Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 6 , 3 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interna: Pytania do specjalistów

Dlaczego odczuwam tętnienie w jamie brzusznej?

Jestem mężczyzną lat 18. Niepokoi mnie to ze czuje tętno w brzuchu. Gdy uciskam brzuch to czuje tętno lekko po lewej stronie. Lub też gdy leże na plecach widzę ze brzuch mi lekko skaczę. Przez co leżenie na plecach jest... Jestem mężczyzną lat 18. Niepokoi mnie to ze czuje tętno w brzuchu. Gdy uciskam brzuch to czuje tętno lekko po lewej stronie. Lub też gdy leże na plecach widzę ze brzuch mi lekko skaczę. Przez co leżenie na plecach jest niekomfortowe. Pierwszy raz odczułem o gdy byłem młodszy (14-15 lat) lecz nie przejęłam się tym. Lecz ostatnio czytałem o tym w internecie i przeczytałem że to może być tętniak. Bardzo mnie to zaniepokoiło i nie mogę przestać o tym myśleć, lecz z drugiej strony jestem osobą młodą, aktywną fizycznie i jestem w miarę szczupły. Czy faktycznie to może być to czy to raczej nie możliwe?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Dotyczy: Tętniaki Interna

Czy te tłuszczaki muszę pokazać lekarzowi?

Dzień dobry, mam 22 lata. Znalazłem ostatnio na swoich plecach 4 tłuszczaki. Jeden większy ( nie jakoś bardzo) a trzy pozostałe są niewielkie wielkości. Nie bolą mnie one, ale nie wiem czy nie powinienem iść z nimi do lekarza.... Dzień dobry, mam 22 lata. Znalazłem ostatnio na swoich plecach 4 tłuszczaki. Jeden większy ( nie jakoś bardzo) a trzy pozostałe są niewielkie wielkości. Nie bolą mnie one, ale nie wiem czy nie powinienem iść z nimi do lekarza. Myślę że to ważne, wszystkie 4 są bardzo blisko siebie. Co robić w takim przypadku?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata Mariusz Bek
Naturopata Mariusz Bek

Z jakim lekarzem należy skonsultować ból w okolicach pachwiny?

Dzień dobry, Od 3 tygodni boli mnie w okolicach pachwiny. Chyba zaczęło się po stosunku. Chyba jakieś żyły mają stan zapalny czy coś. Jak chodzę jest trochę gorzej. Pewnie przez internet to ciężko pomóc z tym i trzeba na jakieś... Dzień dobry, Od 3 tygodni boli mnie w okolicach pachwiny. Chyba zaczęło się po stosunku. Chyba jakieś żyły mają stan zapalny czy coś. Jak chodzę jest trochę gorzej. Pewnie przez internet to ciężko pomóc z tym i trzeba na jakieś badania iść. Także na jakie badania i do jakiego lekarza? żadnych badań nie robiłem jeszcze, myślałem że przejdzie samo. z 6 lat temu miałem podobny ból, biegałem dużo i bolało mnie w pachwinie dość długo. Dziękuję Radek 
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata Mariusz Bek
Naturopata Mariusz Bek

Czy moje objawy i wynik badania moczu mogą wskazywać na kamicę?

Dzień dobry. Jestem kobietą lat 46.Od ponad miesiąca odczuwam bóle w w podbrzuszu(po srodku, nisko) do tego często oddaję mocz, czuje dyskomfort w dole brzucha. Wykonałam badanie ginekologiczne. Wszystko prawidłow. Badania krwi prawidłowe.Urolog w usg zauważył niewielkie poszerzenie ukm... Dzień dobry. Jestem kobietą lat 46.Od ponad miesiąca odczuwam bóle w w podbrzuszu(po srodku, nisko) do tego często oddaję mocz, czuje dyskomfort w dole brzucha. Wykonałam badanie ginekologiczne. Wszystko prawidłow. Badania krwi prawidłowe.Urolog w usg zauważył niewielkie poszerzenie ukm nerki prawej bez widocznych kamieni. W tej chwili odczuwam ból po prawej stronie w dole brzucha, który promieniuje do pleców oraz mam uczucie kłucia, czy tez dyskomfortu w dole brzucha. Przy ucisku również boli. badanie ogólne moczu wykazałoprzejrzystość mętna, barwa żółta, cieżar 1,028, ph7, w osadzie nabłonki płaskie nieliczne, leukocyty pojedyncze, bakterie nieliczne, fosforany dość liczne. Dzisiaj ból się nasilił choc nie codziennie tak jest. Czy moje objawy bólowe i wynik badania moczu mogą wskazywać na kamicę, chociaż usg nie wykazało kamienia? Czy te zwiększone bóle mogą wskazywać na kolkę nerkową. Nie wiem co robić. Dziękuje za odpowiedz
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata Mariusz Bek
Naturopata Mariusz Bek

Czy takie objawy wskazują jednak na boreliozę?

Witam. Miesiąc temu zrobiłam wyniki krwi i wyszło mi że mam podniesiony czynnik reumatoidalny 51. Robiłam również test na bolerioze i IgG mam w normie a IgM mam podwyższone około 73. Byłam w szpitalu na oddziale reumatologii powtórzyli mi te... Witam. Miesiąc temu zrobiłam wyniki krwi i wyszło mi że mam podniesiony czynnik reumatoidalny 51. Robiłam również test na bolerioze i IgG mam w normie a IgM mam podwyższone około 73. Byłam w szpitalu na oddziale reumatologii powtórzyli mi te wyniki po miesiącu i wyszły trochę mniejsze bo RF 41 a IgM około 64. Oczywiście włączyli mi w leczenie antybiotyk na miesiąc czasu ale ja już po kilku dniach się za dobrze nie czuje. Cały czas jestem osłabiona. A odkąd mi zaczęli podawać antybiotyk wszystkie kosci stawy mnie bolą. Twierdzą że to bolerioza i że świerze zakażenie. Ale ostatni raz miałam kleszcza rok temu. I zaraz po wkuciu został usunięty. Jedna pacjentka miała taka samą sytuację jeździła do lekarza dalej od naszego szpitala i jej wykazało że nie miała boleriozy tylko jakąś inną chorobę. Czy to możliwe jest że mogę też nie mieć tej boleriozy a inną chorobę? Moje objawy to częste bole stawow pojedyncze oczywiści i bole kości i mięśni. I pieczenie twarzy. Może mi być zimno a na twarzy jestem rozpalona. Proszę o jakąś radę bo nie wiem co robić?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Dlaczego mam ten ból podczas noszenia okularów?

Dzień dobry. Gdy noszę okulary, nauszniki powodują silny ból głowy w miejscu za uszami, gdzie koniec nauszników dotyka skóry głowy. Jest to ból dość silny, nieco kłujący, obustronny. Od czego pochodzi taki ból, czego może być przyczyną? Dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Dotyczy: Ból głowy Interna

Z czym powiązać te bóle brzucha i biegunkę?

Mam częste bóle brzucha Występują najczęściej rano z biegunką Trochę mijają po wypróżnieniu i oddaniu gazów. Nie biorę lekow nie choruję. Krew i mocz ok krew utajona też. Sporo schudłam Nasilają się w stresie
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata Mariusz Bek
Naturopata Mariusz Bek

Jak poradzić sobie z takim silnym biciem serca?

Dzień dobry mam 37 lat chodziłem po lekarzach robiłem echo wyszło ok slabilo przy lekarzu po EKG wyszła arytmia rodzinny twierdzi że to nerwica by się udac do psychiatry raz na 2 tygodnie doznaje mocnych bić serca później słabi w... Dzień dobry mam 37 lat chodziłem po lekarzach robiłem echo wyszło ok slabilo przy lekarzu po EKG wyszła arytmia rodzinny twierdzi że to nerwica by się udac do psychiatry raz na 2 tygodnie doznaje mocnych bić serca później słabi w nogach dezorientacja przechodzi pozniej jest spokój brałem egzyste nie pomagała a asentra mnie przyduszala przestałem co kolwiek brać wrażenie że tylko mnie nie mozna z diagnozować kurde może jakis mi pierwiastków brakuje co jeść co pić ?
odpowiada 2 ekspertów:
Naturopata Mariusz Bek
Naturopata Mariusz Bek
Mgr Iwona Lassota
Mgr Iwona Lassota

Czy to zatoki mogą być odpowiedzialne za ból głowy?

Dzien dobry Potrzebuje pomocy, od kilku tygodni cierpię na właściwie nie przerwany ból głowy w okolicy czołowej, skroniowej który można opisać jako tępy uciskający ból, czasem podczas leżenia lub schylania następuje "pulsowanie" Zgłosiłem się z tym do lekarza i... Dzien dobry Potrzebuje pomocy, od kilku tygodni cierpię na właściwie nie przerwany ból głowy w okolicy czołowej, skroniowej który można opisać jako tępy uciskający ból, czasem podczas leżenia lub schylania następuje "pulsowanie" Zgłosiłem się z tym do lekarza i dostałem RTG zatok z opisem "przyścienny obrzęk błony śluzowej w zachylkach jarzmowych i zębodołowych zatok szczękowych, dodatkowo zrobiono mi tomografię głowy, która wykazała "niewielkie pogrubienie błony śluzowej w komórkach sitowia - zmiany zapalne" Skierowanie otrzymałem od neurologa, czekam na wizytę u laryngologa, dodam że posiadam stale połowicznie zatkany nos wraz z wyciekającym przezroczystym płynem, czy zatoki w takim stanie mogą być odpowiedzialne za taki był głowy bez przerwy ? Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy któryś z tych leków może powodować takie skutki uboczne?

Witam serdecznie.Pierwszą psychozę miałam w wieku 18lat na skutek brania dopalaczy aktualnie od paru lat jestem trzeźwa.W moim okresie abstynencji wielokrotnie rzucałam sama leki co kończyło się dla mnie szpitalem i silniejszymi lekami od swych lat biorę regularnie leki na... Witam serdecznie.Pierwszą psychozę miałam w wieku 18lat na skutek brania dopalaczy aktualnie od paru lat jestem trzeźwa.W moim okresie abstynencji wielokrotnie rzucałam sama leki co kończyło się dla mnie szpitalem i silniejszymi lekami od swych lat biorę regularnie leki na początku brałam klozapol 300mg na dobę haloperidol w iniekcjach co 2 tygodnie i pregabalinę 300mg.Aktualnie jestem na klozapolu 25mg na dobę wieczorem ,xepilon od dóch tygodni ,aposurpid 200mg i pregabalina 150mg. Od swych lat studiuję i widzę że mam problemy z pracami nad którymi trzeba pomyśleć tak jakby nie działała mi wyobraźnia i logiczne myślenie było obniżone,dodam też że zapominam odłożyć rzeczy na miejsce zostawię coś wracam się,a jak pomyślę o czymś innym zostawiam np szczotkę i zapominam jej odłożyć.Czy któryś lek może mieć skutek uboczny jaki opisuję czy jak "zeszłam" z haloperidolu na xepilon powinno się poprawić. Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Kiedy można pić alkohol po przyjęciu furaginy?

Witam, w dniu dzisiejszym o godzinie 14 zdazylam jedną tabletkę furaginium, po jakim czasie mogę napić się alkoholu? Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak pozbyć się tych dolegliwości podczas wysiłku fizycznego?

Witam, od pewnego czasu doskwiera mi pewne schorzenie a mianowicie zawsze po wysiłku fizycznym np. jazda rowerem lub też po innych aktywnościach czuje nudności , zwroty głowy oraz bardzo duże zaburzenia widzenia obraz się rozmywa z bliskich odległości nie mogę... Witam, od pewnego czasu doskwiera mi pewne schorzenie a mianowicie zawsze po wysiłku fizycznym np. jazda rowerem lub też po innych aktywnościach czuje nudności , zwroty głowy oraz bardzo duże zaburzenia widzenia obraz się rozmywa z bliskich odległości nie mogę odczytać nawet rejestracji samochodów przejeżdżających obok gdy nie przerwę wysiłku po tych objawach wymiotuję podobne objawy są podczas zbyt gorącej wody podczas kąpieli. Od zawsze byłem aktywny fizycznie grałem w drużynie piłkarskiej lecz przez wymienione wyżej schorzenia musiałem przestać. Wszystkie te objawy ustępują gdy tylko odpocznę po wysiłku i jest normalnie . Odwiedziłem już neurologa kardiologa oraz okulistę i wszystko jest w porządku. Co mam jeszcze zrobić ?. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata Mariusz Bek
Naturopata Mariusz Bek

Z jakim lekarzem skonsultować moje objawy?

Witam. Chciałabym się dowiedzieć o czym mogą świadczyć moje objawy oraz jakie badania wykonać i do jakiego specjalisty się udać. Cierpię na nadpotliwość stóp i włosów, często towarzyszy mi uczucie zimna (szczególnie dłoni), w ciągu dnia często odczuwam zmęczenie, drgają mi powieki. Jestem kobietą, mam 26 lat.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata Mariusz Bek
Naturopata Mariusz Bek

Jak pozbyć się tego problemu ze swędzeniem skóry?

Witam Mam problem ze swędzeniem skóry który praktycznie zawsze objawia się na dworze podczas chodzenia a o bieganiu już nie wspomnie nawet. Przeważnie jest tak ze swędzą mnie uda biodra i w pasie tam gdzie najbardziej obciskają mnie ubrania ale... Witam Mam problem ze swędzeniem skóry który praktycznie zawsze objawia się na dworze podczas chodzenia a o bieganiu już nie wspomnie nawet. Przeważnie jest tak ze swędzą mnie uda biodra i w pasie tam gdzie najbardziej obciskają mnie ubrania ale czasem jest gorzej to wtedy zaczyna się przy staniku albo stopy a, najdziwniejsze jest to ze jak już nie wytrzymuje bo naprawdę mnie swędzi i się zatrzymam na trochę to przestaje mnie swędzieć ale jak się ruszę to znowu zaczyna dodam ze długo trenowałam sporty w pomieszczeniu i raz na rok wtedy się zdarzyło żeby cos mnie swędzialo ale jak wyjde na dwór to jest jakas masakra czasem chce mi się płakać bo zamiast isc gdziekolwiek 15 minut to ide prawie godzine bo muszę robić przerwy a jak się podrapie to robią mi się czerwone jakby siniaczki Takie jakby kropeczki Z góry dziękuje za odpowiedz
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Alona  Zawistowska
Mgr Alona Zawistowska

Dlaczego mam taki śluz w gardle?

Witam, mam taki problem, że jak mówię, śpiewam, czy po prostu mam zamknięta budzie, to mam uczucie jakby w gardle robił mi się taki glutek, który podchodzi pod nos jak go nie przełknę, i przez to mimo że nie mam... Witam, mam taki problem, że jak mówię, śpiewam, czy po prostu mam zamknięta budzie, to mam uczucie jakby w gardle robił mi się taki glutek, który podchodzi pod nos jak go nie przełknę, i przez to mimo że nie mam kataru muszę wciagać nos. Ciężko go przełknąć, a jak przełknę to odrazu się pojawia znowu. Mam wrażenie, że często mówię albo śpiewam przez nos. Co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy jest szansa na operację nosa w ramach NFZ?

Witam od urodzenia mam krzywą przegrodę nosową która uniemożliwia całkowite oddychanie jedna stroną w ubiegłym roku doznałam urazu nosa przez co problem z przegrodą pogłębił się oraz nos jet garbaty i krzywy. Czy jest szansa na operacje nosa w ramach... Witam od urodzenia mam krzywą przegrodę nosową która uniemożliwia całkowite oddychanie jedna stroną w ubiegłym roku doznałam urazu nosa przez co problem z przegrodą pogłębił się oraz nos jet garbaty i krzywy. Czy jest szansa na operacje nosa w ramach nfz przez chirurga plastyka.i czy skierowanie do owego doktora na konsullltacje uzyskam od internisty czy laryngologa?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może oznaczać takie ropne zgrubienie pod pachą?

Witam, ostatnio wyczułam niewielkie podłużne zgrubienie pod pachą lekko zaczerwienione które nie boli i jest twarde. Gdy delikatnie je nacisnęłam wyleciała niewielka kropelka ropy. Co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogłam się w ten sposób czymś zarazić?

Dzień dobry. Sprawa jest dość nietypowa - zakupiłam używane spodnie przez internet. Po tym jak do mnie przyszły przymierzylam je, następnie wypralam po czym nosiłam przez jeden dzień. Po tym czasie zauważyłam ze w kroczu jest plama krwi po poprzedniej... Dzień dobry. Sprawa jest dość nietypowa - zakupiłam używane spodnie przez internet. Po tym jak do mnie przyszły przymierzylam je, następnie wypralam po czym nosiłam przez jeden dzień. Po tym czasie zauważyłam ze w kroczu jest plama krwi po poprzedniej właścicielce. Spodnie są dość obcisłe wiec napewno plama miała styczność z moimi miejscami intymnymi… Czy w związku z tym mogłam się czymś zarazić? Niestety przymierzając je po otrzymaniu nawet nie wiem czy były wyprane ani jak stara była to plama. Proszę o pomoc bo strasznie się stresuje tym faktem
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza taki biały nalot na migdałkach?

Witam, otoz ostatnimi czasy cos dziwnego dzieje mi sie z gardlem. Najpierw mnie bolalo i mialem bialy nalot na migdalkach. Dostalem antybiotyk i ból ustąpił ale biale nie zniknelo. Bol wrocil po okolo tygodniu od zakonczenia antybiotyku. Dodatkowo dostalem zapalenia... Witam, otoz ostatnimi czasy cos dziwnego dzieje mi sie z gardlem. Najpierw mnie bolalo i mialem bialy nalot na migdalkach. Dostalem antybiotyk i ból ustąpił ale biale nie zniknelo. Bol wrocil po okolo tygodniu od zakonczenia antybiotyku. Dodatkowo dostalem zapalenia ucha srodkowego. Poszedlem do lekarza,znowu dostałem antybiotyk i ta sama sytuacja. Bol ustapil na pewien czas,ale biale nie zniknelo, a mam wrazenie ze moze nawet jest go wiecej. Jakies porady co to moze byc i co zrobic?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Patronaty