Dlaczego mam bóle podbrzusza i brązowe plamienie?

Witam, Tydzień temu powinnam dostać spodziewany okres lecz zamiast okresu pojawiło sie brązowe plamienie i okres był raczej skąpy. Odczuwalam bol w podbrzuszu i mialam tkliwe piersi tak jak zawsze podczas okresu. Po 6 dniach objawy ustąpily lecz po 2 dniach znów zobaczylam brazowe plamki na bieliźnie. Dodam tylko, że znow powróciły bóle podbrzusza. Czy może być to jakaś infekcja?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

brązowe plamienie zamiast okresu może pojawiać się w przypadku stanu zapalnego występującego w obrębie dróg rodnych. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Brązowa wydzielina to także jeden z objawów nieprawidłowości, takich jak polipy, mięśniaki macicy czy torbiele na jajnikach oraz oznaka zaburzeń hormonalnych.

Proszę więc udać się do lekarza ginekologa, który po przeprowadzeniu badania ginekologicznego będzie mógł powiedzieć coś więcej.

Jeśli prowadzi Pani aktywne życie seksualne wykluczyć należy również ciążę. Czasem bowiem zdarza się, że implantacja zarodka objawia się właśnie w ten sposób.

Problem plamienia zamiast okresu został poruszony w jednym z naszych artykułów, który znajdzie Pani pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-zamiast-okresu-przyczyny-ciaza-bol-podbrzusza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.