Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Wyślij pytanie i uzyskaj odpowiedź specjalisty.
Rozpocznij
7 3 4 , 5 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przełyk: Pytania do specjalistów

Co oznacza ta krew z gardła?

witam, mam pytanie. jednego wieczoru poczułam bol gardła i coś uwierającego w przełyku. próbowałam to odchrząknąć, wyplułam ślinę na chusteczkę i pojawiła się tam krew. powtórzyłam to kilka razy i krew się ponownie pojawiła. zaznaczę ze kilka tygodni wcześniej... witam, mam pytanie. jednego wieczoru poczułam bol gardła i coś uwierającego w przełyku. próbowałam to odchrząknąć, wyplułam ślinę na chusteczkę i pojawiła się tam krew. powtórzyłam to kilka razy i krew się ponownie pojawiła. zaznaczę ze kilka tygodni wcześniej miałam koronawirusa, chociaż nie wiem czy to może mieć jakiś związek. co może być przyczyną tej krwi w przełyku i czy to powód do niepokoju?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Stefan Sobaniec
Dr n. med. Stefan Sobaniec

Czy konieczne jest powtórzenie gastroskopii?

Dzień dobry, miałam wykonaną gastroskopię 1.04 i stwierdzone owrzodzenie przełyku (pozostałe elementy układu pokarmowego bez zmian, w normie). Dostałam leki Mesopral oraz Ulcamed, które stosuję ok 2 miesięcy a także Esoxx, który stosowałam 2 tygodnie. Moje pytanie: Czy konieczne jest... Dzień dobry, miałam wykonaną gastroskopię 1.04 i stwierdzone owrzodzenie przełyku (pozostałe elementy układu pokarmowego bez zmian, w normie). Dostałam leki Mesopral oraz Ulcamed, które stosuję ok 2 miesięcy a także Esoxx, który stosowałam 2 tygodnie. Moje pytanie: Czy konieczne jest powtórzenie gastroskopii, czy minął za krótki okres, żeby można było stwierdzić poprawę? Przez jaki czas powinnam stosować tego typu leki? Co jaki czas trzeba kontrolować wrzody?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Magdalena Reszczyńska
Lek. Magdalena Reszczyńska

Jak rozumieć ten wynik gastroskopii u 31-latki?

Proszę o interpretację mojej gastroskopii.Przełyk prawidłowy,drobne zaczerwienienia na granicy nabłonków.Żołądek o prawidłowym kształcie i perystaltyce,błona śluzowa antrum nieregularnie zaczerwieniona,pogrubiała wokół odźwiernika(pobrano hist-pat 1),w połowie trzonu na krzywiźnie małej miejsce śr15mm zaczerwienionej,lekko uniesionej śluzówki pobrano his-pat 2. mam pytanie czy może to być początkowe stadium raka wpustu żołądka ?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Andrzej Kluciński
Dr n. med. Andrzej Kluciński

Czy możliwa jest radioterapia w tej sytuacji?

Witam, czy przy wsadzonym stencie w przełyk, możliwe jest wykonanie radioterapii?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Arkadiusz Ciołkowski
Mgr Arkadiusz Ciołkowski

Co robić z tym przewlekłym bólem gardła?

Dzień dobry, Boli mnie gardło, ale ból w pewnym stopniu ustępuje przy używaniu tzw. Psikacza do gardła. Gdy przełykam jedzenie to czuję ból w plecach przełyku oraz częściowo w klatce. Kiedy pije wodę to ból ten jest mniejszy. Nie mam innych objawów niż te właśnie bóle.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Izabela Górkiewicz-Kot
Lek. Izabela Górkiewicz-Kot
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co wynika z tego badania endoskopowego?

Dzień dobry, miałem podejrzenie refluksu i zostałem skierowany na badanie endoskopowe, czy mógłbym prosić o interpretację? Przełyk: bez zmian, linia Z nieregularna z prawidłowym położeniem na górnej granicy fałdów żołądkowych. Wpust: Drożny w inwersji prawidłowy Żołądek: podatny na rozdmuchiwanie zawiera... Dzień dobry, miałem podejrzenie refluksu i zostałem skierowany na badanie endoskopowe, czy mógłbym prosić o interpretację? Przełyk: bez zmian, linia Z nieregularna z prawidłowym położeniem na górnej granicy fałdów żołądkowych. Wpust: Drożny w inwersji prawidłowy Żołądek: podatny na rozdmuchiwanie zawiera treść wodnistą, bez patologii. Dwunastnica: opuszka i część dalsza bez zmian,
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam ten ból mrowiący w skroniach?

Od jakiegoś czasu mam mrowiący ból głowy, głównie w skroniach, mam także uczucie mrowienia nosa, a czasami "ciągniecie" zatok. Odczuwam także palącą gulę w gardle lub przełyku oraz ciągłe zmęczenie. Trwa to już około 2 miesięcy. Neurolog stwierdził nerwicę, co by się zgadzało, bo miałem parę ataków paniki/lęku.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Kiedy ból przełyku minie?

Witam mam stwierdzona po lekowe zapalenie przełyku i przy jedzeniu odczuwam ból biorę lek mesopral . Chciałbym zapytać po jakim czasie mogę spodziewać się poprawy i co mogę jeść żeby tak nie bolało?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Arkadiusz Ciołkowski
Mgr Arkadiusz Ciołkowski

Czy ta kapsułka się rozpuści?

dzień dobry, wczoraj wieczorem źle połknąłem kapsułkę (prawdopodobnie z żelatyny) i cały czas czuję jakbym miał ją na gardle/krtani/przełyku/tchawicy :(( Dokładnie na samym dole szyi tuż jak zaczyna się klatka. Próbowałem już wszystkiego, dużo pić, jeść ale... dzień dobry, wczoraj wieczorem źle połknąłem kapsułkę (prawdopodobnie z żelatyny) i cały czas czuję jakbym miał ją na gardle/krtani/przełyku/tchawicy :(( Dokładnie na samym dole szyi tuż jak zaczyna się klatka. Próbowałem już wszystkiego, dużo pić, jeść ale nadal to czuję... Czy kapsułka rozpuści się sama ? Czy mogła ona wpaść gdzieś do układu oddechowego? Błagam pomóżcie... Obawiam się zabiegu i jakiś rur wkładanych do buzi :( :( W dodatku mam koronawirusa i koniec izolacji dopiero za 3dni! Będę bardzo wdzięczny
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy jest to coś, z czym powinnam udać się do lekarza?

Witam Miałam do połknięcia rano 8 tabletek, a robiąc to na pół przytomna, ponieważ dopiero wstałam, próbowałam połknąć wszystkie tabletki na raz. Popiłam je następnie wodą, jednak od ponad godziny czuję jakby któraś z tabletek utkwiła mi w przełyku.... Witam Miałam do połknięcia rano 8 tabletek, a robiąc to na pół przytomna, ponieważ dopiero wstałam, próbowałam połknąć wszystkie tabletki na raz. Popiłam je następnie wodą, jednak od ponad godziny czuję jakby któraś z tabletek utkwiła mi w przełyku. Przy jedzeniu lub piciu czegokolwiek, zwłaszcza przy połykaniu czuję lekki ucisk na wysokości dolnego odcinka szyi oraz dziwne ciepło rozchodzące się w klatce piersiowej wzdłuż przełyku. Czy jest to coś, z czym powinnam udać się do lekarza?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak mam wyleczyć taki przewlekły kaszel?

Przewlekły kaszel. Witam ma problem z kaszlem już od ponad roku. Ogólnie wygląda to tak jak oddycham nosem jest ok, przy głębokim wdechu ustami zaczyna mnie co drapać i nie mogę opanować kaszlu. Miałem robione badania krwi kontrolne, rtg klatki... Przewlekły kaszel. Witam ma problem z kaszlem już od ponad roku. Ogólnie wygląda to tak jak oddycham nosem jest ok, przy głębokim wdechu ustami zaczyna mnie co drapać i nie mogę opanować kaszlu. Miałem robione badania krwi kontrolne, rtg klatki dwa razy, endyskopowe badanie krtani, gastroskopia, TK zatok. Z badań zmiany to nadżerka 6mm przy wpuscie w przełyku i z TK torbiele 6-16mm rzekomo od leczenia kanałowego. Z rana jak wstaje gębę mam zalaną jakaś zółcia, plus przez cały dzień napadowy kaszel. Odkrztuszam z rana flegmę zółtą nos zapachany, w ciągu dnia nieraz jakieś kropki takie drobinki z gęstą przezroczystą flegmą. Dodam że przy żuciu gumy kaszel trochę mniej dokucza. Co to może być ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co oznacza opuchlizna gardła po Covid?

Witam, na 99% przed świętami przeszedłem covida (pierwsze objawy 1,5 tygodnia przed świętami - dzień ból głowy i dreszcze, poł dnia temperatura 37,7, oraz 4 dni problemy ze smakiem - gorzkawy posmak ale nie utrata). Po tym wszystkim mój język... Witam, na 99% przed świętami przeszedłem covida (pierwsze objawy 1,5 tygodnia przed świętami - dzień ból głowy i dreszcze, poł dnia temperatura 37,7, oraz 4 dni problemy ze smakiem - gorzkawy posmak ale nie utrata). Po tym wszystkim mój język miał żołty/biały nalot. Mam cały czas uczucie jakby zapalenia/spuchniętego gardła, gardło mnie nie boli. Gardło też mi się wydaje że wygląda normalnie, jedynie po mocnym wysunięciu języka (rurka która się wysuwa - przełyk?) jest taki żółtawy. Przy oddychaniu przez usta czasami jakbym nie mogł wziąć pełnego oddechu. Obecnie biorę strepsils z miodem i cytryną i piję 2-3 litry płynów dziennie. Co robić, czy coś zmienić muszę? W aptece mówili poczekać, ale zaczyna mnie to denerwować i zaczynam się trochę niepokoić. A w przychodni jedynie teleporada i wyjdzie z niej tyle samo co z wizyty w aptece i konsultacji tam...
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co robić z tym uciskiem w przełyku?

Dzień dobry, Jestem 6 miesięcy po operacji przepukliny rozworu przełykowego. Odstawiłam IPP i od tej pory odczuwam po posiłkach czy piciu lekki ucisk w przełyku i w nadbrzuszu. Czy to może być wynik odstawienia IPP a może coś jest z mank,ietem, jakie byłyby objawy?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego nie odczuwam zapachów po Covid?

Witam od 3 miesiecy nic nie czulem, 3 tyg temu czuje jakies dziwne zapachy, brzydkich zapachow wgl nie czuje w dodatku pare razy czulem gorycz w ustach , badania krwi, nerek wątroby moczu ok, na gastroskopii wyszlo delikatna przepuklina... Witam od 3 miesiecy nic nie czulem, 3 tyg temu czuje jakies dziwne zapachy, brzydkich zapachow wgl nie czuje w dodatku pare razy czulem gorycz w ustach , badania krwi, nerek wątroby moczu ok, na gastroskopii wyszlo delikatna przepuklina rozworu przełyku. Tłumaczę sobie że to przez covid.. w dodatku wymaz z gardla mi wyszedł ze mam candida dublinesis srednio liczne.. jak to interpretować?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak pozbyć się tych wszystkich dolegliwości po niedotlenieniu?

Witam serdecznie od 7 miesięcy źle się czuję miałam niedotlenienie. Żelazo miałam 20. Zemdlałam, brakowalo mi śliny miałam drgawki. Na drugi dzień bolal mnie kark i szyja po lewej stornie. Z wyników podstawowych badań nic nie wynika oprócz niedoboru witamin... Witam serdecznie od 7 miesięcy źle się czuję miałam niedotlenienie. Żelazo miałam 20. Zemdlałam, brakowalo mi śliny miałam drgawki. Na drugi dzień bolal mnie kark i szyja po lewej stornie. Z wyników podstawowych badań nic nie wynika oprócz niedoboru witamin D 25 OH. Dwutlenek węgla podwyższony. Titamina podwyższona. Do tej pory mam bóle karku szyji odzywa się również układ nerwowy. Doszło do tego całkowite kostnienie obustronne żeber i niesamowicie ruchome stawy w tak młodym wieku. Dodam że mam 35 lat. Oprócz tego dolegliwości jakie mam to swędząca i wysuszona skóra, suchość uszu, nosa w gardle przylyku. Tak mnie swędząca uszy że po drapaniu robią mi się ranki. Mam jakieś guzki podskórne. Zaburzenia pracy jelit żołądka. Oprozniam się 1 na 7 dni, gdzie przed zemdlenie nie miałam z tym problemu, chodziłam nawet 2 razy dziennie. Zauważyłam też niestrawność żołądka. Ciągle jestem głodna. Bolą mnie mięśnie i stawów. Kark klatka piersiowa biodra. Mięśnie mam bardzo spięte. Przez suchość w gardle ciężko mi oddychać. Do tej pory mam omdlenia. W 2016 roku miałam operację bariatryczną żołądka. Ostatni miałam z badań obrazowych tomograf żołądka i przełyku. Niestwierdzono nieprawidłowości. Jakąś lekka infekcja. Mam bardzo splatane włosy i bardzo suche nic nie pomaga, bardzo mi wypadają. Czy ktoś mógłby mi pomóc nakierować gdzie powinnam jakie badania zrobić. Dodam jeszcze że na wskazującym palcu czasami żolknie mi paznokieć. Bilirubina w normie. Myślałam o neurologicznych sprawach lub reumatologicznych. Najbardziej dokucza mi układ nerwowy. Zatyka mi uszy, skronie(ucisk) zaburzenia odczuwania ciała i zimna. Samoistne praca mięśni. Jestem ciągle głodna i ciągle chce mi się pić. Ocieplone stawy. Takie uczucie jakbym wysychała od środka. :( już nie daje rade czy ktoś mógłby mi pomóc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co robić z tym bólem żołądka i przełyku?

Tydzień temu miałem gastroskopię. Odczuwam lekki ból brzucha pod żebrami, ból w klatce piersiowej oraz wydaje się że też gdzieś w przełyku. Jestem też osłabiony. Dodam że stwierdzili zapalanie żołądka. Czy to minie samoistnie czy należy podjąć jakieś działanie?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co mogę robić z takim bólem kręgosłupa?

Mam problem z kręgosłupem konkretnie z odcinkiem szyjnym jak chodzę to nic mi nie dolega mam pracę siedząca albo jak jadę samochodem to czuję że coś uciska mi nerwy mam zawroty głowy czasem niewyraźne widzenie i ból głowy i karku... Mam problem z kręgosłupem konkretnie z odcinkiem szyjnym jak chodzę to nic mi nie dolega mam pracę siedząca albo jak jadę samochodem to czuję że coś uciska mi nerwy mam zawroty głowy czasem niewyraźne widzenie i ból głowy i karku kupiłem miękki kołnierz ortopedyczny niestety przez przepuklinę przełyku śpię dość wysoko gdzie powinno spać się nisko są jakieś lekarstwa żeby mniej bolało czy pozostaje tylko już lekarz
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co takiego może wynikać z tej gastroskopii?

Od pewnego czasu mam problemy żołądkowe. Często wymiotuje, co drugi dzień mam biegunki. Cofa mi się treść żołądkowa do przełuku, mam czkawki oraz zgagę. Poszłam na gastroskopię lekarz opisał: Przełyk prawidłowy o niezmiennej śluzówce. Wpust żołądka ziejący. W... Od pewnego czasu mam problemy żołądkowe. Często wymiotuje, co drugi dzień mam biegunki. Cofa mi się treść żołądkowa do przełuku, mam czkawki oraz zgagę. Poszłam na gastroskopię lekarz opisał: Przełyk prawidłowy o niezmiennej śluzówce. Wpust żołądka ziejący. W inwersji wpust słabo opina się na endoskopie. Napięcie ścian żołądka prawidłowe, z żywą perstaltyką. Jeziorko śluzowe klarowne, o prawidłowej objętości. Śluzówka przekrwiona, nastrzyknięta. Oddźwiernik drożny. Opuszka XII-cy kształtna, zmian nie wykazuje. Poza opuszkowo bez zmian. Wnioski: Gastropatia rumieniowa moje pytanie: czy oprócz Gastropatii rumieniowej mam również refluks? Gdy zapytałam lekarza odparł, że nie zna takiego pojęcia.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Magdalena Reszczyńska
Lek. Magdalena Reszczyńska

Co zrobić, aby zmniejszyć obrzęk gardła podczas anginy?

Witam, tydzień temu zachorowałem na Anginę, dostałem antybiotyk na 5 dni. Po zakończeniu antybiotyku czułem się świetnie przez pierwsze 3 dni, aż do wczoraj... Angina znów się nawróciła można powiedzieć, że ze zdwojoną siłą. To co się dzieje w... Witam, tydzień temu zachorowałem na Anginę, dostałem antybiotyk na 5 dni. Po zakończeniu antybiotyku czułem się świetnie przez pierwsze 3 dni, aż do wczoraj... Angina znów się nawróciła można powiedzieć, że ze zdwojoną siłą. To co się dzieje w moim gardle przechodzi ludzkie pojęcie... Migdały są na tyle spuchnięte co sprawia mi ogromne problemy z oddychaniem, przełykaniem śliny, piciem wody, a jedzenie jest praktycznie nie możliwe. Przełyk ma objętość wskazującego palca u ręki. Boje się że w nocy się udusze. Wizytę u lekarza mam dopiero w środę...
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Magdalena Reszczyńska
Lek. Magdalena Reszczyńska

Czy jest szansa, że tabletka sama się rozpuści?

Witam jestem po usunięciu zęba i biorę antybiotyk. Wczoraj biorąc tabletk popilam mała ilością wody i teraz czuję jakby coś zalegało mi w przełyku i podczas jedzenia czuje kłujący ból w ok piersi , żeber który ustępuje gdy jedzenie... Witam jestem po usunięciu zęba i biorę antybiotyk. Wczoraj biorąc tabletk popilam mała ilością wody i teraz czuję jakby coś zalegało mi w przełyku i podczas jedzenia czuje kłujący ból w ok piersi , żeber który ustępuje gdy jedzenie "poleci " dalej .Czy jest możliwość że tabletka sama się rozpuści czy powinnam udać się do lekarza?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty