Dlaczego mam to żółto-brązowe plamienie?

Jestem po operacji usunięcia macicy i szyjki macicy a wcześniej usunięto mi jajniki i jajowody. Ostatni przy podcieraniu zauważyłam wydzielinę z pochwy w kolorze żółto brązowym, kojarzącym się z biegunka. Byłam u ginekologa, który stwierdził, że nie ma stanu zapalnego i wszystko jest ok. Takie plamienie już miałam i minęło po 2-3 dniach. I moje pytanie brzmi skąd to plamienie, czy to jest normalne? I czy powinna zrobić usg dopochwowe?
KOBIETA, 51 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

brązowe plamienie może świadczyć o obecności krwi (starej, już utlenionej) w drogach rodnych. Możliwe, że problem się pojawił ze względu na przebyte zabiegi, polegające na usunięciu szyjki macicy.

Jeżeli krwawienie było jednostkowe, nie występują dodatkowe objawy, a także, gdy ginekolog nie zauważył obecności stanu zapalnego, to najprawdopodobniej nie ma powodów do niepokoju. W razie, gdyby problem pojawił się ponownie, zalecamy kontrolę u ginekologa.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.