Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 8 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przełyk: Pytania do specjalistów

Czy taki stan może wynikać z podrażnienia?

Dzień dobry jadłam makaron nitki dość gruby jednak jeden kawał wpadł w talerz i nie został ugotowany ,gdy jadłam zapomniałam i połknęłam a czasie połykania już miałam uczucie ,że coś blokuje mi gardło i ucisk trudność w połykaniu trwa do... Dzień dobry jadłam makaron nitki dość gruby jednak jeden kawał wpadł w talerz i nie został ugotowany ,gdy jadłam zapomniałam i połknęłam a czasie połykania już miałam uczucie ,że coś blokuje mi gardło i ucisk trudność w połykaniu trwa do teraz już 1 dzień, daje radę oddychać ,ale jest trochę ciężkie , boli mnie też są klatce piersiowej czy możliwe żeby kawałek surowego makaronu nitki został w przełyku czy to podrażnienie? Wybieram się do lekarza jeśli będzie nadal trwać.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy w tej sytuacji mogę trenować sztuki walki?

Witam, chcialbym zaoytac czy w swoim ibecnym stanie zdrowia jestem w stanie chodzic na sztuki walki, podkreslam sztuki a nie sporty lub silownie. Mam zdiagnozowany refluks ktorego na codzien nie czuje ale ostatnio przez bledy dietetyczne (za duzo ostrego) dostalem... Witam, chcialbym zaoytac czy w swoim ibecnym stanie zdrowia jestem w stanie chodzic na sztuki walki, podkreslam sztuki a nie sporty lub silownie. Mam zdiagnozowany refluks ktorego na codzien nie czuje ale ostatnio przez bledy dietetyczne (za duzo ostrego) dostalem nadzerkowego zapalenia przelyku oraz mam mala przepukline. Jestem teraz na tabletkach I dobsprawdzenia za 2 miesiace. Do tego mialem 3x zabieg usuwania zylakow wraz z zakrzepami zyl powierzchownych oraz mam lekkie Miany zwyrodnieniowe szyjnego odcinka kregoslupa, reumatolog mowil ze moge ćwiczyć jakis rok temu. Teraz moje pytanie do innych lekarzy , czy jestem skazany na bezruch? Spacer to dla mnie nie sport, chcialbym zapisac sie na jakies sztuki walki jesli niebmoge dzwigac cuezarow I robic to amatorsko. Pytanie drugie, wszystkie ten choroby mowia abym unikal pracy fizycznej, to znaczyvze moge sie starac o stopien niepelnosprawnosci ?
odpowiada 1 ekspert:
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński

Co oznaczają te wyniki gastroskopii i kolonoskopii?

Witam Miałem wczoraj robione badanie gastroskopii i kolonoskopii pod narkozą. Pani gastrolog podejrzewała u mnie celiakię,ewentualnie wzjg lub inne choroby jelit. Objawy były niejednoznaczne. Raz była krew w kale, średnia ilość, czasami żółty galaretowaty śluz w kale albo... Witam Miałem wczoraj robione badanie gastroskopii i kolonoskopii pod narkozą. Pani gastrolog podejrzewała u mnie celiakię,ewentualnie wzjg lub inne choroby jelit. Objawy były niejednoznaczne. Raz była krew w kale, średnia ilość, czasami żółty galaretowaty śluz w kale albo i zamiast niego. Badanie gastroskopii wykazało: Przełyk prawidłowy. Linia Z ba górnej granicy fałdów żołądka,równa. Żołądek jest podatny na rozdmuchiwanie,okolica podwpustowa jest prawidłowa. Sklepienie i trzon o prawidłowym ufałdowaniu i błonie śluzowej, ze skąpym jeziorkiem śluzowym. Błona śluzowa antrum zaczerwieniona,granulowana. Odźwiernik jest drożny,opuszka i część dalsza XII-cy są prawidłowe. Test ureazowy ujemny. Wycinki-dwunastnica. WN. Gastropatia. Rozpoznanie- K29.6 Inne zapalenia żołądka. Kolonoskopia: Oczyszczenie jelita średnie, zalega płynna treść jelitowa BBPS2/2/2 6/9 (Co mnie dziwi, bo bardzo rygorystycznie przygotowywałem się do badania i wypróżnienia były tylko płynne, na koniec czystym Fortransem). Aparat wprowadzono do kątnicy-prawidłowa. Przez zastawkę Bauhina aparat wprowadzono do końcowej części jelita cienkiego-prawidłowe. Wstępnica,poprzecznica,zstępnica,esica i odbytnica są prawidłowe. Błona śluzowa gładka, z prawidłowym rysunkiem naczyniowym. Kanał i okolice odbytu bez zmian patologicznych. WN Endoskopowi jelito grube bez zmian patologicznych. Głowne rozpoznanie: Z03. Co oznaczają wyniki? Czy oczyszczenie jelita średnie (6/9) w jakiś znaczący sposób obniżyło wartość diagnostyczną badania-można było coś przeoczyć? I najważniejsze-czy podczas kolonoskopii powinny być pobrane wycinki w celu dokładniejszych badań? Mówiłem lekarzowi,by w razie czego brał wycinki,jeśli zajdzie potrzeba. Spotkałem się z opiniami, że bez wycinków kolonoskopia ma dość sredni sens jako taki. Czy to prawda? Dodam, że mam 30 lat, nie nadużywam alkoholu,nie palę, nie nam nadwagi. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak rozumieć wynik gastroskopii u 25-latki?

Dzień dobry otrzymałam właśnie opis gastroskopii i chciałabym się dowiedzieć co on oznacza : " przełyk, wypust bez mian. Linia Z z wyraźna na szczycie fałdów żołądkowych. W antrum kilka drobnych nadżerek i pasmowate zmiany zapalne błony śluzowej. Poza tym... Dzień dobry otrzymałam właśnie opis gastroskopii i chciałabym się dowiedzieć co on oznacza : " przełyk, wypust bez mian. Linia Z z wyraźna na szczycie fałdów żołądkowych. W antrum kilka drobnych nadżerek i pasmowate zmiany zapalne błony śluzowej. Poza tym żołądek bez zmian . Ściany żołądka podatne na insuflacje i desuflacje. Jeziorko śluzowe średniej wielkości podbarwione żółcią . Odzwiernik ziejący asymetryczny bez zmian. Opuszka XII stnicy kształtna bez zmian. Część pozaopuszkowa XII stnicy bez zmian. Z błony śluzowej części pozaopuszkowej XII stnicy pobrano 6 wycinków do badania hist pat.( choroba trzewna ) test ureazowy ujemny.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy powinnam udać się do gastrologa?

Bardzo proszę o wyjaśnienie poniższego opisu: Przełyk bez zmian.Wpust gładki, ruchomy, okolica podpustowa prawidłowa. Jeziorko śluzowe miernie obfite, przejrzyste. Ściany żołądka podatne na rozdymanie, fałdy prawidłowej grubości, w dolnej części trzonu na krzywiźnie większej 3mm polip -usunięto.Poza tym błona śluzowa... Bardzo proszę o wyjaśnienie poniższego opisu: Przełyk bez zmian.Wpust gładki, ruchomy, okolica podpustowa prawidłowa. Jeziorko śluzowe miernie obfite, przejrzyste. Ściany żołądka podatne na rozdymanie, fałdy prawidłowej grubości, w dolnej części trzonu na krzywiźnie większej 3mm polip -usunięto.Poza tym błona śluzowa trzonu i antrum prawidłowa.Perystaltyka żywa. Odźwiernik okrągły, ruchomy. W opuszce dwunastnicy na ścianie tylnej widoczne ogniska heterotopii żołądkowej. Część zstępująca dwunastnicy przedstawia się prawidłowo. Czy powinnam udać się do gastrologa, bo nic mi ten opis nie wyjaśnia.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Jak trzeba postępować z tymi zabrzeniami odżywiania?

Witam, od wielu lat walczę z swoją waga, stres, depresja i nerwica. Obecnie leczę się u psychiatry. Co za tym wszystkim idzie, mam epizody co drugi dzień obiadania się, posiłki jem bardzo szybko, w dużych ilościach. Po tych posiłkach,... Witam, od wielu lat walczę z swoją waga, stres, depresja i nerwica. Obecnie leczę się u psychiatry. Co za tym wszystkim idzie, mam epizody co drugi dzień obiadania się, posiłki jem bardzo szybko, w dużych ilościach. Po tych posiłkach, albo robię sobie głodówkę, albo trening fizyczny. Po tym wszystkim., na nowo się objadam. Moja waga raz rośnie raz maleje. Od tego szybkiego jedzenia i objadania czuję pieczenie w jamie ustnej gardle i przełyku. Nie potrafię stosować diety, popełniam wiele błędów żywieniowych. Jem wszystko co mi wpadnie w rękę, następnego dnia próbując to zgubić albo głodówka albo wysiłek fizyczny jak pisałem wcześniej. Lekarz psychiatra twierdzi że to bulimia. Zapisał mi tabletki, lecz ha nadal mam ataki obżarstwa. Od dziecka się stresuje, ale ostatnio to już jest depresja utajona. W pracy radosny uśmiechnięty, wracam do domu kładę się i patrze w sufit. Odwróciłem się od znajomych, ludzi, partnerki. Najgorsze jest to że partnerka, ma moje problemy gdzieś. Na dodatek łapie wszystkie choroby somatyczne typu nadciśnienie, cukrzyce, zespół jelita wrazliwegiwego, te wszystkie choroby stwierdzone mi w szpitalu . Są momenty że przez obżarstwa tygodniowo tyłem, 2 kg. Uciekam w depresji w jedzenie nie potrafię tego opanować. Objadam się na noc co za tym idzie jak śpię czuję jak mi kwas żołądkowy podnosi się do przełyku, nawet nosa. Jak mi jest chwile dobrze za chwilę znowu się objadam. Mam dopiero 35 lat a od 6 roku życia ciagly stres. Są dni spokojne ale są dni kiedy mam ochotę uciec, stres tak mną manipuluje ze nie mam siły, wybuch często krzykiem jest mi bardzo źle. Proszę o pomoc, bo naprawdę nie wiem czy mam ta bulimia czy nie. Moje objawy to obżarstwo do granic możliwości, a potem post, lub wysiłek fizyczny. Proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co oznaczają skurcze w przełyku?

Witam od wiosny mam krew w ustach najczęściej zaraz po przebudzeniu jak leze albo tule co wstanę czuje posmak krwi gdy wypluwam sline jest ona koloru żółtego tak jak by krew zmieniła jej oolor właśnie na zolty. Coraz częściej ta... Witam od wiosny mam krew w ustach najczęściej zaraz po przebudzeniu jak leze albo tule co wstanę czuje posmak krwi gdy wypluwam sline jest ona koloru żółtego tak jak by krew zmieniła jej oolor właśnie na zolty. Coraz częściej ta krew pojawią się w ciągu dnia.Mialam robione rtg pluc wyszło ok, rezonas zatok wyszło lekkie powiększenie malzowin nosowych pozatym ok, nie mam kaszlu ani wymiotow. Poprostu nagle czuje posmak krwi i wypluwam ta zolta sline. Z kad może to krwawienie pochodzic?. Dodam że codziennie czuje gole w gardle w trakcie przelykania sliny coś w rodzaju skurczu w przelyku przy przełykaniu.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Jak postępować w przypadku takich wyników gastroskopii?

Jak ocenic wynik badania po gastroskopii. Przelyk prawidlowy.linia z regularna na gornej granicy faldow zaladkowych.wpust sklepienie zaladka prawidlowe.Blona sluzowa trzonu i antrum zaczerwieniona odzwiernik drożny.opuszka dwunastnicy i dalsza częsć dwunastnicy prawidlowa test urezowy ujemny. Gastropatia rumieniowa jestem 7 miesiecy po... Jak ocenic wynik badania po gastroskopii. Przelyk prawidlowy.linia z regularna na gornej granicy faldow zaladkowych.wpust sklepienie zaladka prawidlowe.Blona sluzowa trzonu i antrum zaczerwieniona odzwiernik drożny.opuszka dwunastnicy i dalsza częsć dwunastnicy prawidlowa test urezowy ujemny. Gastropatia rumieniowa jestem 7 miesiecy po leczeniu wczesniej mialam wynik dodatni i okropne bole brzucha i nadzerki a na ta chwile czuje dalej pobolewania i czy mam brac dexilant 60 i zirid. Az do ustapienia objawow bo jak odstawiam to znowu nie moge nic jesc czy to sie zagoi moje pierwsze badanie bylo ze mam przewlekly aktywny naciek zapalny zaladka( non atrophic gastritis) i czy powinam sie umowic na kolejna wizyte czy. Brac leki i jak dlugo bo one tez maja akutki unoczne moze sa jakies naturalne sposoby zeby to zaleczyc z gory dziekuje pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co oznacza ten wynik badania żołądka u 27-latki?

Przełyk prawidłowy. Wpust na wprost nieco wiotki. Linia Z nierówna, przesunięta ku górze. Wpust w inwersji o normalnym obrazie. Żołądek podatny na insuflację o elastycznych ścianach. Śluzówka dna i trzonu żołądka prawidłowa. W antrum lekko obrzęknięta i przekrwiona. Wrażliwa na... Przełyk prawidłowy. Wpust na wprost nieco wiotki. Linia Z nierówna, przesunięta ku górze. Wpust w inwersji o normalnym obrazie. Żołądek podatny na insuflację o elastycznych ścianach. Śluzówka dna i trzonu żołądka prawidłowa. W antrum lekko obrzęknięta i przekrwiona. Wrażliwa na dotyk endoskopu. Odźwiernik koncentryczny, sprawny. Opuszka dwunastnicy kształtna o zwykłej śluzówce. Rozpoznanie : Gastritis antralis GERD susp. Test ureazowy /
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy mam znów stosować ten lek?

Witam. Od 2 miesięcy stosuje inhibitor pompy protonowej. Mam refluks oraz owrzodzenia na przełyku. Gdy tydzień temu odstawiłem lek, refluks wrócił. Czy mam znów iść do lekarza żeby mi go przepisał ? Tym razem na jeszcze dłuższy czas? Czy jest... Witam. Od 2 miesięcy stosuje inhibitor pompy protonowej. Mam refluks oraz owrzodzenia na przełyku. Gdy tydzień temu odstawiłem lek, refluks wrócił. Czy mam znów iść do lekarza żeby mi go przepisał ? Tym razem na jeszcze dłuższy czas? Czy jest jakieś inne rozwiązanie mjego problemu? Próbuje także utrzymywać właściwą dietę. Pozdrawiam.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Mgr inż. Ewa Ceborska-Scheiterbauer
Mgr inż. Ewa Ceborska-Scheiterbauer

Co oznacza taki wynik gastroskopii u 31-latka?

Interpretacja Gastroskopii. Część zstępująca i opuszka XII-cy bez zmian. Odźwiernik kształtny, drożny. Błona śluzowa żołądka prawidłowo pofałdowana i ukrwiona. Jeziorko śluzowe obfite- jasne. Wpust luźny, część podwpustowa żołądka wpukla się do przełyku, błona śluzowa wpustu obrzęknięta. Linia Z nierówna. Błona śluzowa przełyku bez zmian. Rozpoznianie: Nieszczelność wpustu niedużego stopnia. Zapalenie wpustu.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czego objawem może być gorączka i ból gardła?

Dzień dobry dzisiaj zaczęło boleć mnie gardło dostałam temperatury 38 stopni.dodatkowo Uczucie ciała obcego w przełyku szczególnie przy połykaniu momentami uczucie przyduszania czy to może być zapalenie krtani , tchawicy czy objaw pocovidowy ?? Około 3 tyg temu przechodziłam covida .
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy bóle przełyku mogą nasilać się w ciąży?

Dzień dobry, miałam achalazje, jestem po operacji przełyku dwa lata temu. Po operacji było wszystko w porządku, przestały występować bóle, mogłam normalnie jeść i pić. Teraz zaszłam w ciążę, jestem w siódmym miesiącu. Czy to normalne, że... Dzień dobry, miałam achalazje, jestem po operacji przełyku dwa lata temu. Po operacji było wszystko w porządku, przestały występować bóle, mogłam normalnie jeść i pić. Teraz zaszłam w ciążę, jestem w siódmym miesiącu. Czy to normalne, że w czasie ciąży mogą się znowu nasilić dolegliwości achalazji(głównie bóle przełyku) i po porodzie przejdą czy dzieje się coś złego w przełyku i konieczna jest wizyta u gastrologa?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tym nasileniem refluksu?

Witam, mam 33 lata i od kilku cierpię na straszny refluks.. objawy są tak nasilone w tejchwili ze nie funkcjonuje, rano wstaje z bólem od nadbrzusza aż do gardła i z takim samym bólem zasypiam.. jestem osłabiona, mam silne... Witam, mam 33 lata i od kilku cierpię na straszny refluks.. objawy są tak nasilone w tejchwili ze nie funkcjonuje, rano wstaje z bólem od nadbrzusza aż do gardła i z takim samym bólem zasypiam.. jestem osłabiona, mam silne zawroty i mdłości. Takie objawy mam od czerwca w rożnym nasileniu, od dwóch miesięcy biore Polprazol najpierw 40mg teraz 20mg, leki nic nie pomogły.. nie jestem w stanie stosować diety lekkostrawnej bo mam hipoglikemie reaktywna i fatalnie się czuje po Np białym pieczywie do tego biore siofor 3x500mg .. w gastroskopii Ok nie mam helico ani zapalenia jedynie przepuklina. Wzdęcia brzucha, przelewanie, bóle, w jelitach mam odczucie jakby wędrował po nich balonik z powietrzem który rośnie. Nie mam celiakii, kolonoskopia w porządku. Żyje w męczarni, mam dni kiedy nie wychodzę bo te objawy trwają po kilka godzin, najbardziej dokuczliwy jest ból przełyku i gardła takie ciągniecie oraz to dziwne uczucie słabości, mdłości. Sytuacja bez wyjścia bo jednak kluczowa jest dieta której nie mogę stosować..proszę o jakaś wskazówkę bo nie daje rady..
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co może oznaczać ten ból z jednej strony gardła?

Witam chciałabym się poradzić bo już zaczynam świrować, jestem w 14tc ciąży od 6tc zaczęło bolec mnie gardło tylko z jednej strony punktowo szybko poszłam do laryngologa dostałam antybiotyk i nic nie pomogło,nie mam i nie miałam gorączki ani innych... Witam chciałabym się poradzić bo już zaczynam świrować, jestem w 14tc ciąży od 6tc zaczęło bolec mnie gardło tylko z jednej strony punktowo szybko poszłam do laryngologa dostałam antybiotyk i nic nie pomogło,nie mam i nie miałam gorączki ani innych objawów martwi mnie ten ból bo on nie ustępuje pomimo tak długiego czasu, nie jest tez on stały,raz kuje raz piecze w niektóre dni gorzej niektóre mniej, lewa strona jest już chyba „popuchnięta” bo czuje gardło po lewej stronie przez cały czas, do tego doszły dziwne „napady” takiego skurczu ciągnięcia w krtani i lekko niżej jakbym miała za bardzo napięty przełyk ? Nie wiem jak to opisać, raz występuje to 3/2 dni i przechodzi np na tydzień, martwi mnie ze te objawy nie są „stałe” mimo młodego wieku obawiam się raka zwłaszcza ze jestem w ciąży leczenie jest utrudnione, laryngolog rozłożył rękę i stwierdził ze to przewlekłe zapalenie gardła które upodobało sobie jedną stronę.. zaznaczył Żr gardło jest czerwone a ta lewa strona rzeczywiście wyglada gorzej,jedyne co mi poradził to domowe sposoby ale NIC nie pomaga już zaczynam dostawać do głowy,proszę o nakierowanie mnie co mogę zrobić,gdzie się udać z tym żeby ktoś potraktował mnie poważnie ?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy mogą to być objawy nerwicy?

Dzień dobry, od około miesiąca bardzo dziwnie się czuje. Zaczęło się od tego że połykałam tabletkę (na obrzęk ponieważ złamałam rękę- reparil) i wydawało mi się ze źle ją połknęłam. Bardzo sie zestresowałam bo ciagle towarzyszyło mi uczucie że zatrzymała... Dzień dobry, od około miesiąca bardzo dziwnie się czuje. Zaczęło się od tego że połykałam tabletkę (na obrzęk ponieważ złamałam rękę- reparil) i wydawało mi się ze źle ją połknęłam. Bardzo sie zestresowałam bo ciagle towarzyszyło mi uczucie że zatrzymała sie w gardle/przełyku. Przez kolejne dni utrzymywało sie u mnie złe samopoczucie z uczuciem jakby duszności. Jednak to później na 4 dni ustało. Po 4 dniach wróciło znów na dwa dni. Bardzo mnie męczył ten stan do tego stopnia ze nie byłam w stanie wysiedzieć spokojnie na zajęciach na studiach. Jednak to znów ustało na tydzień. Po tygodniu zaczęłam mieć dziwne uczucie kłucia w klatce piersiowej uczucie jakby drętwienia. Bardzo mnie to wystraszyło lecz zaraz to przeszło i zaczęło sie znowu dnia kolejnego i te kłucia utrzymywały sie dwa dni aż poszłam do lekarza bo byłam bardzo zaniepokojona. Lekarz zlecił EKG które wyszło dobrze oraz prześwietlenie klatki piersiowej (ide z wynikiem do lekarza we wtorek) badanie podstawowe typu odsłuchiwanie tez wyszło w porządku. Został mi przepisany lek emanera i euphylin jednak objawy sie utrzymują. Dzień po wizycie towarzyszyło mi uczucie zatrzymywania sie pokarmu w przełyku mimo ze je popijałam duża ilością płynów i one normalnie przelatywały przez przełyk ale uczucie „guli” w gardle/ przełyku pozostało. Lekko tez pokaszluje i w jeden dzień miałam wrażenie ze to może być coś z płucami. Byly dni gdzie w jeden stawiałam ze to problem z sercem przez uczucie kłucia w klatce, potem płuca a później ze coś z przełykiem. Od kilku dni duszności znowu wróciły mam jakby wrażenie ze oddech mnie meczy mimo ze nic nie przeszkadza mi żeby wziasc głęboki wdech i wydech. Moja mama sugeruje ze może to być nerwica jednak objawy nie ustępują nawet jeśli na przykład wieczorem oglądam coś dla wyluzowania. Co może mi być jakie badania zrobić i czy mogą być to objawy nerwicy?
odpowiada 2 ekspertów:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz

Jak uporać się z takimi problemami w wieku 36-lat?

Dzień dobry. Może komuś wyda się glupie co tu wypisuje ale opowiem o problemie który męczy mnie więcej niż 25 lat a mam na chwilę obecną 36. Mam ciężka utajona depresje, widzę to po swoim zachowaniu . Potrafię w... Dzień dobry. Może komuś wyda się glupie co tu wypisuje ale opowiem o problemie który męczy mnie więcej niż 25 lat a mam na chwilę obecną 36. Mam ciężka utajona depresje, widzę to po swoim zachowaniu . Potrafię w pracy cieszyć się uśmiechać dowcipkować. Za jakiś czas czy to w pracy czy w domu czy u rodziców, zastygam w miejscu tzn zaczyna się gonitwa myśli, która mnie paraliżuje, jest mi nie dobrze, I proszę Boga o jak najszybszą śmierć. Są dni kiedy wszystko jest dobrze, ale są i dni kiedy całe moje życie wali się. Dostaje wolne z pracy, trzy cztery dni zamiast się cieszyć chwilami połykam tabletki na lepszy sen które dostaję od swojego psychiatry, przesypiam te dni. Oddalam się od znajomych, rodziny do której potrafiłem jeździć każda wolna chwile, teraz raz w miesiącu jeżelii się uda. Nie cieszy mnie kompletnie nic. Chociaż stosuje leki od lekarza psychiatri na dzień i na noc, to widzę że one mi wogole nie pomagają. Najgorsze jest to że mój psychiatra od samego początku rozpoczęcia terapii, dzwoni do mnie przez telefon pogada 5 minut ,I zapisuje leki. Naprawdę nie mam komu się wygadać o swoim problemie. A moje życie traci z dnia na dzień sens. Zauważyłem u siebie ataki jedzenia, potrafię myśleć o nich całe dnia. Wracam do domu gdzie w pracy nie zjem prawie nic, I zaczyna się okres objadania. Następnego dnia że wstydu, przed samym sobą nie jem nic. Dostałem tabletki na bulimia od lekarza ale one ja bardziej po nich tyje. Na dodatek mam problemy żołądkowo jelitowe. Przez okres 25 lat w ciągłym stresie gdzie jako nastolatek miałem takie bole głowy że chodziłem na czworakach od momentu kiedy wiedziałem że dane sytuację stresowe mijają. Kolotanie serca , bol klatki piersiowej. W późniejszych latach atak paniki zamknięcie się w sobie. Problemy z jelit drażliwym, tzn bole brzucha nieustane biegunki, gdzie wyniki badań i kolonoskopia nic nie wykazywały. Do tego od 2 miesięcy stwierdzono u mnie cukrzycę 2 typu, po usg jamy brzusznej stwierdzone niealkoholowe stłuszczenie wątroby i trzustki. Doprowadziłem się do takiego stany że nie potrafię normalnie myśleć i funkcjonować. Co do żołądka to jak mam napady obżarstwa, na noc budzę się w nocy z pełnymi ustami ślina kwas zolodkowy podchodzi pod same gardło, od tego piecze mnie przełyk, które trwa nawet 2 miesiace I tu kolejne tabletki od lekarza. Moje życie to koszmar, na dodatek ludzie z którymi pracuje, rodzina i partnerka kiedy odpowiadam co się ze mną dzieje nie pomagają mi wsparciem, dobrym słowem, nie widzą w tym problemu. Mam nie raz ochotę spakować się i uciec, zostawić wszystko zapomnieć zaszyć się w jakiejś samotni beż ludzi, problemów. Mam czasami ochotę umrzeć, ale nie jestem wstanie popełnić samobójstwa. U mnie w domu zaczęło się to od 6 roku życia jak widziałam śmierć mojej babci, to zostało mi do teraz strach, bol , samotność, ataki paniki nerwicy. Ludzie mnie poniżali całe życie, w szkole jak chodziłem do 6 klasy podstawówki, młodzież wymyślała na mnie różne rzeczy okropne, pochodziłem z ubogiej rodziny. Przez okres tych 2 miesięcy wakacji, zamknąłem się na strychu w pokoju, kiedy ktoś przejeżdżał droga i patrzył się w moje okna ja kładłem się na podłodze żeby mnie nie widział. Ufałem ludziom, a oni mnie zawodzili, okłamywali. Jeżeli ktoś mi jest w stanie pomóc to proszę o odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz

Co oznaczają moje wyniki badania?

Aparat bez premedykacji wprowadzono do części pozaopuszkowej dwunastnicy. Krtań oceniono. Przełyk i okolica wpustu endoskopowo bez zmian. Ściany żołądka podatne na insufiację powietrza. Jeziorko śluzowe mierne. Błona śluzowa okolicy przedodźwiernikowej przekrwiona. Pobrano wycinek do badania hist pat. Odzwiernik drożny. Opuszka... Aparat bez premedykacji wprowadzono do części pozaopuszkowej dwunastnicy. Krtań oceniono. Przełyk i okolica wpustu endoskopowo bez zmian. Ściany żołądka podatne na insufiację powietrza. Jeziorko śluzowe mierne. Błona śluzowa okolicy przedodźwiernikowej przekrwiona. Pobrano wycinek do badania hist pat. Odzwiernik drożny. Opuszka XII cy i dalsza uwidoczniona część dwunastnicy niezmieniona. W inwersji bz. Proszę o wyjaśnienie wyniku.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Jak postępować przy nawracających chorobach?

Witam Problem jest bardzo złożony. Od kilku lat mam problemy żołądkowe. Podejrzewano i zaleczano u mnie sibo, po kolejnych badaniach na początku roku okazało się, że mam nadżerki w przełyku. Od marca pozostaję w terapii antydepresantami, mam niezdolność do pracy... Witam Problem jest bardzo złożony. Od kilku lat mam problemy żołądkowe. Podejrzewano i zaleczano u mnie sibo, po kolejnych badaniach na początku roku okazało się, że mam nadżerki w przełyku. Od marca pozostaję w terapii antydepresantami, mam niezdolność do pracy I jedyne moje wyjścia to czasem do lekarza lub czasem spotkać się z dziewczyną. Od końca sierpnia prawie cały czas choruję. Najpierw covid, potem choroba grypopodobna, potem znowu angina. Brałem kilka antybiotyków przez ten czas, co spowodowało nawrót problemów żołądkowych i kolejną kurację w tym kierunku Metronidazolem. Skończyłem go brać dwa tygodnie temu. Obecnie odczuwam bóle zatok i w klatce piersiowej. Byłem w przychodni zdrowia dzisiaj, ale niestety lekarz nie mógł mnie przyjąć z powodu dużej ilości pacjentów. Proszę o poradę, czy dwa tygodnie po Metronidazolu mogę, jeśli lekarz stwierdzi taką konieczność, zacząć przyjmować Zinnat lub leki oparte o amoksycyliznę i nie spowoduje to pogorszenia stanu mojego brzucha???
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Jak poradzić sobie ze wzdętym brzuchem?

witam. jestem 27 letnią kobietą i mam problem ze wzdętym brzuchem praktycznie codziennie wieczorem. jestem osobą szczupłą i rano ten brzuch jest płaski, za to wieczorem ogromny. dodatkowo męczą mnie gazy. zauważyłam też, że po chipsach czy frytkach mam refluks.... witam. jestem 27 letnią kobietą i mam problem ze wzdętym brzuchem praktycznie codziennie wieczorem. jestem osobą szczupłą i rano ten brzuch jest płaski, za to wieczorem ogromny. dodatkowo męczą mnie gazy. zauważyłam też, że po chipsach czy frytkach mam refluks. czuję jak cofają mi się do przełyku. wieczorem za to jem słodycze. jakie badania powinnam wykonać? może zastosować jakąś dietę?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Patronaty