Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Wyślij pytanie i uzyskaj odpowiedź specjalisty.
Rozpocznij
7 3 3 , 4 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Laryngologia: Pytania do specjalistów

Czy ten ból ustąpi jak zapalenie zatok?

Witam, od tygodnia mam zapalenie zatok, udało mi się je względnie wyleczyć i wszystko spływa. Niestety od 2 dni zaczęły mnie boleć górne prawe zęby a w zasadzie podczas stąpania czuję ból w korzeniach zębów. Wcześniej bolało mnie oko... Witam, od tygodnia mam zapalenie zatok, udało mi się je względnie wyleczyć i wszystko spływa. Niestety od 2 dni zaczęły mnie boleć górne prawe zęby a w zasadzie podczas stąpania czuję ból w korzeniach zębów. Wcześniej bolało mnie oko ale ustąpiło, za to przeniosło się na zęby. Czy z czasem ból ustąpi tak samo jak zapalenie zatok? Na zapalenie zatok cierpię co rok przez krzywą przegrodę nosową, więc nie jest dla mnie to nic nowego jednak ból zębów wystąpił po raz pierwszy.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Co może znaczyć taka plama w gardle?

Witam, mam problem z migdałkami od zawsze są bardzo duże, ale ostatnio pojawiły się na nich biale równe plamy , gardło nie boli ale po dotknięciu tej plamy ona sama w sobie boli przypomina jakby afte ale gdy za mocno... Witam, mam problem z migdałkami od zawsze są bardzo duże, ale ostatnio pojawiły się na nich biale równe plamy , gardło nie boli ale po dotknięciu tej plamy ona sama w sobie boli przypomina jakby afte ale gdy za mocno 0rzycisnelam leciała z niej krew a ten bialy nalot się oderwał. Co to może być bardzo się boję, nie mam gorączki ani bolu gardła.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Magdalena Reszczyńska
Lek. Magdalena Reszczyńska

Czy kwalifikuję się do operacji zatok?

odebrałam wyniki TK zatok. Czy kwalifikuje się do operacji? Zatoki szczękowe oraz klinowe z pogrubieniami śluzówki, pianista wydzielina w lewym przedziale zatoki szczękowej. Kompleksy ujściowo-przewodowe drożne. Przegroda nosowa skrzywiona prawostronnie 3mm. Przewody nosowe i nozdrza tylne drożne. Małżowiny nosa... odebrałam wyniki TK zatok. Czy kwalifikuje się do operacji? Zatoki szczękowe oraz klinowe z pogrubieniami śluzówki, pianista wydzielina w lewym przedziale zatoki szczękowej. Kompleksy ujściowo-przewodowe drożne. Przegroda nosowa skrzywiona prawostronnie 3mm. Przewody nosowe i nozdrza tylne drożne. Małżowiny nosa: prawa środkowa zagieta paradoksalnie, lewa środkowa upowietrzniona. Destrukcji ścian zatok nieuwidoczniono. Wnioski : ostre zapalenie zatoki klinowej.
odpowiada 1 ekspert:
 Bartłomiej Rawski
Bartłomiej Rawski

Co robić po oczyszczeniu ucha?

Przez parę miesięcy miałam zatkane uszy. Wczoraj byłam u laryngologa, który zrobił mi czyszczenie uszu, zalegał mi korek woskowinowy. Teraz słyszę dobrze, jednak mam wrażenie że zbyt głośno. Mam wrażenie że jak coś mówię, to mówię aż za głośno. Kiedy... Przez parę miesięcy miałam zatkane uszy. Wczoraj byłam u laryngologa, który zrobił mi czyszczenie uszu, zalegał mi korek woskowinowy. Teraz słyszę dobrze, jednak mam wrażenie że zbyt głośno. Mam wrażenie że jak coś mówię, to mówię aż za głośno. Kiedy słucham piosenek na telefonie na full mam wrażenie, jakbym słuchała na głośniku. Czy to normalne?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy to może być złamanie nosa?

Witam, mam 20 lat i wczoraj robiłem sparing MMA z kolegą i kolega kopnął mnie mogą prosto w nos. Nos mi opuchł, ale krew nie leciała. Nos boli mnie tylko przy dotykaniu a w przypadku nie ruszania go nic mnie... Witam, mam 20 lat i wczoraj robiłem sparing MMA z kolegą i kolega kopnął mnie mogą prosto w nos. Nos mi opuchł, ale krew nie leciała. Nos boli mnie tylko przy dotykaniu a w przypadku nie ruszania go nic mnie nie boli. Czy jest to złamanie nosa? Co to może być?
odpowiada 2 ekspertów:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Lek. Magdalena Reszczyńska
Lek. Magdalena Reszczyńska

Kiedy mogę jeść normalnie po usunięciu migdała?

Witam. 24 maja Miałam usuwane migdały metoda kolacji, równo w 7 dobie dostałam bardzo obfitego krwotoku, trafiłam na oddział przypalali mi z jednej strony miejsce z którego krwawiłam i zostałam w szpitalu na 5 dni . Teraz jestem... Witam. 24 maja Miałam usuwane migdały metoda kolacji, równo w 7 dobie dostałam bardzo obfitego krwotoku, trafiłam na oddział przypalali mi z jednej strony miejsce z którego krwawiłam i zostałam w szpitalu na 5 dni . Teraz jestem w 17 dobie po zabiegu i 9 dobie po przypalaniu. Do tej pory jem tylko zupy zmiksowane , lody i jogurty naturalne. Kiedy mogę wprowadzić dietę bardziej twarda np jakieś mięso mielone albo pieczywo, soki albo jakieś owoce i warzywa? Jak powinna wyglądać moja dieta ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może znaczyć narośl pod językiem?

Witam, od jakiegoś czasu czuję coś pod językiem , gdy spojrzałem do lustra to zauważyłem , że pod językiem a dokładnie na tzw. mięsku podjęzykowym wyrosła mi narośl na około 4 mm . Jest ona miękka i dobrze ukrwiona, kolorem... Witam, od jakiegoś czasu czuję coś pod językiem , gdy spojrzałem do lustra to zauważyłem , że pod językiem a dokładnie na tzw. mięsku podjęzykowym wyrosła mi narośl na około 4 mm . Jest ona miękka i dobrze ukrwiona, kolorem przypomina właśnie to mięsko . ( może trochę bledsza ) . Nie boli i da się nia lekko poruszać. Co to może być ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy te objawy mogą mieć związek z usuniętym zębem?

Dzień dobry, miesiąc temu miałem usuwaną górną osemkę. Teraz zaczął się u mnie ucisk u nasady nosa, ból głowy, wyciek z nosa żółtej wydzieliny i spływanie jej po tylnej ścianie gardła, lekki ból zębodołu pk usunietym zebie.... Dzień dobry, miesiąc temu miałem usuwaną górną osemkę. Teraz zaczął się u mnie ucisk u nasady nosa, ból głowy, wyciek z nosa żółtej wydzieliny i spływanie jej po tylnej ścianie gardła, lekki ból zębodołu pk usunietym zebie. Chciałabym zapytać czy te objawy mogą być związane z usuniętym zębem, jakie badania wykonać i do jakiego lekarza się udać?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy można leczyć szumy uszne w komorze hiperbarycznej?

Witam Czy szumy uszne obustronne (od 5 m-cy) można wyleczyć biorąc terapię w komorze hiperbarycznej ? Czy są przeciwwskazania do takiej terapii ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Kiedy mam udać się na usg tego węzła?

Od kilku dni mam powiększony węzeł chłonny za uchem. Średnica ok. 1-1.5 cm, leży bezpośrednio na kości, jest twardy, niebolący, nieprzesuwalny. Mam też powiększone dwa małe, przesuwalne węzły chłonne na szyi. Wszystko po prawej stronie. Mam przewlekłe zapalenie gardła... Od kilku dni mam powiększony węzeł chłonny za uchem. Średnica ok. 1-1.5 cm, leży bezpośrednio na kości, jest twardy, niebolący, nieprzesuwalny. Mam też powiększone dwa małe, przesuwalne węzły chłonne na szyi. Wszystko po prawej stronie. Mam przewlekłe zapalenie gardła (z powodu refluksu i krzywej przegrody nosowej). Żadnych innych objawów (brak gorączki, zmęczenia itp) CRP, OB, Morfologia, LDH w normie. Kiedy powinienem się udać na USG tego twardego węzła?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Magdalena Reszczyńska
Lek. Magdalena Reszczyńska

Czy te zaburzenia węchu powstały na skutek Covid?

Dzien dobry, w grudniu przeszłam covid, na 17 dni straciłam zupełnie węch i smak, gdy wrocil niedługo się tym cieszyłam, niektóre smaki czuje zupełnie inaczej, mam zaburzenia węchu mam cały czas zapach spalenizny w nosie, niektóre rzeczy pachną normalnie ale... Dzien dobry, w grudniu przeszłam covid, na 17 dni straciłam zupełnie węch i smak, gdy wrocil niedługo się tym cieszyłam, niektóre smaki czuje zupełnie inaczej, mam zaburzenia węchu mam cały czas zapach spalenizny w nosie, niektóre rzeczy pachną normalnie ale są tkaie które pachną zupełnie inaczej. Czy to możliwe że to po covid bardzo się boję ze to jakiś guz. Proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Dotyczy: Laryngologia Nos

Dlaczego mam opuchnięte gardło przy zapaleniu ucha?

Dzień dobry, mam stwierdzone przez laryngologa zapalenie obu uszu. Prawdopodobnie przez klimatyzację w miejscu pracy. Dostalam antybiotyk i już biorę go drugi dzień. Dziś, czyli dwa dni od wizyty męczą mnie straszne bóle głowy, bardziej potulicy i czuje... Dzień dobry, mam stwierdzone przez laryngologa zapalenie obu uszu. Prawdopodobnie przez klimatyzację w miejscu pracy. Dostalam antybiotyk i już biorę go drugi dzień. Dziś, czyli dwa dni od wizyty męczą mnie straszne bóle głowy, bardziej potulicy i czuje jakbym miała lekko spuchnięte gardło, czasami gdzieś zakłuje w okolicy gardła lub ucha. Najbardziej martwi mnie ten bok głowy z tyłu. Powinnam się udać ponownie do lekarza? Czy to normalne przy zapaleniu uszu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Magdalena Reszczyńska
Lek. Magdalena Reszczyńska

Co mam robić z tym zapchaniem ucha?

Witam, przeziębiłam się a dokładniej przewiało mnie podczas jazdy autem z otwartym oknwm i od dwóch dni mam zatkane uszy jakby szum, słyszę ale bardzo mi to przeszkadza, objawy przeziębienia prawie zniknęły czuję się w miarę ok ale zatkane uszy... Witam, przeziębiłam się a dokładniej przewiało mnie podczas jazdy autem z otwartym oknwm i od dwóch dni mam zatkane uszy jakby szum, słyszę ale bardzo mi to przeszkadza, objawy przeziębienia prawie zniknęły czuję się w miarę ok ale zatkane uszy pozostały. Czy to minie, co powinnam zrobić w tej sytuacji? Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Magdalena Reszczyńska
Lek. Magdalena Reszczyńska

Co znaczy takie zgrubienie na podniebieniu?

Witam, nagle na podniebieniu, dokładnie w części bocznej "druga strona policzka""wyskoczyło mi pół centymetrowe zgrubienie, wypuklenie koloru czarnego,bordowego, wygląda jakby było wypełnione krwia. O średnio miękkiej strukturze Wcześniej nigdy czegoś takiego nie mialem
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Co może znaczyć taki problem z językiem?

Mam od długiego czasu problem z językiem - jakby martwa końcówka a jednocześnie podrażniony szczypiący. Podniebienie również i ostatnio usta od wewnątrz górna warga piekąca drętwiejąca. Nie wiem co robić byłam już u gastrologa ( leczę refluks przełykowy - ale... Mam od długiego czasu problem z językiem - jakby martwa końcówka a jednocześnie podrażniony szczypiący. Podniebienie również i ostatnio usta od wewnątrz górna warga piekąca drętwiejąca. Nie wiem co robić byłam już u gastrologa ( leczę refluks przełykowy - ale nie do końca mam pewność że go mam )laryngologa ( nic nie znalazł) i dentysty ( wymieniłam sztywt w 1 ze złotego na szklany) Zrobiłam wymaz jamy ustnej w kierunku bakterii i nic a na wyniki alergii pokarmowej czekam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy mam powtórzyć usg węzłów?

Pół roku temu wykonywałam badanie USG węzłów chłonnych w związku z ich powiększeniem w okolicy żuchwy. Badanie wykazało niewielkie ich powiększenie, zupełnie naturalny i nie budzący niepokoju kształt, opis sugeruje, że powodem była reakcja na wirusa. Węzły te jednak... Pół roku temu wykonywałam badanie USG węzłów chłonnych w związku z ich powiększeniem w okolicy żuchwy. Badanie wykazało niewielkie ich powiększenie, zupełnie naturalny i nie budzący niepokoju kształt, opis sugeruje, że powodem była reakcja na wirusa. Węzły te jednak nie zmalały, wciąż pozostają powiększone i bezbolesne. Ich powiększeniu nie towarzyszy złe samopoczucie czy inne niepokojące objawy. Czy powinnam powtórzyć badanie USG czy nie przejmować się nimi już dłużej i zaakceptować taki stan rzeczy, a może wykonać kontrolne badanie krwi?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego nie mogę wyleczyć zapalenia gardła od miesiąca?

Dzień dobry. Od jakichś 5-6 tygodni mam zapalenie gardła, które nie chce przejść. Do tego stale powiększone węzły chłonne, wyczuwalne pod palcami, niebolesne. Lekkie stany podgorączkowe, temperatura typu 37,2 stopnie. Byłam leczona przez 3 dni antybiotykiem (azytromycyna), żadnej... Dzień dobry. Od jakichś 5-6 tygodni mam zapalenie gardła, które nie chce przejść. Do tego stale powiększone węzły chłonne, wyczuwalne pod palcami, niebolesne. Lekkie stany podgorączkowe, temperatura typu 37,2 stopnie. Byłam leczona przez 3 dni antybiotykiem (azytromycyna), żadnej poprawy. Internista nie wie co mi jest, nie wie też do kogo mnie skierować. Badania moczu w normie, poza ciałami ketonowymi (są obecne). W ramach wyników krwi mam podwyższone monocyty (11,6% przy normie 4-10), w histogramie z kolei pojawia się spadek trendu przy białych krwinkach. Lekarz proponuje jeszcze raz antybiotykoterapię, tym razem Clarithromycinum i dalej hematolog. Usłyszałam, że wynik histogramu świadczy to o pojawieniu się młodych form WBC. Chcę udać się do lekarza prywatnie, powinnam zacząć od hematologa czy laryngologa?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Magdalena Reszczyńska
Lek. Magdalena Reszczyńska

Co może znaczyć ten dziwny ból?

Witam od kilku dni jestem chory grypa oskrzela coś w ten deseń wczoraj płakałem zatoni w trakcie płakania nadle w prawym uchu poczulem duzy bol po chwili przeszedł ale z częstotliwością c 20sek wracam nanchwileni znikał bol był okropny jak... Witam od kilku dni jestem chory grypa oskrzela coś w ten deseń wczoraj płakałem zatoni w trakcie płakania nadle w prawym uchu poczulem duzy bol po chwili przeszedł ale z częstotliwością c 20sek wracam nanchwileni znikał bol był okropny jak by ktoś na siłę cos mi wpychał do ucha dzis rano bol ucha zniknol ale pojawił się w węźle chłonnym poniżej i wraca co kilka minut co to może byc
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Adam Curylo
Dr n. med. Adam Curylo

Co może znaczyć takie mocne poparzenie słoneczne nosa?

Dzien dobry, od kilku lat borykam sie z pewnym problemem. Podczas opalania, nawet jesli zabezpiecze sie filtrem dochodzi do jak domniemam poparzenia nosa. Ostatnio np spedzilam 1h na lodzi w pelnym sloncu, jestem chlodnym typem urody wiec opalam... Dzien dobry, od kilku lat borykam sie z pewnym problemem. Podczas opalania, nawet jesli zabezpiecze sie filtrem dochodzi do jak domniemam poparzenia nosa. Ostatnio np spedzilam 1h na lodzi w pelnym sloncu, jestem chlodnym typem urody wiec opalam sie na przyslowiowego raka, opalilam sobie rece i twarz. Moj nos zostal najdotkliwiej opalony i po kilku dnich zaczal puchnac, zaczela sie zbierac woda i robic dziwne wykwity ropno-wodne. Oczywiscie nie dotykam tych zmian. Pozniej robia sie strupy i nos jakos dochodzi do siebie ale trwa to okolo 3 tygodni. Do tego dochodzi powiekszony wezel chlonny przyuszniczy. Taka sytuacja miala juz miejsce ok 5 -6 razy w przeciagu kilku lat. Nigdy nie miala opryszczki i wczesniej bralam to jako wlasnie objaw opryszki ale na nosie a nie na ustach... Teraz jednak nie wiem czy to moze byc opryszczka, czy poparzenie sloneczne czy cos innego co uaktywnia sie pod wplywem nadmierej ekspozycji na slonce. Dodatkowo martwia mnie powiekszone wezly chlonne - czsami sa z obu stron czasami tylko z jednej, ale zawsze przy uchu (nad linia zuchwy)
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Magdalena Reszczyńska
Lek. Magdalena Reszczyńska

Z czym ma związek to uczucie guli w gardle?

Witam, mam pewien problem od jakiegoś czasu mam uczucie kluchy/guli w gardle , nie mam innych objawów. Czy może wpływać na to chroniczny stres i niepokoj, lub nadużywanie kropli do nosa?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty
Ważne tematy