Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 6 , 2 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jajowód: Pytania do specjalistów

Co oznaczają te krwawienia po poronieniu?

Dzień dobry. 12.06 poroniłam samoistnie 6 tygodniowa ciążę. 21.06 miałam wizytę kontrolną i wszystko się ładnie wyczyściło, nie było żadnych dolegliwości. Podczas USG pojawiło się lekkie zgrubienie jajowodu (podejrzenie wodniaka). Od 10.07 mam plamienia, czasem jasnoróżowe wodniste, czasem ciemnobrązowe... Dzień dobry. 12.06 poroniłam samoistnie 6 tygodniowa ciążę. 21.06 miałam wizytę kontrolną i wszystko się ładnie wyczyściło, nie było żadnych dolegliwości. Podczas USG pojawiło się lekkie zgrubienie jajowodu (podejrzenie wodniaka). Od 10.07 mam plamienia, czasem jasnoróżowe wodniste, czasem ciemnobrązowe gęste, a czasem krew jak przy miesiączce. Co to może być, czy powinnam się tym martwić? Dodam, że miesiączka jeszcze nie przyszła. B-hcg na poziomie 5.8.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy jest możliwość ciąży, mimo że miesiączka jeszcze nie wystąpiła?

Witam. Jestem 3tyg po usunieciu jajowodu z ciążą pozamaciczną. 2,5tyg po operacji współżyłam z mężem. Był to stosunek przerywany..czy jest możliwość ciąży po tej sytuacji,mimo że miesiączka jeszcze nie wystąpila? Prosze o odpowiedz
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam to krwawienie po usunięciu jajowodu?

4 dni temu miałam laparoskopowe usunięcie prawego jajowodu. Od początku mialam delikatne płacenia, teraz jestem juz w domu a krwawienie jest obfitrze i żywo czerwone. Za 3 dni powinnam mieć miesiączkę, ale lekarz powiedział, że nie będę jej miala. W... 4 dni temu miałam laparoskopowe usunięcie prawego jajowodu. Od początku mialam delikatne płacenia, teraz jestem juz w domu a krwawienie jest obfitrze i żywo czerwone. Za 3 dni powinnam mieć miesiączkę, ale lekarz powiedział, że nie będę jej miala. W takim razie ile może trwać takie krwawienie i jaka intensywność nie powinna mnie martwic ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam to żółto-brązowe plamienie?

Jestem po operacji usunięcia macicy i szyjki macicy a wcześniej usunięto mi jajniki i jajowody. Ostatni przy podcieraniu zauważyłam wydzielinę z pochwy w kolorze żółto brązowym, kojarzącym się z biegunka. Byłam u ginekologa, który stwierdził, że nie ma stanu... Jestem po operacji usunięcia macicy i szyjki macicy a wcześniej usunięto mi jajniki i jajowody. Ostatni przy podcieraniu zauważyłam wydzielinę z pochwy w kolorze żółto brązowym, kojarzącym się z biegunka. Byłam u ginekologa, który stwierdził, że nie ma stanu zapalnego i wszystko jest ok. Takie plamienie już miałam i minęło po 2-3 dniach. I moje pytanie brzmi skąd to plamienie, czy to jest normalne? I czy powinna zrobić usg dopochwowe?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy zrosty są widoczne w USG ginekologicznym?

Witam, czy zrosty w jajowodach np po przejściu stanu zapalnego, są widoczne w usg dopochwowym? Jeśli nie, to czy dają one jakieś objawy ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy jest możliwe podwiązanie jajowodów?

Jestem po 3 Cesarkach ,mam 5 dzieci jedno jest niepełnosprawne,mam 44.czy mogę Legalnie wykonać podwiązanie jajowodów.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy po usunięciu trzonu macicy i jajowodów mogę dostać krwawień?

Czy po usunięciu trzonu macicy i jajowodów mogę po pół roku po operacji dostać krwawień?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy taki stan po zabiegu jest normalny?

Witam jestem 3cią dobre po zabiegu laparoskopii zwiadowczej i usunieciu ciąży jajowodowej , pierwszy dzień po zabiegu mialam nadety brzuch wczoraj się zmniejszył a od wieczora mam jakby przelewanie, bulgotanie w brzuchu, czy to jest normalne?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co oznacza ból piersi oraz wydzielina?

Witam. Mam 42 lata i bolą mnie obie piersi oraz pod naciskiem wydziela się wydzielina. 3 lata temu miałam usunięta macicę i jajowody z powodu torbieli więc ciążę wykluczam.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Na co wskazują te objawy u 22-latki?

Witam, mam 22 lata w 2020r poroniłam w 7tc od tego czasu z narzeczonym staramy się o dziecko. Byłam na badaniach hormonalnych oraz na drożności jajowodow. W badanich hormonalnych wyszło, że mam lekkie pcos. Drożność jajowodow prawidłowa. Od 3 dni... Witam, mam 22 lata w 2020r poroniłam w 7tc od tego czasu z narzeczonym staramy się o dziecko. Byłam na badaniach hormonalnych oraz na drożności jajowodow. W badanich hormonalnych wyszło, że mam lekkie pcos. Drożność jajowodow prawidłowa. Od 3 dni mecze się z mdlosciami, kręci mi się w głowie, dużo śpię oraz straciłam apetyt. Jestem w 25 dniu cyklu. Cykle wachaja mi się od 29 do 33 dni. Wczoraj byłam u ginekologa powiedział mi, że mam jak na ten dzień cyklu grube endometrium, że jest szansa albo jestem chora, ale z tego wszystkiego nie dopytałam co oznacza "że mogę być chora" kazał mi zrobić test ciążowy i jak wyjdzie nagatywny to mam go powtórzyć. Mi się wydaje, że na test ciążowy jest jeszcze za wcześnie. Więc moje pytanie co może oznaczać to że jestem chora i czy faktycznie jest jakaś szansa? Czy zmienić lekarza na bardziej konkretnego? Co mam teraz zrobić? Do czasu miesiaczki zwariuję z tyloma niewiadomymi...
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy jest jednak szansa na donoszenie ciąży?

Dzień dobry. Mam endometriozę, lekarze nie dawali szans na naturalne zajście w ciążę. 3 msc po odstawieniu leków na Endo 2 piękne kreski na teście ciążowym. Po 1 USG nie było widać jeszcze nic w macicy, beta... Dzień dobry. Mam endometriozę, lekarze nie dawali szans na naturalne zajście w ciążę. 3 msc po odstawieniu leków na Endo 2 piękne kreski na teście ciążowym. Po 1 USG nie było widać jeszcze nic w macicy, beta wynosiła 568. Po 2 usg jest w macicy pęcherzyk, ale pani doktor zauważyła też coś w jajowodzie. Ma podejrzenie że jestem w ciąży wewnątrzmacicznej i pozamacicznej. Czy to możliwe? Czy jest szansa żebym donosiła te prawidłową ciążę? Czy usuną mi cały jajowód?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mięśniaki mają wpływ na ciążę?

Rozpoznano u mnie dwa mięśniaki w prawym jajowodzie o średnicy 2 cm. Jest to jajowód z którego zawsze mam owulacje. Czy takiej wielkości mięśniaki będą utrudniały zajście w ciąże?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy muszę się zabezpieczać podczas współżycia?

Witam!Mam usunięty trzon macicy i oba jajowody (ze względu na endometriozę).Zostały tylko jajniki.Czy muszę używać zabezpieczenia podczas współżycia w obawie przed ciążą pozamaciczną?Czy ciąża może się umiejscowić gdzie indziej? Pozdrawiam!
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Z kim skonsultować bóle brzucha i biegunki?

Witam . Nie wiem gdzie się zwrócić o pomoc. Mianowicie od kilku dni boli mnie brzuch i mam biegunki . Kał jest koloru czarnego , a w kale niestrawione resztki jedzenia . Dodatkowo zauważyłam że podczas współżycia boli mnie prawa... Witam . Nie wiem gdzie się zwrócić o pomoc. Mianowicie od kilku dni boli mnie brzuch i mam biegunki . Kał jest koloru czarnego , a w kale niestrawione resztki jedzenia . Dodatkowo zauważyłam że podczas współżycia boli mnie prawa strona (jestem po laparoskopi) z wycietym lewym jajowodem . Dzis zaobserwowałam w kale bardzo duzo śluzu, dziwnej konsystencji. Ten śluz wyglądał jak wijąca sie jakas dluga cysta , ale to nie bylo żywe. To cos wyglądało bardziej jak taki długi fluk z nosa takiej samej konsystencji jak nasza flegma.Co to moze być? Gdzie szukać ratunku?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak długo może utrzymywać się takie krwawienie?

Dzień dobry. 3 dni temu miałam zabieg laparoskopowy, z powodu pęknięcia jajowodu, w którym była ciąża pozamaciczna. Jak długo moze utrzymywać sie krwawienie? Kiedy udać sie do lekarza?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza ten opis patomorfologiu 50-latki?

Bardzo proszę o pomoc w interpretacji badania histopatologicznego mojej mamy. Opis makroskopowy: Macica z przydatkiem w zrostach z jelitem grubym i otrzewną o masie 1660g, macica o wym. 10x6x5cm. Tarcza szyjki śr. 4cm, ujście poprzeczne, błona śluzowa gładka. Surowicówka macicy... Bardzo proszę o pomoc w interpretacji badania histopatologicznego mojej mamy. Opis makroskopowy: Macica z przydatkiem w zrostach z jelitem grubym i otrzewną o masie 1660g, macica o wym. 10x6x5cm. Tarcza szyjki śr. 4cm, ujście poprzeczne, błona śluzowa gładka. Surowicówka macicy wraz z otrzewną pokryta drobno ziarnistym naciekiem nowotworowym. Endometrium gr. 0,5cm bez zmian. Przydatki prawe - jajnik śr. 3,5cm, policykliczny, jajowód dł. 7cm grubości miejscami 1,5cm Przydatki lewe - jajnik śr. 3,5cm, policyklicznym jajowód dł. 6cm. Jelito dł. około 100cm z siecią większą objętą prawie w całości naciekiem nowotworowym. Błona śluzowa jelita bez zmian ogniskowych. Surowicówka jelita z licznymi guzkami na całej długości. Przy dalszej linii odcięcia największy guz w surowicówce dł. 6cm. Wyrostek robaczkowy dł. 6cm śr. 0,8cm, surowicówka pokryta na całej długości drobnymi guzkami, błona śluzowa bez zmian. Śledziona o masie 104g i wym. 9x7x4cm, miąższ bez zmian. W tkance tłuszczowej wnęki podejrzenie nacieku nowotworowego. Opis mikroskopowy: Rak gruczołowy surowiczy high grade obu jajników i jajowodu prawego. pT3N1 Naciek raka rozlegle obejmuje tkanki przymacicz strony prawej i lewej, ogniskowo surowicówkę macicy, miometrium oraz otrzewną, sieć, tkankę tłuszczową wnęki śledziony, ogniskowo surowicówkę oraz błonę mięśniową właściwą jelita i wyrostka robaczkowego. W jednej z linii odcięcia jelita grubego w naczyniach chłonnych czopy z komórek raka. Druga linia odcięcia bez zmian patologicznych. Węzły chłonne krezki jelita śr. do 0,7cm - z przerzutami raka 2/2 w.chł. bez przerastania torebki. Węzły chłonne okołoaortalne śr. do 1cm: przerzut raka w 1/2 w.chł. bez przerastania torebki. Szyjka macicy, miąższ śledziony - bez zmian patologicznych. Adenomioza. Endometrium o cechach proliferacji. IHC: CK5/6 (-), calretynina(-), p53( )20% komórek, WT1( ) 50% komórek raka, RE(-), RP( ) 20%% komórek raka.
odpowiada 1 ekspert:
lek. Magdalena Reszczyńska
lek. Magdalena Reszczyńska

Jak wygląda przygotowanie do HSG?

Witam! W piątek mam badanie HSG celem sprawdzenia drożności jajowodów, w stresie zapomniałam dopytać mojego lekarza czy po zastrzyku rozkurczowym, który zostanie mi podany będę mogła prowadzić samochód? Nie bardzo mam "osobę towarzyszaca" dlatego jeśli będzie taka potrzeba będę musiała to jakoś zorganizować ... Będę wdzięczna za odpowiedź .
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy takie objawy są normalne po HSG?

Szanowni Państwo. Wczoraj miałam wykonanie badanie drożności jajowodów. Wczoraj 5h po badaniu poczułam się osłabiona i miałam krótko podwyższoną temperature 37,5-38,6. Dziś czułam się rano dobrze, a około godziny 16 zaczęłam krwawić ze skrzepami. Dodam, że 2tyg. Przed badaniem lekarz... Szanowni Państwo. Wczoraj miałam wykonanie badanie drożności jajowodów. Wczoraj 5h po badaniu poczułam się osłabiona i miałam krótko podwyższoną temperature 37,5-38,6. Dziś czułam się rano dobrze, a około godziny 16 zaczęłam krwawić ze skrzepami. Dodam, że 2tyg. Przed badaniem lekarz stwierdził cyste krwotoczną po lewej stronie na jajniku. Teraz godz.22:30 rozbolała mnie też lekko głowa i lekkie krwawienie wciąż mam. Czy to normalne po HSG?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego jajowody muszą zostać usunięte?

Dzień dobry Z powodu dużych mięśniaków czeka mnie prawdopodobnie usunięcie trzonu macicy. Lekarz powiedział że szyjka macicy i jajniki mogą zostać, ale jajowody zostaną wycięte. Dlaczego nie można zostawić jajowodów? Czy jajniki nie będą gorzej funkcjonować bez jajowodów? Czy mogę prosić lekarza o zostawienie jajowodów?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jarosław Maj
Lek. Jarosław Maj

Czy możliwe jest opóźnienie okresu po usunięciu guza jajnika?

Witam, 2 tygodnie temu miałam usuwanego guza wraz z jajnikiem i jajowodem. 5 dni temu miałam dostać miesiączkę, czy to normalne że występuje takie opóźnienie? Wizytę kontrolną mam dopiero za 2 tygodnie
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Patronaty