Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 6 , 6 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interna: Pytania do specjalistów

Czy pękniecie mogło zostać przeoczone?

Witam. Tydzień temu w niedzielę zostałam kopnięta przez konia w prawą stronę klatki piersiowej. Zabrała mnie karetka gdyż miałam zauważalne trudności z oddychaniem i bardzo silny ból. W szpitalu zrobiono mi tomografię klatki piersiowej i jamy brzusznej (podejrzenie uszkodzenia... Witam. Tydzień temu w niedzielę zostałam kopnięta przez konia w prawą stronę klatki piersiowej. Zabrała mnie karetka gdyż miałam zauważalne trudności z oddychaniem i bardzo silny ból. W szpitalu zrobiono mi tomografię klatki piersiowej i jamy brzusznej (podejrzenie uszkodzenia wątroby) i ponoć nie mam żadnego żebra złamanego, tylko stłuczone. Przepisano mi tramal i wypisano do domu. Jednak wciąż ból jest silny i czuję że jedno z żeber rusza się nadmiernie w porównaniu z drugą stroną i innymi żebrami. Czy jest to możliwe by w szpitalu mogli nie zauważyć pęknięcia?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Witold Miecznikowski
Lek. Witold Miecznikowski

Co zrobić z tą torbielą podżuchwową?

Dzień dobry. 4 lata temu miałem operacyjnie wycinana ,,torbiel podżuchwową”. Badanie histopatologiczne wykazało ze jest to odczynowy węzeł chłonny. Dziś, po 4 latach mam dokładnie to samo. Co z tym robić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy powinnam brać jakieś leki obniżające ciśnienie lub dodatkową dawkę leku?

Dzień dobry, po podaniu zastrzyku w łokieć lekiem diprophos, wzrosło mi ciśnienie krwi. Jestem osobą niskociśnieniową tzn rano mam ciśnienie ok 95/55 po południu ok 115/70. Teraz rano ok 122/80 a po południu ok 139/90. Mam dodatkowo bóle głowy i... Dzień dobry, po podaniu zastrzyku w łokieć lekiem diprophos, wzrosło mi ciśnienie krwi. Jestem osobą niskociśnieniową tzn rano mam ciśnienie ok 95/55 po południu ok 115/70. Teraz rano ok 122/80 a po południu ok 139/90. Mam dodatkowo bóle głowy i czuję ciepło na policzkach. Czy powinnam brać jakieś leki obniżające ciśnienie? Czy powinnam też przyjąć pozostałe dawki leku diprophos (6,43 mg 2,63 mgl/ml) - mam przepisane 5 zastrzyków w odstępie co 2 tygodnie. Dziękuję z góry za odpowiedź.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy jest ryzyko zakażenia wścieklizną?

Dzień dobry, dwa tygodnie temu ugryzł mnie mój pies (uszkodził skórę, ale rana była powierzchowna), szczepiony, jednak 2-3 godziny przed ugryzieniem mnie, zagryzł jeża. Czy jest ryzyko zakażenia mnie wścieklizną? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak interpretować taki wynik wymazu z gardła?

Dzień dobry. Jak interpretować wynik wymazu z gardła "Z badanego materiału wyhodowano florę fizjologiczną gardła - wzrost ( ), w tym pojedyncze kolonie Candida albicans. Od miesiąca mam podrażnione gardło i nie wiem z czym to może być związane
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Jakie leki mogą brać na przeziębienie w tej sytuacji?

Jakie leki na katar, przeziębienie, grypę moge brać, przyjmując rexetin (paroksetyne)?
odpowiada 1 ekspert:
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński

Dlaczego spuchły mi powieki podczas leczenia?

Dzień dobry Wczoraj byłem u lekarza przepisał mi leki i antybiotyk oraz stwierdził że mam przeziębienie a na następny dzień od zarzucia leków opuchnely mi powieki czy to normalne przy grypie dodam że mało jadłem i bardzo dużo spałem w... Dzień dobry Wczoraj byłem u lekarza przepisał mi leki i antybiotyk oraz stwierdził że mam przeziębienie a na następny dzień od zarzucia leków opuchnely mi powieki czy to normalne przy grypie dodam że mało jadłem i bardzo dużo spałem w bardzo ciepłych ubraniach w pokoju który przez cały dzień nie był wietrzony
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z powiększonym węzłem chłonnym pod pachą?

Na co może wskazywać lekko powiększony węzeł chłonny pod lewą pachą? Jest tak od około tygodnia, powiększenie jest podłużne, miękkie, niebolesne. Można wyczuć dopiero przy dotyku, na pierwszy rzut oka nic nie widać. Niepokoi mnie fakt, że jest tylko pod... Na co może wskazywać lekko powiększony węzeł chłonny pod lewą pachą? Jest tak od około tygodnia, powiększenie jest podłużne, miękkie, niebolesne. Można wyczuć dopiero przy dotyku, na pierwszy rzut oka nic nie widać. Niepokoi mnie fakt, że jest tylko pod jedną pachą - chciałabym poznać wszystkie możliwe przyczyny. Wiem, że wskazana jest wizyta u lekarza.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy można zbadać poziom testosteronu mając gorączkę?

Dzień dobry, mam pytanie czy są przeciwskazania zbadania poziomu testosteronu posiadając gorączkę? podejrzewam u siebie niskipoziom i chciałbym w końcu się dowiedzieć i zabrać się ewentualnie za jakieś dalsze leczenie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy mogę się jakoś zabezpieczyć w tych sytuacjach?

dzień dobry. Mam 39 lat i cierpię na nerwicę. Mam skoki ciśnienia szczególnie jak widzę biały fartuch oraz na lotnisku. Nie stresuje się jakoś bardzo, ale organizm reaguje znacznym wzrostem ciśnienia, bólem oczu i głowy. Na codzien moje ciśnienie... dzień dobry. Mam 39 lat i cierpię na nerwicę. Mam skoki ciśnienia szczególnie jak widzę biały fartuch oraz na lotnisku. Nie stresuje się jakoś bardzo, ale organizm reaguje znacznym wzrostem ciśnienia, bólem oczu i głowy. Na codzien moje ciśnienie waha się w granicach 100/65 natomiast w tych kilku przypadkach wzrasta do 160/100. Czy to dla mnie jest niebezpieczne? czy mogę się jakoś zabezpieczyć w tych sytuacjach ? jakiś lek? proszę o radę.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Co oznaczają takie plamy na łydkach?

Witam. Od stycznia posiadam plamy na obu lydkach z przodu, dodatkowo opuchlizna kostek i całych nog. Dermatolodzy twierdzą, że to rumien guzowaty, reumatolog że zapalenie tkanki łącznej. Usg doppler tętnic nóg ok. Leczona antybiotykami, sterydami, maściami. Nic nie pomaga. Przeróżne wyniki badań krwi ok. Od okola miesiąca dziwnie pomarszczony palec.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Na co wskazują te przedłużające się objawy infekcji u 22-latka?

Witam. Od poprzedniej niedzieli zaczęły mi się objawy takie jak: zmęczenie, stan podgorączkowy, słaby apetyt, bóle i drżenia mięśniowe, czasami kichanie, lekki katar pojawiał się tylko chwilowo, ale nie miałem problemu z zatokami oraz sporadyczny suchy kaszel. Śpię po 10... Witam. Od poprzedniej niedzieli zaczęły mi się objawy takie jak: zmęczenie, stan podgorączkowy, słaby apetyt, bóle i drżenia mięśniowe, czasami kichanie, lekki katar pojawiał się tylko chwilowo, ale nie miałem problemu z zatokami oraz sporadyczny suchy kaszel. Śpię po 10 godzin, odpoczywam, biore witaminy i scorbolamid. Stan się poprawiał, po tygodniu przebywaniu w domu i w tą niedziele gdy czułem się trochę lepiej wybrałem się na dłuższy spacer wieczorem, na następny dzień zacząłem się czuć gorzej i trwa to do teraz, byłem dzisiaj u lekarza stwierdził ze gardło lekko zaczerwienione i nie słyszy świstów, nie przepisał antybiotyku. Zrobiłem również test na covida, wyszedłem negatywny. Dzisiaj mija 9 dzień tego stanu i obawiam się, ze to nie przeziębienie, tylko coś innego, gdyż to osłabienie i rozbicie jest niepokojące. Czy po prostu za wcześnie wyszedłem z domu?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Dlaczego mam problemy z cukrem po spadku wagi?

Dzień dobry. Mam 28 lat. Od początku roku udało mi się schudnąć 20 kg, obecnie ważę 102 kg, cały czas redukuję masę ciała. Od roku mam nawracające infekcje intymne i ginekolog zaleciła sprawdzanie poziomu cukru we krwi. Sprawdzałam od... Dzień dobry. Mam 28 lat. Od początku roku udało mi się schudnąć 20 kg, obecnie ważę 102 kg, cały czas redukuję masę ciała. Od roku mam nawracające infekcje intymne i ginekolog zaleciła sprawdzanie poziomu cukru we krwi. Sprawdzałam od początku roku cukier i utrzymuje się powyżej górnej granicy w okolicach 100-110. Wcześniej przed schudnieciem nie mialam problemu z poziomem cukru we krwi. Jaka może być tego przyczyna, że pojawił się problem z poziomem cukru po schudnięciu? Jakie badania najlepiej zrobić żeby jak najlepiej zadbać o ten problem? Dostałam od lekarza rodzinnego glucopharge 850 mg do brania raz dziennie, ale poziom cukru nadal jest powyżej 100. Czy najlepiej wybrać się do diabetyka czy iść z powrotem do lekarza rodzinnego po zmianę dawki leku? Dziękuję za odpowiedzi
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Jakie zalecenia będą odpowiednie przy takiej gorączce?

Dzień dobry Mam covid (sprawdziłem testem z apteki) i gorączkuję 38-39 stopni. Najwyższa temperatura to 39. Chciałbym się zapytać jak ubierać się podczas takiej gorączki? Czy stosować popularną metodę wypocenia czy raczej zwiewnie i pozwolić aby było lekko chłodno?... Dzień dobry Mam covid (sprawdziłem testem z apteki) i gorączkuję 38-39 stopni. Najwyższa temperatura to 39. Chciałbym się zapytać jak ubierać się podczas takiej gorączki? Czy stosować popularną metodę wypocenia czy raczej zwiewnie i pozwolić aby było lekko chłodno? Konsultowałem się z lekarzem telefonicznie i zapomniałem o to zapytać. Moje objawy to ból mięśni, ból w dole pleców, ból głowy, zmęczenie, rozbicie i gorączka. Nie mam kataru, kaszlu, bólu/drapania gardła. Przepisane zalecenia to w razie gorączki, dolegliwości bólowych należy zażyć paracetamol w dawce 500-1000 mg, można powtórzyć co 4-6 godzin, max.dawka dobowa to 4 g. Można stosować ibuprofen w dawce 200-400 mg na dawkę, co 6-8 godzin, max.dawka dobowa to 1200 mg. - suplementacja wit D 4000j, wit C 1000, Zn - Nawadniać organizm ok 2-3l dziennie
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co może wywoływać taki stan podczas wysiłku?

Dzień dobry. Chciałem spytać się o to co zaobserwowałem. Może zacznę od tego, że w dzieciństwie miałem wykrytą astmę, ale nie mam z nią problemu na codzień. Sytuacja zmienia się podczas mocnego wysiłku. Zawsze podczas intensywnych ćwiczeń czuję niesamowite... Dzień dobry. Chciałem spytać się o to co zaobserwowałem. Może zacznę od tego, że w dzieciństwie miałem wykrytą astmę, ale nie mam z nią problemu na codzień. Sytuacja zmienia się podczas mocnego wysiłku. Zawsze podczas intensywnych ćwiczeń czuję niesamowite pieczenie przeradzające się w ból w klatce piersiowej, mam problemy z nabraniem oddechu. Dodatkowo odkrztuszam wtedy jakąś śluzowatą bezbarwną wydzielinę przy czym towarzyszy mi smak krwi w ustach. Stąd pojawia się moje pytanie, co to może powodować i czy to jest wystarczający powód aby ubiegać się o zwolnienie z wfu, ponieważ to jest męczące? Z góry dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy te objawy mogą być oznaką podwyższonego cholesterolu?

Witam. Dwa tygodnie temu spuchło mi kolano, po USG okazało się, że mam zapalenie kaletki podrzepkowej i przez tydzień smarowałam kolano maścią z diclofenakiem i okładałam lodem. Nic nie pomogło i czekam na wizytę u lekarza. Oprócz tego od... Witam. Dwa tygodnie temu spuchło mi kolano, po USG okazało się, że mam zapalenie kaletki podrzepkowej i przez tydzień smarowałam kolano maścią z diclofenakiem i okładałam lodem. Nic nie pomogło i czekam na wizytę u lekarza. Oprócz tego od tygodnia prawie codziennie boli mnie głowa (z przodu i skronie), mam nudności (najsilniejsze po jedzeniu), czasami zawroty głowy. Po jedzeniu burczy mi w brzuchu (jakbym była głodna), mam luźne stolce i czuje kłucie po lewej stronie pod żebrami, czasami również pod mostkiem. Z badań krwi wyszło, że mam za wysoki cholesterol. Czy te objawy mogą być oznaką podwyższonego cholesterolu lub zapalenia w kolanie? Zaczynam się trochę martwić moim samopoczuciem...
odpowiada 2 ekspertów:
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy mogę by niezdolna do pracy przy tych wynikach?

Dzień dobry odebrałam dziś wyniki badań czy przez takie może mnie lekarz nie dopusic do pracy : Cholesterol 265 Hdl 68 Nie HDL 197 Ldl 169,2 Trójglicerydy 139 Glukoza 86
odpowiada 1 ekspert:
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński
Dotyczy: Interna Cholesterol

Czy należałoby wykonać kolejne badania?

Witam. Z powodu utrzymujących się od kilku miesięcy objawów takich jak: zmęczenie, zaburzenia koncentracji, wahania nastroju, uczucie ciągłego zimna, wypadanie włosów postanowiłam wykonać badania kontrolne. Wynik TSH 2.321 (wiek 23 lata). Wyczytałam również, że dla kobiet w podobnym wieku prawidłowy... Witam. Z powodu utrzymujących się od kilku miesięcy objawów takich jak: zmęczenie, zaburzenia koncentracji, wahania nastroju, uczucie ciągłego zimna, wypadanie włosów postanowiłam wykonać badania kontrolne. Wynik TSH 2.321 (wiek 23 lata). Wyczytałam również, że dla kobiet w podobnym wieku prawidłowy wynik powinien się mieścić w granicach 2. Chciałabym zapytać czy należałoby wykonać kolejne badania, jeśli tak to jakie?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy można łączyć antybiotyk i Ismigen?

Dzień dobry. Czy można podawać tabletki Ismigen z antybiotykiem u dziecka angina
odpowiada 2 ekspertów:
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy moje wyniki świadczą o insulinooporności z hiperinsulinomią?

Witam! Czy moje wyniki świadczą o insulinooporności z hiperinsulinemia? Cukier na czczo 78 a insulina 13, po 1h cukier 168 a insulina 177 a po 2h cukier 106 a insulina 206. Dodam, że często mam spadki cukru, ospałość po węglowodanach... Witam! Czy moje wyniki świadczą o insulinooporności z hiperinsulinemia? Cukier na czczo 78 a insulina 13, po 1h cukier 168 a insulina 177 a po 2h cukier 106 a insulina 206. Dodam, że często mam spadki cukru, ospałość po węglowodanach i otyłość brzuszna, problem z utratą masy ciała i ciągle kg idą w górę.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty