Brązowe plamienie zamiast miesiączki

Przez trzy lata brałam tabletki antykoncepcyjne ze względu na nieregularny cykl miesiączkowy. 28 grudnia dostałam miesiączkę, a 1 stycznia zaczęłam kolejne opakowanie, z którego wzięłam tylko 4, bo następnej zapomniałam. A jak już jej zapomniałam, to doszliśmy z partnerem do wniosku, że to i lepiej, bo pora na dzidziusia. Niespodziewanie 9 stycznia dostałam kolejną miesiączkę, która trwała tak jak zawsze 5 dni. W dniach płodnych współżyłam z partnerem, licząc, że może uda się zajść w ciążę od razu w pierwszym miesiącu po odstawieniu tabletek (mój ginekolog powiedział, że to najbardziej prawdopodobne). Dnia 7 lutego zamiast miesiączki pojawiło się brązowe plamienie, a czasami odrobina krwi, które trwa nadal, czyli 3 dzień. Czy to normalne? Nie mam pojęcia, czy to jest moja miesiączka czy może jest jakaś inna przyczyna? Proszę o odpowiedź.

Witam!

Pierwsze krwawienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych to najczęściej krwawienie z odstawienia. Zwykle pojawia się ono po kilku dniach od przyjęcia ostatniej tabletki. Kolejne krwawienie powinno być już miesiączką, jednak czas jego pojawienia się może być opóźniony nawet do 10 dni.

W trakcie pierwszego cyklu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych rzeczywiście można zajść w ciążę. W trakcie tego okresu staraliście się Państwo o dziecko, więc warto wykonać test ciążowy, aby wykluczyć ciążę i plamienie wynikające z tej przyczyny. Test ciążowy z moczu powinien wskazywać miarodajny wynik po około dwóch tygodniach od stosunku. Skuteczność prawidłowo wykonanych testów ciążowych wynosi około 99%.

Jeżeli będą występować jakieś niepokojące Panią objawy należy udać się na wizytę do swojego lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!