Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Wyślij pytanie i uzyskaj odpowiedź specjalisty.
Rozpocznij
7 3 3 , 6 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ginekologia: Pytania do specjalistów

Czy ten preparat jest dozwolony w ciąży?

Czy OSHEE Vitamin WATER Magnez B6 można przyjmować w trakcie ciąży?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy upał powoduje opóźnienie okresu?

Witam, mam pytanie czy nagłe upalne dni, duży stres może spowodować duże opóźnienie miesiaczki? Mam aktualnie 36 cyklu bez okresu. Od kilku dni mam tkliwe powiększone piersi, moja szyjka macicy jest zamknięta, niskousytuowana i twarda. A śluzu jest dosyć mało... Witam, mam pytanie czy nagłe upalne dni, duży stres może spowodować duże opóźnienie miesiaczki? Mam aktualnie 36 cyklu bez okresu. Od kilku dni mam tkliwe powiększone piersi, moja szyjka macicy jest zamknięta, niskousytuowana i twarda. A śluzu jest dosyć mało i wydaje się być gęsty. Czy takie objawy mogą stanowić o ciąży? Uprawiałam jedynie peeting ale zawsze mył ręcę i czekał minimum pół godziny? Nigdy nie uprawialiśmy sexu.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy ten przyrost b-HCG jest prawidłowy?

Dzień dobry, problem jest mianowicie w przyroście bety 09.06 wyniosła 342 mlU/ml 11.06 wyniosła 750 mlU/ml 15.06 wyniosła 2672 mlU/ml 18.06 wyniosła już tylko 4288 U/ml Pierwsze trzy wykonywane były w tym samym laboratorium, ostatnie zostało wykonywane w innym. Pęcherzyk... Dzień dobry, problem jest mianowicie w przyroście bety 09.06 wyniosła 342 mlU/ml 11.06 wyniosła 750 mlU/ml 15.06 wyniosła 2672 mlU/ml 18.06 wyniosła już tylko 4288 U/ml Pierwsze trzy wykonywane były w tym samym laboratorium, ostatnie zostało wykonywane w innym. Pęcherzyk ciążowy znajduje się macicy i 18.06 miał 11 mm. Brak pęcherzyka żółtkowego - lekarz twierdzi, że jeszcze za wcześnie by powstał. Z kalkulatora wynika, że 18.06 rozpoczynam 5 tydzień, namiast lekarz twierdzi, że ciąża jest z pewnością młodsza, niż to wynika z daty ostatniej miesiączki. Czy wobec powyższego jest jeszcze szansa, aby ta ciąża miała rację bytu? Czy może być jakiś margines błędu w badaniu?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy ciąża w tej sytuacji jest zagrożona?

Zaszczepilam się pierwsza dawką Pfizera kilka dni temu , dziś zrobiłam test ciążowy jest słabo widoczna druga kreska. Bardzo się stresuje że coś może się stać lekarz na urlopie. Jakie mogą byc powikłania?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam ten ból jajnika po stosunku?

dzień dobry, parę dni po stosunkach w prezerwatywach w dni płodne zaczął boleć mnie lewy jajnik, ból trwał parę dni. następie przerodził się w ból w dolnym odcinku plecow. czy możliwe jest fakt, że doszło do zapłodnienia?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy taki poziom Hcg we wczesnej ciąży jest prawidłowy?

Witam, ostatni raz okres miałam 19.04. Dzis tj. 16.06 zrobilam bete i wyszła na poziomie 107730 który to tydzień ciąży? Czy wynik jest prawidłowy?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Dotyczy: Ginekologia Ciąża

Co oznaczają takie objawy na początku ciąży?

Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 7.05. W poniedziałek 14.06 robiłam 4 testy ciążowe i wszystkie wyszły pozytywne. Bolą mnie piersi, czuje się bardzo zmęczona i czasami jest mi słabo. Wszystko wskazuje na ciąże. Według mojej aplikacji ciąża może mieć 5/6... Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 7.05. W poniedziałek 14.06 robiłam 4 testy ciążowe i wszystkie wyszły pozytywne. Bolą mnie piersi, czuje się bardzo zmęczona i czasami jest mi słabo. Wszystko wskazuje na ciąże. Według mojej aplikacji ciąża może mieć 5/6 tygodni. Wizytę u ginekologa mam dopiero za dwa tygodnie… Od paru dni odczuwam pare razy dziennie lekki, kłujący ból podbrzusza promieniujący na boki a dziś miałam lekkie brązowe upławy, było ich bardzo mało. Czy z ciążą może być coś nie tak? Czy są powodu aby się martwić? Czekać te dwa tygodnie na wizytę czy szukać czegoś szybciej? Proszę o pomoc, to moja pierwsza ciąża i bardzo się martwię.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam to brązowe plamienie zamiast miesiączki?

Mam 21 lat. Moja ostatnia miesiączka zaczęła się 14.05.21. Dzisiaj jest pierwszy dzień kiedy powinnam dostać aktualnej czyli 16.06.21. Zamiast tego dostałam plamienia koloru delikatnie brązowego z wodnistym śluzem przypominającym owulacje. Jestem zaniepokojona. Podczas współżycia zawsze jest zabezpieczenie. Zrobiłam dzisiaj... Mam 21 lat. Moja ostatnia miesiączka zaczęła się 14.05.21. Dzisiaj jest pierwszy dzień kiedy powinnam dostać aktualnej czyli 16.06.21. Zamiast tego dostałam plamienia koloru delikatnie brązowego z wodnistym śluzem przypominającym owulacje. Jestem zaniepokojona. Podczas współżycia zawsze jest zabezpieczenie. Zrobiłam dzisiaj test wyszedł negatywny. Czy to co się pojawiło może sugerować ciąże ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogę mieć pewność co do ciąży?

Dzień dobry. Mam 22 lata. Od pół roku nie zabezpieczamy się z chłopakiem. Mój cykl miesiączkowy trwa 33dni. Miesiączkuje regularniej. Ostatnia miesiączka rozpoczęła się 4.05. w dniu spodziewanej miesiączki w czerwcu zrobiłam test ciążowy, który wyszedł pozytywnie. Następnego dnia test... Dzień dobry. Mam 22 lata. Od pół roku nie zabezpieczamy się z chłopakiem. Mój cykl miesiączkowy trwa 33dni. Miesiączkuje regularniej. Ostatnia miesiączka rozpoczęła się 4.05. w dniu spodziewanej miesiączki w czerwcu zrobiłam test ciążowy, który wyszedł pozytywnie. Następnego dnia test był negatywny. Tydzień później czyli 16.06 zrobiłam kolejny test ponieważ okresu nadal nie było. Również pozytywny. Bardzo mnie to zmieszało, więc umówiłam się na wizytę do ginekologa. Dziś tj. 18.06 ginekolog poinformował mnie, że nic nie widać na USG, i mam wrócić za dwa tygodnie. Kazał przyjmować luteinę. Na moje pytanie czy mogę być w ciąży odpowiedział"nie wiem". Endometrium 13 mm. Tyle z informacji od tego lekarza.. czy jest duże prawdopodobieństwo ciąży? Czy raczej się.nie nastawiać na nią? Dodam, że bardzo zależy nam na maluszku i staramy się. A ostatnie pół roku starań już bardzo mnie bolało psychicznie..
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tą biegunką w 15 tygodniu ciąży?

Jestem w 15 tygodniu ciąży i rano mam biegunkę z 2 razy czy jest się czego obawiać?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza taki obraz USG u kobiety?

8 maja mialam ostatnia miesiaczke 17 czerwca bylam u lekarza powiedzial ze widac pecherzyk ciazowy z echcem zarodka ale nie widzi zarodka kazal przyjsc za tydzien co to oznacza
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Dotyczy: USG Ginekologia

Czy wędzony łosoś zaszkodził ciąży?

Witam, jestem w 3 trymestrze ciąży. Niedawno spożywam 2 plastry łososia wędzonego na zimno. Po spożyciu przeczytałam jednak że powinno się go unikać, bo jakby nie patrzeć to surowa ryba. Czy mogłam zaszkodzić dziecku? Czy wykonać jakieś dodatkowe badania w celu wykluczenia zakażenia? Zaniepokojona, 28 lat
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Kiedy można starać się o dziecko po stosowaniu Sertagenu?

Witam.Obecbie przestałam brać sertagen,ostatnia dawka była to 50 mg. Jestem na etapie planowania ciąży. Wiem,ze w ciąży raczej nie powinno się brać tego leku. Moje pytanie brzmi po jakim czasie można się starać o dziecko,tak aby było to bezpieczne dla niego?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak odczytać badania ciąży?

Witam, Ostatnio spotykam się z dziwnym rozumowaniem badań USG w ciąży. Dla mnie badanie I II i III trymestru to są badania prenatalne nieinwazyjne. Natomiast pewne osoby twierdzą, że to nie jest to samo… To jak to ostatecznie jest 6... Witam, Ostatnio spotykam się z dziwnym rozumowaniem badań USG w ciąży. Dla mnie badanie I II i III trymestru to są badania prenatalne nieinwazyjne. Natomiast pewne osoby twierdzą, że to nie jest to samo… To jak to ostatecznie jest 6 różnych badań tak jak uważa pewna Pani czy jedno i to samo?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak wygląda leczenie po wykryciu tej bakterii?

Dzień dobry. Czy w ciąży -23 tygodniu jeżeli pojawi się w posiewie moczu bakteria streptococcus mitis należy podać antybiotyk ? Jak wygląda leczenie ? Nie ma innych objawów bakteria wykryta przypadkiem. Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Łukasz Wroński
Lek. Łukasz Wroński

Dlaczego mam ten ból podbrzusza w 28 tygodniu ciąży?

Dzien dobry obecnie jestem w 28tyg ciazyvibod wczoraj zaczął pobolewa mnie podbrzusze nic innego nie miało miejsca dzidzia się wierci a bol przychodzi i odchodzi czy to coś niepokojącego czy po prostu wszystko się rozciąga? W sobotę miałam wozyte bylo wszystko dobrze
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego po porodzie muszę często oddawać mocz?

Witam, Równy rok temu urodziłam dziecko. Po porodzie pojawił się problem, mianowicie bardzo często odczuwam potrzebę oddania moczu, natomiast kiedy próbuje się załatwić trwa około 5 minut zanim oddam mocz i jest go bardzo niewielka ilość. Do jakiego lekarza powinnam... Witam, Równy rok temu urodziłam dziecko. Po porodzie pojawił się problem, mianowicie bardzo często odczuwam potrzebę oddania moczu, natomiast kiedy próbuje się załatwić trwa około 5 minut zanim oddam mocz i jest go bardzo niewielka ilość. Do jakiego lekarza powinnam się zgłosić? Ginekolog? Urolog? Czy to może świadczyć o jakiejś chorobie?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogę urodzić to dziecko?

Witam, mam pytanie we wrześniu urodziłam syna, dość szybko zaszłam w ciaze, nie wszystko dobrze mi się zrosło i cos jest nie tak z miednica. Ginekolog zapytal się mnie czy na pewno chce urodzić dziecko, powiedziałam, że tak moze mi... Witam, mam pytanie we wrześniu urodziłam syna, dość szybko zaszłam w ciaze, nie wszystko dobrze mi się zrosło i cos jest nie tak z miednica. Ginekolog zapytal się mnie czy na pewno chce urodzić dziecko, powiedziałam, że tak moze mi ktoś dokladnie powiedzieć badz miał taki przypadek? Mowila również, że poród bedzie baaardzo ciężki..
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak mam radzić sobie z atrofią pochwy?

Straszne mam pieczenie w pochwie. Dodam że mam atrofię pochwy. Stosuje Infektvagin ale bez skutku. Mam pieczenia w pochwie, pieką mnie wargi sromowe i są zaczerwienione , mam odparzenia i upławy. Co robić ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mięśniaki są rodzinne?

Czy mięsniaki sa dziedziczne???? Moja mama miała parę lat temu operację usunięcia mieśniaka usunęli jej tez macice. Ja kobieta 25 letnia mialam histerioskopie usunięcie polipa trzonu macicy, teraz się dowiaduje że moja kuzynka od strony ojca ma mięśniaka i będzie... Czy mięsniaki sa dziedziczne???? Moja mama miała parę lat temu operację usunięcia mieśniaka usunęli jej tez macice. Ja kobieta 25 letnia mialam histerioskopie usunięcie polipa trzonu macicy, teraz się dowiaduje że moja kuzynka od strony ojca ma mięśniaka i będzie mieć zabieg bym chciała się dowiedzieć czy to sie dzuedziczy czy ja tez jestem narażona na to ze za parę lat będę mieć mięśniaka????
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Arkadiusz Ciołkowski
Mgr Arkadiusz Ciołkowski
Patronaty
Ważne tematy