Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 9 , 7 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przełyk: Pytania do specjalistów

Czy możliwe jest zarażenie się taką zmianą?

Mam dziwne znamie na dekolcie i zawsze mam rozpuszczone włosy na dekolcie. Dotknęłam szczoteczka do zębów włosów gdzie znajduje się ten pieprzyk.  Czy może zarazić się szczoteczką  do zębów przez włosy i później być nowotwór przez tą szczoteczkę w... Mam dziwne znamie na dekolcie i zawsze mam rozpuszczone włosy na dekolcie. Dotknęłam szczoteczka do zębów włosów gdzie znajduje się ten pieprzyk.  Czy może zarazić się szczoteczką  do zębów przez włosy i później być nowotwór przez tą szczoteczkę w jamie ustnej lub w gardle lub przełyku?  Za 3 tygodnie mam wizytę u dermatologa, ale nie daję mi to w spokoju. 
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak ocenić wynik gastroskopii u 32-latki?

Czy mogę prosić o "przetłumaczenie" wyniku gastroskopii? Czy powinnam się martwić? W dolnej czesci przelyku widoczna przesunieta ku gorze ok 1.5cm wypustka linii Z. Poza tym przelyk bez zmian. Wpust bez zmian. W jeziorku treść z żółcią. Żołądek podatny na... Czy mogę prosić o "przetłumaczenie" wyniku gastroskopii? Czy powinnam się martwić? W dolnej czesci przelyku widoczna przesunieta ku gorze ok 1.5cm wypustka linii Z. Poza tym przelyk bez zmian. Wpust bez zmian. W jeziorku treść z żółcią. Żołądek podatny na rozdmuchiwanie powietrzem. Sklepienie bez zmian. W trzonie niewielkie zmiany zapalne. W antrum zmiany zapalne z licznymi drobnymi nadzerkami krwotocznymi. Odzwiernik drozny. Opuszka dwunastnicy i czesc pozaopuszkowa bez zmian. Test ureazowy ujemny. Pobrano odcinki z linii Z, z antrum i czesci pozaopuszkowej. Nic nie znaleziono
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co robić z tymi objawami nerwicy lękowej?

Dzień dobry Ostatnio od 6 lat lecze się na netwice lękowa. Ostatnio pi przebudzeniu znowu odczuwam lek a do tego bole stawów, slabosc rak u nog, lamanie jak przy grypie i w glowie też jak by takie lamanie. W nocy... Dzień dobry Ostatnio od 6 lat lecze się na netwice lękowa. Ostatnio pi przebudzeniu znowu odczuwam lek a do tego bole stawów, slabosc rak u nog, lamanie jak przy grypie i w glowie też jak by takie lamanie. W nocy jak się budzę czuje oslabienie rak I nog i uczucie jak by były przezroczyste. Do tego dochodzi jak by ciało obce w przelyku, czasami w nocy mam wrażenie że się duszę i nie mogę nawet odchrząknąć.... mam już dość, ile można leczyc nerwice, ile można źle się czuć, każdy dzień to wegetacja.
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Co robić z tym uciążliwym refluksem?

Witam, mam ogromny refluks..cokolwiek zjem zalewa mnie kwasem, piecze mnie górna cześć brzucha, przełyk, nadprodukcja flegmy w gardle, codziennie po każdym posiłku, do momentu zaśnięcia. Zauważyłam absurdalna rzecz..gdy zjem słodycze, wydzielanie kwasu ustaje, a ja nie czuję tego okropnego pieczenia..dlaczego tak się dzieje?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy felczer mógł utknąć w przełyku?

Kilka dni temu w momencie jedzenia wypadł mi dość spory fleczer z zęba (prawdopodobnie również trochę ukruszył mi się ząb). Połknąłem go zupełnie nieświadomie, nie wiedziałem w którym momencie wypadł. Od tego momentu mam w przełyku uczucie jakbym połknął całą... Kilka dni temu w momencie jedzenia wypadł mi dość spory fleczer z zęba (prawdopodobnie również trochę ukruszył mi się ząb). Połknąłem go zupełnie nieświadomie, nie wiedziałem w którym momencie wypadł. Od tego momentu mam w przełyku uczucie jakbym połknął całą dużą landrynkę czy gumę do żucia, przy oddychaniu odczuwam dyskomfort w tym miejscu, również za mostkiem. Żadnych innych objawów nie ma. Jest szansa że mogło mi się to zatrzymać gdzieś w przełyku? Trwa to od kilku dni od momentu kiedy zniknęło mi to z zęba...
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Jak radzić sobie z uczuciem gulki w gardle?

Dzień dobry, od ok. 2-3 tygodni nieprzerwanie odczuwam gulę w gardle. Czuję przez nią ucisk na gardło i struny głosowe. Badałam się pod kątem tarczycy oraz miałam konsultacje z endokrynolog - mam guzek, natomiast jest on całkowicie niegroźny. Dodatkowo... Dzień dobry, od ok. 2-3 tygodni nieprzerwanie odczuwam gulę w gardle. Czuję przez nią ucisk na gardło i struny głosowe. Badałam się pod kątem tarczycy oraz miałam konsultacje z endokrynolog - mam guzek, natomiast jest on całkowicie niegroźny. Dodatkowo powiedziała, że nie mam prawa odczuwać przez niego takiego ucisku. Nie mam powiększonych węzłów chłonnych. Gula natomiast jest nieprzerwanie, nie boli mnie przełyk przy połykaniu, nie mam aż takiej zgagi po jedzeniu, natomiast czuję czasem lekkie kłucie w okolicy szyi. Ucisk towarzyszy mi cały czas i nasila się gdy próbuję głośniej coś powiedzieć, co drażni mi gardło. Pod jakim kątem powinnam zrobić badania? Czy jest to na tle nerwowym?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co robić z tym dyskomfortem po połknięciu większego kawałka jedzenia?

Witam. Wczoraj gdy jadłam rosół przez przypadek polknelam kawałek marchewki, czułam że jest duży bo czułam jak dosłownie przechodzi przez gardło. Nie zaksztusilam się, nie mialam duszności ani nic takiego. Żadnych dolegliwości oprócz tego że czułam jak ten... Witam. Wczoraj gdy jadłam rosół przez przypadek polknelam kawałek marchewki, czułam że jest duży bo czułam jak dosłownie przechodzi przez gardło. Nie zaksztusilam się, nie mialam duszności ani nic takiego. Żadnych dolegliwości oprócz tego że czułam jak ten kawałek przechodzi. Jednak od wczorajszego wieczoru czuje dyskomfort w okolicach mostku. Czy istnieje szansa że ten pokarm mógł się tam zatrzymać lub podraznic przelyk w okolicach mostku dlatego odczuwam dyskomfort ? Nie mam gorączki, kaszlu, duszności .
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Do jakiego lekarza powinienem umówić się na wizytę?

Witam , do jakiego lekarza się udać , jakie badania jeszcze zrobić ? Mam 30 lat od około już 2 lat się mecze , osłabienie , arytmię , nieprawidłowe stolce , pół rzadkie czy postrzępione luz jaśniejsze niż zwykle ,... Witam , do jakiego lekarza się udać , jakie badania jeszcze zrobić ? Mam 30 lat od około już 2 lat się mecze , osłabienie , arytmię , nieprawidłowe stolce , pół rzadkie czy postrzępione luz jaśniejsze niż zwykle , śluz czy zdarzyła się nawet krew , drżenia mięśni samoistne coś Ala skacząca powieka ale w całym ciele nawet w odbycie czy prostacie więc jakby mało witamin albo nie przyswajane, USG brzucha nie raz wszystko w normie , w gastroskopia wyszło zapalenie żołądka , h pylori, drobne owrzodzenia w przełyku i jeden gojacy się wrzód w żołądku , ale to już ponad pół roku temu i jako taki żołądek nie doskwiera bardziej te wypróżnienia i arytmię , z tomografię wyszły jakieś drobne torbeki na wątrobie do 10 mm, Z wyników krwi nieprawidłowości były w przypadku żelaza , zawsze za wysokie 200-300 przy normie do 180 i bilirubina też dwukrotnie podwyższona , proteinogram też z tego co pamiętam nie wyszedł zbyt dobrze przy czym jeszcze hemoglobina na granicy normy bądź lekko podwyższona 16-17 w tych granicach , nie robiłem jeszcze kolonoskopii ale się boje i nie wiem czy ona by mogła wyjaśnić to wszystko , hemochromatoza odrzucona , wyszło że mogę być nosicielem ale nie mogę na nią chorować , tarczyca , nerki , trzustka czy nawet enzymy wątrobowe mieściły się w normie jeśli chodzi o parametry laboratorium, a dodam jeszcze że wydaje mi się że wypada mi więcej włosów z głowy gdy po nich przejadę nad zalewem i więcej ich dostrzegam w łóżku , mocz często ciemny gdy np dużo pije gdzie powinien być jasny więc dziwne albo zdarza się i chyba oo jedzeniu jeśli to możliwe że jest żółty ale bardzo mętny i nieprzejrzysty ale następne oddawania moczu już są normalne , nie mogę funkcjonować normalnie z tym wszystkim . Pozdrawiam i mam nadzieję że ktoś mnie pokieruje co dalej zrobić , mam skierowanie do hematologa może się uda zrobić jakieś szczegółowe badania z krwi . Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Czy to mogło wpłynąć negatywnie na przełyk?

Dzień dobry Proszę o poradę. Otóż zdarzyła mi się taka sytuacja dwa dni temu, gdzie przez pośpiech, nieuwagę podczas jedzenia połknęłam dość spory kawałek owoca (owoc kaki), po obraniu jest to dość śliski owoc, więc dlatego to się stało,... Dzień dobry Proszę o poradę. Otóż zdarzyła mi się taka sytuacja dwa dni temu, gdzie przez pośpiech, nieuwagę podczas jedzenia połknęłam dość spory kawałek owoca (owoc kaki), po obraniu jest to dość śliski owoc, więc dlatego to się stało, tak przypuszczam. Od dwóch dni od tego zdarzenia odczuwam dyskomfort: nie w gardle, ale u dołu szyi (mniej więcej dołek szyi) tak jakby coś mi tam uwierało w przełyku takie wrażenie. Ten kawałek prześlizgnął się dość szybko tak sądzę.. Martwię się, że na skutek rozszerzenia przełyku podczas przełykania tego sporego kawałka mogłam go jakoś uszkodzić, rozluźnić jego ściany. Nie wiem czy tym sposobem mogłam jakoś wpłynąć nieodwracalnie na zaburzenie funkcji przełyku, jego prawidłowej perystaltyki. Dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy znieczulenie komputerowe działa tak samo jak znieczulenie przewodowe?

Czy znieczulenie komputerowe działa tak samo jak znieczulenie przewodowe? Znieczulony język powoduje u mnie nieprzyjemne dolegliwości (mam problemy z przełykiem i nie mogę zebrać wtedy śliny, mam wrażenie że się duszę). Niestety mam do wyrwania ósemkę i nie wiem... Czy znieczulenie komputerowe działa tak samo jak znieczulenie przewodowe? Znieczulony język powoduje u mnie nieprzyjemne dolegliwości (mam problemy z przełykiem i nie mogę zebrać wtedy śliny, mam wrażenie że się duszę). Niestety mam do wyrwania ósemkę i nie wiem jak sobie poradzę. Dodatkowo obawiam się powikłań typu właśnie utrata czucia w języku. Jak często się to zdarza przy tego typu zabiegach? Czy trzeba zakładać szwy?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Piotr Puchała
Lek. dent. Piotr Puchała

Czy to może oznaczać podrażnienie?

Witam, wczoraj przelykam duża tabletkę antybiotyku, czułam że utknęła w gardle i schodzi coraz niżej, był dosyć duży ból klatki piersiowej, po ośmiu godzinach znowu wzięłam antybiotyk dalej bolało i zwymiotowalam dwa razy, teraz po 29 godzinach jeszcze czuje... Witam, wczoraj przelykam duża tabletkę antybiotyku, czułam że utknęła w gardle i schodzi coraz niżej, był dosyć duży ból klatki piersiowej, po ośmiu godzinach znowu wzięłam antybiotyk dalej bolało i zwymiotowalam dwa razy, teraz po 29 godzinach jeszcze czuje kluchę w przełyku i ból w klatce nawet jak pije wodę czy to podrażnienie czy coś gorszego ?bardzo proszę o odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy zapalenie przełyku w tej sytuacji powinno mnie niepokoić?

Dziś dostałam wyniki hipoteczne mam zapalenie przełyku typ 2 jestem 3 lata po operacji żołądka boje się że coś się dzieje a ja nie wiem
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może oznaczać ten dyskomfort przy przełykaniu?

Witam, od tygodnia czuję dyskomfort przy przełykaniu. Mam wrażenie, jakby ciągle spływała mi jakaś wydzielina, która tworzy kluchę w gardle. Przez to co chwilę przełykam ślinę, co dodatkowo podrażnia przełyk. Gdy coś jem czuję, że muszę włożyć dużo wysiłku,... Witam, od tygodnia czuję dyskomfort przy przełykaniu. Mam wrażenie, jakby ciągle spływała mi jakaś wydzielina, która tworzy kluchę w gardle. Przez to co chwilę przełykam ślinę, co dodatkowo podrażnia przełyk. Gdy coś jem czuję, że muszę włożyć dużo wysiłku, aby przełknąć, tak jakbym nie miała do końca czucia w gardle. Czym to może być spowodowana? Wysuszeniem śluzówki czy może to coś poważniejszego? Dodam, że aktualnie jestem przeziębiona.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy w tej sytuacji mogło dojść do uszkodzenia przełyku?

Dzień dobry. Kilka dni temu musiałam wymusić wymioty z powodu zwrócenia tabletki, były dość intensywne z domieszka krwi. Dziś juz jest trzecia doba i czuje duży ból przy przełykaniu śliny, napoi czy jedzenia. Czy mogło dojść do uszkodzenia przełyku? Czy przełyk długo się regeneruje po takich wymiotach? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy rak krtani tak się właśnie objawia?

Dzień dobry, w czerwcu miałam zapalenie krtani, straciłam głos. Teraz znowu stało się to samo. W zasadzie po pół roku. Poszłam do pracy zupełnie zdrowa i poczułam jak tracę głos. Nic mnie nie bolało. Na drugi dzień miałam gorączkę... Dzień dobry, w czerwcu miałam zapalenie krtani, straciłam głos. Teraz znowu stało się to samo. W zasadzie po pół roku. Poszłam do pracy zupełnie zdrowa i poczułam jak tracę głos. Nic mnie nie bolało. Na drugi dzień miałam gorączkę prawie 39 stopni. Dostałam antybiotyk i miflonide do wziewów. Głos odzyskałam ale nie jest taki jak trzeba. Czuje w przełyku (w tym dołku) jak zalega mi flegma i naciąga mnie na kaszel. Minął tydzień od tej gorączki. Czy jest możliwe abym miała raka krtani? Czy tak się objawia? Boje się bo zbyt często mam jakieś problemy z gardłem. Przed choroba robiłam badanie krwi morfologia wyszła dobra, crp 3. Dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Z czym mogą być związane takie objawy u 30-latki?

Witam. Od tygodnia drętwieje mi język z tyłu. Miałam robiony rezonans magnetyczny głowy z kontrastem, TK głowy i angio naczyn szyi że względu, że miewam epizodyczne migreny z aurą. Wyniki bez odchyleń od normy. Problemy tylko z kręgosłupem szyjnym. Byłam... Witam. Od tygodnia drętwieje mi język z tyłu. Miałam robiony rezonans magnetyczny głowy z kontrastem, TK głowy i angio naczyn szyi że względu, że miewam epizodyczne migreny z aurą. Wyniki bez odchyleń od normy. Problemy tylko z kręgosłupem szyjnym. Byłam u lekarza POZ czy nie mam grzybicy ani żadnych zmian na języku. Czasami czuję pieczenie w nadbrzuszu i w przełyku oraz mam żółty nalot. Leczę się też na nerwicę lękowa. Suplementuje: Magnez, witaminy z grupy B, koenzym Q10 i witaminę D oraz kwasy omega. Morfologia w porządku. Nie wiem już gdzie szukać przyczyny mojego problemu.
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Czy można pić taki płyn przy przełyku Barretta?

Witam chciałam zapytać czy mając przełyk barreta bez dysplazji można pić Avilin Gastro i czy będzie to pomocne
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

O czym informuje taki wynik tomografii komputerowej klaki piersiowej ?

Witam, proszę o interpretację wyniku badania tomografii komputerowej. TK- klatka piersiowa be kontrastu.Zmiany włókniste w obu szczytach.Stan po przebytych złamaniach żeber 9-11 po stronie prawej.Na wysokosci przebytego złamania żebra 10, w obrębie PS , widoczne odcinkowe zgrubienie opłucnej ściennej... Witam, proszę o interpretację wyniku badania tomografii komputerowej. TK- klatka piersiowa be kontrastu.Zmiany włókniste w obu szczytach.Stan po przebytych złamaniach żeber 9-11 po stronie prawej.Na wysokosci przebytego złamania żebra 10, w obrębie PS , widoczne odcinkowe zgrubienie opłucnej ściennej o wymiarach poprzecznych 21x10 mam z widocznym zwłóknieniem nadprzeponowym.Na przebiegu zwłóknienia guzek 9 mm. Drobne zwłóknienia nadprzeponowo w segmentach 10 obustronnie i w dolnej części PS2.Pasma zwłóknień w dolnej części języczka. Poza tym miąższ płucny bez zagęszczeń i wyodrębniający się zmian ogniskowych.Płynu w jamach opłucnej nie stwierdza się.Drzewo oskrzelowe drożne.Węzeł chłonny wnęk i śródpiersia niepowiększone, dość liczne,o wymiarach krótkich do 8 mm.Duże naczynia śródpiersia nieposzerzone.Blaszki miażdżycowe przyścienne w aorcie piersiowej. Serce niepowiększone.Bez zwiększonej ilośći płynu w osierdziu.Przełyk bez widocznych pogrubień ściany.Tarczyca niepowiększona, jednorodna.Na skanach brzusznych: zmiana hypodensyjna, najpewniej torbielowata,8 mam w segmencie 3 wątroby.Kościec bez ognisk patologicznych.Zmiany zwyrodnieniowe w środkowym i dolnym odcinku kręgosłupa Th. /
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Na co wskazuje taka wydzielina z dróg oddechowych?

Witam, mam 22lata. Od jakiegoś pół roku czuję podczas przełykania śliny lekki opór. Jest to wrażenie jakbym miała przyklejoną flegme do ścianki przełyku lub tabletkę zatrzymaną w gardle. Badania krwi pod względem tarczycy 31.10.2023 wyszły prawidłowo, usg tarczycy też... Witam, mam 22lata. Od jakiegoś pół roku czuję podczas przełykania śliny lekki opór. Jest to wrażenie jakbym miała przyklejoną flegme do ścianki przełyku lub tabletkę zatrzymaną w gardle. Badania krwi pod względem tarczycy 31.10.2023 wyszły prawidłowo, usg tarczycy też w porządku. W ciągu dwóch tygodni raz podczas porannego wyplucia śliny zauważyłam, że jest ona przezroczysto czerwona, a kolejna wypluta ślina miała mały skrzep krwi. Czując to cały czas mam ochotę cały czas odcharkiwać tą "flegmę". W dniu dzisiejszym rano własnie to zrobiłam i znowu wyplułam ślinę ze skrzepem krwi. Czym to jest spowodowane? Wiem, że wizyta u laryngologa jest konieczna ale czy spotkali się Państwo z podobnym przypadkiem i co wstępna diagnoza mogłaby określić. Jeżeli to przydatne palę podgrzewacz tytoniu 20/25sztuk dziennie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co robić z grzybicą jamy ustnej po leczeniu anginy?

Witam. Początkiem listopada dostaję anginę i antybiotyk na nią (sumamed). W grudniu mam nawrót lub też niedoleczona anginę przez źle dobrany antybiotyk i dostaje drugi (amoksiklav). Angina została wyleczona ale końcem grudnia zauważyłem białe plamy na ściance gardła... Witam. Początkiem listopada dostaję anginę i antybiotyk na nią (sumamed). W grudniu mam nawrót lub też niedoleczona anginę przez źle dobrany antybiotyk i dostaje drugi (amoksiklav). Angina została wyleczona ale końcem grudnia zauważyłem białe plamy na ściance gardła. Po wizycie u lekarza rodzinnego stwierdził że to grzybica po antybiotykoterapii. Dostaję na to nystatynę tevo w granulkach, stosuję według zaleceń lekarza. Nie pomogło to nic. Mam to do dzisiaj, czuję to przy przełyku a rano mam gorzko z tego powodu w buzi. Czekam na wizytę u otolaryngologa, ale w między czasie prosił bym o odpowiedź co to może być. Dziękuję z góry.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski
Patronaty