Czy te brązowe plamienia powinny mnie martwić?
Dzień dobry, zamiast okresu wystąpiły u mnie brązowe plamienia (trwające 5 dni, trzeciego dnia wystąpiło jednorazowe krwawienie, a potem znów plamienia). Są one niewielkie. Poza plamieniami nic niepokojącego nie zauważyłam Czy mam się martwić? Chciałam zaznaczyć, że dwa miesiące temu i miesiąc temu normalnie miałam miesiączkę, a od tamtego czasu nie współżyłam. 3 miesiące temu byłam na profilaktycznej wizycie u ginekologa i nic na niej niepokojącego nie wyszło poza lekką infekcją na którą zostały mi przepisane tabletki (miałam robioną cytologię oraz USG dopochwowe).

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
brązowe plamienia zamiast krwawienia miesiączkowego mogą pojawiać się z różnych powodów. Wśród nich wyróżnić można stany zapalne w obrębie dróg rodnych, a także zaburzenia gospodarki hormonalnej.
Plamienie zamiast okresu występować może w przypadku zespołu policystycznych jajników, mięśniaków macicy lub nadżerki szyjki macicy. Aby określić przyczynę konieczna jest wizyta u ginekologa. Być może infekcja, którą Pani miała kilka miesięcy temu nie została do końca wyleczona.
Temat plamień zamiast okresu został opisany w naszym artykule:
https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-zamiast-okresu-przyczyny-ciaza-bol-podbrzusza.
W naszym serwisie pojawiały się również pytania z tego zakresu. Znaleźć je można poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienie-zamiast-okresu,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/trzydniowe-brazowe-plamienie-zamiast-okresu,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-brazowe-plamienie-zamiast-okresu.