Dlaczego mam to brązowe plamienie zamiast miesiączki?

Mam 21 lat. Moja ostatnia miesiączka zaczęła się 14.05.21. Dzisiaj jest pierwszy dzień kiedy powinnam dostać aktualnej czyli 16.06.21. Zamiast tego dostałam plamienia koloru delikatnie brązowego z wodnistym śluzem przypominającym owulacje. Jestem zaniepokojona. Podczas współżycia zawsze jest zabezpieczenie. Zrobiłam dzisiaj test wyszedł negatywny. Czy to co się pojawiło może sugerować ciąże ?
KOBIETA, 21 LAT około miesiąca temu

Palenie w ciąży - świadomy wybór

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

brązowe plamienie zamiast miesiączki może oznaczać ciążę i wówczas określane jest plamieniem implantacyjnym. Związane jest ono z zagnieżdżeniem zarodka w macicy. Od okresu wyróżnia je to, że kobieta nie odczuwa typowego bólu menstruacyjnego i plami bądź krwawi stosunkowo krótko, bo od kilku godzin do maksymalnie trzech dni. Ponadto takie krwawienie nie jest obfite i nie występują w nim skrzepy.

Może warto więc powtórzyć test ciążowy lub oznaczyć stężenie beta-HCG, które jest bardziej czułe, jeśli chodzi o ciążę.

To jednak nie jedyny powód. Brązowe plamienie w dniu spodziewanego okresu może również oznaczać stan zapalny, zaburzenia hormonalne, torbiele bądź polipy. Po wykluczeniu ciąży warto więc udać się do ginekologa, aby skontrolować ten stan.

Zachęcam do lektury artykułu poruszającego ten temat: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-zamiast-okresu-przyczyny-ciaza-bol-podbrzusza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty