Jaka jest przyczyna plamienia w terminie okresu?
Dzień dobry, zamiast okresu wystąpiły u mnie brązowe plamienia (trwające 5 dni, trzeciego dnia wystąpiło jednorazowe krwawienie, a potem znów plamienia). Są one niewielkie. Poza plamieniami nic niepokojącego nie zauważyłam Czy mam się martwić? Chciałam zaznaczyć, że dwa miesiące temu i miesiąc temu normalnie miałam miesiączkę, a od tamtego czasu nie współżyłam. 3 miesiące temu byłam na profilaktycznej wizycie u ginekologa i nic na niej niepokojącego nie wyszło poza lekką infekcją na którą zostały mi przepisane tabletki (miałam robioną cytologię oraz USG dopochwowe).

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
brązowe plamienie, które pojawia się zamiast miesiączki, jest wskazaniem do wizyty u ginekologa, ponieważ bardzo często oznacza obecność stanu zapalnego w obrębie dróg rodnych. Może być on spowodowany przebytą lub niedokładnie wyleczoną infekcją, która ponownie powróciła. Innymi przyczynami takich dolegliwości mogą być torbiele, mięśniaki macicy, polipy, które wykształciłyby się w tym przypadku od czasu ostatniej wizyty i wymagają one odpowiedniego leczenia.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka
https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie
https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-zamiast-okresu-przyczyny-ciaza-bol-podbrzusza