Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 8 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skutki uboczne leków: Pytania do specjalistów

Jak łączyć lek Asentra z NLPZ?

Mam pytania dotyczące leku Asentra. Od 3 dni biorę dawkę 25mg i od czasu brania dostałam biegunki bez żadnych innych dolegliwości (nie zmieniałam nic w diecie) a od wczorajszego dnia czuję łagodny ból po lewej stronie podbrzusza. Do tego... Mam pytania dotyczące leku Asentra. Od 3 dni biorę dawkę 25mg i od czasu brania dostałam biegunki bez żadnych innych dolegliwości (nie zmieniałam nic w diecie) a od wczorajszego dnia czuję łagodny ból po lewej stronie podbrzusza. Do tego czuję czasami lekkie zawroty głowy. Czy te objawy mogą być początkowymi skutkami uboczny mi brania leku? Niedawno temu miałam robione USG brzucha i wszystko było w porządku. Wszystkie te objawy pojawiły się po wzięciu pierwszej dawki leku. Dodatkowo chciałabym się zapytać jakie tabletki przeciwbólowe można brać z tym lekiem?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy Izotek powoduje takie objawy?

Dzień dobry, od 2 tyg przyjmuję Izotek 30 mg/doba. Zauważyłem obniżony nastrój, niepokój, brak koncentracji, takie jakby oszołomienie, skłonność do agresji i wycofanie. 2 lata temu zakończyłem leczenie zaburzeń lękowych i depresyjnych. Czy ten lek może powodować takie skutki... Dzień dobry, od 2 tyg przyjmuję Izotek 30 mg/doba. Zauważyłem obniżony nastrój, niepokój, brak koncentracji, takie jakby oszołomienie, skłonność do agresji i wycofanie. 2 lata temu zakończyłem leczenie zaburzeń lękowych i depresyjnych. Czy ten lek może powodować takie skutki uboczne? Dodam, że stan cery nie ma przyczyny w moim zdrowiu psychicznym.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy ten lek może być szkodliwy?

Witam. Mam pytanie czy lek propranolol w długotrwałym braniu jest szkodliwy brałem go na kilka wskazań został mi zmieniony na nebiwolol po którym nie czuje się najlepiej mam codziennie bol glowy czy to wogole możliwe? Lekarz uzasadniał zmianę tym że to nowszy lek i nie ma skutków ubocznych.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy są jeszcze jakieś inne leki na nerwicę lękową?

Dzień dobry. Choruję na zaburzenie urojeniowe i bardzo silną nerwicę lękową. Biorę lek rispolept na f22, z którym nie mam problemów oraz lek parogen na nerwicę. Niestety przez parogen przytyłem 25kg i mam złe wyniki cholesterolu i trójglicerydów. Czy... Dzień dobry. Choruję na zaburzenie urojeniowe i bardzo silną nerwicę lękową. Biorę lek rispolept na f22, z którym nie mam problemów oraz lek parogen na nerwicę. Niestety przez parogen przytyłem 25kg i mam złe wyniki cholesterolu i trójglicerydów. Czy są jeszcze jakieś inne leki na nerwice lękową, które byłoby równie skuteczny a nie miał takich skutków ubocznych? Jakie leki mógłbym zaproponować lekarzowi?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Krystyn Czerniejewski
Lek. Krystyn Czerniejewski

Czy mogę bez konsekwencji odstawić ten lek na zapalenie zatok?

Na zapalenie zatok sitowych bez badań obrazowych laryngolog zapisał mi Metypred w dawce 3×8mg.Przyjmuję lek 4 dzień i bardzo boli mnie żołądek,na którego przewlekłe , nadżerkowe zapalenie choruję.Równolegle przyjmuję Comboterol na astmę i Clatrę na alergię.Wizyta na NFZ... Na zapalenie zatok sitowych bez badań obrazowych laryngolog zapisał mi Metypred w dawce 3×8mg.Przyjmuję lek 4 dzień i bardzo boli mnie żołądek,na którego przewlekłe , nadżerkowe zapalenie choruję.Równolegle przyjmuję Comboterol na astmę i Clatrę na alergię.Wizyta na NFZ 29.8,na kolejną prywatną mnie nie stać.Larynolog wiedział o moich schorzeniach .Czy mogę bez ew.konsekwencji zdrowotnych odstawić Metypred? Dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy leki na depresję będą jeszcze działać?

Od dwóch tygodni biorę asentrę. Zamiast poprawy widzę znaczne pogorszenie się depresji i silne skutki uboczne. Brałam już ten lek i po tym czasie już zachodziła poprawa. Czy mogę się spodziewać, że te leki jeszcze zadziałają?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy leki na depresję w końcu zadziałają?

Biorę lek citabax, na depresję i lęki, najpierw przez miesiąc w dawce 10 mg, następnie w dawce 15 mg przez ok. 3 tygodnie i aktualnie 10 dni po 20mg. Na razie nie czuję jakiegoś pozytywnego działania leku, raczej skutki uboczne,... Biorę lek citabax, na depresję i lęki, najpierw przez miesiąc w dawce 10 mg, następnie w dawce 15 mg przez ok. 3 tygodnie i aktualnie 10 dni po 20mg. Na razie nie czuję jakiegoś pozytywnego działania leku, raczej skutki uboczne, mam drażliwość, nerwowość, niepokój, lęk.Brałam ten lek wcześniej ze dwa razy i zawsze uzyskiwałam poprawę, ostatni raz 4 lata temu. Z pewnością 20 mg biorę dosyć krótko, czy ten lek ma szansę kiedyś zadziałać?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy zażywanie tego leku stwarza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych?

Szanowni Państwo! Choruję na zaburzenia depresyjno-lękowe od dzieciństwa. Próbowałem już wszystkiego: psychoterapii, SSRI, mianseryny, sulpirydu i in. leków z przepisu lekarza. Niestety objawy nawracają. Czasami po miesiącu, a czasami po roku od odstawienia leków, jednak prędzej czy... Szanowni Państwo! Choruję na zaburzenia depresyjno-lękowe od dzieciństwa. Próbowałem już wszystkiego: psychoterapii, SSRI, mianseryny, sulpirydu i in. leków z przepisu lekarza. Niestety objawy nawracają. Czasami po miesiącu, a czasami po roku od odstawienia leków, jednak prędzej czy później znowu się pojawiają. Są to objawy lękowe, bezsenność (w czasie zaostrzenia objawów mogę spać 2-3 godziny na dobę i tak przez długi czas), przyspieszony puls, wysokie ciśnienie tętnicze, biegunka, brak apetytu, utrata masy ciała. Wszystkie ww. objawy wycofują się po lekach - najskuteczniej działa na mnie mianseryna i doksepina. Obecnie biorę 10 mg mianseryny na stałe i nie mam objawów. Ze względu na częste nawroty lepiej stosować cały czas niską dawkę leku przez cały czas niż odstawiać po uzyskaniu poprawy i za chwilę znowu zaczynać od dużych dawek. W związku z tym mam pytanie: czy stosowanie mianseryny w dawce 10 mg przez "całe życie" stwarzałoby istotne ryzyko wystąpienia działań niepożądanych po tym leku? Wydaje mi się, że brak snu, biegunka, brak łaknienia i wysokie ciśnienie z powodu lęku stanowią większe zagrożenie niż ciągła farmakoterapia małą dawką...
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy powinnam zmienić leki na depresję?

Dzień dobry, od około miesiąca leczę się na depresję. Psychiatra przepisał mi Escitalopram 0.01 g(tydzień 0.5 tabletki, następnie już cała )rano a wieczorem Trittico CR 0.075 g (najpierw 1/3 tabletki później do całej) oraz doraźnie na lek Lorafen 1... Dzień dobry, od około miesiąca leczę się na depresję. Psychiatra przepisał mi Escitalopram 0.01 g(tydzień 0.5 tabletki, następnie już cała )rano a wieczorem Trittico CR 0.075 g (najpierw 1/3 tabletki później do całej) oraz doraźnie na lek Lorafen 1 mg. Poza skutkami ubocznymi takimi jak: spadek masy ciała, brak paetytu, bóle głowy, sporadyczne krwawienie z nosa, nasilony niepokój, pobudzenie i bardzo krótki i słaby sen nie widzę poprawy a moje dolegliwości związane z depresją i stanami lękowymi utrzymują się. Jedynym lekiem, który mi pomaga jest doraźnie Lorafen dzięki niemu objawy lękowe ustępują na jakiś czas (ale występuje senność i zawroty głowy). Czy w trakcie najniższej wizyty powinnam zasugerować lekarzowi zmianę leków a przynajmniej trittico - po nim lęki strasznie się nasilają i nie ma mowy o zaśnięciu.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy faktycznie moje dolegliwości mogą być skutkiem brania tego leku?

Dzień dobry, Chciałbym się dowiedziec czy jakiś Państwa Psychiatra słyszał o PSSD. Jest to trwały skutek uboczny po zażyciu leków z grupy SSRI lub SNRI. W 2015 roku został mi przepisany lek Alventa. Po zażyciu 4 tabletek zostałem całkowitym impotentem.... Dzień dobry, Chciałbym się dowiedziec czy jakiś Państwa Psychiatra słyszał o PSSD. Jest to trwały skutek uboczny po zażyciu leków z grupy SSRI lub SNRI. W 2015 roku został mi przepisany lek Alventa. Po zażyciu 4 tabletek zostałem całkowitym impotentem. Czekałem 4 lata mając nadzieję, że to minie. Niestety nie! Na to nie ma żadnego lekarstwa. Wystarczy wejść na stronę PSSD rxisk. W końcu zdecydowałem się na hydrauliczny implant prącia. Jak mogą być dostępne w sprzedaży takie leki?!
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy lek psychiatryczny może powodować chudnięcie?

Witam. Od 5 dni przyjmuję lek asentra 25 mg przepisany przez psychiatrę na stany lękowe/nerwicę. Od pierwszej dawki mam skutki uboczne m.in. silniejsze lęki, niepokój, uderzenia gorąca, bóle brzucha, nudności, wymioty, uczucie ucisku w żołądku,... Witam. Od 5 dni przyjmuję lek asentra 25 mg przepisany przez psychiatrę na stany lękowe/nerwicę. Od pierwszej dawki mam skutki uboczne m.in. silniejsze lęki, niepokój, uderzenia gorąca, bóle brzucha, nudności, wymioty, uczucie ucisku w żołądku, jadłowstręt (prawie nic nie jem), chudnę. Czy są to typowe objawy skutków ubocznych leku i ile trwają? Czy jest możliwość, że mam inny problem dotyczący żołądka/brzucha? Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Anna Kasprzak
Mgr Anna Kasprzak

Czy podać dziecku ten lek na stany lękowe?

Dzień dobry. Córka ma stany lękowe. Lekarz przepisał jej asertin 25mg. Waży 26kg ma 9 lat. Nie podałam jej jeszcze leku bo mam mieszane uczucia co do bezpieczeństwa leku i jego skutków ubocznych. Oprócz niepokoju, paniki, bólu brzucha doszły... Dzień dobry. Córka ma stany lękowe. Lekarz przepisał jej asertin 25mg. Waży 26kg ma 9 lat. Nie podałam jej jeszcze leku bo mam mieszane uczucia co do bezpieczeństwa leku i jego skutków ubocznych. Oprócz niepokoju, paniki, bólu brzucha doszły wymioty. W tej sytuacji nie wiem czy mimo wszystko podać jej wg zaleceń rano lek jak przepisał lekarz?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy można tak łączyć Anapran?

Lekarz przepisał mi anapran na bóle w klatce piersiowej czy mogę ten lek przyjmować z lekiem concor cor? Czy lek anapran jest bezpieczny jeśli występują u mnie pojedyńcze zaburzenia rytmu i kołatania serca? Dodam, że serce jest zdrowe jak... Lekarz przepisał mi anapran na bóle w klatce piersiowej czy mogę ten lek przyjmować z lekiem concor cor? Czy lek anapran jest bezpieczny jeśli występują u mnie pojedyńcze zaburzenia rytmu i kołatania serca? Dodam, że serce jest zdrowe jak wynika z badań. Nie ukrywam, że przeraziła mnie ulotka ww leku i wypisane możliwe skutki uboczne.
odpowiada 1 ekspert:
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński

Dlaczego mam to drżenie ciała mając 18 lat?

Dzień dobry, Jestem mężczyzną i mam 18 lat, od kilku dni dokucza mi problem związany z drżeniem ciała. Otóż w spoczynku nic mi się nie dzieje, jednak podczas napinania mięśni (np. wyciskanie ketchupu) drżą mi ręce. Problem dotyczy całego ciała... Dzień dobry, Jestem mężczyzną i mam 18 lat, od kilku dni dokucza mi problem związany z drżeniem ciała. Otóż w spoczynku nic mi się nie dzieje, jednak podczas napinania mięśni (np. wyciskanie ketchupu) drżą mi ręce. Problem dotyczy całego ciała (również głowa przy napinaniu szyi). Jestem bardzo przerażony. Dodam, że biorę beta-blocker BETO 25 ZK, ponieważ miałem problem z za szybkim pulsem (najprawdopodobniej na tle nerwowym, ponieważ badania nie wykazały nieprawidłowości, jednak lekarz zalecił stosowanie blockera, ponieważ puls dochodził do 150). Mam również alergię i od kilku lat zażywam CONTRAHIST - lek antyhistaminowy. Czy to drżenie może być spowodowane nerwami lub skutkami ubocznymi któregoś z leków? Bardzo proszę o odpowiedź, bardzo się tym wszystkim martwię, gdzieś po głowie chodzą mi najgorsze możliwe choroby.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy ten lek może powodować świąd?

Witam. Od dwóch tygodni stosuję lek Flunarizinum, od trzech dni mam okropny świąd ciała, zwłaszcza w nocy (wewnętrzna strona kończyn, piersi, podbrzusze). Pojawiły się drobne krostki. Wapno pomaga, ale w niewielkim stopniu. Czy to może być skutek uboczny stosowania tego leku???
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co mogę przyjąć zamiast tego leku?

Dzień dobry Od kilku miesięcy przyjmuję lek ketrel na bezsenność, przez kilka pierwszych tygodni bardzo mi pomagał ale od jakiegoś czasu mam po nim straszne koszmary. Czytałam że to skutek uboczny tego leku. Szukałam w Internecie zamienników ale nie chce... Dzień dobry Od kilku miesięcy przyjmuję lek ketrel na bezsenność, przez kilka pierwszych tygodni bardzo mi pomagał ale od jakiegoś czasu mam po nim straszne koszmary. Czytałam że to skutek uboczny tego leku. Szukałam w Internecie zamienników ale nie chce przyjmować benzo, bo boję się uzależnienia, hydroksyzyna jest za słaba. Szukam zamiennika ketrelu, może ktoś coś poleci? Pozdrawiam i dziękuję Są to bardzo męczące sny, często wyruszam się z nich 2 3 razy w nocy więc branie to straciło swój sens.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Alicja Maria Jankowska
Mgr Alicja Maria Jankowska

Czy mogę stosować ten lek doraźnie?

Dzień dobry, od paru dni leczę się na nerwicę lękową z napadami paniki. Zażywam trittico 2/3 75mg i aciprex 1/2 10 mg. Niestety czuje nasilenje objawów. Rozumiem, że to może byc skutek uboczny stosowania leków. Niestety nie dostałam nic doraźnie.... Dzień dobry, od paru dni leczę się na nerwicę lękową z napadami paniki. Zażywam trittico 2/3 75mg i aciprex 1/2 10 mg. Niestety czuje nasilenje objawów. Rozumiem, że to może byc skutek uboczny stosowania leków. Niestety nie dostałam nic doraźnie. W domu mam hydroksyzyne. Czy moge stosować ją doraźnie w takiej kombinacji leków? Dziekuję bardzo za odpowiedź.
odpowiada 2 ekspertów:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy Covid spowodował wzrost TG?

Czy wysoki poziom trojglicerydów może mieć związek z przechorowanym niedawno covidem lub być skutkiem ubocznym leków na covid? W krótkim czasie skoczyły na 300. Dieta zachowana. Nie jem tłusto.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy ten antybiotyk może powodować biegunkę?

Witam. Od czwartku 07.04.2022 jestem na antybiotyku ( Klarmin ) i odczuwam po nim smak antybiotyka w usach taki gorzki i dodatkowo miałem dziś (11.04) biegunke oraz stolec jest żółtego koloru. Dodam że odstawiam leki na chwilę obecną. Czy to... Witam. Od czwartku 07.04.2022 jestem na antybiotyku ( Klarmin ) i odczuwam po nim smak antybiotyka w usach taki gorzki i dodatkowo miałem dziś (11.04) biegunke oraz stolec jest żółtego koloru. Dodam że odstawiam leki na chwilę obecną. Czy to są naturalne skutki uboczne tego leku ? czy lepiej udać się do lekarza ? Lekarz przepisał mi : * Klarmin 2x1 dziennie * Osłonowe 1x1 dziennie * Ventolin 2x1 dziennie * Acodin 1x1 dziennie
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy częstomocz może być spowodowany tym lekiem?

Witam, Psychiatra zapisał mi lek Asentra. Biorę go codziennie przez 6 dni po 25mg. Miałam typowe objawy uboczne takie jak: zawroty głowy, uczucie niepokoju, biegunki itp. Dzisiaj jednak w 6 dniu mam wrażenie że więcej sikam. 2 tygodnie temu... Witam, Psychiatra zapisał mi lek Asentra. Biorę go codziennie przez 6 dni po 25mg. Miałam typowe objawy uboczne takie jak: zawroty głowy, uczucie niepokoju, biegunki itp. Dzisiaj jednak w 6 dniu mam wrażenie że więcej sikam. 2 tygodnie temu skończyło mi się zapalenie pęcherza jednak posiewu moczu wyszedł ujemny i biorę urosept. Wtedy miałam tylko częstomocz i parcie na pęcherz. Teraz czuję że znowu powraca mi częstomocz jednak nie wiem czy to od leku Asentra czy od nawrotu. Zrobić badanie ogólne moczu? Czy lek Asentra może wpłynąć na wynik jeśli biorę go wieczorem? Czy taki skutek uboczny tego leku może pojawić się dopiero po 6 dniu stosowania tego leku?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty