieczorami ból jest lekko mocniejszy, nie mogę przełykać śliny. Na tylnej ścianie gardła widać jakby grona pęcherzyków, to samo na łukach, zdarzają się też większe pojedyńcze (bez białego nalotu.) Nie mam gorączki... Witam. Od 9/10 dni boli mnie gardło. Wieczorami ból jest lekko mocniejszy, nie mogę przełykać śliny. Na tylnej ścianie gardła widać jakby grona pęcherzyków, to samo na łukach, zdarzają się też większe pojedyńcze (bez białego nalotu.) Nie mam gorączki, żadnego kaszlu, odksztuszania, kataru, nic.. Byłem u lekarza bo miałem powiększony węzeł chłonny z jeden strony i dał antybiotyk na 7 dni było trochę lepiej ale po 7 dniach zrobiło się gorzej, ponieważ ból się wzmocnił znowu wyszedł (chyba kamień migdałkowy) przekrwione gardło z pęcherzykami. Proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy ta narośl pod językiem powinna mnie niepokoić?

Narośl, gulka pod językiem. Dzień dobry, parę dni temu zauważyłem pod językiem dziwną narośl, jest ona ruchoma, nie sprawia bólu, delikatnie wyczuwalna w trakcie mówienia. Co to może być? Do lekarza mam dopiero za parę dni. Czy mam powody do obaw? https://ibb.co/MNCWWMb
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy mogę już podróżować samolotem po FESS?

Czy po 1,5 miesiąca od FESS zatok (bez prostowania przegrody) mogę lecieć samolotem? Kontrola po zabiegu wykazała, że wszystko goi się poprawnie, ale czasami miewam ból głowy oraz czuje ucisk w zatokach.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co mi dolega skoro leczenie nie pomaga?

Mam 19 lat od soboty jakoś zle się czuje byłem u lekarza przepisała mi na poczatek leki przeciwbólowe i stosowałem je od soboty i nic, dzisiaj podjąłem leczenie antybiotyku, lecz mam ból gardła angina, powiększone i bolące węzły... Mam 19 lat od soboty jakoś zle się czuje byłem u lekarza przepisała mi na poczatek leki przeciwbólowe i stosowałem je od soboty i nic, dzisiaj podjąłem leczenie antybiotyku, lecz mam ból gardła angina, powiększone i bolące węzły chłonne szyjne, ból głowy gorączka, ogólne słabe samopoczucie, i cały czas mi zimno co to oznacza?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Dlaczego czuję taki zapach bez przerwy?

Dzien dobry, od trzech lat mam problem z wechem. WStalem ktoregos dnia i zaczalem czuc dym jakby palonego sie grilla. Wykonane byly badania krwi ,morfologia ,biochemia,tomografia glowy ,laryngoskopia. innych objawow nie mam. covida nie przechodzilem . zapach utrzymuje sie caly czas bez braku poprawy, jaka moze byc przyczyna.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tymi powikłaniami po zabiegu laryngologicznym?

Tydzień temu przeszłam operację przegrody nosowej i małżowin. Po operacji okazało się, że nos został też lekko skrócony, co poskutkowało dużo ilością szwów wewnątrz prawej dziurki. Mam włożone płytki stabilizujące. Od samego początku zakończenia operacji czułam ogromny ból, szczególnie... Tydzień temu przeszłam operację przegrody nosowej i małżowin. Po operacji okazało się, że nos został też lekko skrócony, co poskutkowało dużo ilością szwów wewnątrz prawej dziurki. Mam włożone płytki stabilizujące. Od samego początku zakończenia operacji czułam ogromny ból, szczególnie w obrębie szwów i prawej płytki. Mówienie i jedzenie jest mocno utrudnione, a nos bardzo spuchnięty (nie da się go dotknąć). Od wczoraj wydaje mi się, że doszło do infekcji w obrębie szwów. Opuchlizna nasila się, szwy zaczęły źle wyglądać, po zajrzeniu do dziurki widać też jakieś ropnie wewnątrz przewodu nosowego. Wzrosła też temperatura mojego ciała, a wizytę kontrolną u lekarza (w innym mieście) mam dopiero za 5 dni. Czy powinnam zgłosić się wcześniej na jakiś dyżur lub szukać u kogoś pomocy?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Kiedy zniknie wydzielina z nosa?

Witam, miałam zabieg przegrody nosa 30.09.2022. Mam pytanie kiedy zniknie mi wydzielina z nosa. Mam już usunięte płytki, ale nos praktycznie cały czas mam zatkany lepką, podbarwioną krwią wydzieliną.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznaczają te owrzodzenia w jamie ustnej?

Czy jeśli po 2 dniach od stosunku oralnego na tyle podniebienia pojawiło się owrzodzenie oraz jama ustna ulega zaczerwieniu a migdałki lekko opuchły to możemy mówić o zarażeniu wirusem HIV? Występuje delikatny ból gardła przy przełykaniu jak podczas przeziębienia a objawy utrzymują się już ponad 10dni. Nie było gorączki.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy wbiło mi się coś na koniec języka?

Mam wrażenie że coś przykleiło bądź wbiło mi się na końcu języka. Skubalam słonecznik i się zakrztusiłam. Jak przelykam ślinę czuje jakby coś tam było. Byłam u laryngologa który oglądał gardło kamerka nawet, specjalnym lusterkiem i mówi że nic niepokojącego... Mam wrażenie że coś przykleiło bądź wbiło mi się na końcu języka. Skubalam słonecznik i się zakrztusiłam. Jak przelykam ślinę czuje jakby coś tam było. Byłam u laryngologa który oglądał gardło kamerka nawet, specjalnym lusterkiem i mówi że nic niepokojącego nie widzi. Minęło już parę dni a uczucie jest wciąż takie samo. Czy jest możliwe by oglądając gardło nie spojrzał na końcówkę języka? Nie ukrywam że zaczyna mnie już to denerwowac i nie wiem jak się tego pozbyć. Pomocy
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak mam postępować po perforacji błony bębenkowej?

Witam tydzień temu doszło u mnie do perforacji błony bębenkowej czy mogę chodzić na imprezy czy lepiej unikać głośnych pomieszczeń ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Jak wyleczyć te szumy uszne?

Dzień Dobry. Cierpię z powodu szumu usznego po grypie od ponad 4 lat jest o charakterze pisku, bardzo utrudnia mi funkcjonowanie i życie. Byłem we wszystkich możliwych miejscach i korzystałem z wielu terapii. Dodatkowo przyjmuję od ponad 10 lat leki... Dzień Dobry. Cierpię z powodu szumu usznego po grypie od ponad 4 lat jest o charakterze pisku, bardzo utrudnia mi funkcjonowanie i życie. Byłem we wszystkich możliwych miejscach i korzystałem z wielu terapii. Dodatkowo przyjmuję od ponad 10 lat leki psychotropowe. Na szumy uszne jednak praktycznie nie ma leku, jeśli są mało uporczywe da sie z nimi funkcjonować, jeśli nie no to jest problem ogromny. Lekarze laryngolodzy najczęściej oceniają że takie leki często nasilają szum, szczególnie leki mocno pobudzające. Z dostępnej mi dokumentacji medycznej szpitala i badań wynika że po dłuższym czasie szum powoduje zmiany bioelektryczne mózgu. Ta dolegliwość bardzo obniżyła moje funkcjonowanie i zmieniła zachowanie, szukam specjalisty który ma pojęcie o dwóch tematach - Szum uszny po grypie i branie leków psychotropowych na inną chorobę. Jestem zbyt obciążony żeby pracować. Gdzie mogę się udać ? Wiem dużo lecz sam nie jestem w stanie się leczyć.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznaczają te zmiany w jamie ustnej po anginie?

Witam od miesiąca zmagam się z angina. Pierwszym antybiotykiem był augumentin przeszło na tydzień i z powrotem to samo potem drugi klabion uno i też przeszło i po ponad tygodniu objawy wróciły ale mniejsze i był stosowany dalacin c.... Witam od miesiąca zmagam się z angina. Pierwszym antybiotykiem był augumentin przeszło na tydzień i z powrotem to samo potem drugi klabion uno i też przeszło i po ponad tygodniu objawy wróciły ale mniejsze i był stosowany dalacin c. Po kilku dniach zauważyłam w ustach coś podobnego do aft było tego może ze 3 na policzku i na języku na końcu co bardzo boli. Również przy dwóch zębach 8 dziąsła zrobiły się czerwone i bolą utrudniając jedzenie. Co to może być? Jak sobie z tym poradzić by to złagodzić? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czego objawem może być gorączka i ból gardła?

Dzień dobry dzisiaj zaczęło boleć mnie gardło dostałam temperatury 38 stopni.dodatkowo Uczucie ciała obcego w przełyku szczególnie przy połykaniu momentami uczucie przyduszania czy to może być zapalenie krtani , tchawicy czy objaw pocovidowy ?? Około 3 tyg temu przechodziłam covida .
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy muszę wyciąć migdałki?

Witam, od kilku lat spływa mi flegma po tylnej ścianie gardła, rano zielona/żółta, później przezroczysta. Bardzo często łapie infekcje dróg oddechowych (zatkane zatoki, drapiące, bolące gardło, gorączki około 38 stopni, ogólne osłabienie). W tym roku byłem chory już... Witam, od kilku lat spływa mi flegma po tylnej ścianie gardła, rano zielona/żółta, później przezroczysta. Bardzo często łapie infekcje dróg oddechowych (zatkane zatoki, drapiące, bolące gardło, gorączki około 38 stopni, ogólne osłabienie). W tym roku byłem chory już 7 razy. Za każdym razem u lekarza rodzinnego dostaje antybiotyk, bo leci "ropa po gardle", bez jakichkolwiek badań. Jak byłem młodszy to odkrztuszałem białe, śmierdzące kulki z migdałków, ale przeszło. Tegoroczna tomografia zatok wykazała polipa w lewej zatoce szczękowej (12mm) oraz lekką infekcję. Laryngolog stwierdził lekko przerośnięte małżowiny nosowe, nieznacznie skrzywioną przegrodę, endoskopia zatok nic nie wykazała prócz wysuszenia błon śluzowych. Wszystkie wyniki krwi w normie, migdały wyglądają na zdrowe. Dostałem diagnozę: przewlekłe zapalenie migdałów podniebiennych i skierowanie na usunięcie ich. Dodam, że pale papierosy już około 7 lat. Czy wycięcie migdałków może mnie postawić na nogi?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Dlaczego spuchło mi dziąsło i mam ból gardła?

Spuchło mi dziąsło z tylu za siódemka (nie wyrasta mi 8). Do tego powiększyły się węzły chłonne oraz ogromny ból gardła. Przez napuchniete dziąsło nie moge nic zjeść , bardzo boli. Czego może być to przyczyna i jak moge zadziałać.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznaczają te czerwone kropki w gardle?

Przez jakiś czas męczył mnie kaszel. Po ustąpieniu kaszlu zauważyłam czerwone plamki na gardle. Czy może to być podrażnienie gardła spowodowane kaszlem? Czy to samo minie czy lepiej żeby zobaczył to lekarz?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza taki płyn w piramidzie kości skroniowej?

Witam zrobiłam badanie rezonansem magnetycznym i w opisie jest nastepujące zdanie "Uwięźnięty płyn w piramidzie kości skroniowej. Dodam, że mam niedosłuch od 17 lat, zaś wcześniej tego rodzaju płyn nie był widoczny na TM od dwóch lat jest i zwiększa swoją objętość.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Dlaczego ciągle odczuwam dyskomfort w uszach?

Co może być przyczyną długotrwałego dyskomfortu w uszach? Miałam robiony zabieg prostowania krzywej przegrody z powodu ciągłego suchego zatkanego nosa i poprawa po 2 miesiącach jest średnia. Trochę nos jest lepiej drożny ale jeszcze nie idealnie a dziwne uczucie... Co może być przyczyną długotrwałego dyskomfortu w uszach? Miałam robiony zabieg prostowania krzywej przegrody z powodu ciągłego suchego zatkanego nosa i poprawa po 2 miesiącach jest średnia. Trochę nos jest lepiej drożny ale jeszcze nie idealnie a dziwne uczucie w uszach pozostaje. Byłam u kilku lekarzy i podobno przegroda jest już w porządku a w uszach nic nie widzą. Dodam, że słuch mam dobry, woskowina też nie zalega a czuje jakby powietrze mi się w nich odbijało. Już nie wiem jak to tłumaczyć a te dolegliwości tak utrudniają codziennie funkcjonowanie :((
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Z czym związany może być taki wygląd języka?

Witam, mam takie plamy na jezyku czy przypadłość która nosi nazwę język geograficzny ? Załączam zdjęcie swojego języka. Nie odczuwam żadnego bólu, pieczenia czy innego dyskomfortu https://zapodaj.net/e19b55dcdffde.jpg.html
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty