Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brązowe plamienia zamiast okresu

Witam. Mam 26 lat. Od trzech lat staramy się z mężem o dziecko, no ale jak na razie nic z tego. Od grudnia zamiast okresu mam tylko plamienia koloru brązowego z domieszką czerwonego. W lutym miałam, wydaje mi się, że miesiączkę ponieważ brzuch mnie bolał jak zwykle, kiedy mam miesiączkę, tylko że trwała 3 dni, gdzie zwykle trwała do 6. W marcu znowu zamiast miesiączki dostałam brązowych plamień z domieszką czerwonego. Co to może oznaczać?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Nieregularne miesiączki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

W pierwszej kolejności należy wykluczyć ciążę (wykonać zwykły, domowy test z moczu). W pierwszym trymestrze ciąży plamienia/nieduże krwawienia w okresach spodziewanych miesiączek są normą. Jeśli okaże się jednak, że nie jest Pani w ciąży, konieczna będzie diagnostyka hormonalna - przyczyną skąpych miesiączek może być zaburzenie endokrynologiczne. W celu otrzymania skierowania na badania najlepej będzie udać się do lekarza ginekologa lub ginekologa-endokrynologa.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy